Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sprzedaje po 6 zl worek, ale tez bardzo slabo idzie. Przyjezdza gosc i zabiera raz na tydzien ... ale malo. W tym roku jest padaczka, zreszta jak ze wszystkim. A najwieksza chyba z kukurydza, koszta przerosly cene ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedaje po 40 gr kg ale małe ilosci ,w takim tempie zejdzie mi ze dwa lata zeby wszystką sprzedac, co się dzieje z cebulą juz drugi rok taka marna cena .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak cena...marna - fakt. Ale lepiej sprzedac za taka niz w ogole, tylko wlasnie chodzi o to tempo. Masakra jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam? Rusza sie cos u Was na rynku cebulowym? Bo u mnie strasznieeee marnie..5/5,5 zl za worek 15 kg i bardzo wolno schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja po 5zł ale małe ilosci . Małem kilka ofert kupna po 22 i 25 gr kg sortowana 50-80 i worek 15 ale odmuwiłem teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo wtakim tempie do wiosny tego towaru nie sprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marnie to wygląda worek 15kg/5zł Giełda Kaliska kiepski zbyt

Oj dzisiaj byłem na giełdzie w Kaliszu i jest coraz gozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co jeździć na giełdę nie lepiej zakontraktować i wywieźć przyczepą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co jeździć na giełdę nie lepiej zakontraktować i wywieźć przyczepą

Gdzie i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem gdzie ale nie wiem po ile na kolejny sezon. mam zamiar zasiać 2 ha na próbę albo chociaż ha. Kolega sieje kilka ha mam nadzieje że mi powie jak to się uprawia mówił tylko że dużo pryskania i nie co roku wychodzi się dobrze ale to jak z wszystkim. Możecie mi powiedzieć jaki jest średni plon z ha ale realny czyli u mnie np rośnie ok 5 t pszenicy z ha nie posiadam deszczowni a jak jest z cebulą z góry dzięki za odpowiedź a i jeszcze jakie są orientacyjne nakłady na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to jest bardzo roznie .. faktycznie roznie sie wychodzi (np ten rok kiepski, ale to nie znaczy, ze kolejny na pewno bedzie dobry). Ja z ojcem juz ktorys rok z rzedu siejemy cebule i jak na razie chyba tylko jeden rok byl bardzo dobry, a jeden znosny. Zastanawiamy sie wlasnie, czy siac w przyszlym roku..a co do wydajnosci no to jest baardzo roznie, powiedzmy 5-30t/ha(ale slyszalem, ze sa tacy co i 50-60t wycisna), a to zalezy od wielu czynnikow. Baardzo duzo daje deszczownia, ktorej niestety nie posiadam, bo oprocz niej trzeba miec jeszcze dobre zrodlo wody ... bo czasem ludzie sobie nie zdaja sprawy jak straszne ilosci wody potrzeba, zeby nadwadniac..

 

A naklady finansowe sa dosc spore, ale to tez oczywiscie zalezy Dosyc drogie sa nasiona (w moim przypadku akurat Bejo), troche trzeba pryskac i zazwyczaj zawsze ludzie do plewienia, bo nie da sie tak sama chemia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałem chęć nastawić się na produkcję cebuli, zasiałem przez 2 lata po kilkanaście arów na próbę, w następnym już nie sieje nic, choć miałem bardzo dobrą cenę w kontraktacji 0,5zł za kilogram, ja muszę zapłacić 80zł za dniówkę robotnika a to się nie kalkuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cebula i opłacalnosc,to tak było ze pare lat sie wychodziło na zero a potem jeben rok dawał dobry dochud i ogulny bilans wychodził dodatnio,ale nawozy i robocizna ksztowały mniej.Teraz zeby miec dochud ,to trzeba miec wysoki plon dobrej jakosci i jak najtniej wyprodukowany a w cebuli tanio i duzo to się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz malo co sie oplaca. Ten rok to kompletna padaczka. Tylko mozna sie drapac po glowie skad wziac na przyszly rok kase. Cebula - padaczka, kukurydza - padaczka, ogolnie padaczka i pod kreska ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to teraz wszystko marnie się opłaca. Nie wiadomo co siać. Wczoraj byłem na Broniszach z cebulą, sprzedaż = męka. Towar nie najgorszy ale kupca bardzo mało, zmęczyłem po 40 groszy. Porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy po ile u was cebula i ile ha na ten rok cebuli planujecie zasiać,bo sie zastanawiam czy siac jeszcze czy nie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. koledzy orientujecie się po ile można najtaniej wyrwać siew cebuli odmiany MAJKA mam możliwość zakupu za 248zł/kg i nie wiem czy to normalna cena. w zeszłym roku zasiałem cebulę odmiany WAMA i plon był całkiem całkiem jak na zeszłoroczne warunki a w tym roku planuję zasiać majkę macie jakieś doświadczenia z tymi odmianami która lepsza na słabsze gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Majkę to cena pow.200 zł do 250 zł to normalna cena.

