Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Jazda traktorem po lesie....bez prawa jazdy..

Rekomendowane odpowiedzi

A co do tej jazdy na prawku kat B, to można jeździc tylko "gołym" traktorem czy można np. z pługiem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do tej jazdy na prawku kat B, to można jeździc tylko "gołym" traktorem czy można np. z pługiem itd.

 

kategoria B prawa jazdy upoważnia do kierowania ciągnikiem z maszynami zawieszanymi (z półzawieszanymi to już może być problem) można również holować przyczepę lekką (teoretycznie każdą jednoosiową ale teraz nie pamiętam dokładnie wykładni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem na necie, że kategoria T zezwala na jazdę ciągnikiem z przyczepą (przyczepami), ale nie wiem czy mają być to obowiązkowo przyczepy puste, czy ta kategoria zezwala na jazdę samym ciągnikiem (bo to głupie, bo przecież z przyczępą trochę trudniej się jeździ niż bez), proszę o odpowiedź...pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytałem na necie, że kategoria T zezwala na jazdę ciągnikiem z przyczepą (przyczepami), ale nie wiem czy mają być to obowiązkowo przyczepy puste, czy ta kategoria zezwala na jazdę samym ciągnikiem (bo to głupie, bo przecież z przyczępą trochę trudniej się jeździ niż bez), proszę o odpowiedź...pozdro...

Czyli skoro czytałeś i nie wiesz dalej to masz problem z tak zwanym czytaniem ze zrozumieniem. Jeśli 17 to twój wiek to powinieneś się cieszyć że wujek Romek zmienił matury bo pewnie byś ulał polski.

Jeśli pisze że można jeździć z przyczepami to chyba można z przyczepami a nie tylko samym ciągnikiem. Ale co ci strzeliło do łba że to mają być puste przyczepy to nie potrafię zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytałem na necie, że kategoria T zezwala na jazdę ciągnikiem z przyczepą (przyczepami), ale nie wiem czy mają być to obowiązkowo przyczepy puste, czy ta kategoria zezwala na jazdę samym ciągnikiem (bo to głupie, bo przecież z przyczępą trochę trudniej się jeździ niż bez), proszę o odpowiedź...pozdro...

Czyli skoro czytałeś i nie wiesz dalej to masz problem z tak zwanym czytaniem ze zrozumieniem. Jeśli 17 to twój wiek to powinieneś się cieszyć że wujek Romek zmienił matury bo pewnie byś ulał polski.

Jeśli pisze że można jeździć z przyczepami to chyba można z przyczepami a nie tylko samym ciągnikiem. Ale co ci strzeliło do łba że to mają być puste przyczepy to nie potrafię zrozumieć.

 

17 to mój dzień urodzenia, a mam 14 lat...z czytaniem ze zrozumieniem u mnie dobrze... z polaka mam miezy 4 a 5...a to z tymi przyzepami to nie jasne trochę...bo patrzyłem inne kategorie i tam, że do 3,5 tony itp...a one są od 18 lat...ale dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hahahahaha jeszcze nam tu przedszkolaków brakuje !! Ale jazda.

 

a ty ile masz lat, że taki mądry jesteś, 150?? to, że jesteś starszy to nie oznacza, że mądrzejszy jesteś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego to niby wywnioskowałeś, że ja taki mądry jestem ? Przecież tego nie pisałem. Nie mi oceniać ani Twoją ani moją mądrość - od tego są inni, którzy nas ocenią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet na własnym podwórku lub polu - policja ma prawo zatrzymać pijanego operatora maszyn rolniczych. Wystarczy, że stwierdzą, że masz pow. 0,2 lub 0,5 promila i sprawa gotowa.

Natomiast OC polecam płacić nawet od maszyn wyrejestrowanych, szczególnie, ze są zazwyczaj wysłużone. W razie jakiegokolwiek wypadku z udziałem "obcych" osób odszkodowanie idzie z polisy ubezpieczeniowej za jakieś 20 - kilka złotych.

Nie ma takiego prawa. Słyszałem w radiu jak jednemu pijanemu kombajniście zabrali policjanci prawko by je po 3 godzinach oddać. Okazało się że pijany może kosić na polu nie może się tylko poruszać po drogach publicznych. Policjanci szukali świadków którzy widzieliby jak ów kombajnista jechał na to pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam kolesia którego wygarneli z ciągnika kosił trawe dostał kolegium i żadaja oddania prawa jazdy którego nigdy nie miał a co lepsze to te rzekme prawko ma na wszystkie kategorie ja nie wiem wlasnie jakim prawem to zrobili na terenie prywatnym można robic co dusza zapragnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci na kat. B można jezdzic ciagnikiem rolniczym ze sprzetem podwieszanym czyli np. c-328 2 skibowym pługiem jak równiez np.250kM i 6-7 skibowym? bo i to i to jest ciagnik z podwieszanym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak z ciekawosci na kat. B można jezdzic ciagnikiem rolniczym ze sprzetem podwieszanym czyli np. c-328 2 skibowym pługiem jak równiez np.250kM i 6-7 skibowym? bo i to i to jest ciagnik z podwieszanym???

jeżeli ten 250KM razem ze sprzętem podwieszonym nie bedzie przekraczał 3,5t to oczywiscie że można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągnik rolniczy bez ograniczen co do mocy i masy-nawet z zawieszonym narzędziem.

3,5 tony to ograniczenie na samochód i na ewentualnie łączną mase samochodu i przyczepki jaka mozesz ciągnac tym samochodem razem nie moze byc wiecej jak 3,5 tony,proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego prawa. Słyszałem w radiu jak jednemu pijanemu kombajniście zabrali policjanci prawko by je po 3 godzinach oddać. Okazało się że pijany może kosić na polu nie może się tylko poruszać po drogach publicznych. Policjanci szukali świadków którzy widzieliby jak ów kombajnista jechał na to pole.

DOKŁADNIE TAK.panowie PRAWO O RUCHU DROGOWYM na własnym polu działce etc.to se mozna jezdzic latac pchac i po dupie drapac w stanie jak sie komu widzi tylko te pe..ły próbuja prawo naginac i biedny ten co sie da zastraszyc . kiedys za mna wjechali na podworze i probowali dokonac kontroli tzw.drogowej to powiedzialem policjantowi ze mu daje 30sec. zeby wycofal z podworka i chwycilem widly ..........bez slowa sie zawinal inny fakt ze po tym numerze przez 3 miesiace to non stop mnie zatrzymywali ale i tak nic .a wracajac do tematu kat.B i traktor to mam B+E jezdze roznymi ciagnikami,maszynami targam nawet po 2 przyczepy i jeszcze zaden niebieski sie nie przyczepił ze nie moge. W "E" JEST NAPISANE CIAGNIK ROLNICZY PLUS PRZYCZEPA (PRZYCZEPY)nie ma nic na temat ładownosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czasami kategoria B+E nie dotyczy tylko jednej przyczepy? pytam bo w tym roku mam zamiar robić prawko na C a później C + E żeby jeździć ciągnikiem z dwoma przyczepami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie dotyczy. Można ciągać śmiało 2 przyczepy żeby tylko nie przekroczyć tonażu wpisanego w dowodzie rejestracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie dotyczy. Można ciągać śmiało 2 przyczepy żeby tylko nie przekroczyć tonażu wpisanego w dowodzie rejestracyjnym.

tylko to jest mało prawdopodobne bo ja na 2 przyczepy 4 tonowe ładuje w sumie 11ton pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że każdy rolnik wykorzystuje sprzęt maksymalnie ale są regiony gdzie psy potrafią zakosić przeładowaną przyczepę na lawetę albo zważyć nacisk na oś i walnąć konkretny mandat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mając kategorię T można ciągnąć 2 hl po 8 ton ładunku każda z prędkością 30km/h i nikt się nie przyczepi. Pytam bo mam takie 2 i mnie starszą że muszę mieć do ich ciągnięcia C+ E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co cię ogranicza to masa ciągniętych przyczep wpisana w dowodzie ciągnika. ale jakoś nie słyszałem żeby tego się czepiali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mając kategorię T można ciągnąć 2 hl po 8 ton ładunku każda z prędkością 30km/h i nikt się nie przyczepi. Pytam bo mam takie 2 i mnie starszą że muszę mieć do ich ciągnięcia C+ E?

Jeśli mnie pamięć nie myli to DMC HL8011 to 12 ton więc jeśli twój ciągnik ma wpisane w dowodzie DMC przyczep powyżej 24 ton to możesz ciągnąć. Tylko jak to wyjdzie w praktyce to nie wiem bo przy drogach stoją znaki ograniczające masę pojazdu i wtedy łamiesz przepisy.

 

jedyne co cię ogranicza to masa ciągniętych przyczep wpisana w dowodzie ciągnika. ale jakoś nie słyszałem żeby tego się czepiali

Zależy w jakich regionach Polski ale kumpel mi mówił że gdzieniegdzie sprawdzają i się czepiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w 2 lata temu łapali przy skupie rzepaku sobie staneli i zaczęli sprawdzać wszystko ja się nie martwiłem bo mam kategorie C + E więc sie nie przyczepią ale do innych tam się czepiali właśnie o DMC o to że opony sparciałe no i tym co jeżdzili na oleju opałowym to automatycznie kara. Jednego złapali pijanego na opale jechał, nierejestrowaną c4011 z nierejstrowaną przyczepą to dostał ok. 10tys. kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się nie martwiłeś czyli wiesz coś może na temat ograniczeń masy na kategorii B+E ?? Bo w przepisach nic nie pisze na temat DMC składu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwiłem się bo wiedziałem, że z C + E nie mogą mi nic zrobić, ale jeśli chodzi o B + E to ja tylko wiem to co ty napisałeś ale też nie jestem 100% pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już sam nie wiem. Mając B+E też nie powinienem się martwić bo nie ma jasno napisanego ograniczenia masy całego składu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...