Skocz do zawartości
marcin80wlkp

EKSTERNISTYCZNY TECH.ROL. NIE AKCEPTOWANY PRZEZ ARIMR???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdawałem eksternistyczny egzamin na technika rolnika w łowiczu w 2007r w trzecuej i ostatniej edycji.Czy to prawda że ARIMR nie akceptuje tego świadectwa?Wziąłem 50tys na Młodeo Rolnika i nie chciałbym tego oddawać.Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Jutro wybieram się do ARIMR i zobaczymy co mi powiedzą.Mam nadzieję że to ściema.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samego egzaminu to szczerze mówiąc nie wypada uznać, w przypadku działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" wymóg dotyczący wykształcenia zostanie spełniony, gdy zdasz egzamin zawodowy - a zaświadczenie przekażesz ARiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak ARIMR w Poznaniu uznała moje świadectwo.Nikt nawet nie wspomniał o jakimś egzaminie zawodowym.Mam nadzieję że to już koniec zmagań o dopełnienie formalności.Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.Czy ktoś spotkał sie z podobną sytuacją?A może jego świadectwo zostało odrzucone?Czekam na wieści

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze akceptuja te swiadectwa.

nie iwem skad masz wiadomosci ze nie.

Swiadectwo ukonczenia szkoly policealnej z tytulem -technik rolnik jest i na tym koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim naborze (2008 rok) egzaminy eksternistyczne nie były uznawane jako wykształcenie rolnicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale egzaminy na TECNNIKA ROLNINA W trybie eksternistycznym zakończyły się pod koniec 2007 roku.Masz trochę dziwne dane. W Łowiczu pod koniec 2007r zdawali tylko ci którzy mieli jakieś poprawki z marca 2007 roku.W 2008 roku nie można było już powoływaś komisji do przeprowadzania egzaminów w trybie eksternistycznym, więc proszę przestań pisać bzdury.

Ja zdałem w III edycji tzn w 2007 r i mam wszystko za sobą.

Pozdrawiam i do napisania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istotnie zdefiniowanie świata, w którym żyję jest niełatwe; wracając do tematu ja również podchodziłem do egzaminów eksternistycznych w grudniu 2007, a w roku 2008(czerwiec-sierpień) uzyskane w ten sposób wykształcenie (brak egzaminu zawodowego) zostało uznane przez ARiMR za nie rolnicze, śmiem przypuszczać, iż mogły wystąpić zmiany po "przygodach" beneficjentów działania objętego jeszcze Planem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2004 - 2006; stąd zapewne rozbieżność między moim postem a aktualnym stanowiskiem ARiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza iż musiałeś zdawać egzaminy zawodowe czy jednak ARIMR w końcu uznała świadectwo takie jakie dostałeś z Łowicza w 2007r. Czy dobrze rozumiem że skoro kończyłeś szkołę pod koniec 2007r, to miałeś poprawki z marca 2007?Jeśli możesz to podaj jakiś nr gg.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno

Umowę na Premię dla Młodego rolnika podpisalem w marcu 2005, więc byłem z I edycji a nie z drugiej jak ty sugerujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponownie się nie rozumiemy, jeśli o edycji mowa to tak się składa, iż to ja korzystałem z premii z PROW 2007-2013 stąd wszelkie niejasności, egzamin zdawałem pierwszy raz i to w Toruniu, stanowisko ARiMR sprawiło, iż w czerwcu zdawałem egzamin zawodowy i przed wydaniem decyzji o przyznaniu wsparcia udało mi się spełnić wymóg dotyczący wykształcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dostałem premie na start 50.000 zł w 2005.Muszę uzupełnić wykształcenie.W tym roku kończe 3 letnie technikum rolnicze.Wcześniej mówiono że jest wymagane zdanie egzaminu końcowego i uzyskanie tytułu technik rolnik.Teraz doszły mnie słuchy że wystarczy świadectwo ukończenia technikum rolniczego(podobno w związku z dużą liczbą ewentualnych zwrotów premi ).Czy ktoś o tym słyszał???Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystalem z mlodego rolnika, ale przegladalem papiery jakie trzeba zlozyc i jest tam chyba formularz gdzie wpisuje sie w jakiej szkole zamierzasz uzupelnic wyksztalcenie. Poza tym jak przynaja ci premie to chyba podpisuje sie cos w rodzaju umowy, a wiec masz we wniosku napisana szkole. podpisujesz umowe. To jak oni kwestionuja to wyksztalcenie to do sadu ich za zlamanie warunkow umowy. Czarno na białym maja napisane jaka szkola i moga sobie sprawdzic a jak im sie nie chhce to ich wina. To oni lamia umowe kwestionujac punkt umowy ktory zostal zatwierdzony przez podpisanie przez Ciebie i przez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MALNIKA otrzymałaś prywatna wiadomość.

Niech odezwią sie osoby które robiły TECHNIKA ROLNIKA eksternistycznie w Łowiczu lub innym miejscu i ARIMR uznała im to świadectwo.Chodzi mi o osoby które braly premię na Młodego Rolnika w latach 2004-2006, bo w drugiej edycji która właśnie trwa rozumiem iż mogli tego nie uznać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uznaja na bank te swiadectwa. oddawalam papiery ponad rok temu i mowili ze jak najbardziej moze byc, ze wazne ze technik rolnik.

znajomemu juz minelo 5 lat i tez skladal swiadectwo z tej szkoly i wsyztsko ok , juz praktycznie zakonczyl program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozmawiałem z pracownikiem ARiMR w Toruniu, który obsługiwał działanie "Ułatwianie startu młodym rolnikom" w okresie programowania 2004-2006 i już wtedy samo wykształcenie średnie, bez egzaminu zawodowego, nie było uznawane za wykształcenie rolnicze; także albo mamy do czynienia z ogromnym zróżnicowaniem regionalnym, albo któryś oddział regionalny się pomylił, istnieje jeszcze prawdopodobieństwo zmiany interpretacji rozporządzenia... ale ja już nie jestem na bieżąca, szczególnie z poprzednim okresem programowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kto ma rację?

Nikt nie zna prawidłowej odpowiedzi na to pytanie.

Sprawa jest dziwna,niepokojąca, śmieszna.

Nikomu chyba nie zależy na tym, aby zwracać 50tys wraz z odsetkami.

Czy nie ma na to jednej odpowiedzi, która rozwieje wszelkie wątpliwości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest napisane w umowie dokladnie jakie wyksztalcenie akceptuja i jest "technik rolnik" i nie mna nic napisane technik rolnik ale pod warunkiem zaliczenia egzaminu zawodowego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może malnika masz rację, ale spoglądając na to z innej strony.Podczas egzaminów eksternistycznych w Łowiczu zdawaliśmy egzaminy, które zdają uczniowe normalnego Technikum Rolniczego kształcący się w trybie 4 letnim.Mimo to, aby otrzymać tytuł zawodowy, muszą oni zdać egzamin zawodowy przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną.Dopiero wtedy mogą tytulować się technikami rolnikami.

My ukończyliśmy szkołę policealną w cyt.ZAWODZIE TECHNIK ROLNIK.Czy egzaminy zdawane przed Państwową Komisją Egzaminacyjną które zdawaliśmy, są jednoznaczne z egzaminami przed OKE?

Ponadto osoby które miały poprawki w listopadzie 2007(ja również wśród nich bylem ponieważ nie mogłem dotrzeć na wszystkie egzaminy w marcu)musiały zdawać egzamin praktyczny,a więc już doszlo do jakiś zmian w przepisach.

Obyś miała rację, bo inaczej będzie kłopot.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie dodać, iż pracownik ARiMR właśnie zapisem "technik rolnik" uzasadniał brak akceptacji świadectwa ukończenia szkoły jako wykształcenia rolniczego; "technik rolnik" jak sama nazwa wskazuje jest to tytuł zawodowy, czyli do jego uzyskania konieczne jest zdanie egzaminu zawodowego, nie przekreśla to jednak możliwości dowolnej interpretacji tego zapisu - stąd rozbieżne decyzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe że osobom, które wzięły pieniądze na Mlodego Rolnika w latach 2004-2006 to świadectwo jest uznawane, a tym które starają się teraz już nie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by rozwiązywało problem, ale jeszcze raz podkreślam, iż ARiMR w Toruniu nie uznawała egzaminów eksternistycznych jako wykształcenie rolnicze już w okresie programowania 2004-2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kissmy...(ass)rozumiem

Nasówa mi się taka myśl, choć nie wiem czy dobrze główkuje.

Obok Technika rolnika jest organizowany kurs na rolnika robotnika wykwalifikowanego.Osoby które potrzebowały uzupelnienie wykształcenia na młodego rolnika z pierwszej edycji może właśnie na to powinny się były zdecydować.Tytuł kwalifikacyjny rolnik robotnik wykwalifikowany jest jak najbardziej uznawany.W nowej edycji trzeba mieć dodatkowo 3-letni staż potwierdzony opłacaniem składek jako domownik, ale na pierwszą edycję poninno to wystarczyć.Mam rację???Przecież to iż do egzaminu na rolnika robotnika wykwalifikowanego nożna podchodzić już po podstawówce, nie oznacza iż nie mogą go robić osoby po studiach. Zgadza się?

Ktoś powinien beknąć za to wszystko.Nie można pisać że taki papier wystarczy, a potem się z tego wycofywać.Poza tym KRIR podpisywała sie pod tym rękami i nogami.Niech ktoś się wypowie jeśli źle napisałem i sprostuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcąc uzyskać pełną satysfakcję zgłosiłem się do ARiMR i ku mojemu zaskoczeniu egzaminy eksternistyczne są honorowane jako wykształcenie rolnicze, lecz tylko w odniesieniu do PROW 2004 - 2006 oczywiście, okazało się bowiem, iż MRiRW wydało w tej sprawie interpretację całkiem niedawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czyli w sytuacji gdy otrzymałem premię na młodego rolnika z PROW 2004-2006r i teraz zdałem egzamin eksternistyczny i uzyskałem tytuł kwalifikacyjny rolnik robotnik wykwalifikowany to będę miał zaliczone te rolnicze wykształcenie w ARiMR czy musze jeszczetechnika zrobić?? gdzie szukać tej interpretacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...