Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie a jak tam z kontrolami. Na co zwracają uwagę? Wiadomo że w praktyce jest inaczej niż piszą o tym np. w czasopismach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby kontrolujące były raczej w porządku. Nie szukały dziury w całym.Pierwsza rzecz na którą zwracają uwagę to tablica!!!.Poza tym numery fabryczne na maszynach i wszystko co we wniosku;wymiary budynków, magazyny na nawozy i opryski, atest na opryskiwacz, zaświadczenie ukończonym kursie chemizacyjnym itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablice zamówiłam w firmie wykonującej tablice reklamowe. Produkt ten musi być wykonany na zamówienie,bo tablica między innymi zawiera informację co zostało zakupione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa pytania.

1.czy bedą jeszcze jakies pieniadze z prow na utwardzanie obejść podwórek dróg wewnetrznych itp.??

2.jakie sa wymagania dla osoby kupującej nowy ciagnik na prow?chodzi mi o stosunek ha do mocy??czy takie coś wogóle istnieje?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Nie jestem pewien, ale z modernizacji można wyrwać jakieś pieniądze na utwardzenie podwórza.

Ad2. Przelicznik jest 5 KM/ha, gdy masz zwierzęta, ciężkie ziemie, duży rozłóg pól, można wziąć większy. W ARiMR nie trzymają się tego sztywno.

A teraz moje pytanie: Czy sprzętem wziętym na modernizacje można świadczyć usługi, byłem pewny, że nie, ale z informacji na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego wynika, że można.

Prosił bym bardzo o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie. Czy jeśli skorzystałem jednorazowo z maksymalnej puli środków tj 300 tys to będę mógł jeszcze składać jakieś wnioski na dopłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby módz ująć w Planie Rozwoju Gosp. dzierżawę gruntów to musi to być umowa potwierdzona przez Starostwo Powiatowe, Gmine czy wystarczy taka zwykła umowa dzierżawy zawarta na okres (wiadomo) ponad 5 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy przy PROW mam pytanie do was czy można zrezygnowąc z częci realizacji chodzi mi o budowle bo czepiaja sie tak ze juz mi nerwy puszczaja , dostałem poprawke z ar i mr co do kosztorysu budowlanego gosc który mi robił kosztory robi na cały powiat a nawet i woj i dalmnie zrobił to bardzo dokładnie aż za a pani co prowiadz moja sprawe stwierdziła ze to nie jest tak dokładnie zrobione to czy ona zna sie lepiej jak ktos kto w tym fachu siedzi czyli dla mnie z ar i mr pracownicy sa bardzo uczeni, i jeszcze jedno według kosztorysu który zrobiłem wszyszło mi o 20 tys wiecej i mam to wytłumaczyc jak do tego doszło a poprzednia wycene wziołem z ar imr bo oni mieli taki cennik na płyte za m3 i za m2 to przeliczyłem według ich i napsiałem i teraz nie weim co zrobić najchetnie bym zrezygnowął i zrobił płyte sam za własna kase w 100% odp proszę jak jest w waszch sytuacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angelo1233: umowa dzierżawy może być odręczna, ale musi to być kopia /xero/ potwierdzona za zgodność z oryginałem w BP ARiMR. I oczywiście na min. 5 lat od daty otrzymania płatności. Najlepiej napisać 6 lub 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gospodarstwo rolne prowadze od 2007r. W roku ubieglym skorzystałem z dotacji dla Młodego Rolnika. Teraz chciałbym skorzystac z modernizacji. Problem polega na tym, ze jestem w trakcie uzupelniania wyksztalcenia na podyplomowce w zakresie Rolnictwo. W tej sytuacji nie mialbym szans w poprzedniej edycji, czy myslicie, ze nadchodzaca mi to umozliwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy składająć wniosek na MGR trzeba w tym wniosku dokładnie określić jaką maszynę i jakiej marki ma się zamiar kupić?

Np. ciągnik JD 80KM czy można sobie zostawić większe pole do działania wpisując we wniosku: ciągnik o mocy 70-90KM?

 

No i jak się ma do tego to Zapytanie ofertowe? Tam przecież trzeba konkretnie podać marke, typ, model itp. maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna ilości hektarów aby móc składać wniosek na zakup ciągnika 70-75KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś zna ilości hektarów aby móc składać wniosek na zakup ciągnika 70-75KM?

jeśli w gospodarstwie nie ma ciągnika lub jest stary np 20 lat to wystarczy nawet z 5 ha dobór ciągnika to sprawa indywidualna,

najmniejsza pow pod jaką rozpisałem ciągnik 70 KM to 8ha ale były pod niego kupowane maszyny oraz był teren pagórkowaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja na 20 h moge dostac ciagnik np 130 km? Potrzebuje wiekszej maszyny bo w sumie do obrobienia mam 80 h, ale na siebie tylko 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski 2009 r. Oferuję kompleksową pomoc w wypełnianiu wniosków unijnych dot. modernizacji oraz różnicowania gospodarstw rolnych.

 

Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy

Nr tel. +48 796-065-429

(w godz. 8.30-17.00, codziennie)

E-mail: wnioski2009@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!! jaki przelicznik KM /ha? Piszecie 5,5Km /ha , czyli na 2ha 11 KM, na 5 ha 27,5KM itd. Ludzie nie dajcie się zwariować , kto to stworzył .Sprzęt dobiera się do areału gospodarstwa, kierunku produkcji w nim , rodzaju gleb( lekkie, cięzkie) , położenia (np.stoki), długości i czasu przejazdów, czy teren jest ONW, czy kupowany sprzęt jest komplementarny do posiadanego itp.Zresztą każdy rolnik wie, jaki potrzebny jest mu ciągnik na na 50 ha, a jaki na 150.Podobnie zresztą kupując sprzęt rolnik musi dopasować go do posiadanego ciągnika ( Mocy).Pozdrawiam ,życzę powodzenia w składaniu wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego znajomy może kupić maksymalne 80 konny ciągnik a chciał 100? Agencja na inny nie wyraża zgody!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki areał ten ciągnik, czy jest ONW, czy w gospodarstwie są zwierzęta, czy sprzęt posiadany ( pług itp.)w gospodarstwie jest dostosowany do kupowanego ciągnika. Agencja nie zgodzi się na ciągnik , do którego nie pasuje sprzęt w gospodarstwie.Nie znam szczegółów w tej sprawie, nic nie napisałes, co mu powiedziano w agencji?

P.s.

mógł też się zdarzyć nadgorliwy urzędnik, który chciał zabłysnąć głupotą przed przełożonym popisując się skrupulatnością w rozpatrzeniu wniosku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogę złożyć wniosek na modernizacje jako rolnik ryczałtowy a na zasady ogólne przejść jesli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony w innym przypadku chciałbym pozostać na ryczałcie.dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry tok rozumowania........... na vat przechodzisz jak masz podpisana umowe z arimr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...