Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a moze by tak ktos z podkarpacia sie wypowiedzial, albo z malopolski, wojnicz, tarnow itp. podobno tam fasola taka slynna, maja ja jako produkt regionalny zarejestrowac, a tu ani slychu ani widu, a moze jeszce tam internet pod strzechy nie trafil??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze by tak ktos z podkarpacia sie wypowiedzial, albo z malopolski, wojnicz, tarnow itp. podobno tam fasola taka slynna, maja ja jako produkt regionalny zarejestrowac, a tu ani slychu ani widu, a moze jeszce tam internet pod strzechy nie trafil??

 

 

A witam i pozdrawiam z Podkarpackiej fasolandi:) A no nasza fasola słynna:) szkoda tylko że ta sława nie idzie w parze z ceną i zbytem. Cena coraz słabsza i nie ma gdzie sprzedać. Chyba że by zatopić kilka statków płynących załadowanych Chińską fasolą Chyba że macie inne pomysły? A jak tam u was ze zbytem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kto slyszal o fasoli to od razu kojarzy ja z gminą Tyszowce.. jak dzwonisz do handlarza w Polske.. to od razu sie pyta, a skad ty pewnie z Tyszowiec? Rolnik24 a jaka masz fasole? i ile jej masz ze masz problem ze zbytem? ja mysle ze ktos cie nabija w butelke. Bo ta chinska to syf i jej nie chca, a naszej pieknej i smacznej po prostu nie ma i jej szukaja. Jaka cene ci oferuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fasolę Piękny Jaś tyczny a jako produkt regionalny to prawie fasola wrzawska. W ostatnich dniach coś się ruszyło ale cena nijak ma się do tej z przed dwóch miesięcy na dzień dzisiejszy 6 plus vat. Ale fasolka musi być odpowiedniej wielkości i bez żadnych plamek. A cena już sięgała 10 złoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolnik a ile u was sie placi fasola jas karlowy? ok 120-130 ziaren/100g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w rejonie nie sadzi się karłowego, także nie wiem jak idzie. Całe zgłębie to fasola tyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany pisac te ceny, slyszal ktos ze 4,3 placa? prawda to ? doradzajcie , spekulujcie, czy tylko 2-3 fasolarzy czyta to forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj Maskin że byś nie wyszedł na tej fasolce jak mój znajomy - miał fasolkę przygotowaną do sprzedaży jeszcze w listopadzie kupiec chciał z domu mu ją zabrać po 10 plus Vat ale on stwierdził że za tanio i że bedzie po 15 zeta. A teraz nie może sprzedać po 6 plus Vat. Tylko musi od nowa przebierać. Zawsze jest ryzyko hehe jest ryzyko jest zabawa. A dużo tej fasolki masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym roku będzie produkowany basagran? Może ktoś ma namiary na ten środek z unii europejskiej, bardzo proszę o kontakt na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku miałem z słowacji srodek o nazwie bentazon-l 480 to jest to samo co basagran tylko troche słabszy ,kolega stosował z ukrainy kosztował polowe co polski a działał bardzo dobrze morze lepiej od polskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku miałem z słowacji srodek o nazwie bentazon-l 480 to jest to samo co basagran tylko troche słabszy ,kolega stosował z ukrainy kosztował polowe co polski a działał bardzo dobrze morze lepiej od polskiego.

ile placiles za ten srodek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 500 zł za 5 litry ale to w tamtym roku było a teraz to niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam Wasze fasole, bo moja siedzi.... pewnie po 2 strączki bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj swoją saletrą wapieną podsypałem bo bidna dostała juz 2 razy florowit i niema poprawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakis patent czym jechac na grzyba w fasoli np przeciwko bakteriozie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desykacja fasoli, dobry pomysł, ja stosowałem w tym roku reglone w dawce 2 l/ha wyschło ładnie ale zbierałem dwuetapowo ścięta na pokosy i młocka kombajnem. A przy okazji w jakiej cenie jest Jaś karłowy u kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym koszeniem z pnia to niezla mysl, trzeba tylko znalezc odmiane troche wyższą i sztywniejszą, ktora ma strąki nad powierzchnią ziemi i mozna by bylo go ciąć... w tym roku udalo sie bez skladania tylko z pokosu... tez dobrze, zeby jeszcze wydumac jakis podajnik co by ładowal fasolke z kombajnu od razu na przyczepe,

jakie odmiany siejecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten rok nie zapowiada sie tak rózowo jesli chodzi o ceny fasoli, 2 zł plus vat i nic wiecej. moze znacie lepszego platnika. ilosc 12 ton. sprzedawac czy czekac? oto jest pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...