Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:13 Pon 28 Wrz 2020

Ciągniki Zetor
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 145, 146, 147 ... 178, 179, 180  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DOMINATOR

PostWysłany: 19:31 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak i na odwrót są założone prawidłowo. Jeśli założysz odwrotnie, to będziesz miał węższy rozstaw, co może być przydatne do ścieżek, a szerszy rozstaw do maszyn uprawowych takich jak pług obrotowy, agregat podorywkowy. Mi w 10145 na wąskim rozstawie nie mieściła się belka od KOSa na wąskim rozstawie. Razz

Takie obciążniki trudno zdobyć. Najlepiej poszukać w jakiś ogłoszeniach lub zapytać w jakiejś odlewni. Pasują od wszystkich ciężkich Ursusów i Zetorów takowe obciążniki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yacenty

PostWysłany: 19:22 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam taka prosbe: powiedzcie mi czy tylne kola sa zalozone poprawnie,
sam nie jestem pewnien. jeden koles uwaza ze sa dobrze, drugi ze sa na odwrot - czy to normalne ze tak wystaja poza blotniki?

http://agrofoto.pl/gallery/thumbnails.php?album=lastupby&uid=2

z gory dzieki za info. jutro bierzemy sie za malowanie i chcialbym je pozniej zalozyc prawidlowo,
dodatkowo mam pytanko gdzie mozna kupic i ile moga kosztowac obciazniki do tylnych kol do 10245?

pozdrawiam
YacentY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Paweł45
Gość

PostWysłany: 19:22 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petekw napisał:
Akurat w przypadku tego ogłoszenia to gość po prostu likwiduje gospodarstwo, i nie wiem czy ktos zauważył (trzeba przeczytac). Facet sprzedaje wszystkie swoje ciagniki a nie tylko tego Farmera.

Wiec od razu nie można pisać ze to szajs i dlatego go sprzedaje.

Z reszta sam uważam ze każda fima ma wzloty i upadki z zetorem to jest tak ze np. zetor 7245,7745 to ciągniki naprawde udane ale np. ten nowy 7341 to delikatny ciągniczek.
Sasiad 2 lata temu sprzedał swojego 8045 bo mówił ze co sie bedzie ze starym złomem męczył i wziął na sapard 7341. Jak wyjechał na pole to tak blużnił ze chyba z kiometr było słychać, przy pługu zagonowym 4x35 8045 szedł jak zły a 7341 jak pugł wszedł pod rame to troche poskakał i ruszyc z miejsca nie mogł, pożniej go sąsiad dociążyl ale po jednym sezonie orki poszedł do kapitalki. Tak że teraz orze 3x35 a ja c-360 3x30. Dlatego nie uważam żeby od razu besztać farmera gdyż zetor tez troche badziewia nawypuszczał.

Aż nie możliwe żeby 80 km nie dało rady ciągać 4x35!
Musi mieć bardzo wąskie opony!
Powrót do góry
DOMINATOR

PostWysłany: 16:45 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do nowych Zetorów, to nie mogę nic powiedzieć, ale ze starszych osobiście posiadam 3: 10145, 7711, 5211. Są one dośc wytrzymałe i bardzo dobrze się spisują nawet w trudnych warunkach. 7711 posiadam od nowości i jeszcze nie miał żadnego remontu. Jedyne co zostało robione to pompa wodna, regeneracje siłownika od wspomagania.
Powrót do góry
Petekw

PostWysłany: 16:36 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat w przypadku tego ogłoszenia to gość po prostu likwiduje gospodarstwo, i nie wiem czy ktos zauważył (trzeba przeczytac). Facet sprzedaje wszystkie swoje ciagniki a nie tylko tego Farmera.

Wiec od razu nie można pisać ze to szajs i dlatego go sprzedaje.

Z reszta sam uważam ze każda fima ma wzloty i upadki z zetorem to jest tak ze np. zetor 7245,7745 to ciągniki naprawde udane ale np. ten nowy 7341 to delikatny ciągniczek.
Sasiad 2 lata temu sprzedał swojego 8045 bo mówił ze co sie bedzie ze starym złomem męczył i wziął na sapard 7341. Jak wyjechał na pole to tak blużnił ze chyba z kiometr było słychać, przy pługu zagonowym 4x35 8045 szedł jak zły a 7341 jak pugł wszedł pod rame to troche poskakał i ruszyc z miejsca nie mogł, pożniej go sąsiad dociążyl ale po jednym sezonie orki poszedł do kapitalki. Tak że teraz orze 3x35 a ja c-360 3x30. Dlatego nie uważam żeby od razu besztać farmera gdyż zetor tez troche badziewia nawypuszczał.
Powrót do góry
DOMINATOR

PostWysłany: 16:11 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet to, że za kilkunastoletniego Zetora kupi nowego Belarusa, więc coś musi w tym być, że są one dużo tańsze. Very Happy
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 16:08 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petekw napisał:
Po natknieciu się na to ogłoszenie:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=92370341
Napisałem e-mail do dystrubutora tych ciagników z pytaniem o ich cene. Ciekawy jak dla mnie wydaje się tez z silnikem John Deere.
Nie wie ktoś przypadkiem ceny tego ciągnika. Kurcze gdyby kosztował około 70 - 75tys. To bym go chyba kupił i dałbym sobie spokój z tym zetorem, ogólnie z używanymi. W końcu co nowe to nowe. Orientuje sie ktoś może w cenie czegos takiego. Bede wdzieczny za informacje.

>>> ja jestem z podlaskiego i cena tego FARMERKA przed wejsciem vat wynosila 74tys. ale to bylo przed majem 2004 patrzelismy go z ojcem ale nie bardzo nam przypadl do gustu wiec kupilismy zetora7745 uzywany ale jeszcze dlugo bedzie chodzil jestesmy z niegi bardzo zadowoleni pozdro "FARMER TO SZAJS W LADNYM OPAKOWANIU"
Powrót do góry
tdk

PostWysłany: 16:08 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używany zetor może być lepszy niz niejeden nowy ciągnik. Twisted Evil
Powrót do góry
tomb2

PostWysłany: 15:57 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze bialy2005 mówi dlaczego facet sprzedaje nówke.. go to jest gówno warte.
Powrót do góry
bialy2005

PostWysłany: 15:18 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petekw napisał:
Napisałem e-mail do dystrubutora tych ciagników z pytaniem o ich cene. Ciekawy jak dla mnie wydaje się tez z silnikem John Deere.
Nie wie ktoś przypadkiem ceny tego ciągnika. Kurcze gdyby kosztował około 70 - 75tys. To bym go chyba kupił i dałbym sobie spokój z tym zetorem, ogólnie z używanymi. W końcu co nowe to nowe. Orientuje sie ktoś może w cenie czegos takiego. Bede wdzieczny za informacje.

Lecz sie człowieku !!!!!!!!!!!!!!!!!

Myslisz ze nowe to dobre????? To akurat chyba sie nie sprawdza w przypadku farmerów i mtz. Bo farmer to skladak jumza i MTZ jak dobrze pamietam. I dl mnie to badziewie i na 100% nie kupiłbym cxzegos takiego wolałbym uzywanego zetora 10540.

A sam fakt że ktos sprzedaje prawie nowy ciagnik o czyms swiadczy??????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Petekw

PostWysłany: 15:00 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
yacenty

PostWysłany: 13:16 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOMINATOR napisał:
54,5 tys. zł.

Wzmocniona hydraulika, nowe tylne opony, oryginalny lakier, przebieg 3800mth, stan bdb. Ten ciągnik nie należy oczywiście do mnie. Smile

to prawie prawie jak nasz Razz
u nas trzeba bylo zrobic blotniki bo lekko byly dziurawe przy mocowaniu do uchwytow
reszte widac na fotach na agrofoto.pl/gallery
nasz niestety kosztowal ciut wiecej ale za to 96rok i 3500mth

mi tez sie bardzo podobal x540 ale akurat jak bylismy na kupnie to ceny dochodzily juz do 70tys i byly daleko od domu, 2 ojciec obejrzal i sie napalil do momentu az znajomy nie pokazal w ilu miejscach ciagnik byl mokry Smile

proboj, szukaj bo te ciagniki prezentuja sie dosc ciekawie
powodzenia w zakupach
YacentY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Petekw

PostWysłany: 11:56 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko by mi pasowało w tym 10245 i mogłby być gdyby nie ta kwadratowa kabina. Strasznie mnie sie nie podoba. Wiem wiem ze to głupota nie kupować ciągnika przez kabina ale ja tak mam i już.
Dziekuje za info o ciagniku ale nie. Pozostane raczej przy tym 9540 ewntualnie 8540 ale na 100% kupie jeden z tych modeli. No chyba ze znowu sie natkne na cos innego i znowu zmienie ale wątpie. Pozostaje przy 9540.
Powrót do góry
DOMINATOR

PostWysłany: 11:41 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

54,5 tys. zł.

Wzmocniona hydraulika, nowe tylne opony, oryginalny lakier, przebieg 3800mth, stan bdb. Ten ciągnik nie należy oczywiście do mnie. Smile
Powrót do góry
yacenty

PostWysłany: 11:32 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna tylko z ciekawosci spytac jaka cena? wywolawcza oczywiscie
Powrót do góry
DOMINATOR

PostWysłany: 11:24 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petekw, może byś był zainteresowany Zetrem 10245 z 93r. w bdb. stanie?
Powrót do góry
Petekw

PostWysłany: 11:15 Czw 16 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczesniejszy post ja napisałem tylko zapomniałes sie zalogować i podpisało go jako Gość ale widze ze kolega yacenty domyślił się że to ja Very Happy .
Otóż faktycznie jest tak że jak tylko obejrzałem tego 9540 no to zmieniłem całkowicie zdanie, dlatego ze 1014 przy nim to wypada jak zabytek.
Mam zamiar wydać na ciągniki ok 50.000 max 55.000 zł . Jak na moje potrzeby wystarczył by mi 8540 ale wiecej mocy zawsze sie przyda Cool.
I tu moje pytanie jaka bedzie rożnica w spalaniu miedzy 8540 a 9540 mocowo rożnia sie o 10 km. Bede bardzo wdzięczny za pomoc bo jesli różnica to np. 1 litr na mth to jak dla mnie to żadna rożnica ale jesli to np. 3-4 litry no to już sprawa inaczej wygląda. Bede bardo wdzięczny za pomoc w tej sprawie, gdyż w mojej okolicy żadko spotykam kogos z takim ciągnikiem.
Powrót do góry
yacenty

PostWysłany: 22:22 Sro 15 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Witam otóż ciągle zmienia mi sie koncepcja jesli chodzi o ciagnik, najpierw chciałem zakupic ursusa 1014 pozniej 1134. Ale dzis przez przypadek obejrzałem sobie zetora 9540 i nawet bardzo mi sie spodobał.

a nie mowilem:)
te juz sa nowsze mi sie podobaja:P
ale czy sa lepsze to nie powiem
Powrót do góry
Grzesiek

PostWysłany: 21:46 Sro 15 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silnik jest inny niz w 10145 ma mniejszą pojemność, 9540 ma 4156 cm3 a 10145 4562 cm3. Jeśli jest w dobrym stanie to warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gość

PostWysłany: 21:30 Sro 15 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam otóż ciągle zmienia mi sie koncepcja jesli chodzi o ciagnik, najpierw chciałem zakupic ursusa 1014 pozniej 1134. Ale dzis przez przypadek obejrzałem sobie zetora 9540 i nawet bardzo mi sie spodobał.
I tu moje pytanie czy silnik w 9540 jest taki sam jak np. czy 10145 lub 10245, chodzi mi o to czy poprostu silnik jest ze starej dobrej 80 z turbo. Bo jesli tak to z częsciami do niego bedzie zero problemów. Wiem ze podnośnik jest napewno inny a jak z silnikem? Prosze o pomoc? Czy warto to kupowac czy myslec dalej nad czyms takim jak 10145 czy 1014?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 18:45 Sro 15 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=92403937 co o tym myslicie?????????????
Powrót do góry
tdk

PostWysłany: 19:30 Pon 13 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy tu fachman to wiadomo Very Happy
Powrót do góry
chaoos
Gość

PostWysłany: 19:20 Pon 13 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yacenty napisał:
to sie zgadza bo na 1 mialem jakies 10km a na 2 jakos 17
wiec chyba dla nas idealnym rozwiazaniem bedzie 4 terenowa

a przy jakich obrotach sa te predkosci?
jak bedzie wygladalo zuzycie paliwa przy duzych obrotach przy rozsiewaczu do nawozu?

pozdrawiam
YacentY

To jedź 2 na zajacu przy obrotach 1650 obr/min i uzyskasz prędkość 12,42 km/h
Ale sie z tego debata zrobiła?!
Powrót do góry
Pawełtdi
Gość

PostWysłany: 15:37 Pon 13 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tdk napisał:
jak każde podawane prędkości, przy 2200 RPM.

Np. od Zetora 7540 - 10540 jest podawane przy znamionowej (2200) i maksymalnej (2450)
Powrót do góry
Grzesiek

PostWysłany: 15:33 Pon 13 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="tdk"]jak każde podawane prędkości, przy 2200 RPM.[/quote]
Są też podawane przy 2450 obr/min.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 145, 146, 147 ... 178, 179, 180  Następny
Strona 146 z 180

Skocz do: