Skocz do zawartości
SILWER 105

EMBRIOTRANSFER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam spróbować tego zabiegu na swoich jałówkach wiem że zajmuje sie tym SHIUZ w Bydgoszczy i mam własnie takie pytanie czy ktoś przeprowadzał u siebie ten zabieg z jakimi efektami jaka cena i skad braliscie zarodki? Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem o tym z zootechnikiem z Olsztyna. Jest jeszcze ośrodek w Piątnicy, który się tym zajmuje. Cena ponoć jest w granicach 600-1000 PLN w zależności od liczby zarodków, dojazdów w celu synchronizacji rui. Skuteczność jest na poziomie 60-70% przy zarodkach żywych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem tylko ja poszukuje dobrych zarodków w rozsadnej cenie dzwonilem do jednej firmy to mi podali 4 tyś zł za 1 zarodek!!! A ja bym chciał wydac max 1500zł. Po swietach przejade sie do Osiecin bo oni podobno beda teraz u siebie to robic wiec moze uda mi sie z nimi dogadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za firma strzeliła taką cenę...? To przecież można już dobrą jałówkę cielną lub lepszą do zacielenia kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to w ogóle za metoda. Jak dla mnie przypomina In-vitro ale co ona ma na celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In-vitro to zapłodnienie pozaustrojowe.

Transfer embrionów (ET) - to przeszczep z dawczyni do biorczyni.

Bierzesz super wydajną matkę o super wyglądzie, wywołujesz u niej superowulację, dodajesz do niej nasienie super przystojnego byczka. W ten sposób masz kilka potomków za jednym razem. Żeby się supermama nie męczyła z rodziną wielodzietną, to część potomstwa podrzucasz do innych gniazdek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konradzie mi taką podali ale nie wiedzieli dokladnie bo nie bylo osoby od zarodków i po niedzieli bede dzwonił cena zalerzy od byka i matki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec podzwoniłem troche i musze powiedziec że ciężko o zarodki tylko konrad by sprowadzil na luty bo akurat jakis OHZ też sciąga zarodki bodajże po 6 tys zł za sztuke najtańsze zarodki mieli by po 1200zł. Osięciny na razie nie sprzedają może w przyszłości wiec chyba poczekam na wyższe ceny mleka z tą zabawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujecie. Kupić najpierw za 6000 zł zarodek a potem denerwować sie żeby nic sie nie stało. Co by było jakby krowa źle sie wycieliła a tak w ogóle to te zarodki mają określoną płeć czy nie wiadomo tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinny być jałóweczki - jednak czasami z Przyrodą nie wygrasz.

Swego czasu widziałem zdjęcie córek po transferze - ładny rządek 8 krówek - bliźniaczek. Nawet łatki niewiele się różniły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jestem zapalony na nowości ale na takie ryzyko bym nie poszedł.

Wolałbym już zagrać na giełdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robern

Ale zaraz czegoś tu nie rozumiem to po embriotransferze mozna uzyskać kilka cielaków od jednej krowy (chociaż 8 to nie wydaje się byc możliwe) czy może raczej kilka cielaków od kilku krów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Robern

Ale zaraz czegoś tu nie rozumiem to po embriotransferze mozna uzyskać kilka cielaków od jednej krowy (chociaż 8 to nie wydaje się byc możliwe) czy może raczej kilka cielaków od kilku krów.

 

Bierzemy krowe czempionke która daje 12tys litrów podajemy jej chormony żeby wytworzyło sie kilka lub kilkanaście komórek jajowych zapładniamy ją nasieniem super byka czekamy kilka dni wypłukujemy zarodki i po jednym przenosimy na jałówki w ruji i tak otrzymujemy kilka wybitnych jałówek lub bykow które jesli mamy pod oceną moga zostac wykupione przez SHIUZ do wyceny.

 

Niestety nie memy pewności co płci chyba że weżmiemy nasienie sexowane wtedy jest wieksze prawdopodobieństwo że będzie jałówka.

 

Jeśli mamy taką wybitną krówke na swojej oborze to taki zabieg z przygotowaniem 10 jałówek (muszą miec ok 13-14 miesiecy) kosztuje ok 1200-1300zł plus kilkukrotny dojazd ekipy embriotransferu czyli ok 2000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 8 które widziałem były po transferze - ale wcześniej jajeczka były zapładniane pozaustrojowo - czyli in vitro. Wtedy mając pojedyncze plemniki można łatwiej określić płeć potomka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierzemy krowe czempionke która daje 12tys litrów

 

12 tyś to już teraz trochę za mało na takie zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z drugiej strony to nawet jeśli byk by sie urodził to nie byłoby aż tak źle bo mozna go odchować i zapładniać inne krówki które np powtarzają. Ja zawsze tak robie że jak krowa ma powtórkę zapładniam swoim a raczej wójka bykiem albo jakimś mięsnym insemunuje. To przynosi efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć dobrego inseminatora - bezcenne.

Większość powtórek z czegoś wynika. Czasami są to kłopoty ze zdrowotnością dróg rodnych - a doświadczony wet-inseminator potrafi wtedy skuteczniej od byka zadziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...