Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:31 Pią 14 Gru 2018

Agrolok
Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 1255, 1256, 1257  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jajczorek

PostWysłany: 18:21 Czw 5 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L-0,28
M-0,25
w takich cenach to jaj już brakuje Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo

PostWysłany: 18:16 Czw 5 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Trzymać nie puszczać

U nas magazyny w okolicy puste. Dosłownie.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:06 Czw 5 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Trzymać nie puszczać

Majtki w dół, cena w górę ! Wink
Pierwsza połowa przyszłego tygodnia już pozamawiana!!!

ceny: 0,25-0,27 M; 0,28-0,30 L Towar schodzi na pniu, praktycznie spod kury.
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 16:29 Czw 5 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymać nie puszczać
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 21:20 Sro 4 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
thunder13 napisał:
Yoyo napisał:
W okolicy magazyny znowu puste. Ceny takie same jak przed świętami.
A niby jakie miały być? Dopóki nie odbudują stad po tamtego rocznych aferach to tak będzie... czyli myślę że dopiero przed świętami BN może być (ale i nie musi) wysyp i zniżka. Owszem pobrali sporo kur, ale przemysł ogołocił z lekka swoje magazyny i nadal jest zwiększony popyt.

Jakby kogoś interesowało to 1-dniówki ze szczepieniami ~2,7 netto (tj. jakieś 8-9% drożej niż w tamtym roku o tej samej porze).

@misio8 a taka ściana z płyty nie będzie się pocić i nie będzie się skraplać? Nie lepiej postawić tańszą ścianę z siporexu 24.

właśnie nie wiem i o to także pytałem Very Happy nie mam żadnych doświadczeń z tego typu konstrukcją stąd chciałem wiedzieć jak z wilgotnością i utrzymaniem temp.

co do suporexu to już jest budowa, a z taką płytą słyszałem, że w ciągu 3 dni hala gotowa

taaa fundamenty na pewno w 3 dni ostygną. Very Happy Very Happy Very Happy To i to budowa, płytę postawisz tyle że 3-4 x szybciej. Z wilgocią jest w miarę jak masz klime lub dobrze dobrane osuszacze. Ściana się z tego co widziałem nie poci, konstrukcja jak dobrze wykonana dość hermetyczna. Kwestia jaką wysokość planujesz. Bo to będzie miało wpływ na warunki termiczne w środku...
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 19:44 Sro 4 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Yoyo napisał:
A niby jakie miały być? Dopóki nie odbudują stad po tamtego rocznych aferach to tak będzie... czyli myślę że dopiero przed świętami BN może być (ale i nie musi) wysyp i zniżka. Owszem pobrali sporo kur, ale przemysł ogołocił z lekka swoje magazyny i nadal jest zwiększony popyt.

Jakby kogoś interesowało to 1-dniówki ze szczepieniami ~2,7 netto (tj. jakieś 8-9% drożej niż w tamtym roku o tej samej porze).

@misio8 a taka ściana z płyty nie będzie się pocić i nie będzie się skraplać? Nie lepiej postawić tańszą ścianę z siporexu 24.

właśnie nie wiem i o to także pytałem Very Happy nie mam żadnych doświadczeń z tego typu konstrukcją stąd chciałem wiedzieć jak z wilgotnością i utrzymaniem temp.

co do suporexu to już jest budowa, a z taką płytą słyszałem, że w ciągu 3 dni hala gotowa
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 19:40 Sro 4 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
No pisklęta poszybowały do 10 % , co do jaja to przyszły tydzień zapowiada się tragicznie jeśli chodzi o stany magazynowe braki braki ...
Ps . A MISIO PISAŁ L-KA 0,15 GR CO TAK NIE BYŁO Embarassed Embarassed Embarassed

nie mów hop dopóki wiesz co. jeszcze wspomnisz Embarassed Shocked
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 18:52 Sro 4 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
No pisklęta poszybowały do 10 % , co do jaja to przyszły tydzień zapowiada się tragicznie jeśli chodzi o stany magazynowe braki braki ...
Ps . A MISIO PISAŁ L-KA 0,15 GR CO TAK NIE BYŁO Embarassed Embarassed Embarassed

A ty dalej w tym detalu, ale masz racje tam nigdy po 15 gr nie będzie
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 18:50 Sro 4 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 17:14 Sro 4 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 16:46 Sro 4 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
KIPDiP

PostWysłany: 14:39 Sro 4 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otrzymaliśmy od Państwa sygnał o tekście prasowym, który w sposób nierzetelny i szkodliwy dla branży przekazywał "informacje" dotyczące jaj. Po naszej interwencji tekst został wycofany. Zamierzamy także z wydawcą portalu przygotować tekst, który przedstawi zalety jaj, a także w sposób uczciwy wyjaśni brak różnicy w składzie i wartościach odżywczych jaj pochodzących z różnych systemów chowu. Raz jeszcze dziękujemy za przekazanie informacji.

KIPDIP

thunder13 napisał:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/przydatne-w-kuchni/jakie-jajka-kupowac-jak-odczytywac-oznaczenia-na-jajkach_41345.html ;D
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 15:18 Wto 3 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich po świętach,

chciałem zapytać kolegów z jednej i drugiej strony barykady czy ktoś ma może doświadczenie w halach/magazynach z płyty warstwowej, ale z normalnym dachem, a nie plandeką ?

chodzi mi o to czy taki obiekt jako magazyn składowania jaj spełni swoją rolę i nie będzie np. problemów z nadmiarem wilgotności czy temperaturami w jedną i drugą stronę oraz o to jaką należy przyjąć cenę za m2 postawienia takiego obiektu (z mediami, wylewką bezpylną itp.- jednym słowem na gotowo, bez uwzględnienia bram/ramp).

z góry dzięki za wszelkie info Smile
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 06:31 Wto 3 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korekty to będą ale w górę ...
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 23:19 Pon 2 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

28 palet załadowane, cena Question Rolling Eyes - bez żadnych korekt Wink
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 08:59 Pon 2 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
thunder13 napisał:
Jajczarek napisał:
Kurza ślepota Very Happy Razz Laughing Wink
a poza tym? Wiem że leki żarcik, ale i jakaś oczywistość. Raczej nie zauważyłem aby stare stado traciło widzenie w półmroku po 2msc stosowania obniżonej dawki. Ale chodzi mi głównie o pisklęta bo niedługo mi przywiozą, a koncentrat dostałem ze sporo uboższą ilością wit. A.

Zapotrzebowanie na wit A jest wzmożone u zwierząt szybko rosnących. Wit. A jest niezbędna do właściwego funkcjonowania nabłonków... Ogólnie teorii, nie chce mi się pisać. Ale A ma wpływ na wchłanianie i proliferację kom.... Po za premiksem to co dajesz w paszy też zawiera wit A, tylko w małych ilościach. Można to rozwiązać na 2 sposoby: Albo wzbogacić paszę albo dawać suplementy do wody. Pasze możesz wzbogacić chociażby marchewką (czego sobie w dzisiejszych czasach nie wyobrażam żeby stosować to przy hodowli na masową skalę - kiedyś się tak robiło, jeszcze 20-30 lat temu.) lub po prostu suplementuj do wody. Najlepiej to porównaj wzorzec stada z tym co powinno wychodzić w paszy. I czy wartości się zgadzają.

Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Więcej opanowania i mniej naszego polskiego biadolenia.

Pozdrawiam
Wink
Ps. Pogoda sama nam robi śmigus dyngus w tym roku. Razz
marchewka, marchewką, kurczakom nie podam, stare... dostają, zostają witaminki do picia lub do paszy. Dziękuję bardzo za rzeczową odpowiedź. Również życzę Wszystkim tutaj goszczącym spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 07:22 Pon 2 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Jajczarek napisał:
a poza tym? Wiem że leki żarcik, ale i jakaś oczywistość. Raczej nie zauważyłem aby stare stado traciło widzenie w półmroku po 2msc stosowania obniżonej dawki. Ale chodzi mi głównie o pisklęta bo niedługo mi przywiozą, a koncentrat dostałem ze sporo uboższą ilością wit. A.

Zapotrzebowanie na wit A jest wzmożone u zwierząt szybko rosnących. Wit. A jest niezbędna do właściwego funkcjonowania nabłonków... Ogólnie teorii, nie chce mi się pisać. Ale A ma wpływ na wchłanianie i proliferację kom.... Po za premiksem to co dajesz w paszy też zawiera wit A, tylko w małych ilościach. Można to rozwiązać na 2 sposoby: Albo wzbogacić paszę albo dawać suplementy do wody. Pasze możesz wzbogacić chociażby marchewką (czego sobie w dzisiejszych czasach nie wyobrażam żeby stosować to przy hodowli na masową skalę - kiedyś się tak robiło, jeszcze 20-30 lat temu.) lub po prostu suplementuj do wody. Najlepiej to porównaj wzorzec stada z tym co powinno wychodzić w paszy. I czy wartości się zgadzają.

Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Więcej opanowania i mniej naszego polskiego biadolenia.

Pozdrawiam
Wink
Ps. Pogoda sama nam robi śmigus dyngus w tym roku. Razz
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 10:40 Nie 1 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Zgadza się. Jajecznego poniosło jak niektórych z tego forum.
Obrażają tylko leszcze.
Natomiast co do wdzięczności- to nie przesadzajmy. Można by powiedzieć, że obie strony powinny być sobie wdzięczne.

Grunt żeby się szanować.

(słowo zostało usunięte), małorolny czy jak tam jeszcze jajeczny pisze to stan umysłu, a nie określenie wykonywanego zawodu.
Znam takich przedsiębiorców co prowadzą produkcję jajek, że nie jedna korpo spozna branży rolniczej, standardami, obrotami itp. do pięt im nie dorasta. O kulturze nie wspomnę.
Ciężko ich nazwać małorolnymi.

I tu się muszę z Tobą zgodzić... Rolas to właśnie stan umysłu i wcale nie znaczy, że to zjawisko generalizuję. Każdy kto uważnie czyta to wie do kogo to się odnosi. Ale z punktu widzenia Yoyo to tylko jajami da się handlować. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
thunder13

PostWysłany: 16:38 Sob 31 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 13:00 Sob 31 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 11:50 Sob 31 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś znalazłem o brakach witaminy A http://www.josera-agrar.pl/wp-content/uploads/witamina-A-informacja-dla-rolników.pdf ale wciąż nie wiem jakie negatywne skutki będzie miało obniżenie zawartości wit. A w paszach.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 10:28 Sob 31 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:

No cóż... Wyjątek tylko potwierdza regułę. Rolasy tak mają. I jak można traktować takich poważnie.

Gdyby nie te „rolasy” to co Ty byś w życiu robił ? Śrubkami byś handlował ?
Zamiast wdzięczności obrażanie i poniżanie. Brawo.

Zgadza się. Jajecznego poniosło jak niektórych z tego forum.
Obrażają tylko leszcze.
Natomiast co do wdzięczności- to nie przesadzajmy. Można by powiedzieć, że obie strony powinny być sobie wdzięczne.

Grunt żeby się szanować.

(słowo zostało usunięte), małorolny czy jak tam jeszcze jajeczny pisze to stan umysłu, a nie określenie wykonywanego zawodu.
Znam takich przedsiębiorców co prowadzą produkcję jajek, że nie jedna korpo spozna branży rolniczej, standardami, obrotami itp. do pięt im nie dorasta. O kulturze nie wspomnę.
Ciężko ich nazwać małorolnymi.
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 08:39 Sob 31 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze życzonka, pięknego słonka, smutków małych jak biedronka, szczęścia wielkiego jak smok, smacznego jajuszka, mokrego Dynguska Wink
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 20:42 Pią 30 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:

No cóż... Wyjątek tylko potwierdza regułę. Rolasy tak mają. I jak można traktować takich poważnie.

Nie ma co się podniecać, handlarzyna żyje z naszej pracy, ciekawe jakby pokierował własną fermą??? Jeden stres z niska cena i gacie pełne.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 18:36 Pią 30 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 1255, 1256, 1257  Następny
Strona 27 z 1257

Skocz do: