Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

a1980 mógłbyś podać jakiś telefon do tej firmy, co od Ciebie wzięła tą pszenice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis w agrobiznesie powiedzieli ze cena moze sie powtorzyc z 2007, ale ja osobiscie nie wierze w to, a niezdziwilbym sie gdyby za miesiac potaniala, na matif ciagle spada i juz jest na 590

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek i wczoraj sprzedawałem pszenicę konsumpcyjną (białko 13,1 - 13,4%) po 510 zł + VAT.

Za pszenicę powyżej 14% białka płacono 525, a za paszową 480 zł netto.

Firma skupująca: Agropol Łosiów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica paszówka 430-450zł z vat

konsumpcyjna do 510zł z vat.

Rozmawiałem z chłopakami którzy kupuja zboże i narzekali że nie ma odbiorcy dlatego obniżyli cene z 470 na 450zł A na pytanie dlaczego nie wożą do portu na eksport to powiedzieli że nie maja takich chodów ani znajomości w mafii zbożowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pszenica paszówka 430-450zł z vat

konsumpcyjna do 510zł z vat.

Rozmawiałem z chłopakami którzy kupuja zboże i narzekali że nie ma odbiorcy dlatego obniżyli cene z 470 na 450zł A na pytanie dlaczego nie wożą do portu na eksport to powiedzieli że nie maja takich chodów ani znajomości w mafii zbożowej

 

 

Przywieź do Zamościa 550 z vat komsumpcyjna a paszówka od 460 do 480 z vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu w zamościu tyle płacą ?? w pzz widziałem cene 520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dzisiaj że niema co liczyć na lepsze ceny pszenicy a zbiory 2009/10 będą niewiele niższe niż z 2008/09 ale nas ryzają jak tak dalej pujdzie to idziemy z torbami,u mnie w okolicy zamościa najwyższa cena to 470 + vat ale parametry 28 gluten 280 liczba opadania a jak nie wytrzyma to 440 i 410 + vat.Ja osobiście przy takich cenach wyrzeknę się wszystkich dzierżaw a jak tak pujdzie dalej następne lata(około 2)sprzedam wszystko,jak będzie chętny.Pozdrawiam wszystkich i owocnych plonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spadnie do 450 ,to rozważę kupno pszenicy.Popelniłem bląd inwestując we własną produkcję.Zamiast uprawiać 30 ha inwestując w to ok 35000 zł należało wydzierżawić pole w zamian za dopłatę, a silosy zapełnić 80 tonami zboża kupionymi na rynku.Zboże to w przeciwieństwie do tego na polu,( które wcale nie jest takie pewne do zebrania)miał bym z pewnością w magazynie,czas spędzony na omłot własnego wykorzystał bym na usługi które wraz z zaoszczędzoną pracą na uprawę dały by pewien zysk .Ryzyko nieurodzaju,suszy i innych pierdół mnie by nie dotyczyło.Nie oszukujmy sie przy cenach 450 zł szkoda prądu na produkcję.Myslę że Pawel0128 kończać swoj post życzeniami" owocnych plonów" świadomie napisał to z przekąsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garguś a jeszcze kilka miesięcy temu śmiałeś się z tych którzy magazynują towar, kupują silosy itp

Cieszy mnie że potrafisz się przyznać do błędów bo tylko krowa nie zmienia poglądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuj mi taki post w którym to czyniłem.Smieję się najczęściej z myślenia i działania prowadzącego do wzrostów plonu i szukania w tym recepty na poprawę dochodowoścui.Śmiałem się również z tych którzy zastanawiali się publicznie czy warto sprzedawać pszenice w styczniu -lutym gdy osiągnie cenę 500 zł ,a w okresie żniw 650 stanowiło nędzną cenę(świadczy o tym zmagazynowane zboże)Zawsze uwazałem że rozum jest po stronie tych którzy kupują tanio by sprzedać drożej.Podobnie rzecz ma się produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Produkcja na magazyn jest bez sensu.Zboże wczesniej czy póżniej wyplynie na rynek z tego magazynu.Cena jest tylko wtedy gdy zbiory są słabe a magazyny puste.Jeśli zbiory bedą słabe, a magazyny pełne to jest to gorzej niż dobre zbiory a magazyny puste.Druga sprawa to to że silos też kosztuje i powiedzmy Bin 100 ton kosztuje nie mniej jak 2,5 tys/rok co obciąża kazdą tonę ceną ok 25 zl + ubytki naturalne i saldo z dyskonata nie sprzedanego zboża w czasie żniw na poziomie ok 5% od ceny w okresie zbioru.Sprzedaż na poziomie 500 zl np.w lipcu nie jest koniecznie lepsza jak dzisiaj 400 zł i warto o tym pamiętać.Magazynowanie zboża często przynosi straty o czym nie raz się przekonałem.Zeszły rok był owszem doskonały ,ale ten to czysta strata.Zboże sprzedawałem w lipcu za równowartośc 300 $ natomiast dzisiaj wyciągnięte z magazynu kosztuje połowe tej kwoty"

To Twoja odpowiedz na moje dodatkowe silosy.

Porównaj teraz ceny kukurydzy z jesieni - 400zł/T i teraz - 520 zł/T i pomnóż przez kilkaset ton. Opłaci się magazynować? Nie mówię o opłacalności produkcji ale o przetrzymaniu nawet kilka miesięcy. Trzymanie 1-2 lata może przynieść dużo lepsze efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,przecież mam zamiar kupić zboże które ktoś zmagazynowal.Nie wyobrażasz chyba sobie ze zamierzam kupić w kwietniu zboże spod kombajnu.Owszem można ,tylko koszty transportu są poważne.Co ciekawe tą pszenicę kupię za pszenżyto które sprzedałem w końcu lipca za 615zl/t.Moje pszenżyto które nie widziało silosu zamienię za póltora raza większą ilość i to pszenicy która ktoś zmagazynował.Czy widzisz w tym jakaś nieścisłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drugi post pod postem ale pamiętaj Szopen że kukurydza jesienią kosztowała 400 zł,ale stanowiło to nie mniej jak 150 Us lub 180 F lub 130 Eur.Jeśli uważasz że po zmagazynowaniu przez pól roku zarobiłes ,to gratuluję zmysłu handlowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałes kiedykolwiek?Wolisz dyskutować z głupkami?Ale pamiętaj najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu, a pózniej wykończą doświadczeniem, i z tego powodu nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gargamel ty przestan pisać teraz bzdury tylko przyznaj sie do błedu,dobrze pamietam jak pisałeś o stawianiu binow.Jak byłeś taki cwany to trzeba było nakupić euro po 3.2 a nie teraz trujesz o kupowaniu zboza, było doradzić kolegom z forum co mają robić ale w zniwa a tak psu w dupę włoz swoje motta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile jest firm które skupowały pszenicę po żniwach po 650zł/t, wierzycie że one stracą? obecna cena to jakaś chora spekulacja. co do kuku to tylko kurs euro cenę podniósł. ilu rolników oddało mokrą po 120-150-zł/t jesienią na gorzelnie, myśleli że kokosy zarobią jak była w poprzednim roku po 600. bez odpowiedniego zaplecza nie ma co się zabierać za niektóre uprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza sytuacja jest taka ,że korzystniej jest kupić zboże ,lub nie sprzedawac go po to by produkowac następne.Po prostu nie widzę możliwości produkcji poniżej 450zł ,a kupno w takiej cenie jest jak najbardziej możliwe.Niestety nie każdy to rozumie,a wypowiedzi Mattiego świadczą że traktowanie rolników jako niedouczonych prostaków przez media jest uzasadnione.P.s.Nikogo nie namawiałem na zakup silosów typu BIN.Rolnikow nie stać na przetrzymywanie zboża, są one potrzebne i niezbędne ,ale tym co zbożem handlują.W kazdym poście zwracam uwagę na rozsądek w inwestycjach,gdyż z rolnictwem w bardzo niedługim czasie pożegna się 70% z nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalezy od plonow,ale nie sądzę by przekroczyla 650 zł,w wypadku słabych zbiorów 700-720.Mam tylko obawy czy firmy skupujące jak zwykle nie będą leciały w bambuko z ceną np.550.
Taki mój post jest datowany na kwiecień 2008.Radzę przeczytac temat od początku i wtedy dyskutowac o "psiej dupie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak dobrze rozumiem, te 70% pociągnie za sobą cały przemysł... a przyjmaniej wiekszosc, "wybijających" sie rzemieslinikow typu jednego producenta opryskiwaczy zaczynającego w garażu...

Bo jeden pan X nie kupi Agregatu 3m czy najpopularnieszej marki ursus, czy zetor

Tylko wielkiego Fendt'a i Agregat 9 metrow, ale jak juz wiadomo na pewno nie produkcji krajowej, no to sie ciekawe zrobi...

A i obsłuzy jemu to 3 ludzi a nie 30... wiec co? w miescie znajdą tyle miesc pracy? Powtorka z Chin? gdzie zamkneli bramy w miastach przed chłopami jak susza chwyciła, to pozniej w niebo pociskali jakimis pociskami... to moze skrajne przykłady ale...

No zapomaniełem przeciez jest jeszcze cała UE, granic nie ma... wiec do boju!

 

 

Sorry za Ot bo to zwiazku z pszenica nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie szukać twoich wypowiedzi, ale jak sie nie myle to negowałeś własnie zakup silosow przez kolege SZOPENA a teraz sam chcesz przechowywać zboze?Piszesz o niedouczonych prostakach to chyba ci co własnie kupuja zboze po 450 złotych bo nie wiedza ze własnie doprowadzi to do bankructwa wiele gospodarstw i ludzi zyjacych z rolnictwa po prostu to upokarza taka cena.Mysle ze z takimi teoriami to moze zabłysniesz ale na forum hochsztaplerow. Chciałbym tylko zobaczyć jak te twoje teorie maja zastosowanie w praktyce czyli co w swoim zyciu zrobiłeś ? zdziwiłbym sie czy zasmiał? A juz nic nie napisze bo mi czasu w swieta szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...