Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:42 Nie 11 Kwi 2021

Dopłaty rolnośrodowiskowe 2007 i 2008
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bacaa56

PostWysłany: 11:42 Wto 3 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z biurem powiatowym jestem cały czas w kontakcie, i co z tego? Powiedziano mi że nie będzie decyzji do końca lutego, i cześć. Podobno w mojej sprawie ma się wypowiedzieć wojewódzkie biuro ARiMR, ale rzecz ciągnie się od listopada, kiedy składałem wyjasnienia (bez mojej winy), i kiedy właśnie poinformowano mnie, że muszą się konsultowac.. W biurze powiatowym nie chcą nic powiedzieć o tych konsultacjach z województwem, zasłaniając się tajemnicą slużbową. Historia robi sie jak z Kafki, i to mnie trochę irytuje. baca56@gazeta.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal251074

PostWysłany: 23:25 Pon 2 Mar 2009    Temat postu: Do bacaa56 Odpowiedz z cytatem

Nie jesteś jedyny, który nie otrzymał decyzji ani dopłat rś, obszarowych czy onw. Oprócz rś na obszarowe i onw dalej czekam. I też mnie denerwuje ich praca, sam już miałem brac kredyt, ale nigdy nie brałem i dalej nie będę.
Zawsze mimo suszy itd., sam nie wiem co dalej robic, ale kazdego roku idzie do przodu.
Możesz uzyskac dane na temat twojej sprawy w ARIMR ale tylko pod warunkiem, że podasz im numer gospodarstwa.
Możesz opisac im swój problem i myślę, że w ciagu 7 dni powinienieś miec odpowiec. Jak do mnie zachowali się ok. Ale dopiero jak ich nacisnołem(3 e-maile), dowiedziałem się tego co mnie interesuje. Jeżeli chcesz adres kontaktowy to napisz tutaj i podaj swój e-mail lub gg a podeślę ci gdzie napisac.
Powrót do góry
bacaa56

PostWysłany: 17:00 Nie 1 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że przepisy mówią wyraźnie, że płatność rol-środ wypłaca się w terminie 12 miesięcy od rozpoczęcia realizacji programu. Ponieważ niezależnie od terminu złożenia wniosku realizację w danym roku zaczyna się 1 marca, płatność powinna spłynąć do 1 marca roku następnego. Dziś upływa termin, a w mojej sprawie nie wydano nawet jeszcze decyzji. Ponieważ kasa nie wpłynęła korzystam z kredytu, który mnie kosztuje 11%, są też inne straty. Zastanawiam się nad żądaniem pokrycia tych strat przez ARiMR, który ewidentnie nie dotrzymuje terminu. Czy ktoś wie, jakie kroki prawne należy podjąć ? Od razu do sądu, czy najpierw domagać sie od ARiMR? Czy ktos zna prawnika, który mógłby się tym zająć? Nie chodzi tu jedynie o pieniądze, chodzi o zasadę, że ARiMR nas lekceważy i bezkarnie ma w nosie prawo. A może ktoś jest w podobnej sytuacji i wystąpimy razem ?
Powrót do góry
bacaa56

PostWysłany: 16:55 Nie 1 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że przepisy mówią wyraźnie, że płatność rol-środ wypłaca się w terminie 12 miesięcy od rozpoczęcia realizacji programu. Ponieważ niezależnie od terminu złożenia wniosku realizację w danym roku zaczyna się 1 marca, płatność powinna spłynąć do 1 marca roku następnego. Dziś upływa termin, a w mojej sprawie nie wydano nawet jeszcze decyzji. Ponieważ kasa nie wpłynęła korzystam z kredytu, który mnie kosztuje 11%, są też inne straty. Zastanawiam się nad żądaniem pokrycia tych strat przez ARiMR, który ewidentnie nie dotrzymuje terminu. Czy kto
Powrót do góry
Alberto

PostWysłany: 12:52 Nie 1 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas jak byli z kontrola to powiedzieli że każdy w pierwszym roku ma kontrol najlepsze że agencja powinna poinformować o tym żeby się przygotować a tu nic na szczęście wszystko zakpńczyło się oki. Tylko że w moim regionie to chyba na palcach można policzyć rolnośrodowiskowych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
rafal251074

PostWysłany: 16:41 Pią 27 Lut 2009    Temat postu: Do majagnieszka Odpowiedz z cytatem

Chyba z tą liczbą kontrol przesadzasz. U mnie na wsi tylko 3 rolników bierze RŚ. 2 korzystało ze starego PROW i ma kontynuację. Ja przystąpiłem w zeszłym roku. Jak do tej pory tylko jeden rolnik miał kontrolę 2 lata temu.
I też województwo zachodniopomorskie.
W roku 2009 Agencja przeprowadzi 13905 kontroli w całej Polsce z tytułu PROW. Wliczając w to programy uruchomione i te co będą uruchomione w II połowie 2009r. Liczba tych kontroli obejmuje całe PROW (od zalesienia, producentów którzy z tego korzystają itd.). Przeczytaj Biuletyn Ministerstwa Rolnictwa z 1-2/2009. Jest na stronce Ministerstwa Rolnictwa.
Powrót do góry
majagnieszka

PostWysłany: 09:18 Pią 27 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Zachodnipomorskim to chyba najgorzej jest, na 1700 wniosków, 1400 kontroli, i 3 osoby do działania? Jutro mija termin, ide zaraz na poczte, pewnie bedzie pismo, ze przesuwaja termin o kolejny miesiac. Nie wiem w czym problem, kontrole przebiegly pomyslnie, wszystko okej.

Na przyszly rok trzeba sie przemeldowac do innej miejscowosci i podlegac pod inne miasto, bedzie latwiej Smile
Powrót do góry
alwaro

PostWysłany: 15:25 Czw 26 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w województwie zachodniopomorskim w 3 powiatach były przeprowdzane kontrole szczególowe jak pamietam to napewno powiat koszalinski i chyba gryficki 3 nie pamietam wiec w tych powiatach dopłaty sa wypłacone w mnieszym stomniu u mnie to juz chyba wszyscy wszystko dostali Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rafal251074

PostWysłany: 13:15 Czw 26 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja otrzymałem decyzję z nowego RŚ w grudniu, a kasę na konto dzisiaj.
Teraz czekam na kasę za obszarówki i onw. U mnie czekali na ostatni moment, ale terminu dotrzymali. Sąsiadowi też przysłali pismo, że decyzję dostanie później i decyzja u niego przyszła na początku lutego.
Według moich informacji z nowego RŚ do końca lutego otrzymają kasę tylko ci co otrzymali decyzję do końca grudnia, zgodnie z terminem.
Na 21,5 tyś z nowego RŚ wygląda, że do końca lutego otrzyma tylko około 14 tyś rolników. Z tym tempem wypłat powinni wypłacic do 20 lutego resztę.
Powrót do góry
majagnieszka

PostWysłany: 23:17 Sro 25 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, to jeszcze nic, my nie dostalismy zadnych pieniedzy, ani bezposrednich, ani ONW, ani rolnosrodowiskowych. Inna kwestia, ze 2 razy wyslali pismo na temat RS, ze decyzja zostala przesunieta na kolejny miesiac i uplywa 28 lutego. Wczesniej byla do 31 stycznia. Inna kwestia to, to, ze w tym pismie, na dole bylo napisane jak BYK, ze pieniazki nie moga wplynac pozniej niz 12 miesiecy po wplacie roku ubiegłym, a wiec tymi pismami zaprzeczyli sobie i maja spoznienie 1,5 miesiaca. Zastanawiam sie jak ta sprawa wyglada na zasadzie odesetek? Przeciez te pieniadze gdzies są (na jakims koncie) i leca %. Tu nie chodzi, ze jestem zlosliwa, i zalezy mi na tych kilku stówkach, ale jak nie patrzec, ja musze placic odesetki za niesplacony w terminie kredyt, leasing itp.

To co pisza na stronach ARiMR o doplatach, ze tyle osobn juz dostalo, to jakas bujda. U nas na 15 roznych wniosków [RS, bezposrednie, ONW) (i rozne osoby) nie dostalismy zadnych pieniedzy do dzisiaj, rok temu bylo lepiej... a wcale sie tak nie chwalili.

P.S. odnosnie rolnosrodowiskowych, to z tego co udalo mi sie dowiedziec, nei maja po prostu odpowiednich ludzi do obslugi, a co za tym idzie jedna osoba obsluguje 1000 wniosków = stad problemy.
Powrót do góry
rafal251074

PostWysłany: 17:07 Wto 3 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasy za rolnośrodowiskowe dalej nie widać, a pozostało im tylko 25 dni lutego, z tego 28 lutego to niedziela, a dni roboczych tylko 18.
Ciekawe kiedy się wezmą w tej Centrali do roboty?
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 19:16 Pią 30 Sty 2009    Temat postu: Re: Termin Odpowiedz z cytatem

rafal251074 napisał:
Mam pytanko. W zeszlym roku (1 marca 2008)przystąpiłem do planu rolnośrodowiskowego.
Do kiedy , jaki jest termin złożenia kolejnego planu?
Gdzie znaleść wytyczne?
Pozdrawiam wszystkich

?plan jest jeden na pięc lat!
pewnie myslisz o wniosku który nalezy złożyc do końca maja(jAK ktos wie inaczej niech poprawi)jakie wytycznie ?we wniosku wpisujesz tak jak w planie numery i powierzchnie działek itd.filozofi w tym nie ma.Pamietaj o prowadzeniu rejestru.
Powrót do góry
rafal251074

PostWysłany: 18:54 Pią 30 Sty 2009    Temat postu: Termin Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko. W zeszlym roku (1 marca 2008)przystąpiłem do planu rolnośrodowiskowego.
Do kiedy , jaki jest termin złożenia kolejnego planu?
Gdzie znaleść wytyczne?
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
rafal251074

PostWysłany: 18:00 Czw 22 Sty 2009    Temat postu: do P ... Q Odpowiedz z cytatem

Jeżeli miał bym pewnośc, że pieniądze przeleją zgodnie z przepisem, do końca lutego, byłbym spokojny i mógłbym planowac dalsze zasiewy.
Jak do tej pory niewierzę w pracę Agencji i jej zapewnienia. Decyzja, decyzją ale jak masz kasę na koncie możesz byc spokojny. Zobacz teraz o ile skoczyły ceny paliwa. Kiedy rolnikom wpływa kasa za dopłaty firmy podnoszą cenny. Ja w tym roku pod zasie potrzebuje kupic około 4 tyś. litrów ropy.

A kto z was wierzy Agencji i że wywiąrzą się z terminów rolno?
Bo jak widac panowie z Agencji albo są na kursach, albo na urlopach!
Zawsze mają czas! W grudniu tak ładnie pracowali jak pisali, a teraz co 11 mięsięcy laby. Ciekawe jakby sami usłyszeli, że termin wypłaty ich grudniowej pensji mija w czerwcu, więc niech sami poczekają. Tak jak my nie wiemy nigdy na czym stoimy.
Powrót do góry
rybka2485

PostWysłany: 15:31 Czw 22 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal251074 napisał:
A czy ktoś kto rozpoczął program rolonośrodowiskowy w roku 2008 po raz pierwszy otrzymał już decyzję, albo kasę na konto?

tak , ja jako I raz ubiegalem sie w 2008r o R-Ś i decyzja mi przyszla w grudniu a pieniazki maja przyjsc do konca lutego.... ci co maja z wczesniejszych lat do konca stycznia.. tego sie dowiedzialem od znajomego w Agencji i to Centrala taka kolejnosc ustalila... wiec pozostaje tylko czekac
Powrót do góry
P...Q

PostWysłany: 10:47 Czw 22 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal251074 napisał:
A TAK NAPRAWDĘ SIĘ OBIJAJĄ.

skoro masz decyzję, rola Biura Powiatowego się niejako zakończyła. Pieniądze przelewa centrala.
Powrót do góry
rafal251074

PostWysłany: 23:27 Sro 21 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś kto rozpoczął program rolonośrodowiskowy w roku 2008 po raz pierwszy otrzymał już decyzję, albo kasę na konto?
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 18:04 Sro 21 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam z konca listopada i cisza na koncie Sad
Powrót do góry
rafal251074

PostWysłany: 17:35 Sro 21 Sty 2009    Temat postu: DO UKASZ52 Odpowiedz z cytatem

DECYZJĘ MASZ Z POCZĄTKU GRUDNIA PISZESZ, Z KTÓREGO I CZY KASA JUŻ CI WPŁYNEŁA?
Powrót do góry
rafal251074

PostWysłany: 17:28 Sro 21 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZY MA KTOŚ JUŻ KASĘ ZA ROLNOŚRODOWISKOWE, GDY OTRZYMAŁ DECYZJĘ OKOŁO 20 GRUDNIA 2008.
Powrót do góry
rafal251074

PostWysłany: 17:27 Sro 21 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A JA DECYZJĘ MAM Z POŁOWY GRUDNIA, KASY DALEJ NIE MA.
CIEKAWE CZY DO NASTĘPNEGO WIEKU SIĘ WYROBIĄ.
BO JA IM NIE WIERZĘ. MYDLĄ TYLKO OCZY PIĘKNYMI OPISÓWKAMI NA TEMAT DOPŁAT NA SWOJEJ STRONCE, JAK TO PIĘKNIE I ŁADNIE PRACUJĄ A TAK NAPRAWDĘ SIĘ OBIJAJĄ. SPOJRZCIE SAMI, TEMO JUŻ POSZŁO NA DNO, 30 TYŚ. ROLIKÓW OD 16 STYCZNIA, DO OWOCÓW MIĘKKICH TYLKO 300 ROLNIKÓW (TO JUŻ JEST NAPRAWDĘ REKORD KTÓRY ZASŁUGUJE NA ZAPIS W KSIĘDZE REKORDÓW Sad
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 14:50 Sro 21 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansu Styczeń 11 16:15:19 GMT napisał:
Zgodnie z ustawą kaske powinienem dostać w terminie 12 miesięcy od otrzymania poprzedniej płatności czyli na początku grudnia 2008 a dostałem :
Cytat:
W związku ze złożonym wnioskiem .... w nawiązaniu do $$$...... Uprzejmie informuję, że w związku z brakiem możliwości ostatecznego zakończenia postępowania sprawy, Agencja nie może wydać decyzji administracyjnej z tytułu realizacji ............. w terminie zapisanym ww. rozporządzeniu.
Czego im brakuje chęci czy pieniędzy wnioski były opracowane w BP już w lipcu, możliwe zmiany wycofanie do końca września

Ha ha mamy 21 styczeń 2009 i dostałem decyzję z dnia 26 listopada 2008 czyli niby nie złamali ustawy decyzja wydana 12 miesięcy od otrzymania poprzedniej płatności Shocked Ale ta poczta powolna Smile Very Happy Smile Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alberto

PostWysłany: 15:07 Pią 16 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

decyzja koniec listopada kasa 14 stycznia rolnośrodowiskoowy
Powrót do góry
Mariusz Nowak

PostWysłany: 18:16 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iWitam wszyskich na forum 13 stycznia weszla moneta za rol. srodowiskowe aONW jeszcze nie Pozdrawiam wszystkich uczestników.

[/i][/url][/list]
Powrót do góry
Ukasz52

PostWysłany: 15:40 Nie 11 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

decyzje mam z początku grudnia, w poprzednich latach pieniądze były po około 3 tyg....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: