Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

NO ja jeszcze nie kopie ale bede sial na przemyslowa tak wiec raczej bede kopal jakims do ziemniakow.KOmbajny do warzyw sa drogie tak wiec nie widze alternatywy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat kopie bolkiem, idzie dobrze i jeszcze aną tez da sie kopac i nawet szybciej mozna jechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mf - kopiesz z nacią czy obcinasz przed kopaniem i jaką przystawke masz w bolku ?

Natke zcinam orkanem prosto na przyczepe a przystawka od ziemniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na redlinach można ścinać ścinaczem do liści buraków,idzie rewelacyjnie.Albo są maszynki swojej roboty do ścinania natki, prezkładnia od bąka i piła tarczowa.Potem anną albo karlik bolko.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mf i K Czajkowski a uprawiacie marchew przemyslowa czy do sklepow bo to troche inne wymagania jakosciowe? chodzi mi o to ze na przemsl glowka musi byc scieta i nie moze byc nic zielonego a do sklepow cala marchew nie uszkodzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez uprawiwam marchew, ale wylacznie na siwzy rynek, nie sa to duze arealy bo co roku okolo 1ha. Wybieram odmiany holenderskie mieszancowe, na redlinach, zeby korzen byl ladny dlugi bez znieksztalcen to musi pojsc przede wszystkim głębosz i to " po rame" jak najmniej slomy i resztek chwastow na polu , i wychodzi lux!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles co ty tutaj za strony pokazujesz z marchewka chyba do uprawy ogrudkowej a nie na wyrzsza skale ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu pokazał nam nasiona dla działkowców, musisz najpierw sie zastanowic dla jakich celów chcesz uprawiac ta marchew- przemysl czy rynek, wczesna czy pozna, na swiezo czy do przechowania, wtedy wybierasz odmianę, odpowiednio zadbasz i oczekuj rezultatów, kosz: same nasiona na 1 ha to w zaleznosci od odmiany i upustów cenowych ~1200-2500zl, nawozenie ~1150zl, chemia ~1000zl, no i zbior o ile to jest zbior reczny tj u mnie to jakies 3000zl nawet nie liczylem dokladnie teraz to strzelam z robocizną. Tak wiec nie jest to tanie hobby:) ale jesli masz okolo 40-50 ton plonu handlowego to nie jest to najgorszy interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 w Polsce nie kupisz dobrej odmiany marchwi wszyscy oszukują nie wiem w jakim sie będziesz pytał w ogrodniczym ale kupisz tylko podrube i nic więcei...

 

po 2 jeśli chcesz mieć dochody z tego interesu to musisz mieć deszczownie albo coś do podlewania bo bez podlewania to wyrośnie pełno odpadów czyli kraczaki

 

po 3 siewnik punktowy koszt 40 tys albo coś z własnej roboty radze kupić on wymierzy głebokoś nasiona w glebie

 

RADZIE OMIJAĆ WSZYSTKIE SKLEPY OGRODNICZE TAM WSZYSTKO JEST PODRABIANE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kdsz86 za 1200zł nie kupisz dobrej odmiany dobra odmiana kosztuje od 8 tys do 10tys na h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo pomysl sobie ceny kg marchwi gdzies 25groszy a ty chcesz odmiane za 8 tys wsiac to chyba cie popierdoliło nawet jak byś ze 100 ton wyciągnoł to co bedziesz miał 25 tys a gdzie środki ochrony dolicz do tego ludzi to sie nie opłaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nie popierdoliło chyba ciebie jaki debil by sprzedawał marchew za 25gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie nie popierdoliło chyba ciebie jaki debil by sprzedawał marchew za 25gr

25-28groszy to jest normalna stawka w przetwórniach, tyle płacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kdsz86 za 1200zł nie kupisz dobrej odmiany dobra odmiana kosztuje od 8 tys do 10tys na h

Gdzie są takie ceny marchwi? ja płace ok.500zł na 1h odmiana holenderska i w tym roku wydała ok. 100ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mf3085 jaka odmiane siejesz ? Napisz dokladnie gdzie ja kupujesz.

odmiana Bangor F1 daje do ok 140 ton z ha !!!

Tak sobie mysle ze można by było dawać krowom.

Marchew jest najwartosciowszą rośliną okopową zawiera bardzo dużo witamin a w szczególnosic beta-karoten (prekursor witaminy A ). jest on odpowiedzialny za rozród, wzrok, cerę, układ immunologiczny organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje na przemysł odmiane Joba z bejo, a ta Bangor to z jakiej firmy, moze by sie nadawała na przemysł, a krowom smakuje marchew ja daje tylko odpady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tytonex życzę powodzenia w tej twojej uprawie marchewki, a jak mówisz ze marchewka jest droższa to daj namiary:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...