Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a to moze inaczej cz którys z tych nawozów jest higroskopijny? bo nie moge tego znalezc a mam trop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam lilka putań odnośnie nawozu Wap-Mag:

 

-jakie są zalety stosowania tego nawozu tzn. jak zmienia się ph po zastosowaniu określonej dawki nawozu

 

zalety sa takie same jak kazdego innego dolomitu, tyle ze Wap-Mag to dolomit po zmieleniu takze zgranulowany. Dolomit luzem kosztuje u producentow po ok 20-25 zl/t, a Wap-Mag chyba ok 400 zl. Jak chcesz zwapnowac kilka arów ogrodka to Wap-Mag jest ok. Ale jesli jestes rolnikiem to sorry ale Wap-Mag nie nadaje sie do zastosowania w rolnictwie (wlasnie ze wzgledu na szaloną cenę)

 

-jak podnosi się plonowanie roslin

O wapnowaniu znajdziesz mnostwo materialow w necie, np:

http://www.magazynfarmerski.pl/sierpien2007/uprawy-7.php

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to moze inaczej cz którys z tych nawozów jest higroskopijny? bo nie moge tego znalezc a mam trop

 

Kainit to uwodniony siarczan potasu i magnezu....mocno ciągnie wodę z powietrza właśnie...znaczy się higroskopijny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz sie dowiedziałem... dzieki za pomoc marcin, kainit jest bardzo higroskopijniy i w miare upływy czasu corazwiecej pary pochłania z powietrza i z mączki jesli jest wilgotna choc nie powinna i moze zbrylac maczke i utrudniac rownomierny i w ogole jakikikolwiek rozsiew tej mieszanki

PS Dzwoniłem do Polic ale sie nie mogłem dodzwonic na ta ich infolinie... poszperałem w ksiazkach i w necie i taki wniosek wsnułem... Niby dobry bo sie pytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zapoznałem się z wynikami prób analizy gleby.

Wyszło tak, że Fosforu mam full wypas, potasu z przewagą sredniego, ale była i wartość mała, także z przewagą w dół... No i najważniejsze: Tragicznie niska zawartość magnezu...

Moje pyt. Jaki nawóz polecilinyście w takiej sytuacji pod jęczmień browarny, pszenżyto?

pH wyszło niewiarygodne: 7,50... heh...

Ja myślałem nad Kalimagnezją, ojciec zas nad Kizerytem Granulowanym, lub kainiitem magnezowym, ewantualnie epsomit...

Ważnym kryterium jest w ogole dostępnośc tych nawozów.

Z góry dzieki za sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że potasu masz średnią zawartość więc łatwo go uzupełnić innym nawozem a z magnezem ponoć tragicznie.Nie znam tego epsomitu ale myślę,

że nie znajdziesz nawozu o takim %-cie przyswajalnego MgO i natychmiastowym działaniu jak Kizeryt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w handlu dostępny byl nawóz Rolmag 60%(magnez).Niestety nie mam pojęcia czy dzisiaj mozna toto kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wstępnie sobie liczyłem i myślę że 60 kg kizerytu na ha starczyłoby, to daje jakieś 12 kg czystego Mg na ha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosował ktoś siarczan potasu pod ziemniaki jadalne? bo wyczytałem ze nadaje sie pod skrobiowe lepiej niz sól potasowa bo ona zawiera chlor. i zastanawiam sie czy nie sypnąć siarczanu potasu na rzepak po 100kg żeby dostarczyc potasu. bo na jesień dałem mało nawozu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ciebie stac to syp ,ja teraz nie znam ceny ale w zeszłym roku był 2 krotnie wyrzsza od ceny soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli ciebie stac to syp ,ja teraz nie znam ceny ale w zeszłym roku był 2 krotnie wyrzsza od ceny soli

ja własnie też ceny nei znałem ale jak mówisz ze 2 razy to juz daje sobie z takim nawozem spokój, pozostane czy soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po ptakach. Ziemia rozmarzła i nie da się wjechać a zostało jeszcze do posiania 15 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mogę wejść bo śniegu sporo moze za tydzień jak nie będzie błota bo teraz wszystko topnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile u was trzeba zapłacić za sól potasową? U mnie chcą 2100!! więcej niż za fosforan 52-12(1900 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra cena na fosforan.pewnie ruski??u mnie kosztuje ok 2800 ktoś tu pisał o kupnie pack"u fosforan+sól

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jak byłem w hurtowni nawozów to patrze jakaś saletra nańsza od tej z Anwilu o 50zł ale patrze na skąłd a ona ma o 2% mniej azotu, i kierowniczka mówiła ze duzo jest teraz nawozów co mają obniżone składy ale za to pisze promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komplecie sól+ fosforan 2100+1800 oczywiście netto +7% vat. Fosforan ruski ale sprawdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T en fosforan ruski to unas kiedys chemirol miał i był O.K. więc cena!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...