Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Głowica założona i na razie ok. Ale okazało się że 2 tłoki są popękane chyba z przegrzania a do tego cylindry są już dość mocno podjechane więc kłania się remont. I teraz zastanawiam się czy nie przerobić go za jedną robotą na 1014 tylko niech mi ktoś mądry powie co tam trzeba dodatkowo założyć bo muszę policzyć czy skórka warta wyprawki. Oprócz turbiny wiem że nowy kolektor ssący, wydechowy, rura wydechowa, nowe zawory w głowicy. Ale co więcej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski i pompa (może starczy podkręcić - nie wiem dokładnie), chłodnica wody ma też z drugiej strony te wycięcie na wąż od powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa ma większe sekcje, wtryski oczywiście też inne, tłoki, korbowody, chłodnica (słyszałem że przelutowują góre na odwrót), filtr powietrza, wiatrak przy chłodnicy ma 8 łopat. Zależy do czego używasz ciągnik, z turbem to zupełnie inna maszyna, w polu targa jak wściekła, ale i w zbiorniku robi wir- coś za coś, w transporcie nie ma na niego góry, 15t ładunku wciąga wszędzie na 4 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa paliwa ma większe sekcje, wtryski oczywiście też inne, tłoki, korbowody, chłodnica (słyszałem że przelutowują góre na odwrót), filtr powietrza, wiatrak przy chłodnicy ma 8 łopat. Zależy do czego używasz ciągnik, z turbem to zupełnie inna maszyna, w polu targa jak wściekła, ale i w zbiorniku robi wir- coś za coś, w transporcie nie ma na niego góry, 15t ładunku wciąga wszędzie na 4 biegu

a świstak siedzi i za wija..... smiechu warte, jakbym nie mial 1014 to bym nie pisal ale ruszylo mnie to z 15 tonami i nie oplaca sie przerabiac na turbo nawet pompa olejowa jest inna... zrob remont i ciesz sie niezawodną maszyna, szkoda kasy i nerwów a jak bardzo chcesz miec turbo to wymien silniki, jezeli chcesz to ja mam namiary na zaklad w Paciorkowej Woli kolo Zwolenia i zdajesz poprostu stary silnik a bierzesz oczywiscie za doplata po generalce i to po solidnej generalce bo facet wykupil sporo czesci z upadajacych zakladow ursus i zbija kase, ja za swoj dalem 5500zl i nie zaluje bo ciagnik tylko gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjacielu daj mi ten namiar.

0486762937 numer telefonu do zakladu, zdwon pytaj i pisz na forum jak idzie postep, powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy ciągnikiem 914 na przełożeniu w pozycję zając, mam problemy z przełączaniem biegów, do tego stopnia, że aby zmienić bieg muszę przełożyć w pozycję żółw, co jest tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zając ciągnie masz za niskie ciś albo siada mikropompka albo zużyły się uszczelniacze zająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0486762937 numer telefonu do zakladu, zdwon pytaj i pisz na forum jak idzie postep, powodzenia:)

 

 

Dzięki zadzwonię jutro- jak coś zdecyduję to napiszę. Aczkolwiek szczerze powiem że tracę już serce do tego ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotru$ skąd dokładnie jesteś ja okolice zwolenia

ja nie jestem ze zwolenia ani z okolic:) jestem z Wysokiego k. Krasnegostawu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0486762937 numer telefonu do zakladu, zdwon pytaj i pisz na forum jak idzie postep, powodzenia:)

 

 

Dzięki zadzwonię jutro- jak coś zdecyduję to napiszę. Aczkolwiek szczerze powiem że tracę już serce do tego ciągnika.

 

niestety ursusy takie sa... jak nie uszczelka to (słowo zostało usunięte) maryna.... u mnie sie zapowiada zmiana sprzetu planuje cos w granicach 120km(tylko nie polskie) najlepiej zeby bylo 6cyl. bez turbo, jakie mozecie podac dobre przyklady takich ciagnikow?? ja ostatnio bacznie obserwuje Case 5130 ewentualnie renault, co Wy Panowie na to?? moze jakies inne propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może MF 6180 sąsiad miał i zrobił nim 11000 mtg po 8000mtg zrobił remont silnika i dalej chodził potem go sprzedał i kupił Deutz Fahr Agroton.A Case to niby dobry traktor tak słyszałem ale do końca nie wiem, a o Renualt nie będę się wypowiadał bo praktycznie moja wiedza na temat tego ciągnika jest znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa panie Piotru$. Ursus zawsze będzie Ursusem - wiecznie coś. Jak nie urok to sra.... ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MF wole sie nie pchac bo slyszalem od wlascicieli rozne opinie i jest taka sprawa ze bede zamienial 2 ciagniki to znaczy 1014 i 330i mysle ze cos kolo 50 powinny byc wycenione i rozmawialem z handlarzem z okolicznej miejscowosci, bardzo dobrze go znam i ma cos mi sprowadzic z Francji to znaczy ma Case 5140 i dlatego moje pytanie o case:) bo ma takze tu w polsce Case tylko ze 5120 z turem ale przebieg ma strasznie duzy bo ponad 10tys mth i boje sie az tak ryzykowac i w niedalekiej przyszlosci zobaczymy bo narazie nie wyjezdza bo euro strasznie drogie

Krzant na pana to trzeba miec pieniadze i wyglad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci zaproponował same laser 110, 6 cylindrów bez turba, nawet nie tak dawno ktoś na forum chciał kiego sprzedać chyba 1994. Wiekszość podzespołów włączanych mechanicznie.uważam że ciągnik mocny i prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym ci zaproponował same laser 110, 6 cylindrów bez turba, nawet nie tak dawno ktoś na forum chciał kiego sprzedać chyba 1994. Wiekszość podzespołów włączanych mechanicznie.uważam że ciągnik mocny i prosty.

o Same to nie bralem pod uwage bede musial sie porozgladac za jakims i zobaczyc co i jak, ale skoro mechanik to napewno moze byc dobry tylko czy on przypadkiem nie ma pompowtryskow?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Piotru$ masz jakiś uraz do silników z turbo. Masz 4-rkę turbo a chcesz mieć 6 bez czy uważasz że silniki z turbinami są gorsze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i gorsze nie sa ale chodzi mi o zywotnosc, 6 pochodzi duzo dluzej i nie potrzeba takich obrotow do pracy oraz udzwig maszyny, tzn. nie podrywa przodu przy siewniku, oraz jest taka sprawa ze silniki z turbem maja wymuszona moc, takze 6 cylindrow latwiej zapala w zimie, w silniku wolnossacym widze same plusy moze ktos sie nie zgadzac ale to juz jego sprawa, ja moge nawet podac kilka przykladow kiedy to ludzie wywalali kase w bloto i przerabiali wolnossace na turbo i dlatego Tobie krzant radze tak a nie inaczej bo juz troche siedze w tych sprzetach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6 turbo w MF6180 ja odpala mi lepiej niż osobowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Unia daje kasę aby takiego ustrojstwa się pozby ć-Możecie skorzystać.

Myślałby kto głupi, że tak rzeczywiście jest. Jak ktoś miastowy przeczyta, to pomyśli, że wiocha to ma "eldorado".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze i gorsze nie sa ale chodzi mi o zywotnosc, 6 pochodzi duzo dluzej i nie potrzeba takich obrotow do pracy oraz udzwig maszyny, tzn. nie podrywa przodu przy siewniku, oraz jest taka sprawa ze silniki z turbem maja wymuszona moc, takze 6 cylindrow latwiej zapala w zimie, w silniku wolnossacym widze same plusy moze ktos sie nie zgadzac ale to juz jego sprawa, ja moge nawet podac kilka przykladow kiedy to ludzie wywalali kase w bloto i przerabiali wolnossace na turbo i dlatego Tobie krzant radze tak a nie inaczej bo juz troche siedze w tych sprzetach

 

 

Toś mi teraz bracie wbił klina Muszę sobie to jeszcze raz poukładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze i gorsze nie sa ale chodzi mi o zywotnosc, 6 pochodzi duzo dluzej i nie potrzeba takich obrotow do pracy oraz udzwig maszyny, tzn. nie podrywa przodu przy siewniku, oraz jest taka sprawa ze silniki z turbem maja wymuszona moc, takze 6 cylindrow latwiej zapala w zimie, w silniku wolnossacym widze same plusy moze ktos sie nie zgadzac ale to juz jego sprawa, ja moge nawet podac kilka przykladow kiedy to ludzie wywalali kase w bloto i przerabiali wolnossace na turbo i dlatego Tobie krzant radze tak a nie inaczej bo juz troche siedze w tych sprzetach

Z całą odpowiedzialnością potwierdzam i mogę jeszcze swoimi słowami dodać że 6 w polu jest silnikiem sprawniejszym i czuć tą moc nie trzeba tak trzymać obrotów przy ruszaniu jak w 4turbo siada sprzęgło . 4turbo wg. mnie to nieudane silniki zawsze coś jak nie uszczelka pod głowicą to coś z olejem i ciężko zapalają jak chłodno. Lepsza 6 wolnossąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...