Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedyś siałem nawet w czerwcu, są mniejsze plony i gorszej jakości ale są, normalnym terminem wysiewu jest około 7 maj, tak aby przed zośką nie wzeszła, -1 i po ptakach, wschodzi około 6-8 dni. w tym czasie trzeba zrobić jedyny oprysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ten oprysk a z tym mrozem to racja miałem zasianą na przyoranie i jak lekko złapał ją mróz to fajnie na polu było widać takie wymrożone pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje chwastox extra 1 litr na ha, można też randap podobno ale nie próbowałem. oprysk się robi gdy pierwsze roślinki wychodzą na wierzch

można podobno też afalon zaraz po siewie ale chyba zmniejsza coś plon.

kiedyś miałem w marchewce kilka gryk to ich nie spaliło nawet gdy nalistnie opryskałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dzięki. a jeszcze mam pytanie czy gryka potrzebuje jakąś lepszą klasę gleby bo w moim przypadku to chcę ją zasiać na VI-b przez co najmniej 3 lata ugorowanej i nie wiem jak ona w zasobność składników pokarmowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gryka najlepiej plonuje na glebach wypoczętych właśnie takich po ugorowaniu, tylko orka na wiosnę bardzo szybko , później przed sianiem nawóz i ciężka brona lub kultywator, nie staraj się za bardzo rozdrobnić ziemi, gryka tego nie lubi, jeśli będzie zlewa to nie będzie mogła wzejść, jest delikatna,

jeśli chodzi o nawóz to dał bym około 100 kg fosforanu z 50 kg soli i 50 kg saletrzaku lub trochę mniej , ta roślina pobiera związki mineralne których inne rośliny nie potrafią wykorzystać i dlatego ma takie małe zapotrzebowanie na nawozy,

z solą podobno nie wolno przesadzić bo wzmaga to kwitnięcie gryki i wydłuża jej wegetacje że jedne ziarna już będą dojrzałe a roślina nadal będzie kwitła.

myślisz o zbiorze jedno czy dwu etapowym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo ja to ogólnie zaorałem tak 1,5 ha ugoru tak tylko na żyto na kiszonkę bo to nie moja ziemia i tak właśnie myślałem zasiać grykę po tym życie tak dopiero mnie nakręciłeś na to, i jeszcze miałem poplon z gryki zamiast gorczycy też ładnie urosła i prawie ziarno załapała co niektura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zyski się nie nastawiaj, bo czasami możesz i stracić, przelicz sobie cenę ziarna nawozów oprysku i do tego zbir, zobaczysz co wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zasiałem 2 lata temu grykę po jęczmieniu ozimym i zdążyłem zebrać 1,5 tony z 2 ha po pierwszym przymrozku.

Jak żona pokazała próbkę handlarzowi to zapłacił jej 800 zł od razu a oDebra1ł towar po 2 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obornikiem można i to nawet tak więcej, a posiana ponad tydzień temu, zdążyła już wzejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ja będę siał po życie w poniedziałek a możesz mi coś więcej napisać o uprawie i zabiegach bo to mój pierwszy raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm2 oj tak dawno nie pisaliśmy że zapomniałem już że to ty mnie oświeciłeś swoją wiedzą myślałem że to nowy uprawiacz gryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy spotkaliscie sie ze slodyszkiem w gryce i czy go zwalczac i jak tak to czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego to jeszcze nie widziałem, ale widziałem wczoraj znajomego z opryskiwaczem w gryce to pewnie coś się pojawiło, ,nie radzę niczym pryskać bo wszystkie pasieki w okolicy wytrujesz, chyba że mospilanem ale o też ryzykowne, może się dzisiaj przejdę zobaczyć do swojej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam wasza gryka u mnie =trafiają się ziarenka dojrzałe dużo kwiatów umarło a jeszcze więcej kwitnie pozdrowienia do malkolm2 co u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sąsiad już wykosił, ja czekam na deszcz, wiele kwiatów nie dało ziarna ale to efekt zbyt wysokich temperatur, kwiatów prawie już nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem podobno reglone można bo ja chciałem siec to kombajnem i nie wiem jak się za to zabrać przecież dużo będzie nie dojrzałych niewiem jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym etapie koszę pokosówką i zbieram bizonem z podbieraczem do pokosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...