Skocz do zawartości
kur-rk

Programy rolnośrodowisowe na 2008 r.

Rekomendowane odpowiedzi

W ub.r. przed świętami dostałem powiastkę ..." ze względu na brak możliwości ..." itd. Ale w połowie stycznia przyszła decyzja. Wcześniej też chyba ok. miesiąca czekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac,że trochę osób otrzymało już decyzje rolnośrodowiskowe za rok 2008.

A czy otrzymał ktoś już kasę? Jeżeli tak ile czasu po decyzji i czy była to kontynuacja poprzedniego PROW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się pakietem Rolnictwo zrównoważone. Uprawiam koło 20 ha zbóż, 5 ziemniaków. Myślałem, że zasieje kilka ha kukurydzy na ziarno i będę mógł w to wejść. Jednak przeczytałem w prasie, że kukurydza na ziarno zaliczana jest do zbóż (odmiennie niż na kiszonkę), czy to prawda? Jeśli tak, to, czy istnieje jakieś wyjście aby to ominąć? Co byście mi polecili? Bo nie ukrywam, ze zależy mi na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eWielkopolanin z tym co masz to się nie da. Moja propozycja to zboża 10ha, strączkowe 10ha i ziemniaki 5ha.

Czy to się opłaci decyzja należy do Ciebie. Musisz prowadzić rejestr do wszystkich czynności związanych z uprawami i zabiegami agrotechnicznymi.

Tak na marginesie CDR stworzyło nową grupę roślin "bobowe", jakie rośliny mieli na myśli to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że mieszanki zbożowo strączkowe, to osobna grupa. Jeśli tak to zrobiłbym następująco: 5 ha ziemniaków, 7 mieszanki zbożowo strączkowej, reszta czyli 15 ha zboża. Tylko, czy to prawda z tą mieszanką? Jeśli tak, to czy można zasiać jęczmień jary z grochem i w ten sposób mam mieszankę zbożowo - strączkową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainteresowałem się pakietem Rolnictwo zrównoważone. Uprawiam koło 20 ha zbóż, 5 ziemniaków. Myślałem, że zasieje kilka ha kukurydzy na ziarno i będę mógł w to wejść. Jednak przeczytałem w prasie, że kukurydza na ziarno zaliczana jest do zbóż (odmiennie niż na kiszonkę), czy to prawda? Jeśli tak, to, czy istnieje jakieś wyjście aby to ominąć? Co byście mi polecili? Bo nie ukrywam, ze zależy mi na tym.

spotkałem się też z taką z interpretacją

(powinna być jeszcze na stronach minrolu)

iż kukurydza stanowi całkiem odrębną grupę roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainteresowałem się pakietem Rolnictwo zrównoważone. Uprawiam koło 20 ha zbóż, 5 ziemniaków. Myślałem, że zasieje kilka ha kukurydzy na ziarno i będę mógł w to wejść. Jednak przeczytałem w prasie, że kukurydza na ziarno zaliczana jest do zbóż (odmiennie niż na kiszonkę), czy to prawda? Jeśli tak, to, czy istnieje jakieś wyjście aby to ominąć? Co byście mi polecili? Bo nie ukrywam, ze zależy mi na tym.

spotkałem się też z taką z interpretacją

(powinna być jeszcze na stronach minrolu)

iż kukurydza stanowi całkiem odrębną grupę roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o kuku na ziarno? Bo na kiszonkę to wiem, ze stanowi odrębną grupę. Swoją drogą to dziwne, że ta sama roślina może się zaliczać i zarazem nie zaliczać do zbóż. Przecież w tym całym rolnictwie zrównoważonym chodzi o to by poprawić płodozmian, nie uprawiać wkółko zbóż, a moim zdaniem kukurydza na ziarno lepiej wpływa na stanowisko niż ta na kiszonkę (wiadomo:duża ilość resztek) Poza tym o ile mi wiadomo kukurydza nie przenosi tych samych patogenów, co zboża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek jest gorszy bo mam płodozmian warzywny

Wydaje mi się iż najbezpieczniej jest poprosić na piśmie o interpretację biuro powiatowe Armir( z tego co wiem mają obowiązek odpowiedzieć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja rolnośrowiskowa w grudniu, a kasy dalej nie widac. Sąsiad dostał decyzję 3 dni temu. Ja pierwszy raz przystapiłem do rolno, sąsiad był w poprzednim pakiecie. A kasy dalej nie widac. A na wypłaty w terminie pozostało im tylko 3 tygodnie. I jak tu byc dobrej myśli !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Slawe jesteś chyba nielicznym szczęściarzem. Na moim dalej pusto a decyzja z połowy grudnia. Sąsiad dostał dopiero 3 dni temu decyzje.

Widac nawet decyzji nie wysłali w terminie (do końca grudnia tylko połowę).

Ciekawe ile jeszcze poczekam i poczeka reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz kontynuację starego programu czy przystąpiłeś poraz pierwszy do rolnośrodowiskowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzje miałem z początku grudnia a kase dostałem 2 lutego.. ale z obszwarowych nawet decyzji niemam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz kontynuację starego programu czy przystąpiłeś poraz pierwszy do rolnośrodowiskowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie: otoz dostalem 18grudnia decyzje z pakietu RŚ i do dzis nie dostalem kasy, czy ktos sie oriantuje jak to dziala i do kiedy wyplacaja i wogole komus przyszly jakies pieniadze?? w Agencji powiedzieli mi ze od 1lutego wyplacaja do ostatniego ... jak to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem decyzje RŚ 22 grudnia i kasy do dzisiaj także nie mam na koncie.

U mnie w powiecie spora liczba rolników ma konta w tym samym banku i jak się właśnie dowiedziałem w tym roku nie było jeszcze żadnych przelewów z RŚ.

Też czekam na kasę i się wkurzam.

Zgodnie z przepisem mają czas do końca lutego a pozostały już tylko 2 tygodnie. Mam nadzieje, że może w przyszłym tygodniu wpłyną, chociaż jestem w tej kwesti raczej pesymistą. Mało czasu im zostało na wypłaty w terminie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dzwoniłem do Agencji powiedzieli mi, że do końca lutego muszą przelac.

Ale jak to będzie?

Czy dostał ktoś już kasę za R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśteś z nowego programu rolnośrodowiskowego? Dostałeś już kase?

Ja mam decyzję z 23 grudnia rolnośrodowiskową a do dzisiaj (23 lutego) kasy na koncie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzje dostałem pod koniec listopada ,a kase dopiero17 luty. w tym roku okres oczekiwania jest bardzo długi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowego PROW z programów rolnośrodowiskowych (21,5 tyś rolników)dowiedziałem się, że wypłacili tylko około 42% sumy przewidzianej do 20 lutego. Więc o dotrzymaniu terminu przez ARIMR nie ma szans. Pozostały im tylko 3 dni na wypłaty i po terminie. Wygląda na to, że do końca lutego otrzyma tylko połowa rolników, i jak im wierzyc?

Czy ktoś kto wstąpił do programu w zeszłym roku otrzymał już kasę i kiedy otrzymał decyzję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy masz kontynuację programu czy jesteś z nowego PROW?

 

czym sie tak martwisz?? jestes jakis pewnie mlody rolnik i jeszcze nie nauczyles sie cierpliwosci hehe.... nie jeden czeka na kase a to na kredyt a to na nawoz ale i tak tego nie przyspieszysz... mi dzis w centrali powiedzieli ze zdarza z wyplatami... wiec nie wiem jak to bedzie pozostaje nam zekac a nie panike siac na forum hehe... przynajmniej temat podtrzymujesz na czesto ogladanym hehe pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...