Skocz do zawartości
rob1978

wszystko o przyczepach do sianokiszonki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

potrzebuję instrukcje obsługi lub katalog cześci to przyczepy samozbierajacej mengele law 350

dogwa@wp.pl

 

moja mengele na jednej osi ma 4 t ładownosci i jak na razie pracuje z nią c355

i nic jej sie nie dzieje podajnik na noże na łańcuchach i silnik wcale nie czuje żadnego obciażenia jedyny problem pojawia sie przy wjeździe na pryzme (lub w błocie- brak 4x4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Użytkuje ktoś przyczepę krone HSD 5001. Jak się sprawuje jak działa rotor dobrze tnie i czy warta w dobrym stanie 10 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cięcia rotora - to mogą być rozgięte nagarniacze na noże - wtedy możesz je obstukać młotkiem lub poprosić o przysługę kogoś, kto ma hydrauliczne szczypce. Przede wszystkim uruchom i zobacz czy nie ma żadnych stuków oraz czy działa bezpiecznik noży. Chociaż jego też można "przywrócić" do życia.

Ogólnie w tej cenie to dosyć atrakcyjny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podbierak wysunięty do tyłu pod przyczepę też dobrze zbiera. Czy tylko różnica jest na zakrętach że bardziej trzeba zajeżdżać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rozwiązanie, które mi osobiście "nie leży". Ale większych problemów z tym nie ma. Jeżdżę z predkościami do 10 km/h przy zbieraniu i za przyczepą nie pozostaje nic. Czas napełniania przyczepy to w moim przypadku 5-6 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pierwsze krony mają nagarniacz na łańcuchu nie najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. mam pytanie, kupuje przyczepę samozbierająca T-010/2 czy będzie ona spełniała dobrze swoja funkcje w w zbiorze zielonki???(koniczyna, żyto, trawa z pokosów, lucerna). Czy muszę myśleć nad zakupem innej przyczepy specjalnie do zielonki. pozdrawiam.!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mniej się namęczysz, a na pewno taniej będzie, jeśli kupisz grabie i dobre widły ... Znaczy nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jeśli mogę spytać,.... źle spełnia funkcje przy zbiorze tych roślin.... Czy dużo jeszcze zostaje za przyczepą roślin??? Czekam na dalsza pomoc!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chcesz do zielonki czy robienia również pryzm...?

Samą zielonkę zbierze ale niestety nie napchasz jej dużo na przyczepę. Z tego co pamiętam to ja na jugosłowiankę (o połowę mniejszą) zabierałem więcej siana niż sąsiad na tą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko na zielonkę, żeby zwierzakam przywieść na zielono do zjedzenia, nie koniecznie dużo. JA pryzm narazie nie robię, ale w nie dalekiej przyszłości kto wie...!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ciągnik i ile ha zbierasz na zimę? Rozsądniej będzie jeśli jednak kupisz przyczepę do sianokiszonki. Nawet jeśli zielonkę przetniesz nożami to krowy odwdzięczą Ci się lepszą wydajnością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam c-360 na zimę robię kiszonkę z kukurydzy, albo robię sianokiszonkę w belach, a potem owijam. po kukurydzy mam jeszcze lepsza wydajność ... ;] a do zbierania w ciągu roku mam koło 10 ha na zielono, to nie wiele...i tak własnie zastanawiam się nad zakupem tej przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast ta przyczepa to jest do przywożenia na zielonkę dla innych przeżuwaczy (owce) ponieważ nie chce mi się już widłami naginać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam katalogi części do wybranych modeli maszyn MENGELE.

Sieczkarnie zawieszane, przyczepy samozbierające, przystawki 2,3 rzędowe oraz przyczepy do sianokiszonek

Katalogi są na płycie CD w języku niemieckim. Informacje katalogi_maszyn@interia.pl lub 698145380.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zapotrzebowanie na moc ma przyczepa samozbierająca claas sprint 330s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociągniesz i 60-tką (wspomagając wjazd na pryzmę drugim ciągnikiem) - a bez problemu radzi sobie 80 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pociągniesz i 60-tką (wspomagając wjazd na pryzmę drugim ciągnikiem) - a bez problemu radzi sobie 80 KM.
A zetor 7340 turbo da sobie rade z taką przyczepą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...