Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:37 Pon 1 Mar 2021

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 1411, 1412, 1413  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thunder13

PostWysłany: 12:53 Sro 2 Wrz 2020    Temat postu: Re: Odszkodowania COVID19 Odpowiedz z cytatem

PZZHIPD napisał:
Odszkodowania COVID19, informacje, wnioski do pobrania z instrukcją

www.pzzhipd.pl

a czytał czego dotyczy to odszkodowanie czy udaje głupiego i promuje swój związek nieuczciwością?

Dla niosek towarowych odszkodowania należy się NUL, ZERO, BRAK a tutaj o tylko takowych stadach piszemy... No chyba że ktoś ma 5 kóz i 3 krowy, to w tedy dostanie odszkodowanie alie i potem przez łeb za to że coś chciał od rządu... w formie kontrola oczywiście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PZZHIPD

PostWysłany: 11:40 Sro 2 Wrz 2020    Temat postu: Odszkodowania COVID19 Odpowiedz z cytatem

Odszkodowania COVID19, informacje, wnioski do pobrania z instrukcją

www.pzzhipd.pl
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 09:43 Sro 2 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest nie możliwe bo co jakaś mała ferma kończy działalność lub co gorsza bankrutuje to ktoś inny przejmuje ją i dalej produkuje .Więc będziemy się jeszcze długo borykać z problemem niskich cen.
Ps. Na Wielkopolsce budują się takie kurniczki na 500 tyś obiekt Shocked Rolling Eyes
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 08:48 Sro 2 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ferma07 napisał:
Cena M to jest jakieś dno totalne.....obecnie zarabiają tylko Ci co mają starą kurę 0,20 gr za M to jest cena sprzed 15-tu lat..Najciekawsze jest to ,że jak znajomi słyszą po ile my jajka sprzedajemy a po ile oni kupują,to się za głowę łapią. Markety rosną w siłę a producent coraz gorzej.ciekawe do czego doprowadzi taka "polityka". ale kogo to obchodzi.... Pozdrawiam ludzi z branży!

No właśnie kolego, chyba tylko selekcja naturalna zamieni sytuację, brutalne to ale jakiś procent z nas odpadnie i to pozwoli na utrzymanie wyższych cen. Jaja musi zabraknąć inaczej chyba nie da rady
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 07:07 Sro 2 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://finanse.wp.pl/ostrzezenie-gis-w-jajach-moze-wystepowac-salmonella-6549402954791744a
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 20:31 Wto 1 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety, ale sami sobie koledzy jesteście z cenami winni... zamiast czasowej prymki bo zapas zgadzacie się na stałą obniżkę specjalnie dla m.in. marketów. A im więcej takich przybytków tym z ceną będzie gorzej bo market wymusi na Was obniżkę ceny ze względu na wielkość obrotu i możliwości sprzedażowe. Czasem lepiej mieć 10k kur i rozwozić wszystko osobiście niż 500k kur i brandzlować się z marketami i hurtownikami o 0,5 grosza.
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 15:35 Wto 1 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post Wysłany: 09:48 Nie 28 Paź 2007
Witam

Ceny loco ferma: 0-32 S-29 1A-26 1B-24 2A-22,21 2B-20,19

hehe, czyli ceny przez 13 lat niewiele się zmieniły Smile))

Jeżeli ceny nie pójdą w górę wrzesień/październik, to nic tylko szukać jakiejś gałęzi z mocnym sznurkiem.

Wszystko podrożało oprócz jajek Smile to już wiem czemu w mojej okolicy zamyka się ferma za fermą.
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 11:53 Wto 1 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena M to jest jakieś dno totalne.....obecnie zarabiają tylko Ci co mają starą kurę 0,20 gr za M to jest cena sprzed 15-tu lat..Najciekawsze jest to ,że jak znajomi słyszą po ile my jajka sprzedajemy a po ile oni kupują,to się za głowę łapią. Markety rosną w siłę a producent coraz gorzej.ciekawe do czego doprowadzi taka "polityka". ale kogo to obchodzi.... Pozdrawiam ludzi z branży!
Powrót do góry
Fachowiec

PostWysłany: 08:59 Pon 31 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XL -37 , L 26-27 , M 19-20 Ceny od stałych
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 08:51 Pon 31 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całe szczęście ze ja nie mam takich krwiopijców i płacą mi tak:
XL-0,38-40
L- 0,29-30
M-0,19-20
Pozdrawiam
Powrót do góry
nie wiem

PostWysłany: 06:17 Pon 31 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może coś na tema? XL 36 L 26 M 19 i żadne tam : a gdzie ! a jak ! aa daj namiary to kupię Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
kamykcbr

PostWysłany: 11:14 Sob 29 Sie 2020    Temat postu: Kupię jajko kremowe M w rejonie Dolnego Śląska Odpowiedz z cytatem

Kupie jajko kremowe M Dolny Śląsk. Płace gotówka przy odbiorze. 601 54 24 58
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 10:12 Sob 29 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę cwaniaczek z wlkp szuka jaj wylęgowych do kupienia , dobry ziomek wszyscy go znają jaki jest kozak i się ogłasza na portalu😎😎
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 20:04 Czw 27 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
No miało być eldorado co niektórzy płacili za nioskę ponad 30 zł !!! która teraz wchodzi i niesie S za 0,11 ALE INTERES Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
to jest hopy, ja mam hopy że hoduję kury, a że mi się nie zwraca to no cóż... to jest drogie hopy, ty tego nie zrozumiesz Wink

* "hopy" jak to powiedział jeden z klientów jak mu jajka dowoziłem i tak określił kilka kur co po podwórku mu latało...
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 13:18 Czw 27 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No miało być eldorado co niektórzy płacili za nioskę ponad 30 zł !!! która teraz wchodzi i niesie S za 0,11 ALE INTERES Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
ekofarmer

PostWysłany: 08:56 Czw 27 Sie 2020    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Witam,

A co to,ceny i zejście bez zmian,że taka cisza na forum ?
Powrót do góry
kaczrub

PostWysłany: 07:01 Pon 24 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

Wiem natomiast, że często zdarzają się (zdarzały się) przypadki, że stada KUPNE były niedoszczepione. Wiadomo- szczepienia to koszt. Odchowujący chce przyoszczędzić, bo to nie on będzie miał później problem ze stadem, tylko ten, który kurki kupił.
Kiedyś (z 20 lat temu), sam miałem taką przygodę. Kupę kasy kosztowało mnie leczenie tego stada. Nie wiem jak jest dzisiaj, ale pewnie dużo się zmieniło i takie przypadki zdarzają się sporadycznie (o ile w ogóle.). Tego nie wiem, dawno nie kupowałem odchowanej kurki, ale wydaje mi się, że odchowalnie dbają o swoją renomę i takie wpadki należą już raczej do rzadkości (o ile w ogóle się zdarzają).

Zdarzają się i to całkiem często, jeżeli kupujesz kurę jako nadwyżkę ze stada, które ktoś odchowuje dla siebie to można założyć, że będzie w porządku. Niestety większość odchowujących wyłącznie na sprzedaż, kombinuje na wszystkie możliwe sposoby. Począwszy od zagęszczenia aż do szczepień.
Powrót do góry
Mrok

