Skocz do zawartości
Jola1

Ceny jaj wylęgowych mięsnych

Rekomendowane odpowiedzi

Jola, wygląda na to, że dobrze słysałaś, bo ja słyszałem nawet o 22 eurocentach.

Jajo idzie dobrze, miałem kilka telefonów z róznych części Polski i powiem otwarcie sprzedałem juz 2 razy po 0,74 brutto ( cena na tzw. podkupie, bez umowy), ceny na umowy (netto) od 0,58 (drosed), 0,61 Indykpol, i

p. Malec podobno od 0,62 do 0,65

Proszę walczcie o ceny, bo informacje"ile to jest nawstawiane reprodukcji" to raczej fikcja skoro wylęgarniom tyle jaj brakuje. A EURO drogie jakby ktoś nie na czasie to powyżej 4,4. Pokalkulujcie! pozdrawiam i życzę wyższych cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnmi tygodniu faktycznie i ja mam coraz wiecej zapytan o jajko z podkupu ale mam za mala ilosc w produkcji by pohandlować.

natomiast jesli chodzi o pasze dla kogutow to samo zalozenie jest dobre tylko problem w tym czy wytwornia zachwa sie uczciwie, bo jesli ma zrobic chudsza pasze to bardzo czesto wrzuca tam jakies smieci a my tego tak szybko nie sprwadzimy bo kura zaraz spadnie z jaj a kogut wizualnie odczuje to po 2 -3 tyg a wtedy juz moze byc za pozno by go podreperowac.

ja kiedys dla kogutow rossa rozcieczalem zwykla pasze owsem i powiem szczerze przynosilo to efekty ale jak mi trafilo lichej jakosci ziarno to skutek byl odwrotny,

sek w tym by kogut byl jak najdluzej syty wtedy jest mniej nerwowy i mniej sie stresuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jaj u Sztudera od 1.02 65 netto . Pasza drożeje o 15 zł/t mimo że na śląsku wytwórnie trzymały ceny paszy co dla niektórych nawet 800zł/t ...dranie . Jajo schodzi , potwierdzam info , że cena jaj w UE ok 0.20 euro , ciekawe jak funkcjonują ZWD bazujące na jajach importowanych ? ( podobno my w kraju robimy słaby materiał )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena jaj u Sztudera od 1.02 65 netto . Pasza drożeje o 15 zł/t mimo że na śląsku wytwórnie trzymały ceny paszy co dla niektórych nawet 800zł/t ...dranie . Jajo schodzi , potwierdzam info , że cena jaj w UE ok 0.20 euro , ciekawe jak funkcjonują ZWD bazujące na jajach importowanych ? ( podobno my w kraju robimy słaby materiał )[/quote (No różnie to wam wychodzi,na coli nieszczepicie ,jajka ściółkowe mieszacie razem ,wazne ze wy jajko sprzedacie a potem niech się inni martwią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena ... materiał )[/quote (No różnie to wam wychodzi,na coli nieszczepicie ,jajka ściółkowe mieszacie razem ,wazne ze wy jajko sprzedacie a potem niech się inni martwią)

 

A skąd wiesz, że to hodowca miesza jaja ściółkowe, a nie wylęgarnia. A może to wylęgarnia miesza jaja różnych hodowców? A co do E-Coli, to jaką szczepionką mamy szczepić? Dla mnie E-Coli to brak higieny na wylęgarni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena ... materiał

(No różnie to wam wychodzi,na coli nieszczepicie ,jajka ściółkowe mieszacie razem ,wazne ze wy jajko sprzedacie a potem niech się inni martwią)

 

A skąd wiesz, że to hodowca miesza jaja ściółkowe, a nie wylęgarnia. A może to wylęgarnia miesza jaja różnych hodowców? A co do E-Coli, to jaką szczepionką mamy szczepić? Dla mnie E-Coli to brak higieny na wylęgarni!

 

Poprawiony poprzedni post!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem lekarzem ale z tego co sie orientuje to szczepienie przeciwko coli mija sie z celem na kazdym kurniku sa inne szczepy coli wiec szczepionka musiala by byc wyprodukowana na danej fermie.

jesli ten post przeczyta jakis fachowiec ktory robil np specjalizacje w tym kierunku to fajnie bybylo zeby ten temat nam wyprostowal.

a co do jaj sciolkowych to powiedzmy sobie szczerze ze zagranica zwlaszcza na zachodzie za duze maja koszty zeby sobie pozwolic na marnowanie jaj ze sciolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedstawiciel z Holandiii z Rossa- Otto na spotkaniu powiedział jasno i wyrażnie na zadane mu pytanie co z jajami ściółkowymi , że odbierane są tak samo jak jaja gniazdowe i myte oraz dezynfekowane na wylęgarni nie zaś na fermie aby uniknąć popełnianych błędów w dezynfekcji na fermie ( temp. i środki dezynfekcyjne) i płacone jest za to jajo tak samo jak za kadże inne aby uniknąć kombinowania przez hodowców uzdatniania ich na własną rękę i popełniania błędów a przez to narażania na straty wylęgarnie porzez nieodpowiednio przeprowadzoną dezynfekcję a u nas w Polsce mówi się że jaja sciółkowe nie nadają się do wylęgu - na całym świecie się nadają tylko trzeba nauczyć się jak z nimi postępować na wylęgarni bo nikt kto liczy koszty nie może pozwolić sobie na takie straty , są różne stada o różnej liczbie jaj ściółkowych i nie można sobie pozwolić na wyrzucenie tych jaj , na zachodzie to zrozumieli. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam słychac ciekawego u producentow jaj wylegowych znowu cisza znowu nic sie nie dzieje nikt nic nie pisze,

mam pytanie czy z zwiazku z oslabieniem zlotowki mozna sprzedac juz jajko po 90 gr na wolnym rynku

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny na umowę od 63 do 65 netto + wartośc biol( pd-wsch.). ale dzwonią wylęgarnie za jajkiem ,nie wiem czy 90 gr uda się wyciągnąć ale na podkupie myślę że poniżej 80 nie powinniśmy schodzić przecież pasze poszły już w górę , u mnie nieśna 800 za tonę tj. o 50 zł na tonie zdrożała w ciągu miesiąca , piszcie jakie ceny w kraju aby być na bieżąco i także coś zarobić na dobrej koniunkturze i nie oddawać swojego zysku innym bo w dołku nam też nikt nie chce dołożyć na ładne oczy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starej unii cena na poziomie 20 - 21 eurocentów. Ponoć są transakcje nawet po 25 eurocentów. Zaczynają szukać jaj u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do E-coli to w nowym stadzie szczepie E-coli ,dla wiadomości saszy....to droga impreza i podobno nie zawsze daje dobre rezultaty . Koszt 1000 dawek to ok 450zł netto w iniekcji . Szkoda gadać te kury niedługo będą oddychać po przez "dziury w klatce z piersiami" . A problemy z tym drobnoustrojem wcale nie muszą ustąpić , nawet przetrzymanie jaj wylęgowych powyżej 10 dni już powoduje problemy okołolęgowe i to nie ze złej woli ZWD czy hodowcy , wolny rynek nie daje przymusu wstawienia piskląt do tuczu , akura jaja znosi czy chcemy tego czy nie .

 

Tak na marginesie to Sasza nie dopisuj do moich wypowiedzi swoich myśli.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wracając do E-coli to w nowym stadzie szczepie E-coli ,dla wiadomości saszy....to droga impreza i podobno nie zawsze daje dobre rezultaty . Koszt 1000 dawek to ok 450zł netto w iniekcji . Szkoda gadać te kury niedługo będą oddychać po przez "dziury w klatce z piersiami" . A problemy z tym drobnoustrojem wcale nie muszą ustąpić , nawet przetrzymanie jaj wylęgowych powyżej 10 dni już powoduje problemy okołolęgowe i to nie ze złej woli ZWD czy hodowcy , wolny rynek nie daje przymusu wstawienia piskląt do tuczu , akura jaja znosi czy chcemy tego czy nie .

 

Tak na marginesie to Sasza nie dopisuj do moich wypowiedzi swoich myśli.[/b]

 

 

To i tak masz niska cenę jak za tą szczepionkę,

i zapomniałeś napisać, że trzeba ja podać 2 razy,

ja miałem szczepione 1 stado-- ale to za mało, żeby sie wypowiadać, ZWD zadowolone z jaj i piskląt bardzo, brali jajka do 65 tygodnia!!!! -- oczywiście był to Cobb 500 i zdałem go bardzo niedawno.

niestety koszt odstręcza mnie od szczepienia-- bo to na stado 10 tys. impreza powyżej 10 tyśięcy złotych, a nikt niestety nie chce zapłacic więcej za "jajo szczepione na E.coli".

 

 

tak na marginesie jakby ktoś zdawał kurę repro-- cena za kilogram na dziś 2.5 do 2.6 zł / kg netto -- Uniszki i Zalewo. Ja zdałem po 2.5 , a znajomy po 2.6

 

Cena na podkupie za jajko 0.75+ vat

Od poniedziałku wylęgarnia Malec oficjalnie 0,65+vat za jajko kontraktowe i PO 0,80+VAT ZA NADWYŻKI --- pewna informacja.

także nie dawajcie się robić w ............., trzeba korzystać póki jest sytuacja.

 

Pisklak od 1.15 do 1.2 zł/ szt (prywatne ZWD)

jak ktos ma inne informacje to niech się podzieli,.

 

Pozdrawiam - Kurczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na e-coli szczepię pierwszy raz, zwd w nowych wstawieniach chce zrobić autoszczepinkę na bazie wychodowanego w danym rejonie szczepu . Ma to w kosztach być na podobnym poziomie . ZWD obiecuje dopłacić do jaj z takich stad o 0,5gr ( ufam że tak będzie ).

Cena za jajo zwd sztuder od 01.03 70gr + vat i +- wartość biol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu cisza.Czyżby to tylko Sztuder zaszalał z ceną.

W Białobrzegach 65 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do szczepień czy ktoś z was koledzy i koleżanki szczepi na pasterelozę bo mój lekarz sugeruje że trzeba by pomyśleć nad tym szczepieniem, co to za licho i czym się objawia w stadzie czy ktoś może miał z tym do czynienia i może już szczepi? co do cen to 0,65 -0,68 netto + wartość .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jola a który doktor Cię obsługuje?

ten na To................., czy ten na Fu..............., czy jeszcze jakiś inny?

co do pasterelozy- jesli dotąd nie miałaś na stadzie to chyba nie ma sensu, te nasze kury i tak są najlepiej szczepionymi kurami w europie!!!!-- nigdzie tyle nie szczepią co u nas!!!

w zagłębiu Żuromin-Bieżuń pewien mądry doktor Dy....... zaczął szczepić stada na ospę i teraz muszą szczepić wszyscy-- bo inne stada nie szczepione się "nadkażały".

pastereloza jest szczepionką zabitą- więć nie ma możliwości "uzjadliwienia" się i jest pod tym względem bezpieczna, ale pamiętaj , że Twoje kury moga tego nie wytrzymać!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy akurat dr Dy jako pierwszy zaczal szczepic ospe na zurominie nie wiadomo do konca ale pewne jest ze jesli w 1 roku nie uda mu sie wprowadzic jakiejs nowej szczepionki to jest zalamany, nowe szczepionki to poprostu jego hobby.

o pasterlozie pierwsze slysze ale juz mnie dreszcz przechodzi na mysl o kolejnej szczepionce - powiedzcie mi ile te nasze kury wytrzymaja i czy jest jakas granica w ilosci szczepien

jaja na kontraktacji: 65-66gr

na wolnym rynku 85

ale co z tego z koro juz wytwornie podnosza ceny pasz a doktorzy ceny szczepionek tlumaczac to cena euro (nie wspominajac o pisklakach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś widział może program szczepień z krajów lepiej rozwiniętych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny powoli, ale rosną. zawiercie 0.75 netto, malec 0,73 netto. Czy są wylęgarnie , które płacą więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że były w stanie płacić 90groszy na wolnym rynku, a tak to ceny od 65-70 stałe, o hodowcy to pamiętają jak nie ma w kraju jaj z uni, a tak przez cały rok olewają bo co producent zrobi z jajami tylko wyrzuci na gnój.

Co hodujecie Cobba Rossa Flexa? Hubbard ma nowego flexa, ktoś wstawia,ł ile płacicie za pisklaka?

Wylęgarnie więcej nam niezaoferują bo przecież po co mają się dzielić zyskami powiedzą Ci "panie rolnik niezbankrutuje"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jaj u Sztudera od 01.04 09 73 gr bazowo ( jest na piśmie ). Zawiercie niech jedzie do holandii lub danii bo tam jest super towar , teraz w krajowe dobre , a jak będzie kicha na rynku lub starsze stado to hodowce zostawić po co się męczyć ..... Pasza jedynka 825 netto , a dwujka 805 netto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu tu cicho. przez ostatni miesiac mialem non stop telefony o jajko z wolnego rynku, teraz slysze od nich ze to sie juz konczy i nalezy ceny obniżyc z 90 gr ale chetnych nie ubywa.

na kontraktacji odstawiam po 70-71 gr

jaka jest u was sytuacja

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...