Majka jest chyba najlepsza z polskich odmian wczesnej cebuli i co najważniejsze jest cebulą z przewagą cebul dużych. A która lepsza na słabsze gleby? cebula ogólnie potrzebuje dobrej gleby czyli I i II klasa na III i IV to już trzeba się liczyć z gorszym plonem. A ci co opowiadają, że sieją na V klasie i mają zadowalający plon to są bajki. Miałem już cebulę na pewnym polu IIIa i wschody i początkowy wzrost był rewelacyjny a jak cebula zaczeła robić główkę to dosłownie staneła w miejscu i plon był marny więc wniosek taki, że pole polu nierówne. Ogólnie uprawiam cebule na IIIa ale na sprawdzonych kawałkach i osiągam plon w granicy 40t/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można tą Majkę kopać ?

 

U mnie w ubiegłym roku były 2 ha cebuli, ale w tym zjedziemy chyba do 1- 1,5 ha bo nie bardzo mamy gdzie siać, jak nie słaba ziemia to fiolet.

 

Dziś na Broniszach cebula zwykła 5.50zł - 6.50 zł za 15 kg, w zależności od jakości, czyli ok. 40 gr/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryskajcie na wciorniastka bo wam wypije wszystkie soki z cebulki jest go od groma i bardzo żarłoczny (nie ma na czym teraz żerować) a cebulka młoda wyśmienity kąsek.

 

No tak, choć opryski nie zawsze pomagają a kasa na nie idzie. Jak się ma mały areał to można metodami ekologicznymi. Często wychodzi taniej z jednakowym efektem. Poczytaj na przykład dział uprawa cebuli temat szkodniki cebuli i choroby cebuli. Całkiem ciekawe rzeczy tam piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o Majkę to cena pow.200 zł do 250 zł to normalna cena.

Majka jest chyba najlepsza z polskich odmian wczesnej cebuli i co najważniejsze jest cebulą z przewagą cebul dużych. A która lepsza na słabsze gleby? cebula ogólnie potrzebuje dobrej gleby czyli I i II klasa na III i IV to już trzeba się liczyć z gorszym plonem. A ci co opowiadają, że sieją na V klasie i mają zadowalający plon to są bajki. Miałem już cebulę na pewnym polu IIIa i wschody i początkowy wzrost był rewelacyjny a jak cebula zaczeła robić główkę to dosłownie staneła w miejscu i plon był marny więc wniosek taki, że pole polu nierówne. Ogólnie uprawiam cebule na IIIa ale na sprawdzonych kawałkach i osiągam plon w granicy 40t/ha.

A ile nasion wysiewasz na 1ha?

Ja co roku siałem ok 3.5kg/ha i zastanawiam się teraz nad tym czy dla Majki jest to odpowiednia ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 kg to odpowiednia norma wysiewu jeszcze zależy jakiego siewnika używasz.

Siewnikiem pneumatycznym możesz nawet zejść do 3,2 kg a mechaniczny (szczoteczkowy) 3,5 - 4,2 kg/ha.

"maksiura" czy uważasz, że zabieg chemiczny na wciorniastka jest drogi? ja bym powiedział, że da sie to przyjąć (70zł/ha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysiewam 3,5 kg (4 podwójne rzedy pneumatem) przy dobrych wschodach to troche za gesto wychodzi ,

U mnie siarczan potasu 3300 zł kosztuje chyba sobie go odpuszcze w tym roku a zamiast niego dam bontar 1300 zł czy ktos go stosował a moze ktos ma inny w miare tani przepis na naworzenie cebulki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jakie opryski stosujecie zaraz po siewie?

Ja stosuje w dniu siewu stomp (panida) i na 10 dzień jade Randap-em w kolelnej fazie reglone. Zastanawiam się czy w tym roku nie zrezygnwać z pierwszego zabiegu i załatwić wszystkiego randapem tylko jak pogoda mnie zaskoczy no to nkieźle wpadne z chwastami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje - stom potem randap+ ramrod flo , troche drogo ale jest spokuj .Jednego roku to tylko był randap a potem tylko goal ale to juz ryzykowne ale wtedy się udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...