Skocz do zawartości
Psellos

Kupno gospodarstwa!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam pytanie,znalałem ostatnio oferte kupne gospodarstwa 1500 ha w toku produkcji,umaszynowione wpełni,przynoszace dochody.

Wartosc wyceniono na 23 mln złotych,mam zatem pytanie jak wyglada dohodowość roczna z tak duzgo gosp. ile pieniedzy rok rocznie moznaby przeznaczyc na splate kredytu,ile lat trwalaby jego ewentualna splata,i czy istnieja kredyty które mogłyby mnie wspomóc powiedzmy ze wklad wlasny jest nieduzy rzec mozna minimalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem czy wogóle jakiś bank da komukoliwek 20 mln kredytu.

 

Po drugie dochody zalezą od rodzaju produkcji jaki prowadzisz np możesz mieć 6 ha warzyw, albo np 30 ha i na to 30 krów mlecznych , albo powyżej 100 ha produkcja roślinna z tym że nie wiem jak się wychodzi na produkcji roślinnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z miasta jesteś czy co?

To wielopłaszczyznowy proces.

Ja mam 15 ha kapusty i cebuli

reszte(2ha) zboża.

Dochody netto jakieś 80 tys/rok

Ale jesli nie byles rolnikiem od urodzenia to sie nie pchaj

to najtrudniejsza droga.

Chcesz biznes to wez kredyt nie na 20 mln

ale na 1 mln i kup stacje benzynowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no panowie az taki ciemny nie jestem ,spokojnie,chodzi mi raczej o kwestie typu inwestycje "bieżące"i niemam tu na mysli zakupu nawozów ale unowoczesnianie gospodarstwa,i spalte kredytów przejetych wraz z zakupionym gospodarstwem ,a przeciez nie jest to sztuka dla sztuyki warto jednak na koniec sezonu meic cos w portfelu na "drobne wydtaki"-chodzilo mi ot oczy nie sadzicie ze przy takim kredycie nawet na wysokim poziomie dochodowosci obsługa kredytów pozerałaby lwia czesc dochodów,i zostawałbym " z niczym"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga juz sobie pare rzeczy przeliczyłem i cos niecos wiecej wiem ,ale dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy chodzi ci o gospodarstwo w okolicach gryfic? bo oni mają około 1,5tys ha i podobno ogłosili upadłość, tylko ze to jest najdziwniesze w zeszłym roku kupili 3 nowe kombajny class, pozostały sprzęt tez mają dosć nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie zupelnie drugi koniec kraju,przy granicy z czechami.

Moze dlatego zbankrutowali bo przeinwestowali albo czaja sie na zwolnienie z podatku pod nowym szyldem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest troche zagmatwana sprawa bo to jest centrala nasienna szczecin i całą dopłata z gruntów poszła na centrale nie na gospodarstwo, a do utrzymania jest kilku prezesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...