PostWysłany: 07:46 Nie 23 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fachowiec napisał:
Rozpowszechniać wszędzie gdzie się tylko da. Cenzorzy co chwila usuwają tą treść. Macie być święcie przekonani o realnym zagrożeniu! I nie jest ważne ile w tym prawdy. Testowane jest wasze stadne zachowanie przed czymś większym, przed jakimś wydarzeniem, posunięciami, które będą dotyczyć niemal wszystkich ludzi na Ziemi. To test na posłuszeństwo, sprawdzian jak daleko można ograniczyć waszą wolność bez buntu. Jak długo można was przetrzymywać w "areszcie domowym", niby dla waszego dobra? Macie się bać ! Macie być w takim strachu, że sami będziecie donosić na swoich sąsiadów, znajomych, wspópracowników, itd., że nie nosi kagańca, że rozmawiałi bez zachowania dystansu, że robił grilla w swoim ogródku, a nie siedział tak jak wy w areszcie domowym. Nie będzie potrzeby dużego zaangażowania policji i innych służb do pilnowania was i tresowania. Będziecie sami prosić wasze władze o ograniczenie waszej wolności w imię zachowania życia, zdrowia, bezpieczeństwa, ciepłej wody w kranie, prądu i gazu i chleba powszedniego. Dobrowolnie pozbędziecie się podstaw wolności dając sobie wszczepić mikro-implant, który będzie informował waszych panów o waszym zachowaniu, o posłuszeństwie, lub nie, gdzie jesteście, z kim się spotykacie. Oni będą decydowali o tym, czy możecie nadal funkcjonować w społeczeństwie, czy też, po dotkliwych upomnieniach zostaniecie zesłani do obozów reedukacji (wariant optymistyczny) zwanych ''Izolatoriami''. Macie też żyć w nieświadomości, co jest prawdą, a co nie jest? O tym, zadecydują za was tzw. eksperci, a wy macie to przyjąć bez szemrania lub zamilknąć na zawsze. Będziecie musieli, bez słowa sprzeciwu poddawać się serii corocznych szczepień na co tylko wasze władze sobie zażyczą. Zresztą, w strachu, dacie sobie wstrzyknąć wszystko. Nie będziecie mieć żadnych odłożonych pieniędzy w gotówce, bo gotówka nie będzie w użyciu. Będziecie pod tym względem zależni od waszych panów - jedynie obrót bezgotówkowy. W momencie jakiegokolwiek nieposłuszeństwa zostanieniecie wyłączeni z systemu. Zostaniecie bez środków do życia. Zostaną rozbite naturalne instytucje społeczne (rodziny, wspólnoty religijne, narody, rynki gospodarcze). Wkrótce Nowy Porządek. Aby go wprowadzić bez przeszkód, wpierw trzeba wytworzyć chaos. Ów chaos, wytworzenie narracji strachu jest dla ułatwienia modelowania nowego społeczeństwa, plastycznego jak glina pod wpływem strachu. Bardzo użyteczne i pomocne w tym procesie są media, które należą do globalnych korporacji. Ważnymi instrumentami niezbędnymi do kontroli i inwigilacji będą wszelkie środki komunikacji: telefony, komputery wraz ze swoimi aplikacjami, a także systemy kamer, cyfrowej identyfikacji osób, itp.. Będziecie potraktowani tak samo jak bydło (przepraszam za porównanie) - jako obowiązkowe zostaną wprowadzone systemy identyfikacji (oznakowania) widocznego z daleka (podobne do oznakowania bydła, mam nadzieję, że znaki nie będą wypalane) oraz bardziej ukrytego, pod skórą, w celu szczegółowej kontroli. Potem już tylko będziecie sterowani i kontrolowani niczym stado owiec. "Zagrody dla stad" już są przygotowane. To nie jest film sci-fi, to nie jest teoria spiskowa. Sami widzicie: to się dzieje naprawdę, teraz, dziś, jutro ! Cel jest jeden: wasze zniewolenie. I tu smutna konkluzja: okazuje się, że dość łatwo jest manipulować ludźmi ...
to już było testowane na żydach w czasie drugiej wojny światowej, Rasa panów i niewolnicy wykonujący poleceni
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 09:12 Sob 22 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre piguły kolego bierzesz
Powrót do góry
Fachowiec

PostWysłany: 23:11 Pią 21 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozpowszechniać wszędzie gdzie się tylko da. Cenzorzy co chwila usuwają tą treść. Macie być święcie przekonani o realnym zagrożeniu! I nie jest ważne ile w tym prawdy. Testowane jest wasze stadne zachowanie przed czymś większym, przed jakimś wydarzeniem, posunięciami, które będą dotyczyć niemal wszystkich ludzi na Ziemi. To test na posłuszeństwo, sprawdzian jak daleko można ograniczyć waszą wolność bez buntu. Jak długo można was przetrzymywać w "areszcie domowym", niby dla waszego dobra? Macie się bać ! Macie być w takim strachu, że sami będziecie donosić na swoich sąsiadów, znajomych, wspópracowników, itd., że nie nosi kagańca, że rozmawiałi bez zachowania dystansu, że robił grilla w swoim ogródku, a nie siedział tak jak wy w areszcie domowym. Nie będzie potrzeby dużego zaangażowania policji i innych służb do pilnowania was i tresowania. Będziecie sami prosić wasze władze o ograniczenie waszej wolności w imię zachowania życia, zdrowia, bezpieczeństwa, ciepłej wody w kranie, prądu i gazu i chleba powszedniego. Dobrowolnie pozbędziecie się podstaw wolności dając sobie wszczepić mikro-implant, który będzie informował waszych panów o waszym zachowaniu, o posłuszeństwie, lub nie, gdzie jesteście, z kim się spotykacie. Oni będą decydowali o tym, czy możecie nadal funkcjonować w społeczeństwie, czy też, po dotkliwych upomnieniach zostaniecie zesłani do obozów reedukacji (wariant optymistyczny) zwanych ''Izolatoriami''. Macie też żyć w nieświadomości, co jest prawdą, a co nie jest? O tym, zadecydują za was tzw. eksperci, a wy macie to przyjąć bez szemrania lub zamilknąć na zawsze. Będziecie musieli, bez słowa sprzeciwu poddawać się serii corocznych szczepień na co tylko wasze władze sobie zażyczą. Zresztą, w strachu, dacie sobie wstrzyknąć wszystko. Nie będziecie mieć żadnych odłożonych pieniędzy w gotówce, bo gotówka nie będzie w użyciu. Będziecie pod tym względem zależni od waszych panów - jedynie obrót bezgotówkowy. W momencie jakiegokolwiek nieposłuszeństwa zostanieniecie wyłączeni z systemu. Zostaniecie bez środków do życia. Zostaną rozbite naturalne instytucje społeczne (rodziny, wspólnoty religijne, narody, rynki gospodarcze). Wkrótce Nowy Porządek. Aby go wprowadzić bez przeszkód, wpierw trzeba wytworzyć chaos. Ów chaos, wytworzenie narracji strachu jest dla ułatwienia modelowania nowego społeczeństwa, plastycznego jak glina pod wpływem strachu. Bardzo użyteczne i pomocne w tym procesie są media, które należą do globalnych korporacji. Ważnymi instrumentami niezbędnymi do kontroli i inwigilacji będą wszelkie środki komunikacji: telefony, komputery wraz ze swoimi aplikacjami, a także systemy kamer, cyfrowej identyfikacji osób, itp.. Będziecie potraktowani tak samo jak bydło (przepraszam za porównanie) - jako obowiązkowe zostaną wprowadzone systemy identyfikacji (oznakowania) widocznego z daleka (podobne do oznakowania bydła, mam nadzieję, że znaki nie będą wypalane) oraz bardziej ukrytego, pod skórą, w celu szczegółowej kontroli. Potem już tylko będziecie sterowani i kontrolowani niczym stado owiec. "Zagrody dla stad" już są przygotowane. To nie jest film sci-fi, to nie jest teoria spiskowa. Sami widzicie: to się dzieje naprawdę, teraz, dziś, jutro ! Cel jest jeden: wasze zniewolenie. I tu smutna konkluzja: okazuje się, że dość łatwo jest manipulować ludźmi ...
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 22:40 Pon 17 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Yoyo napisał:

Kiedyś (z 20 lat temu), sam miałem taką przygodę. Kupę kasy kosztowało mnie leczenie tego stada. Nie wiem jak jest dzisiaj, ale pewnie dużo się zmieniło i takie przypadki zdarzają się sporadycznie (o ile w ogóle.). Tego nie wiem, dawno nie kupowałem odchowanej kurki, ale wydaje mi się, że odchowalnie dbają o swoją renomę i takie wpadki należą już raczej do rzadkości (o ile w ogóle się zdarzają).
Wcale sporadycznie się nie zdarzają. Nawet w odchowalniach "ściśle współpracujących" z odchowalniami. Natomiast kto sam dla siebie odchowuje kurę stara się by było to dobrze zrobione, i raczej nie oszczędza na szczepieniach. Sam odchowuję dla siebie kury z kurczaka jednodniowego i od 35 lat co najmniej nie zdarzyło mi się jeszcze abym potem te kury musiał szprycować lekami lub antybiotykami. Druga sprawa że w okolicy ci co brali odchowane to niejeden raz już mieli i salcię i antybiotykoterapię w stadzie. Są odchowalnie dbające renomę, ale sporo jest i takich robiących po kosztach nawet wśród tych bardziej uznanych. Są też odchowalnie całkowicie jeszcze niezarejestrowane nigdzie które rozwożą kury po wioskach i to one robią głównie takie numery że głowa mała.

Prawidłowość wykonania procedur szczepienia właściwie niczego nie gwarantuje. Z jakichś pism naukowych dowiedzieć się można że szczepionka do picia podana w dawce 10x wyższej niż to wynika z zaleceń jest i bezpieczna i potrafi być skuteczniejsza od dźgania igłą. To tak jakby prawidłowość wykonania poboru próbki przez inspektora powodowała automatycznie wynik ujemny w badaniu w laboratorium.
z wylęgarniami miało być w drugim zdaniu ;D
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 22:39 Pon 17 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

Wcale sporadycznie się nie zdarzają. Nawet w odchowalniach "ściśle współpracujących" z odchowalniami. Natomiast kto sam dla siebie odchowuje kurę stara się by było to dobrze zrobione, i raczej nie oszczędza na szczepieniach. Sam odchowuję dla siebie kury z kurczaka jednodniowego i od 35 lat co najmniej nie zdarzyło mi się jeszcze abym potem te kury musiał szprycować lekami lub antybiotykami. Druga sprawa że w okolicy ci co brali odchowane to niejeden raz już mieli i salcię i antybiotykoterapię w stadzie. Są odchowalnie dbające renomę, ale sporo jest i takich robiących po kosztach nawet wśród tych bardziej uznanych. Są też odchowalnie całkowicie jeszcze niezarejestrowane nigdzie które rozwożą kury po wioskach i to one robią głównie takie numery że głowa mała.

Prawidłowość wykonania procedur szczepienia właściwie niczego nie gwarantuje. Z jakichś pism naukowych dowiedzieć się można że szczepionka do picia podana w dawce 10x wyższej niż to wynika z zaleceń jest i bezpieczna i potrafi być skuteczniejsza od dźgania igłą. To tak jakby prawidłowość wykonania poboru próbki przez inspektora powodowała automatycznie wynik ujemny w badaniu w laboratorium.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:20 Pon 17 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw należy zacząć od tego czy szczepienie było skuteczne. A przy szczepieniu żywą szczepionką jest sporo zmiennych na które ktoś kto układa program powinien zwrócić uwagę. To że ktoś zaszczepił N-krotnie wcale nie daje gwarancji że zrobił to dobrze. Przy wykonaniu procedur prawidłowo i właściwemu doborowi szczepionek towarzyszących w odchowie mamy jakieś 95% szansy na skuteczną protekcję/imunitet.
Dodatkowo 5% które mają zwyczajnie pecha sieją Salkę znacznie krócej (2-3 tyg.) a to oznacza, że w badaniach przesiewowych trudniej okres siewstwa wyłapać.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:08 Pon 17 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
I tu się z Tobą zgadzam w 100%.
Działaj.

To ja podnoszę larum, jak jeszcze programu oficjalnego nie ma ? Jak taki mocny jesteś i masz na to czas. To sam nad tym popracuj. Ja na chłodno podchodzę.

Yoyo napisał:
Jak chcesz pogadać o emocjach, to mogę Ci dać namiar na kilku hodowców, u których wyniki badań próbek wyszły dodatnie. Możesz porozmawiać sobie z nimi również o dmuchaniu baloników spekulacji.
A tak przy okazji- to, co Ty nazywasz spekulacją, martwi hodowców już od od kilku tygodni. To, że Ty nie zostałeś poinformowany przez swój powiat o planowanych zmianach w programie nie daje Ci prawa do obrażania innych. Nie sądzę, żebym zasłużył sobie na takie traktowanie :

Napisałem wyraźnie że ja nie posługuje się w emocjami. Kolejny raz pokazujesz że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ja zapytam inaczej, retorycznie: Dlaczego niby miałyby mnie czyjeś emocje interesować ? FAKTY i tylko FAKTY mnie interesują.

Yoyo napisał:

Skoro ja to nadinterpretuje, to zapytam całkiem poważnie o to, jaka jest Twoja interpretacja nadchodzących zmian ?
Ja w poście z dnia 15:26 Pią 31 Lip 2020  napisałem jakie mam wątpliwości co do projektu zmian. A jakie są Twoje wątpliwości ? Masz może jakieś, czy może pozostaniesz przy:

Już to opisałem wcześniej, w innych postach. Wpierw trzeba ustalić stan faktyczny. Trzeba to zrobić w miarę sprawnie, bo coś czuje że za 2 miesiące przez kraj przetoczą się manifestacje.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 19:00 Pon 17 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
podobno szczepienia nic albo mało co dają, tak przynajmniej kilka miesięcy temu ktoś tu mówił... i to któryś z hodowców. A teraz gadka żeby szczepić. Ten który to robił to będzie nadal to robił, a ten co jedzie po bandzie z najniższymi cenami na rynku to nawet jakby go sam minister gwałcił inspektorami to i tak się wywinie i nic mu nie zrobią.

No i tak jest.
Stada nie szczepi się dla inspektorów, tylko dla siebie. Szczepienia to nie tylko Salmonella, ale rówinież i inne choroby jak choćby Mareka, Kokcydioza, pomór, wirusowe zapalenie płuc lub oskrzeli i inne.
To, że po szczepieniu stado uodporni się na salmonellę, nie oznacza wcale, że nie może być jej nosicielem. To właśnie dlatego robisz badania co 15 tygodni, bo nawet zaszczepione stado może "złapać" salmonellę- tyle tylko, że nie będzie w stadzie objawów.
W chwili obecnej nie znam żadnego hodowcy, który jakoś specjalnie oszczędzalby na szczepieniu WŁASNEGO stada. Jak inwestujesz 1 mln. zł w odchów, to głupio byłoby, żeby stado Ci zaczęło chorować zanim zacznie się nieść. Słyszałem o mniejszych hodowcach (5-10 tys. szt) którzy próbują trochę zaoszczędzić na szczepieniach (nie na salmonelle), ale nigdy z nimi nie rozmawiałem i nie znam ich osobiście (więc nie wiem, czy to prawda).
Wiem natomiast, że często zdarzają się (zdarzały się) przypadki, że stada KUPNE były niedoszczepione. Wiadomo- szczepienia to koszt. Odchowujący chce przyoszczędzić, bo to nie on będzie miał później problem ze stadem, tylko ten, który kurki kupił.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 1411, 1412, 1413  Następny
Strona 25 z 1413

Skocz do: