Skocz do zawartości
sana25

AFERA Z OLEJEM NAPĘDOWYM

Rekomendowane odpowiedzi

W 2009r maja zwracać 1.01zł do litra ja obstawiam spadki ropy choć już nieduże mamy kryzys gospodarka spowalnia kto ma tą rope kupować powinna stanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamowilem 1500 litrow po 3 05 zl bo w telewizji cos pisza ze ma niby drozec po nowym roku ! Na opale juz nie jezdze bo zbytnio mi sie nie opyla i po co ryzykowac w razie jakiej kontroli !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !!! Od dnia 1 stycznia 2009 zmieniono nazwę produktu na "olej napędowy grzewczy Ekoterm Plus" (wcześniej: "olej opałowy lekki Ekoterm Plus") Taką informację podał PKN Orlen.Od tej pory każdy rolnik będzie używal tylko i wyłącznie oleju napędowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzwoniłem dzisiaj no i okazało się że olej opałowy kosztuje już 1.80 zł/l Co robiććććć?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najniższa cena z ostatnich 12 msc to 1,84 brutto.Doliczając marżę i koszty dostawy 2,1 to normalna cena,na mniej bym nie liczyl,tym bardziej że ekoterm już jest droższy ok.7 gr.od najniższych notowan.Jajca z gazem,zima w której nastepują spadki temp poniżej 0 ,oraz wzrost notowan na ropę raczej dają szansę na podwyżki ,a nie obniżki.Ja bym kupował,ważne by dostawca był wiarygodny i posiadał dobry towar. +/ - 10 gr to normalne ryzyko,na więcej są małe szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Paliwo już idzie do góry. kilka dni temu było po 1,80 l/zł a teraz już jest po 2 l/zł Paliwo drożeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem przedwczoraj 3 tyś on z lotosu za 3,05 za l z transportem....

po odliczeniach powinno wyjsc coś kolo 1,5zł /l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie w granicach limitu do ha.Olej napędowy Ekoterm jest propozycją dla tych ,którym limit nie starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy olej napędowy zimowy używany latem ma jakiś wpływ na prace silnika,i czy jest większe zużycie paliwa?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego.Olej napędowy Ekoterm zawsze ma dodawany składnik zabezpieczający przed wytrącaniem parafiny.Popularna oranżada spalana jest przeważnie w piecach na kołach i to w okresie temperatur dużo wyższych od 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem przedwczoraj 3 tyś on z lotosu za 3,05 za l z transportem....

po odliczeniach powinno wyjsc coś kolo 1,5zł /l

 

 

 

 

Jak by nie liczyć -VAT i akcyza wychodzi 1,65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze VAT odliczasz ale z jakies racji tez akcyze ??

Skoro piszesz ze z 3.05 zrobi sie 1,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie orientuje sie za bardzo ale u nas jest cos takego ze zwracaja ci jakas wyliczona kwote do hektara.

Tą akcyze to moga odpisac tylko VAT-owcy czy ryczałtowcy tez??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczą tak powierzchnia użytków rolniczych razy 86 litrów na każdy hektar tych użytków razy 0,85zł. czyli 10ha*86L*0,85zł =731zł zwrotu

a vat może odliczyć tylko płatnik vatu bo wykorzystuje to paliwo do produkcji rolniczej

3000*0,85=2550zwrotu akcyzy

3000*3,05=9150 kosz paliwa

9150-22%vat=2013 zwrot podatku

całkowity zwrot to 4563

9150-4563=4587

4587/3000=1,529litr

nie wiem czy dobrze liczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena rosnie przez to straszenie " gazowe " ale tez pewnie pojdzie w gore jak to sie dzieje na przednowku ja bym kupowal teraz ile sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
liczą tak powierzchnia użytków rolniczych razy 86 litrów na każdy hektar tych użytków razy 0,85zł. czyli 10ha*86L*0,85zł =731zł zwrotu

a vat może odliczyć tylko płatnik vatu bo wykorzystuje to paliwo do produkcji rolniczej

3000*0,85=2550zwrotu akcyzy

3000*3,05=9150 kosz paliwa

9150-22%vat=2013 zwrot podatku

całkowity zwrot to 4563

9150-4563=4587

4587/3000=1,529litr

nie wiem czy dobrze liczę

 

troche żle liczysz bo ty odejmujesz od brutto 22 % a liczy się od netto + 22% i wtedy brutto ma wyjść. Liczy się tak 100/1,22=81,97 a odejmij 22% to da 78 zł sprzwdź kiedyś na fakturze jak niewierzysz i sobie policz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z tym vat-em nigdy nie byłem vatowcem niewiem dokładnie jak to się liczy i ciekawe czy warto być rolnikiem vatowcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...