Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

przenica paszowa i jęczmień paszowy 500-520 zł tak sprzedaje do rolników u chandlarza jęczmień 570 zł wielkopolska powiat gostyń

 

hospes jestes pwny tego co piszesz? u mnie konsumpcyjna 470+ vat wiec napisz cos wiecej, za paszowke 520? moze jeszce netto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim terenie pszenica paszowa podniosła się do 500brutto. Ale kolejki tez juz zaczynają byc. Ja nie wytrzymałem i sprzedałem miesiąc temu po 480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jęczmień paszowy po 400zł a konsumcyjny po 420zł

pszenica paszówka 430zł jakościówka 480zł max ceny brutto ....ale dno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jęczmień paszowy po 400zł a konsumcyjny po 420zł

pszenica paszówka 430zł jakościówka 480zł max ceny brutto ....ale dno

 

Witam z jakiego regionu dokładnie jesteś ja z pod Zamościa unas paszówka 430 brutto a jakościówka 510 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze 580 to max chyba ze euro wzrosne do 5 zl to moze wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze 580 to max chyba ze euro wzrosne do 5 zl to moze wiecej

 

może i tak być tak jak mówisz, aby nie spadło w kwietniu tak jak niektórzy w tv gadają, u mnie w Mirczu tj koło Hrubieszowa FAST-CHEM na dziś dzień za konsumpcyjne płaci 540 i dają przy tym 25% zniżki przy zakupie wszystkich Polifosek i 5 % na środki, aby tylko u nich sprzedać zboże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jęczmień paszowy po 400zł a konsumcyjny po 420zł

pszenica paszówka 430zł jakościówka 480zł max ceny brutto ....ale dno

 

Witam z jakiego regionu dokładnie jesteś ja z pod Zamościa unas paszówka 430 brutto a jakościówka 510 brutto

Ja z pod lublina ale widze ze ceny porównywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze 580 to max chyba ze euro wzrosne do 5 zl to moze wiecej

 

może i tak być tak jak mówisz, aby nie spadło w kwietniu tak jak niektórzy w tv gadają, u mnie w Mirczu tj koło Hrubieszowa FAST-CHEM na dziś dzień za konsumpcyjne płaci 540 i dają przy tym 25% zniżki przy zakupie wszystkich Polifosek i 5 % na środki, aby tylko u nich sprzedać zboże.

 

chyba nie rozumiesz tej polityki... bo tu nie chodzi a by u nich sprzedac zboze, tylko to zeby do nich przywiezc zboze(sciagnąc klienta cena zboza) i wymienic na nawozy i opryski na ktorych maja zajefajne marze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze 580 to max chyba ze euro wzrosne do 5 zl to moze wiecej

 

może i tak być tak jak mówisz, aby nie spadło w kwietniu tak jak niektórzy w tv gadają, u mnie w Mirczu tj koło Hrubieszowa FAST-CHEM na dziś dzień za konsumpcyjne płaci 540 i dają przy tym 25% zniżki przy zakupie wszystkich Polifosek i 5 % na środki, aby tylko u nich sprzedać zboże.

 

chyba nie rozumiesz tej polityki... bo tu nie chodzi a by u nich sprzedac zboze, tylko to zeby do nich przywiezc zboze(sciagnąc klienta cena zboza) i wymienic na nawozy i opryski na ktorych maja zajefajne marze

 

może nie rozumiem, a może rozumiem .. fakt jest faktem, że puki co to tu wychodzi najkorzystniej, skoro inni takich warunków nie oferują to wiadome, że do nich nie pojadę szczególnie przy dzisiejszych marnych kalkulacjach czegokolwiek i nędznego wiązania końca z końcem w rolnictwie, gdzie naprawdę trzeba się dobrze na glówkować, żeby wyjść na zero. Na razie obserwując sytuację zbożową to zyskali ci co sprzedali na samym początku żniw, bo sami handlarze pogłupieli i nie spodziewali się że cena poleci aż tak drastycznie w dół i skupowali po dość dobrej cenie, (ja oczywiście żylem jeszcze wtedy w nadziei ze ceny wrócą do poziomu roku poprzedniego i to był głupi błąd) później jesień i zima ceny były bardzo marne, teraz od ponad 2 tygodni coś w końcu zaczyna się dziać. Ja już 2/3 zbioru teraz wywiozłem, a końcówkę to jeszcze z tydzień może dwa zaczekam ... i ryzyk fizyk..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat kolego tu nie masz racji, bo to nie wspaniałomyslnośc Twoich skupujacych, tylko to Police daja 25 % upustu dealerowi, a Tobie wmawiaja ze za to ze im sprzedasz pszenice dadza rabat na nawozy. Oni bez twojej pszenicy kupuja o 25% taniej. Takze twoj sasiad moze sprzedac do portu pszenice po 600 zł i kupic nawozy w tej samej cenie co ty u dealera, który nie bedzie chcial za to pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a czy ty wiesz na jakich zasadach police daja ten 25% rabat??

jeżej kupisz powyżej 100ton zawozów to masz wtedy 25 % przy 50 tonach masz chyba 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osadkowski legnica - pszenica:

za 14,5 białka, 31 glutenu - 580 zł netto

za 12,5 białka, 25 glutenu - 550 zł netto

ceny są uzależnione od kursu Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kolego a czy ty wiesz na jakich zasadach police daja ten 25% rabat??

jeżej kupisz powyżej 100ton zawozów to masz wtedy 25 % przy 50 tonach masz chyba 10%"

 

Tak sie sklada ze wiem o czym piszesz i mam wrazenie ze nie zrozumiales mojego postu i za wszelka cene starasz sie pokazac ze pisze o tym ze cos, gdzies tam slyszalem...

To chyba oczywiste ze firma zajmujaca sie obrotem duzych ilosci nawozów zamawia ilosc przy kotrej otrrzyma maksymalny upust - i tak sie dzieje w przypadku odbiorcy ktoreg zaopatruje bohater wypowiedzi na ktora odpowiedzialem. Skoro pisze ze otrzymal 25% upustu tzn ze oni tez tyle otrzymali - przeciez nie dokladaja z wlasnej kieszeni - i zarabiaja na rolniku tyle ile zarabiali przed obinzka do tego ziwkszajac obroty.

MOJA WYPOWIEDZ TO TAKI SKRÓT MYSLOWY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jaka jest cena pszenicy w porcie w Gdańsku i Gdyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tedi coś mówią że 650,a nawet słyszałem że pod 700,choć co do tego nie jestem pewny,ja nie mam jak oddać tam w warmińskim skupują po 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiat Chełm,Krasnystaw ,woj.Lubelskie pszenica nadal 470 +vat.Za blsko Dorochusk chyba.Rozbój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach tak w promieniu 25km. to ceny tak 500 - 550zł konsumpcyjna a paszowa 460zł max. A chodziło mi o ceny w porcie bo jakby co to moim jelczem z przyczepą bym do portu wywiózł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takze twoj sasiad moze sprzedac do portu pszenice po 600 zł i kupic nawozy w tej samej cenie co ty u dealera, który nie bedzie chcial za to pszenicy

 

Tak, ale do tego portu nikt za darmo nie zawiezie! i z Twoich 600 robi się automatycznie 500 chyba, że przypadkiem kierowca będzie miał jakiś powrót to może wówczas zostanie Ci 530 z tego interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przenica paszowa i jęczmień paszowy 500-520 zł tak sprzedaje do rolników u chandlarza jęczmień 570 zł wielkopolska powiat gostyń

 

hospes jestes pwny tego co piszesz? u mnie konsumpcyjna 470+ vat wiec napisz cos wiecej, za paszowke 520? moze jeszce netto?

 

tak sprzerdaje coprawda nieduze ilości ale zawsze w poniedziałek 5 ton po 520 idzie do gospodarza z sąsiedniej wsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , oto proste wyliczenie : jeżeli cena pszenicy we wrześniu oscylowała w granicach 440 zł/t a kurs euro wynosił wtedy 3.2 zł to daje nam wynik 137.5 euro/t, czyli dzisiaj przy kursie 4.6 zł razy 137.5 euro/t daje nam.....:632.5 zł/t. I co najmniej tyle powinniśmy otrzymać, ponieważ nawozy i środki ochrony będziemy kupować po kursach euro więc wszystko pójdzie w gorę, więc niech się wypchają ci co dają 600zł/t. Znowu wygrają spekulacji a w dupę dostanie........ pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądna kalkulacja.Jeśli przyjąć cenę z lipca-sierpnia i jej poziom ok 600 zl to dzisiaj ta kwota stanowi ochłapy.Cieszy wywóz zboża z Polski ,gdyz daje to szansę na lepsze ceny.Zapowiada sie ciekawie,zobaczymy jak to się skonczy,mamy dopiero luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takze twoj sasiad moze sprzedac do portu pszenice po 600 zł i kupic nawozy w tej samej cenie co ty u dealera, który nie bedzie chcial za to pszenicy

 

Tak, ale do tego portu nikt za darmo nie zawiezie! i z Twoich 600 robi się automatycznie 500 chyba, że przypadkiem kierowca będzie miał jakiś powrót to może wówczas zostanie Ci 530 z tego interesu.

 

Ja mam wrazenie ze Wy strasznie lubicie lapac za slowka, a zeby tego nie było to wszystko trzeba dla niektorych wykladac jak dla malych dzieci; albo najlepiej wogole nie pisac.

 

Zakladam ze rolnik jest spod Gdyni... Sprzedaje za 600!!! i co ?? , a inaczej mowiac chodzilo mi o to (zeby sie juz nikt glupio nie czepial moich wypowiedzi) ze moze sprzedac innemu odbiorcy w cenie oferowanej przez firme dajaca upust na polifoske. Pozniej za te pieniadze bez zadnej laski kupi od duzego dealera nawozy w tej samej cenie bez zadych czarow z upustami za sprzedaz pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj sprzedalem pszenice po 600+VAT(okolice Bydgoszczy),oczywiscie na export,TIR-y pojechalu prosto do Niemiec.Ale cena idzie do gory i nie wiem czy dobrze zrobilem.Parametry:minimum 28% gluten i 13% bialka,ale przy bialku powyzej 14% cena jest 650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...