Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

co sądzicie o plugu KVERNELAND VD100?? czy ma ktos taki lub podobny?? co mozecie o nim powiedzieć?? jakie są jego wady i zalety?? no co zwracac uwage przy zakupie i najwazniejsze czy wato w taki pług inwestować??

mam zetora 10540 gleby 3 i 4 klasa beza kamieni teren lekko pagórkowaty, zastanawiam sie nad kupnem własnie takiego pluga w wersij czteroskibowej, rposze o wszelkie Wasze opinie na ten temat.

Dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jadę do qmpla który zajmuje się od paru lat naprawami sprzedażą i użytkuje pługi kverneland, więc pogadam z nim, w końcu jes bardzo w temacie u mnie 7 lat już pracuje SteenoOtegem 3 skiby i nie narzekam pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieć tak , jak najbardziej da radę, bo to lekki pług, przy zakupie mówił ze trzeba patrzeć min czy słupice nie poprzeginane, czy siodła nie przyjechane, poza tym, to wiadomo czy niespawany czy rama nie zwichroawana, bo są asy co zabezpieczenia kołkowe przerabiają i są efekty generalnie mówi że taki bez zbytniej roboty, na dobrych lemieszach i odkładniach, i w miarę lakier, i po 93 w wzwyż to trzeba liczyć od 15, ale to już ładne sztuki, ale mówi że granice cenowe sa bardzo płynne, tyle moe powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego dobrego w nowym roku

 

 

 

Koledzy mam fenda 612 145KM kolo tylne ma szerokosc 65 cm

mysle o kupnie pluga obrotowego wario co polecacie ziemie mam klasy 3,3a mozajka jaka powinna byc minimalna szerokosc orki na jeden korpus by nie ugniatal ziemi w bruzdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć problem z obrotem tego pługa na pochyłościach terenu. szukaj na dwa węże wtedy zawsze go obrócisz nawet jak staniesz w bruździe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednym wężem też dobrze obraca polecam,po podłączeniu pługa do ciągnika sprawdź luzy na łożu od regulacji szerokości orki to słabe miejsce tych pługów no i ogólny stan .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ogladałem dzis kvernelanda vd100 4 skiby, ogólnie pług mi sie spodobał. zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie jak chwyciłem za koniec odkładni i pchnąlem do przodu to normalnie cały korpus sie ruszał nie było to jakies duze wychylenie ale samo to mnie zastanawia ze on wogóle sie rusza pomimo tego ze jest dobrze dokrecony nie był spawany i nie jest pogiety.

Czy to normalne?? czy na jakiejs twardszej suchej ziemi nie pogne albo nie pourywam koprpusów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na zabezpieczeniach srubowych to u mnie jest tak samo ,tylko ja mam nauda,pracuje już 3 lata.Z kąd jest sprowadzony,bo pewnie już trochę wypracował i powstały luzy na śrubach.Na zachodzie naprawy są kosztowne wiec wolą sprzedać.Jaka jest cena tego pługa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie on jest na zabezpieczeniu kołkowym co do pochodzenia to nie wiem tego bo własiciel jest rolnikiem i okazyjnie sprzedaje maszyny które sprowadza jego szwagier. stan tego pługa oceniam na bardzo dobry ogolnie nie widac po nim zeby duzo pracował, cena 17000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche drogo taki pług można znależć za 10 tys.Czasami jadę z kuzynem do nl. albo do de. i widze jaki tam są ceny .Osobiście wszystkie maszyny przywiozłem z tamtąd.Przejżyj sobie www.traktorpool.de po polsku naciskając polską flagę napewno coś tańszego znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam na oku plug overuma 5 skibowego, gosciu za niego krzyczy cos ok 10000 , no oko to plug jest do orki, ma jeszce dobre odkladnie tzn nie przetarte, lemiesze i dluta ok. jest rowniez vario tzn przed obrotem prostuje plug i rozklada po obrocie, ma rowniez przesow boczny hydrauliczny, jedyne co mi rzucilo sie w oczy to to ze byl spawany przy obrotnicy, widac ze niest to polepione tylko dosc rzetelnie do okola zespawane... jak myslicie czy takie cos bedzie sie trzymalo? jest to 4+1, odkladnie chyba 16 cali, i jeszcze jedno pytanie czy 16245 bedzie mial problemyz tym plugiem szerokosc orki chyba 225 cm i czy warty jest tej kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sptkał się z pługiem marki GROZET?

Pszukuję pługa obrotowego do U-385 trzy lub cztery skiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś sptkał się z pługiem marki GROZET?

Pszukuję pługa obrotowego do U-385 trzy lub cztery skiby.

kup pług do którego dostaniesz jakieś elementy robocze polecam lemkena 90 lub110 to idealny do C385.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory użytkowałem zagonowy 5*30 polski, ale szybko się zapychał i dość ciężko "szedł". Nie znam się na pługach, ale w moim zasięgu cenowym z Lemkenów to chyba tylko Opal, o one nie mają zabezpieczeń na kamienie ita rama wydaje się delikatna. poszukuję czegoś do 3 tys. max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena jest dobra, a pług jest zawieszany czy ciągany?

 

plug jest zawieszany, zabezpieczenia kolkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory użytkowałem zagonowy 5*30 polski, ale szybko się zapychał i dość ciężko "szedł". Nie znam się na pługach, ale w moim zasięgu cenowym z Lemkenów to chyba tylko Opal, o one nie mają zabezpieczeń na kamienie ita rama wydaje się delikatna. poszukuję czegoś do 3 tys. max.

Podjedż sobie do Kamiennej koło Błaszek i zobacz NAUDA 3 lub 4 obracaną ,maja możliwe ceny .Kupiłem od nich 3 , a potem udalo się dokupić 4 korpus .3 skiby ciągła białorus,4 korpus dokupiłem do JD 86km.Ponad metrowa gorczyce przykryje bez talerzowania to samo ze ściernią po kukurydzy.Lemiesze i dłuta robi gość w szczecinie(mam namiary,kupowałem od niego dłuta )rama masywna nie do zgięcia ,zresztą są zabezpieczenia.Byłem przejazdem w niedziele jest z czego wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...