Skocz do zawartości
Scoia_tael

Zawałowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powiedzcie mi drodzy Forumowicze, jak sobie radzicie z zawałowcami. Mam problem od 5 doby, gdzie "leci" na plecy po 40-50 sztuk dziennie (na 20 000 wsadu). Fakt, rosną bardzo szybko, w 7 dobie mają zazwyczaj ponad 200 gram. Sprawa ustaje po przejściu na Grower i trochę ta liczba spada, ale nadal się utrzymuje na wysokim poziomie. Generalnie moje działania służą spowolnieniu tempa wzrostu, bo pomimo 8 godzin ciemności one nadal szybko rosną. Przyciemniane mają już od 3 doby. Jedyne co teraz robię to przechodzę na nastepną paszę wcześniej. Wentylację też podkręciłem, ale wiadomo - bez przesady, bo trochę to kosztuje. Dodawanie Vit. E z Selenem niewiele daje. Czekam na wasze praktyczne wskazówki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Powiedzcie mi drodzy Forumowicze, jak sobie radzicie z zawałowcami. Mam problem od 5 doby, gdzie "leci" na plecy po 40-50 sztuk dziennie (na 20 000 wsadu). Fakt, rosną bardzo szybko, w 7 dobie mają zazwyczaj ponad 200 gram. Sprawa ustaje po przejściu na Grower i trochę ta liczba spada, ale nadal się utrzymuje na wysokim poziomie. Generalnie moje działania służą spowolnieniu tempa wzrostu, bo pomimo 8 godzin ciemności one nadal szybko rosną. Przyciemniane mają już od 3 doby. Jedyne co teraz robię to przechodzę na nastepną paszę wcześniej. Wentylację też podkręciłem, ale wiadomo - bez przesady, bo trochę to kosztuje. Dodawanie Vit. E z Selenem niewiele daje. Czekam na wasze praktyczne wskazówki. Pozdrawiam

 

witam

ja zawsze robilem wszystko aby zwiekszyc tempo wzrostu... ale mi nie za bardzo to wychodzi...200 g w 7 dobie nie mialem nigdy w moim b.dlugim stazu..moze mi powiesz jak ty to robisz ze masz takie super wyniki...a jak mi sie czasami pojawiaja sercowki..to jestem b.zadowolony..bo to objaw ze stado jest zdrowe i ma dobre przyrosty...ale zdarza mi sie to raczej rzadko..

powiedz skad masz pasze,piskleta jakie masz warunki na kurniku..??moze to sa przyczyny tak duzych przyrostow na twojej fermie..

powiedz mi co robisz ze masz takie ladne przyrosty...a ja ci powiem co ja robie ze mam takie slabe wyniki...wymienimy sie pogladami..

najczesciej mam takie przyrosty w poszczegolnych tyg:

140-160 g I tydz

340-380 g II tydz

720-780 g III tydz

1000-1200 g IV tydz

1500-1700g V tydz

1900-2200 g VI tydz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ostatnio też starałam się w podobnej sytuacji ratować selenem+e, ale lek. wet mi powiedziała ,że w tym przypadku selen daje odwrotny skutek , czyli stymuluje przyrosty, a co za tym idzie obcviąza się bardziej serca.

Poradzłla: 1) pół dnia - wit E potem polopirynę( rozrzedza krew) tez pól dnia,

2) następnego dnia wit E j.w. potem activit

3) trzeci dzień znowu wit E activit

U mnie pomogło. Pozdrawiam

 

 

 

ps. Światło też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy ja chodowałam kurczaka lek.chłopik z lubawy podawała[raupasil]

ludzki lek od serca był na recepte weterynarz pisał recepte i zamawiało się w aptece rezultaty były bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

140-160 g I tydz

340-380 g II tydz

720-780 g III tydz

1000-1200 g IV tydz

1500-1700g V tydz

1900-2200 g VI tydz

...

 

Kolego mam podobne wyniki u siebie i też zastanawiam się jak te przyrosty zwiększyć. Udało Ci się coś podziałaś w tej kwestii od czasu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadajacie z czlowiekiem ktory pisze ze w 43 dniu ma 2,9. Niech Wam poda recepte na takie wyniki. Przeczytajcie temat o wytwórniach pasz to zobaczycie jakie tam maja osoagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Rossie aktualnie w 4tyg mam:

kokoszki 1.3 kg

koguty 1.6 kg

 

wstawienie sobota i ważenie sobota.

brak leczenia tylko vitaminki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na 1 tydzień max. wyrosły 185 g. Wszystko zależy od paszy i od pisklęcia. Taki efekt osiągnąłem:

1) Zastosowałem prestarter na 5 dni

2) Bardzo dobre pisklęta, duże już na starcie

3) Nie żałuję na witaminki.

 

Faktycznie przy zbyt szybkich przyrostach też mi się pojawiają sercówki. Ale stosuję się do rady mojego weta - już w 2 dobie 1 godz. ciemności, od 3 już 5-6 godzin. Po tygodniu wchodze na 7-8 godzin. Na początku byłem nieco sceptyczny do tego pomysłu, wydawało mi się, że za dużo ciemności. Ale teraz stwierdzam, że one w tej ciemności odpoczywają.

Do tego jak widzę, że stado galopuje to jak najbardziej polopirynka i coś osłonowego na wątroby. Choć prawda taka, że przy dużych przyrostach i tak zawsze coś padnie na serce, cokolwiek byśmy nie robili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie na 1 tydzień max. wyrosły 185 g. Wszystko zależy od paszy i od pisklęcia. Taki efekt osiągnąłem:

1) Zastosowałem prestarter na 5 dni

2) Bardzo dobre pisklęta, duże już na starcie

3) Nie żałuję na witaminki.

.....

 

 

No dobrze, a powiedz mi jaki masz końcowy wynik jak na początku osiągają wagę jak podałeś: jaka waga w którym dniu i spożycie oczywiście mnie interesuje oraz czy robiłeś przebierkę. ??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam na początku, że nie za każdym razem osiągam wagę ponad 180 g w pierwszym tygodniu, choć zdarza się często. W przypadku tego rzutu wyglądało to tak:

Wstawienie majowe, pisklęta Ross, waga w skrzynkach około 40 g.

Wylęgarnia: Zawiercie

Pasza: Qatro plus (Prowimi)

wagi miałem takie:

1 tydzień: 185 g

2 tydzień: nie ważyłem

3 tydzień: 0,9 kg

4 tydzień: 1,40 kg

5 tydzień: 2,05 kg

 

Przebiórka w piątym tygodniu jeden zestaw. Później dobre zakwaszenie i jakieś leki przeciw stresowe. Przez cały rzut różne specyfiki (nie podam, żeby nie reklamować, każdy ma swoje sprawdzone). W tym selen i dodatki na wątrobę.

 

Obsada 17200 / 1020 m2, upadki 446 sztuk.

 

Średnia z rzutu wyszła 2,6 kg ale już w 6 tygodniu nie miałem ani jednego ptaka na kurniku. Zużycie paszy wyszło mi ok. 1,74 – zeszło mi jakieś 75 ton paszy wliczając to co w workach na początku.

 

Moje obserwacje są takie (porównując kilka poprzednich, gorszych rzutów, jakie się trafiały).

1. Waga w pierwszym tygodniu zależy od wagi pisklęcia, jak macie 33-34 g to nie marzcie żeby udało się mieć ponad 180 g na pierwszy tydzień

2. Nie wstawiać za dużo ptaków, za duże zagęszczenie = słaby wynik.

3. Tacki w pierwszych 3-4 dniach.

4. Prestarter, ziółka, witaminy – nie słuchać przedstawicieli z firm paszowych. jak się nie doleje do wody, to może i urosną, ale nie takie.

 

No i zawsze antybiogram, trafiony antybiotyk, dobre piskle (nie narzekam, choć zdarzały się wpadki!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sasza, dobry wet ci poradzi

 

Jest wiele specyfików (czasem nawet bardzo prostych), które podaje się u kurczaków przeciw stresom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się że pisklak jak przyjeżdża to musi być duży aby ładnie usósł w 1 tyg. to wogóle nie ma znaczenia . pisklak jak jest z pierwszego jajka jest mały ale przewaznie zdrowy trzeba dobrze howac to ma się wyniki .1 doba mija podaję antybiotyk na slepo nie ma czasu na biogram ten robię póżniej no i prestarter podaje dluzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zgadzam się że pisklak jak przyjeżdża to musi być duży aby ładnie usósł w 1 tyg. to wogóle nie ma znaczenia . pisklak jak jest z pierwszego jajka jest mały ale przewaznie zdrowy trzeba dobrze howac to ma się wyniki .1 doba mija podaję antybiotyk na slepo nie ma czasu na biogram ten robię póżniej no i prestarter podaje dluzej

 

A ja się upieram, że waga w pierwszym dniu ma znaczenie jeśli chodzi o wagę w pierwszym tygodniu. Owszem, później może się to wyrównać, maleństwa szybko nadrabiają (jak są z dobrego stada), ale pierwszy tydzień jednak uzależniony moim zdaniem od masy pisklęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kurczaczki to jaka rasa i z jakiej wylęgarni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał pisklaka z hama bis . może ktoś wie jaką maja jakośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam się czy sądobre a nie jaka rasa .jak się howają czy są dobre osiągi , jakie upadki? może ktos od nich bierze to prosze o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore z hama -bis już 10 lat i nie narzekam.Oczywiście zdarzają się wpadki ale można zareklamować. Ross chowa się dobrze-przyrosty ponad książke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkiego dokładnie, ale może jeszcze tego nie było:

1. Ostatnio na rynku pojawiły się preparaty oparte na związkach miedzi i niby pomagają serduszku ....

2. Jednak nie ma jak ograniczenie im światła ... jeśli stado jest zdrowe i odpowiednio zabezpieczone (bo nie koniecznie to muszą być sercówki) to światło może palić się cały czas tylko o niskim natężeniu (instrukcja obsługi np rossa) ... mam kolegę który na obiekt o powierzchni 1000m2 zapala na noc 6 żarówek 13W i teraz jestem w fazie testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...