Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:23 Pon 12 Kwi 2021

Jazda traktorem po lesie....bez prawa jazdy..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Prawo i rachunkowość
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtek_17

PostWysłany: 10:29 Wto 30 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro8038 napisał:
Hahahahaha jeszcze nam tu przedszkolaków brakuje !! Ale jazda.

a ty ile masz lat, że taki mądry jesteś, 150?? to, że jesteś starszy to nie oznacza, że mądrzejszy jesteś...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jaro8038

PostWysłany: 09:33 Wto 30 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hahahahaha jeszcze nam tu przedszkolaków brakuje !! Ale jazda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wojtek_17

PostWysłany: 10:48 Pon 29 Gru 2008    Temat postu: Re: Kategoria T Odpowiedz z cytatem

gedii napisał:
wojtek_17 napisał:
czytałem na necie, że kategoria T zezwala na jazdę ciągnikiem z przyczepą (przyczepami), ale nie wiem czy mają być to obowiązkowo przyczepy puste, czy ta kategoria zezwala na jazdę samym ciągnikiem (bo to głupie, bo przecież z przyczępą trochę trudniej się jeździ niż bez), proszę o odpowiedź...pozdro...

Czyli skoro czytałeś i nie wiesz dalej to masz problem z tak zwanym czytaniem ze zrozumieniem. Jeśli 17 to twój wiek to powinieneś się cieszyć że wujek Romek zmienił matury bo pewnie byś ulał polski.
Jeśli pisze że można jeździć z przyczepami to chyba można z przyczepami a nie tylko samym ciągnikiem. Ale co ci strzeliło do łba że to mają być puste przyczepy to nie potrafię zrozumieć.

17 to mój dzień urodzenia, a mam 14 lat...z czytaniem ze zrozumieniem u mnie dobrze... z polaka mam miezy 4 a 5...a to z tymi przyzepami to nie jasne trochę...bo patrzyłem inne kategorie i tam, że do 3,5 tony itp...a one są od 18 lat...ale dzięki za pomoc
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 06:42 Pon 29 Gru 2008    Temat postu: Re: Kategoria T Odpowiedz z cytatem

wojtek_17 napisał:
czytałem na necie, że kategoria T zezwala na jazdę ciągnikiem z przyczepą (przyczepami), ale nie wiem czy mają być to obowiązkowo przyczepy puste, czy ta kategoria zezwala na jazdę samym ciągnikiem (bo to głupie, bo przecież z przyczępą trochę trudniej się jeździ niż bez), proszę o odpowiedź...pozdro...

Czyli skoro czytałeś i nie wiesz dalej to masz problem z tak zwanym czytaniem ze zrozumieniem. Jeśli 17 to twój wiek to powinieneś się cieszyć że wujek Romek zmienił matury bo pewnie byś ulał polski.
Jeśli pisze że można jeździć z przyczepami to chyba można z przyczepami a nie tylko samym ciągnikiem. Ale co ci strzeliło do łba że to mają być puste przyczepy to nie potrafię zrozumieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
wojtek_17

PostWysłany: 20:46 Nie 28 Gru 2008    Temat postu: Kategoria T Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 15:07 Sob 9 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terror napisał:
A co do tej jazdy na prawku kat B, to można jeździc tylko "gołym" traktorem czy można np. z pługiem itd.

kategoria B prawa jazdy upoważnia do kierowania ciągnikiem z maszynami zawieszanymi (z półzawieszanymi to już może być problem) można również holować przyczepę lekką (teoretycznie każdą jednoosiową ale teraz nie pamiętam dokładnie wykładni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Terror

PostWysłany: 14:39 Sob 9 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do tej jazdy na prawku kat B, to można jeździc tylko "gołym" traktorem czy można np. z pługiem itd.
Powrót do góry
rafik256

PostWysłany: 01:30 Sob 21 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tak że jeżeli masz B+E to możesz jeżdzić ciągnikiem z dwoma przyczepami, ja tak zrobiłem.
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 21:44 Sro 22 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety każda kategoria uprawnia do kierowania określoną grupą pojazdów. Ciągniki drogowe to nie to samo co rolnicze Sad
Powrót do góry
Silver

PostWysłany: 13:52 Sro 22 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda że zamiast robić T lepiej zrobić B+E czyli na lawete i ma się te same uprawnienia do jazdy traktrorem co T?
Powrót do góry
szkielut

PostWysłany: 21:21 Sro 8 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe fajnie a ja juz tyle km zrobilem po drodze Very Happy

W tym problem ze to nie tatus tylko szef mi kaze jezdzic i zawsze mowi niczym sie nie przejmuj Very Happy

Wie ktos jaki za to mandat grozi i jakie konsekfencje??
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 18:39 Sro 8 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałeś szczęście - ale czasami policja łaskawyszym okiem spojrzy na prawie pełnoletniego prowadzącego ciągnik, jeśli zacznie się tłumaczyć, że ojciec jest nie w stanie ... oczywiście jeśli ciągnik ma dobry stan techniczny i OC Smile . ale zbytnio na tej łaskawości nie trzeba polegać Sad
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 18:37 Sro 8 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkielut napisał:

Wiem że posiadając Kat.B można jeździc z przyczepa jedno osiową i nie przekraczając masy 3,5 t.
tak, ale dotyczy to tylko samochodów. Ciągnikiem z B można jeździć, ALE SAMYM. POLECAM http://www.prawojazdy.com.pl/index.php?id=65
Powrót do góry
Miki z Rawicza

PostWysłany: 17:15 Sro 8 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak byłem jeszcze nie pełno letni to też jezdziłem traktorem i pomagłem ojcu w paracach ale skonczyło sie to tym że z 3 razy musiałem uciekac z traktora do lasu albo w kukurydze policja przewaznie popaczyła na ciągnik i sobie pojechała a ja spowrotem wsiadłem i jechałem dalaej ale nie ma to jak miec wlasne prawojazdy
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 09:07 Sro 8 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcąc jeździć po drogach publicznych ciągnikiem musisz posiadać kategorię T - bez niej będziesz traktowany jako kierujący bez uprawnień Sad
Powrót do góry
szkielut

PostWysłany: 23:26 Wto 7 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co grozi za jazdę traktorem po ulicy z wozem dwó osiowym z ładunkiem przekraczającym 3,5 t. gdy posiadam tylko kategorie B?
Wiem że posiadając Kat.B można jeździc z przyczepa jedno osiową i nie przekraczając masy 3,5 t.
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 09:16 Sro 25 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet na własnym podwórku lub polu - policja ma prawo zatrzymać pijanego operatora maszyn rolniczych. Wystarczy, że stwierdzą, że masz pow. 0,2 lub 0,5 promila i sprawa gotowa.
Natomiast OC polecam płacić nawet od maszyn wyrejestrowanych, szczególnie, ze są zazwyczaj wysłużone. W razie jakiegokolwiek wypadku z udziałem "obcych" osób odszkodowanie idzie z polisy ubezpieczeniowej za jakieś 20 - kilka złotych.
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 08:37 Nie 22 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo jazdy na kat. T, (ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami dwuosiowymi) może uzyskac każdy kto jest pełnoletni lub ma ukończone 16 lat ale wtedy za zgodą rodziców. W gospodarstwie ciągnikiem może pracować dziecko, które ukończyło 16 lat. Bez prawa jazdy można się poruszać na obrębie własnego gospodarstwa, nie można się wtedy poruszać po drogach publicznych. W KRUS można być ubezpieczonym od 16 roku życia, od tego też czasu są liczone lata w pracy w gospodarstwie.
Powrót do góry
Silver

PostWysłany: 09:23 Sro 11 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic mi nie zrobili bo mnie nie zatrzymali do kontroli, jeżdze tak aby tylko śmignąć w poprzek przez szose ale kilka razy mało brakowało Cool , a na podwórku i włąsnym polu to kij mi mogą.
Powrót do góry
"Bartosz"

PostWysłany: 22:32 Nie 8 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silver jesli nie masz oplaconego OC to wystarczy ze ja odpalisz na podworku i juz ci moga wlepic 2900pln za brak OC Laughing
Powrót do góry
xsc924

PostWysłany: 17:12 Nie 8 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co zrobili ci cos?? Question
Powrót do góry
Silver

PostWysłany: 13:56 Nie 8 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam trzydziestke wyrejestrowana 20 lat temu i dużo jeżdze po polnych drogach a czasami to i szosą kawałek musze podskoczyć, na szczęście psy jeszcze sie nie czepiły, a słyszałem że za brak papierów 2,5 tyś dojebują.
Na własnym polu kij mi mogą ale na pole trzeba dojechać. Cool
Jak miałem 13 lat psy zatrzymały mnie na fergusonie i miałem sprawe w sądzie za jazde bez prawa jazdy Wink
Powrót do góry
KaHer

PostWysłany: 21:22 Sob 30 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kategorie A1, B1 i T mozna zdawac od 16 roku zycia Wink
Powrót do góry
darek1#

PostWysłany: 17:41 Sob 30 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chlopaki wiecie moze czy od 16 lat mozna zdawac bo slyszalem ze mozna jak decyzja sie potwierdzi ide na prawko
Powrót do góry
siostrzeniecjara

PostWysłany: 09:09 Wto 5 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do wieku 17 lat hmm ja slyszalem ze na motor do 125 pojemnosci mozna od 16 przynajmniej kumpel zdawal a z ciagnikiem to pewnie 17 ale nie jestem pewnien
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Prawo i rachunkowość Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: