Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:05 Nie 11 Kwi 2021

Dopłaty bezpośrednie 2008
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariusz_farm

PostWysłany: 14:45 Pon 4 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanisław11 napisał:
Uważajcie, wnioski na 2008r były drukowane znacznie wcześniej i nie naniesiono na nich zmian,jakie rolnicy dokonywali w ostatnich miesiącach, np słynne rowy, których już dawno na polu nie ma.

aby dostać dopłaty obszarowe do rowów( często kilka groszy) należy ten rów wykaszać, dbać o urządzenia melioracyjne - tak mi się wydaje Embarassed
pytanie czy warto starać się o te dopłaty,
a może lepiej zgłosić rowy jako nieużytki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stanisław11

PostWysłany: 15:07 Pią 1 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważajcie, wnioski na 2008r były drukowane znacznie wcześniej i nie naniesiono na nich zmian,jakie rolnicy dokonywali w ostatnich miesiącach, np słynne rowy, których już dawno na polu nie ma.
Powrót do góry
Mariusz.paw

PostWysłany: 11:18 Pią 1 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dostalem w grudniu doplaty na PZ i na ONW mam 10 ha ale ojciec na ponad 30 ha i wlasnie przyszlo na konto za PZ i ONW . Dostalem tez wniosek na 2008r ale tylko mapka jest moja , ci to maja burdel w tej agecji .
Powrót do góry
pawel 85

PostWysłany: 22:41 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Mam 20 ha a nie dosteałem bo rośliny energetyczne system nalicza na końcu Shocked

PZ i ONW też system nalicza na końcu Razz zawsze trzeba mieć jakąś wymówke Mad przez grudzień dostało 600 tys rolników a kolejne 600 tys dostanie przez 6 miesięcy Wink śmiech na sali..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grześ

PostWysłany: 22:28 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam 20 ha a nie dosteałem bo rośliny energetyczne system nalicza na końcu Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pawel 85

PostWysłany: 22:16 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Ja dostałem papiery na 2008 a żadnej decyzji na 2007 tylko przysłali pismo o jakieś oświadczenie do roślin energetycznych.
A jak to jest z kukurydzą na kiszonkę można pisać ją jako PZ jak ma się zwierzaki?

Za dużo masz ha i przez to nic jeszcze nie dosyałeś Twisted Evil
Powrót do góry
wiesaw

PostWysłany: 22:10 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 2007 to juz historia, dzisiaj dostałem nowy na 2008.
Zmiany we wnioskach, zmianowanie , w koncu przeciez trzeba szkolic rolnikow by ewoluowali w wiadomo obranym kierunku, ku swietlanej przyszłosci UE.
Kuku na kiszonkę to zawsze było UPO, PZ to tylko trawy TUZ na łące i zadeklarowane na 5 lat na polu.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 21:01 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dostałem papiery na 2008 a żadnej decyzji na 2007 tylko przysłali pismo o jakieś oświadczenie do roślin energetycznych.
A jak to jest z kukurydzą na kiszonkę można pisać ją jako PZ jak ma się zwierzaki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariusz_farm

PostWysłany: 15:03 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze miesiąc temu rolnicy wykreślali pomyłkowo wpisane rowy, oczka wodne z wniosków o dopłaty teraz będą mogli je prawdopodobnie dołączyć do wniosku. Very Happy
Pisząc "obowiązkowym" zmianowaniu w dopłatach bezpośrednich zastanawiałem się czy to genialny wymysł naszych krajowych uczonych czy uczonych w Brukseli
W mechanizmie zasady wzajemnej zgodności (cross comiliance) która wchodzi częściowo prawdopodobnie od 2009 r w rozdziale dobra kultura rolna jest punkt dotyczący Utrzymywania poziomów substacji organicznej gleby poprzez zastosowanie odpowiednich [i]środków Normy mówią o płodozmianie złożonym z conajmniej 3 upraw w przypadku nie spełnienia w/w założeń rolnik opracowywuje plan który poprawia bilans azotu zastosowanie nawożenia organicznego,przyoranie resztek pożniwnych.
Powrót do góry
Stanisław11

PostWysłany: 09:44 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusz_farm napisał:
co roku są zmiany w dopłatach,
z doświadczenia wiem iż zmiany, interpretacja genialnych przepisów będzie dopiero w połowie lub pod koniec kwietnia dlatego raczej lepiej jest złożyć wniosek jak najpóżniej .
Przypomnijmy sobie co było z nieaktualnym rodzajem użytków, łąkami trwałymi, powierzchnią ewidencyjno gospodarczą-itp
Wydaje mi się iż zmianowanie to elementy crossa i można je obejść np stosując nawożenie organiczne.

Z pierwsza częścią zgadzam się w 100%, ale ostatniego zdania nie rozumiem. Mógłbys napisać bardziej szczegółowo?
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 08:35 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co roku są zmiany w dopłatach,
z doświadczenia wiem iż zmiany, interpretacja genialnych przepisów będzie dopiero w połowie lub pod koniec kwietnia dlatego raczej lepiej jest złożyć wniosek jak najpóżniej .
Przypomnijmy sobie co było z nieaktualnym rodzajem użytków, łąkami trwałymi, powierzchnią ewidencyjno gospodarczą-itp
Wydaje mi się iż zmianowanie to elementy crossa i można je obejść np stosując nawożenie organiczne.
Powrót do góry
Stanisław11

PostWysłany: 19:21 Sro 30 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że zmiany będą. Chyba nikt w to nie wątpi? (i nie wiem, jakiego emotka tu wkleić).
Na razie nie wczytuję się, ale zauważcie że na załacznikach trzeba pisać uprawę, to chyba w celu ułatwienia pracy kontrolera
Powrót do góry
Doradca_1

PostWysłany: 14:46 Sro 30 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na szybko tylko wam odpowiem, że sprawa zmianowania 3 letniego będzie obowiązywać od 2008r. Jak narazie wiadomo, że gatunek zboża ma być wpisywany na zdjęciu - na działce rolnej - rysowanej. /Trwają rozmowy czy czasem nie pisać tego we wniosku - jak robią ci z RS poplony/.
Tak więc okazuje się że pierwotny wniosek z 2004r. wcale nie był taki zły - tylko ktoś musiał sie wykazać głupotami. PZ będą płacone ale na samym końcu.
Generalnie nie ma co się jeszcze zabierać za próbę wypełniania wniosków, bo planowane są kolejne zmiany - na dzień dzisiejszy już są pewne zmiany.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
SLawe

PostWysłany: 14:41 Sro 30 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"kto sprawdzi że niebyło zmianowania " - odpowiedź prosta Agencja, na załączniku graficznym będzie wpisaywana przy działce rolnej nazwa uprawy, a potem to bedzie wprowadzane do ich systemu informatycznego, także sprawdzą.
Myslę, że prawdziwy rolnik sobie z tym poradzi gorzej z pseudorolnikami którzy tyko by kasę chcieli wyciągnąć bez brudzenia rączek.
Powrót do góry
gufer

PostWysłany: 22:30 Wto 29 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanisław11 napisał:
Tina napisał:
Ja też nie dostałam...
A zmiany dotyczące płodozmianu wprowadzono w październiku 2007 zdaje się więc powinny obowiązywać od 2008, tylko skoro wpisuje się grupę upraw bez konkretnego zboża to kto to sprawdzi bez corocznej kontroli na miejscu??? Laughing

No tak, przy samej "obszarówce" nie bardzo wiadomo, ale... Zauważ, ze okopowe mają zazwycaj JPO, bez dopłaty uzupełniającej, tak samo oleiste przemysłowe. No ciekawe, ciekawe...

a co z kukurydzą i motylkowymi dla nich przewidziane jest oznaczenie upo . kto sprawdzi że niebyło zmianowania Laughing
Powrót do góry
JACUS

PostWysłany: 19:31 Wto 29 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dostalem dzisiaj.a nie mam jeszcze nawet decyzji za ubiegly rok.jak zwykle poprawki ale przedtem tez mialem i kasa byla w grudniu
Powrót do góry
Stanisław11

PostWysłany: 18:20 Wto 29 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tina napisał:
Ja też nie dostałam...
A zmiany dotyczące płodozmianu wprowadzono w październiku 2007 zdaje się więc powinny obowiązywać od 2008, tylko skoro wpisuje się grupę upraw bez konkretnego zboża to kto to sprawdzi bez corocznej kontroli na miejscu??? Laughing

No tak, przy samej "obszarówce" nie bardzo wiadomo, ale... Zauważ, ze okopowe mają zazwycaj JPO, bez dopłaty uzupełniającej, tak samo oleiste przemysłowe. No ciekawe, ciekawe...
Powrót do góry
pawel 85

PostWysłany: 17:54 Wto 29 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a te płatności zwierzęce są naliczane czy to jast tylko jakiś mit Laughing wogóle są te płatności za ubiegły rok ?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 17:39 Wto 29 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj dostałem decyzje o ONW ale dopłaty jeszcze nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Tina

PostWysłany: 15:28 Wto 29 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie dostałam...
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 21:11 Pon 28 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to i tak dobrz,e bo ja pewnie tradycyjnie w maju. . . Very Happy
Powrót do góry
sztum

PostWysłany: 20:57 Pon 28 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dopiero dziś dostałem decyzję za 2007 rok Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Na nowe wnioski to mamy jeszcze sporo czasu. Bardziej zaintrygował mnie artykuł na PPR'ku że dopłaty mają być uzależnione od przestrzegania płodozmianu tzn. zboża 3 lata i czas na zmianę. Ciekawe od kiedy te trzy lata będą liczone. Bo jak od 2005 to mamy pozamiatane . . . . . . . . . .
Powrót do góry
Wladislaw

PostWysłany: 16:25 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Dopłaty bezpośrednie 2008 Odpowiedz z cytatem

Na stronach ARiMR wyczytałem, że rozsyłane są już spersonalizowane wnioski na dopłaty 2008 rok. Dostał to już ktoś?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strona 12 z 12

Skocz do: