Skocz do zawartości
janek111

dezynfekcja

Rekomendowane odpowiedzi

trudno powiedzieć czy jest dobry bo nawet o nim nigdy nie słyszałem

zależy do czego ma być zastosowany,na silnie zabrudzone powierzchnie

polecam tani środek do mycia i dezynfekcji BIO DDN

zajmie sie brudem i zdezynfekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trudno powiedzieć czy jest dobry bo nawet o nim nigdy nie słyszałem

zależy do czego ma być zastosowany,na silnie zabrudzone powierzchnie

polecam tani środek do mycia i dezynfekcji BIO DDN

zajmie sie brudem i zdezynfekuje.

witam mam stado reprodukcyjne gęsi co polecacie do dezynfekcji wybiegu my zazwyczaj stosujemy wapno ponieważ boimy się zastosowac jakieś chemikalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, polecam AGRISAN - preparat do suchej dezynfekcji.

 

AGRISAN jest nowoczesnym proszkiem odkażającym. Skutecznie zwalcza chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby. Niszczy larwy much, oocysty

 

kokcydiów i jaja pasożytów. Dzięki zdolności absorbowania mocznika wydalanego przez zwierzeta do środowiska, nie dopuszcza do jego przekształcenia się w amoniak, zapobiegając tym samym skażeniu powietrza w pomieszczeniach, jednocześnie zwiększając wartość nawozu (obornika i gnojowicy). Silnie osusza posadzki, ściółkę oraz powietrze w budynkach inwentarskich.

 

Tani, wydajny, można z powodzeniem go stosować w obecności zwierząt. W szczególności polecamy dla drobiu (kury, gęsi, kaczki, indyki itd.), trzody chlewnej oraz innych gatunków zwierząt gospodarskich.

 

Wiecej informacji: http://www.agrivet.pl/?p=17

 

Preparat stosują największe w Polsce fermy trzody oraz drobiu, a także wielu mniejszych hodowców!

 

NAPRAWDĘ POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Agrisanu to tylko 3,2 zł za kg!!! Czyli 48 zł za opakowanie 15 kg!

 

Preparat dostępny w hurtowniach wet, u lekarzy wet itd. oraz u producenta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

O agrisanie nie słyszałem, ja używam Virkonu or lat. Z teg co widzę jest wydajniejszy od agrisanu. Oprócz tego stosuj się w pstaci roztworu, więc można nim z powodzeniem dezynfekować nie tylko podłoże, ale również ściany i sufity. Można go stosować w obecności zwierząt. Najczęściej dostępny jest w opakowaniach 200g, ale ja mam większe potrzeby więc ostatnio kupuję go w opakowaniu 5kg. Znalazłem go w tym sklepie: http://www.hodowlany.pl/i130_VIRKON_S_uniwersalny_preparat_do_dezynfekcji_5kg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dezynfekcji kurnika polecam zamgławianie ALDECOLEM.jeżeli chodzi o maty to POLENA JK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich zainteresowanych agrivet mam pytanie ponieważ nie mogę kupic agrisanu u naszych weterynarzy jakie ilości trzeba zamówic żeby dostarczony był przesyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich zainteresowanych agrivet mam pytanie ponieważ nie mogę kupic agrisanu u naszych weterynarzy jakie ilości trzeba zamówic żeby dostarczony był przesyłka
Napisz co to za preparat i z kąd jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to za preparat i z kąd jesteś.

witam ernest jestem z okolic Olkusz chodzi mi o Agrisan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawiło się kilka pytań dotyczacych dostępności AGRISANU "w terenie". Zatem już odpowiadamy:

 

Jeśli preparatu nie możecie nabyć w waszego lekarza weterynarii czy w innych punktach dystrybucyjnych to polecam nabycie bezpośrednio u producenta!

 

Jedynym ograniczeniem jest jedynie ilość by towar był wysłany bezpłatnie. Dodatkowe korzyści to dobra cena, rabaty za przedpłatę i dogodne warunki współpracy!

 

AGRISAN stosują już największe hodowle w Polsce!

 

Zapraszamy do przetestowania preparatu!

 

Informacje dodatkowe: +48.692 536 138 oraz 0-61 44 73 013 , 0-61 44 75 633

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jakie preparaty polecacie do dezynfekcji lini pojenia po zakończonym rzucie oraz w trakcie trwania tuczu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam hydrocare. Do dezynfekcji lini pojenia po zakończonym rzucie. Bardzo skuteczne. W trakcie rzutu stosuje bromosept.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie też stosuję te preparaty, ale zacząłem wątpić w skuteczność tych środków gdy nie wiem jakim cudem zapchała mi się 1/4 smoczków a z lini wodnych wypływały jakieś zielone jakby glony a z niektórych jakby taki biały szlam mieliście tak kiedyś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w trakcie coś tam się musiało wymieszać, nie bardzo wiem co i nie bardzo wiem jak temu zaradzić (przepłukaliśmy linie hydro... później wodą później sprawdziliśmy wszystkie smoczki te co były zatkane się odetkały i jak na razie jest ok, ale ciekawe co tam sie mogło stać - nie chciał bym jeszcze raz jakiegoś błedu popełnić w następnym rzucie). Dlatego musiał bym jakąś kompleksową może dezynfekcję przeprowadzić - tylko jaką ??

 

A pytanko na ile zalewacie linie Hydro... ?? 24 godziny? dzień przed rozpoczęciem rzutu czy od razu po zakończeniu mycia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście po skończonym cyklu zalewam linie RAPICID-em na 24 do 48 godzin. Jesli jest potrzeba w trakcie cyklu to również RAPICID no i oczywiście płukanko każdej linii ale raczej nie ma u mnie takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście po skończonym cyklu zalewam linie RAPICID-em na 24 do 48 godzin. Jesli jest potrzeba w trakcie cyklu to również RAPICID no i oczywiście płukanko każdej linii ale raczej nie ma u mnie takich problemów.

 

no właśnie my w trakcie cyklu nigdy nie mieliśmy takich problemów, aby jakieś dodatkowe płukanko, a tu "masz babo placek" (wcześniej płukanie hydrocare i w trakcie rzutu podawaliśmy bromosept - tak jak Pani wypowiadająca się poniżej).

 

A powiedzcie mi proszę czy dezynfekujecie linie od razu po skończonym rzucie czy dopiero na 48 godzin przed samym wstawieniem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jam pytanie do was: czy czyścicie mechanicznie linie? ja tak i uważam, że żadna dezynfekcja linii bez usuniencia syfów nie ma sensu, a wiem co tam w linii jest po cyklu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po skończonym cyklu z linii spuszczamy wszystka wodę. Na 4- 5 dni przed wstawieniem wpuszczamy RAPICID, jak wczesniej pisałem na 24 do 48 godzin. Później płukanie i nigdy większych problemów z poidełkami nie mieliśmy.

Savik! - nigdy w życiu nie czyściliśmy mechanicznie linii pojenia. Osobiście nie widzę wogóle sensu robienia czegoś takiego - ale może jest to wszystko zwiazane również z jakością wody, którą piją ptaki.

Ja biorę wodę z własnych studni głębinowych. Woda czerpana jest ze 150m. Próby, które ostatnio robił sanepid wypadły rewelacyjnie. Kobieta mówiła że zamiast dawać tą wodę dla ptaków to powinienem podpisać umowę z wytwórniami wód mineralnych na dostawy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dezynfekuje CID 2000 lub CID-Clin oba na bazie H2O2 , dezynfekuje i nie wymaga aż tak dokładnego przepłukania .Inny środek o bardzo wysokim poziomie usuwania nalotów typu szlamy, rdze,kamień to środek K-100 na bazie mieszaniny H2O2 i kwasów organicznych trzeba dobrze przepłukać polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre ujęcie wody to też przy naszej produkcji jest bardzo ważne

ja kupiłem kurnik z własny ujęciem wody, która była bardzo zażelaziona.

cały czas miałem problem z nekrotycznym zapaleniem jelit "beztlenowiec".

doczekałem się wodociągów i od tamtej pory mam spokój.

doszedłem do wniosku dopiero jak mój ojciec zaryzykował i włączył u siebie pompę (takie oszczędności poczynił, że rano biegiem z antybiotykiem wchodził.

ale wiado awarie w wodociągach też sie zdarzają, dlatego w razie jak będę musiał się przełączyć to mam w zanadrzu srodek uzdatniający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mozecie powiedziec o ogolnej dezynfekcji posadzki najzwyklejsza soda kaustyczna stosuje to ktos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...