Skocz do zawartości
robocik

PZ ( płatnośc zwierzęca)

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do wszystkich rolników : Czy PZ czyli płatnośc zwierzęca należy się dla wydzierżawiającego ? Bo mam w dzierżawie 12h i wydzierżawiający żąda ode mnie UPO,JPO te żądanie spełnione ale PZ nie mogę dac w jakiej racji że mam hodowac dla wydzierżawiającego 40 sztuk bydła ??? [/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawnie to nic wydzierzawiajacemu sie nie nalezy bo płatnosci bezposrednie sa dla osób faktycznie i prawnie uprawiajace grunty rolne ale jezeli jest to tzw dzierzawe na "dziko" to nie ma szans na wygranie z wydzierzewiajacym ale tz on nie na prawa zmuszac aby zostaly spelnione wymogi pz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku posiałeem na nowo trawę 6h na umowę onw 3 rok jeszcze zostało 2 lat ja składam dopłaty i tym roku chce zabrać. Mieszka w mieście nie pracuje jeżdzi mercedeseem klasy S ale to nie ważne . To niech dokładnie agencje kontrolują czy hodują zwierzęta czy kupują nawozy środki ochrony roślin itd. to przecież unia daje rolnikom a nie tym obibokom hultajom bo szkoda pieniedzy takim darmozjadom jak chce mieć pełną dopłatę to niech kupi jakieś zwierze i widły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jat to taki cwaniak,to mu wyjasnij ze jak sam zlozy wniosek to dostanie 3 stowy i jeszcze bedzie musial za skoszenie i usuniecie trawy zaplacic-ty mu to zalatwisz,bo watpie zeby teraz znalazl jakiegos innego dzierzawce.chyba ze u was jest glod ziemi

u nas to pola paru takich leza odlogiem bo za madrzy byli.procent kontroli jest duzy bo bylo mnostwo naciagaczy i teraz liczba wnioskow o doplaty za rok spadla o 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEEEE u nas najedli się ziemią krowiarze kupują teraz gotowe siano i zboże bo środki do produkcji zdrożały 100%. A tak na prawde ja nie kupiłeem ani kilograma nawozu a co urośnie to sie zbierze co będzie za mało to się dokupi .Wielkie sieci handlowe myślą że rolnik i tak będzie musiał kupować ale ja ich mam wdupie przed nimi trzeba zamknąć wszystkie granice i wtedy zmniejszy się bezrobocie w naszej POLSCE ale tego politycy niezrobią bo z czego będą żyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz właścicieele ziemi mają duży prebleeem i co oni soebi myśleli żeby tak bez wideł brać kase .Unia daje takim co mają cięzką pracę w gospodartswie a nie tym obibokom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...