Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pytałem się w sklepie z częściami do ciągników to facet powiedział, że trzeba wymienić wtryski, kolektory, tłumnik, chłodnice i filtr powietrza a pompę podobno da się przerobić (dorobić regulator ciśnienia czy jakoś tak). Oszacował koszt z przeróbka pompy na około 3500zł a z nowa pompą na 5000zł.
Nie czytałem tematu(leniwy na starość się robię).Zapominasz o innej głowicy. Pompa moze zostać ta sama, tylko dawkę trzeba zwiększyć . Jaka przeróbka? Ktoś Cię w maliny wpuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pytałem się w sklepie z częściami do ciągników to facet powiedział, że trzeba wymienić wtryski, kolektory, tłumnik, chłodnice i filtr powietrza a pompę podobno da się przerobić (dorobić regulator ciśnienia czy jakoś tak). Oszacował koszt z przeróbka pompy na około 3500zł a z nowa pompą na 5000zł.
Nie czytałem tematu(leniwy na starość się robię).Zapominasz o innej głowicy. Pompa moze zostać ta sama, tylko dawkę trzeba zwiększyć . Jaka przeróbka? Ktoś Cię w maliny wpuszcza.

Z pompom można i tak ale prawidłowo to jest całkiem inna (regulator obrotów z korektorem podciśnieniowym +wyłącznik dawki rozruchowej sterowany centralnym smarowaniem a sekcie też są inne - większe chodzi o czas trwania wtrysku przy większej dawce. O tłokach jeszcze nie było mowy też są inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do serwisu ursus i tam facet powiedzial ze w tym roczniku co ja mam czyli 1999r. tloki pierscionki i glowica sa te same co w turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursus, turbo ci da taki efekt że jeśli orałes na 3-1 to przy turbo bedzie 1-4, Jak w transporcie redukowałeś do 3 to przy turbo wyjdzie na 4. Ja przechodziłem zmiane silnika ze zwykłego na turbo. Po 2 latach użytkowania nic się nie dzieje. Mankamentem jest większe zużycie paliwa, przy dobrej robocie pali jakies 15l na godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przechodziles ten temat to napisz mi dokladnie co wymieniales ile cie to wynioslo. albo podaj mi swoj numer gg czy jakis inny kontakt bo chcialbym sie dowiedziec wiecej na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem ciągnik ursus c360. Zauważyłem, że z pokrywy tylnego mostu wystaje drążek skrętny. Co można z tym zrobić? jak to naprawić? Z góry dziękuje za odpowiedz. nr gg: 15977664

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem ciągnik ursus c360. Zauważyłem, że z pokrywy tylnego mostu wystaje drążek skrętny. Co można z tym zrobić? jak to naprawić? Z góry dziękuje za odpowiedz. nr gg: 15977664

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem ciągnik ursus c360. Zauważyłem, że z pokrywy tylnego mostu wystaje drążek skrętny. Co można z tym zrobić? jak to naprawić? Z góry dziękuje za odpowiedz. nr gg: 15977664

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem ciągnik ursus c360. Zauważyłem, że z pokrywy tylnego mostu wystaje drążek skrętny. Co można z tym zrobić? jak to naprawić? Z góry dziękuje za odpowiedz. nr gg: 15977664

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie nie wiem co robic ogladalem wlasnie same laser 110 ale to troszke starsze ciagniki, musialbym dopytac o tym sprzecie i podzwonic w niektore miejsca zapytac jak z awaryjnoscia i czesciami, chociaz mysle ze z czesciami nie byloby problemu bo okolo 60km ode mnie jest Melgiew gdzie sa wlasnie skladane Same i deuzt-fahr, z tym same laser to tylko przejzalem na allegro i to sa naprawde tanie ciagniki tylko czy one maja rewers??

 

Piotru$ widze że chcesz się pozbyć Ursusa. Już coś upatrzyłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upatrzone mam ale to wszystko zalezy od sprzedazy ursusa mysle nad CASE MX 135, podobno dobre ciagniki a szczegolowiej bede sie wypowiadam jak sprzedam ursusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i piekny i zajebis**e wygodny Krzant a Ty juz zrobiles kapitalke? pokzaz tego ursusa mozesz i na poczte wyslac fotke jak masz piosza24@wp.pl pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie robiłem. Jestem coraz bliżej myśli że ten sezon jeszcze jakoś objadę i na jesień się go pozbędę Zdjęć jeszcze nie zrobiłem bo nie miałem jak wyjechać spod wiaty bo miałem kapcia z przodu i dopiero dzisiaj zakleiłem. Wyjadę i pstrykne coś to ci zaraz wyślę. Ursus jak ursus taki jakich wiele Dzisiaj sąsiad przywiózł Deutz Fahra 135. Piękny sprzęt oj piękny. Szkoda tylko że taki kurde drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Deutz-fahry ladne są, mi sie tez podobaja, ale nie chcialbym widziec jak kredyt na niego wyglada a dzis to spore ryzyko z tymi kredytami cieszmy sie tym co mamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o Ursusach 5714.?? znajomy ma do wzięcia za 70tys z 2004roku, 500mth przepracowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

Mam pytanko czy w ursusie 3512 są świece żarowe???

jak tak to jak się je załącza??

prosił bym o pomoc ;d;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka

Mam pytanko czy w ursusie 3512 są świece żarowe???

jak tak to jak się je załącza??

prosił bym o pomoc ;d;d

Masz płomieniową w kolektorze dolotowym od filtra powietrza. Właczasz kluczykiem tylko musisz przytrzymać go przed samym zapłonem, musisz wyczuć taki stopień, najlepiej to widać po kontrolkch jak przygasną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę wypowiedzieć się na temat wad i zalet ciągnika w praktyce. a czy to drogo no to nie powiedział bym tam na allegro 75tys to cena netto więc brutto prawie 100tys. wyjdzie no ale mniejsza z tym.Wypowiedzcie się na temat skrzyni silnika i innych mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
upatrzone mam ale to wszystko zalezy od sprzedazy ursusa mysle nad CASE MX 135, podobno dobre ciagniki a szczegolowiej bede sie wypowiadam jak sprzedam ursusa

 

Piotru$ - a co to za Ursus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursus 1014, oczywiscie MMDD nie mysl ze to bedzie zamiana łeb w łeb z tym Case

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ursus 1014, oczywiscie MMDD nie mysl ze to bedzie zamiana łeb w łeb z tym Case

 

Nie mysle, nie mysle - wiem ile to kosztuje. Nie boisz sie serwisu Case'a? Oni chyba nie maja najlepszej sieci. Z drugiej strony ciagnik fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwisu? ja mam nadzieje ze nie musialbym go odwiedzac, ale jezeli to i tak mam blisko, a ciagnik napewno fajny bo to ostatnia seria oryginalych CASE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...