Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie twierdze , ze producenci nie maja racji podnosząc ceny - zresztą mam solidnego dostawce porządnego towaru z którym nie dyskutuje na temat ceny -jest taka po jakiej mi sprzeda (czasami da mi upust).głównie chodzi mi o to , ze jezeli dzisiaj jest taki wzrost cen czymś racjonalnym podyktowany (wzgledy ekonomiczne , opłacalnosc produkcji itd) to niech po swiętach tak zostanie , a nie jak to nieraz bywalo - cena leci na łeb na szyje , bo swieta minęły i zaczyna sie wojna podjazdowa - komu sie uda sprzedać , bez wzgledu na cene - a wiadomym jest , ze jak niema popytu -to i cena nie zdziała cudu .tylko wtedy sami sobie robimy burdel , bo jeden drugiemu podjeżdża z coraz to nizsza ceną bo mu kurnik opuscił to może podjade konkurencje i zabiore mu troche rynku i spirala obnizek cenowych sie nakreca , potem wrócic do normalnej ceny jest strasznie ciężko.i to co zyskamy teraz , wpompujemy potem w obnizki i straty

 

chodzi mi o to ,żeby ceny które teraz są ustalane były tak przemyslane , zeby po swietach mozna było je nadal utrzrymać -i wtedy nie wyjdziemy na durniów jak to niejednokrotnie bywało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cezarek96 przecież ja pisze dokładnie o tym samym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy handlarze jestem producentem i dziwie się w czym tkwi wasz problem przecież wy i tak zarabiacie swoje dwa trzy grosze tyle ze macie problem jak wytłumaczyć się u indywidualnych odbiorców lub na sklepach ze jest taka cena,nie wmawiajcie nam ze wysoka cena to problem dla nas,mamy swoje pięć minut a podejrzewam że pewnie i więcej.Jedyne wyjście to nakłonić sklepy żeby przestały narzucać 80% marży na jajka,a normalne 30% to w sklepie opak.10-tka nie będzie kosztować 6zł a 4,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sam handluje jajem i nie mam nic przeciwko podwyzkom cen aby byly wyruwnane rozumniem ze co niektorzy podpisali ceny z sieciami pare miesiecy temu i nie przewidziali tego ale w dobie takich podwyzek konsument bedzie zwracal uwage na cene jesli w markecie dostanie jajo m po 32 gr lub taniej a lokalnym sklepie bedzie musial zaplacic po okolo 40gr (biedronka 10szt m 32 gr cena 2a okolo 30gr plus marza okolo 3 gr + 3 gr opakowanie daje 35/36gr na sklep +marzasklepu 20% daje 43gr i gdzie tu realna cene oki koniec biadolenia) glownie chodzi mi oto ze jesli sprzedaje jajko 1a po 35 gr i ktos mi zaproponuje ze mi da 37/8 gr to oczywiscie ze je sprzedam bo zarobie druga sytuacja jesli na rynku brakuje jajka a mam jego wiecej to co robie podwyzsze to bede chcial to wykorzystac bo ludzie sie do mnie dobijaja zeby kupic jajko a jesli ktos mi powie ze hodowca magazyuje jajko i specjalnie nie chce jego sprzedac to mu sie nie dziwie bo kazdy z handlowcow tez chce zmagazyniwac jajo przed swietami aby zarobic na roznicy cenowiej bo nikt mi nie powie ze jajko kupione 2 tygodnie temu 1a po 28gr sprezdaje dzis do duzego hurtu po 29gr i w to nie uwierze wiec sami do siebie mozemy miec przetensje ze nie zaryzykowalismy wczesniej poprzez kupno jajka po 28 gr przekladajac to na pozniej i ta sytucja sie zkumulowala w calej poslce no nie dam mu 30gr za jajko jesli dzis kupuje po 28 poczeakam jescze troche i tez tak czeklaem i musze zaplacic po 33 za 1a wiec sie nie zastanaiwam bo jeszcze 3,5 tygodnia do swiat a slychac o cenie 35 gr wiec wszystko mozliwe a jesli klient odmowi u mnie zakupu w nowej cenie to jego strata bo moze wrocic z powrotem w laski bo jajka na swieta moze zabraknac Pozdrawiam wszystkich nowych forumowiczow ktorzy napisali bo naprawde jest duzo osob ktore je czyta a sie nie wypowiada i tak od 26 lutego odwiedzilo to forum 1800 osob to calkiem nie zla grupka choc sam w tym czasie odiwdzilem to forum okolo 10 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci Faktycznie odrzyją teraz ale handlarze to juz nie pamietaja jak kupywali ok rok temu 2a za16gr 1b 18gr teraz sie wszytko odwróciło

Producent nie musi sie tłumaczyc handlarzowi a handlarz w sklepie tak

co sie przekonałem na wlasnej skórze nie raz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałm juz nie pisać bo myslałem , ze temat sie wyczerpał ale ....

 

niska cena powiedzmy sprzed roku 16-18 gr . nie została ustalona jak i teraz nie jest ustalana przez handlowców tylko przez producentów ---to Wy ustalacie ceny , ale o to cały czas mi chodzi -jak jajko nie idzie to po cholere schodzicie tak nisko -niska cena jajka w okresie braku popytu nie zwiekszy sprzedaży - wiem to na własnym przykładzie , gdyz mam ze swoim producentem zdrowy układ - o cenie jak piszecie 16-18 groszy mogłem pomażyć -płaciłem w tym okresie 21-19 groszy i utrzymywałem cene na sklepach -kupiec i klient wiedział i wie nadal , ze placi za dobry towar i ma stabilna stała cene przez rok -bez światecznych skoków, ale wku.... mnie jak podjeżdżali mnie inni z niższa ceną bo kupili chwilowo taniej bo nie było zbytu( i tak sie nie wcisneli ale cene chlastali), zreszta do mnie tez dzwonili inni producenci oferujac niskie ceny- a dzisiaj jak wysoko nie dzwonią , ale za długo handluje z jednym zeby skakać bo ktos mi chwilowo rzuci 2grosze taniej.Teraz wiadomo mój dostawca nie frajer i cene podbił . tylko znając zycie jak juz pisałem wczesniej ----nie rozwalajcie sami sobie rynku i potem po cichu nie zbijajcie ceny jak jajko nie idzie , bo psujecie cene wszystkim .

 

wygramym w tej wojnie cenowej i tak zostaną kombinaty dające towar do hiper , super iitd marketów bo tam cena wzrosnie góra o 30 gr na "10" (maja tak obwarowane umowy , ze zmiana ceny moze nastąpic po minimum miesięcznym zawiadomieniu , kto miesiąc temu myślał o takiej cenie jak dziś)czyli jak ktoś juz zauważył klient ucieknie do supermarketów bo tam cena bedzie taka w jakiej ja od jutra bede wrzucał na sklepy----i dłuuuugo po świetach ten klient nie przyjdzie po jajko do mniejszego sklepu bo bedzie pamietał cene jajka sprzed świąt ( na to zwróci uwage w okresie świat jajecznych) i minie troche czasu zanim zauważy , ze cena w jego sklepie spadła

 

obym sie mylił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do wszystkich forumowiczow czy jestescie zainteresowni aby utworzyc przed swiateczna tabele ogloszen o promocjach w marketach na jajka czyli na przyklad w biedronce L 10szt 3,99zl itp a cel moze niektorym sie nie bedzie podobal ale co niektorzy z korzystaja na tym bo bedzie okazja kupienia jaj o kilka groszy taniej niz w hurcie a nie wazne czy to bedzie pol czy cala a moze 2 palety wazne aby pan kowalski jak najmniej tego jajka kupil wiem ze to brzmi smiesznie ale ........ Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj tesco warszawa

10 L - 2,49 zł promocja od Mizgiera

oglądałem - ładna 1 b

ciekawe co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem drobnym pośrednikiem.

No cóż są i tacy którzy w tym okresie skupują jajko wylęgowe wyjątkowo tanie do ceny obecnej lecz nikt o tym nie wie w sklepach (przynajmniej o 3 grosze mniej od normalnych standartowych cen) robią super cenę, niższą nawet od cen producentów. Tylko po to aby wykosić konkurencję z okolicy.

LUDZIE TRZYMAJCIE CENY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CENY Z TEGO TYGODNIA : 0 31-35gr. 1A 29-32gr ,1b 27-30 gr. 2a 25-29gr. 2b-23gr Ceny z 4 ferm - każdy producent doskonale wiedział o wszelkich "rekordach cenowych" tylko nie każdy chciał się do nich zbliżyć.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena z dzisiaj ode mnie z kurnika dla stałego klienta (12 palet każdego sortu):

S - 36

0 - 34

.... i tak dalej po 2 grosze w dół dochodząc do 3 - 24

Nie jestem "kombinatem", tak, może przespałem troche wzrost cen w ostatnich 2 tygodniach ale ciężko nadążyć.

Co do wypowiedzi kolegów forumowiczów odnośnie trzymania cen: kpiny !

Doświadczenie mówi mi, że ten kto pierwszy podnosi ceny pierwszy winduje na dół.

W kuj-pom mamy takich 2, 3 oszołomów.

RESPECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te ceny to jest istne szaleństwo zwłaszcza gdy handel słabnie a klienci zaczynają uciekać do Makro i Sellgrosa ceny w Makro na 14-03

L - 0,31 gr pakowane po 30, lub po 180, M - 0,30 gr, a w Sellgrosie jeszcze taniej. Może tu chodzi oto aby wykończyć drobnych handlarzy i małe sklepiki a wesprzeć duże sieci handlowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlacz sobie gazetke tesco i znjadziesz ta promocje i nikt nikogo nie chce wykonczyc po pan mizgier tez handluje i daje te jajka do marltetu tylko ze to nie jego winna ze musial podpisac o wiele wczessniej umowe cenowa POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawi mnie dlaczego hurt nie dostaje takiej ceny jak dostają duże sklepy sieciowe ,nawet w spokojnych czasach , nikt wtedy jak daje do sieciówek nie mówi o opłacalnosci - i ciekawe czy ci co teraz daja do sieciówek swoim stałkym odbiorcom tez dadzą w tej samej cenie

 

a może pora , zeby hurt też zaczął podpisywanie umów jak sieciówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm jak zwykle odpisze jak cos sie dzieje to biadolimy itd. nikt tobie nie zabrania podpisania umowy cenowej na towar powszenie jest to znane gdybys zrobil to na przelomie listopada i grudnia i dal 28 gr za 1a to by nie jedna ferma podpisala z toba umowe ale nie zrobisz tego bo wiesz jakie to jest ryzyko to tak jakbys mial podpisacv dzis umowe ze po swietach przez 3 miesiace bedziesz placil za 1a 33gr i czy bys to zrobil wiedzac ze w rtym okresie jajko jest najtansze a nie jest powiedzaine ze bedzie.Mowisz ze daja taniej niz hurtownikowi ale przez pozostaly okres to oni zarabiaja wiecej niz na ten okres promocji i do tego jeszcze dochodzi niska marza marketow.Teraz dla zaintersowanych jesli mowimy o makro lub selgrosie aby kupic jeszcze taniej tam jajko to wyrobmy sobie zlota karte lub od kogos pozyczmy to jeszcze utniemy z tego 3,5% A co do cen to 2a 30 1b 31 1a 33 O 35 S 37 Pozdrawiam i zyczmy sobie stalowych nerwow podnoszac ceny klientom a to jest nie uniknione a z marketow sami wybierajmy towar przeciez tez zaopatrujemy cukiernie a tam to jajo wezma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.jak tam ceny na kilogramy ,po ile płaca za białe jajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiatm jak zwykle odpisze jak cos sie dzieje to biadolimy itd. nikt tobie nie zabrania podpisania umowy cenowej na towar powszenie jest to znane gdybys zrobil to na przelomie listopada i grudnia i dal 28 gr za 1a to by nie jedna ferma podpisala z toba umowe ale nie zrobisz tego bo wiesz jakie to jest ryzyko to tak jakbys mial podpisacv dzis umowe ze po swietach przez 3 miesiace bedziesz placil za 1a 33gr i czy bys to zrobil wiedzac ze w rtym okresie jajko jest najtansze a nie jest powiedzaine ze bedzie.

 

ale ja mówie o umowach na takich samych warunkach jak dostaja sieciówki ,--niskie ceny -promocje , zwrot przeterminowanego , zwrot uszkodzonego itd przeciez jak producent podpisuje z sieciówka to jeszcze nie widziałem , zeby kiedykolwiek sieciówka miała wysoka cene

 

moze nie jestem BIEDRONKA , ale sporą ilosc towaru wypycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podobno za kilogram placa 5zl choc napewno jest to 4,5 netto co do bialych jaj towar ciezko osiagalny pare ferm w polsce ogolnie tego towaru nie ma a cena ta sama co brazowe choc jesli ktos sie zabija bilae jajo to moze byc wyzsza o pare groszy.A co do cen sieciowych co dla Ciebie oznacza niska cena jesli mi przedstawisz ceny marketow przez ostanie polrocze a nie ostatie 2 miesiace mozemy to przeanalizowac czasami odlicz sobie 10% jakie narzucaja niektore markety rozumniem jesli chodzi o warunki sa troche przegiete jak chociazby termin platnosci przyklad biedronka 90dni i policzcie sobie 800 sklepow razy okolo 10szk to sa ogromne pieniadze i zarazem ogromny klient polo market 140sklepow bomi 30 stokrotka okolo 100 to tego lidl caflaund piotr@pawel tesco makro selgros real itp i na przyklad jesli bysmy sie zrzesyli czyli 10 osob z roznych 10 wojewodztw tez mozna by bylo usiacs i podpisac umowe lub ogloosic przetarg ale czy to jest sens i reszta osob zaryaykuje podpisujac umowe na pare miesiecy przed lub na pare miesiescy jej trwania i analizujac rynek przez ostanie lata mysle ze bys byl do tylu niz do przodu a co do cen zapamieyujemy zawsze te niskie ceny o wyskoich cenach lub promocjach 3 dniwoych napisanym drobnym maczkiem nic nie wiemy normlana zasada marketingu pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Tak to juz jest ze wolny rynek potrafi zaskakiwac !! Oburzenie niektorych jest sluszne bo fakt ceny zwariowaly !!! Ale nie producent je winduje tylko wiele czynnikow np. ponoc mniejsze obsady ?? (ja mam ful) na pewno wysokie euro ( duzy export ) i cala masa telefonow !!! od ludzi z ktorymi nie handlowalo sie kilka lat. Samo to daje prod.do myslenia ze jest szal .Wielokrotnie to sam handlarz sugeruje ze da wiecej aby dostal choc kilka palet i to samo bywalo w druga strone !!!! Nie producent opuszcza jak kol.CEZAREK96 napisal ...tylko jest do tego zmuszany !!! Bo jak nie to proste dziekuje za towar, na innej fermie kupie bo maja nizej i zaczyna sie podpuszczanie i dolowanie !!! I zapewniam Was ma to miejsce znacznie czesciej niz obecne szalenstwo ktore nie ukrywam ociera sie o absurd !!! ale zawsze mozna sobie przypomniec ze ostatnie 10 lat max za srednie jajo przed swietami to bylo 26 gr... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielokrotnie to sam handlarz sugeruje ze da wiecej aby dostal choc kilka palet i to samo bywalo w druga strone !!!! Nie producent opuszcza jak kol.CEZAREK96 napisal ...tylko jest do tego zmuszany !!! Bo jak nie to proste dziekuje za towar, na innej fermie kupie bo maja nizej i zaczyna sie podpuszczanie i dolowanie !!!

 

witam. i tu dochodzimy do sedna sprawy DLACZEGO handlarz może kupić na innej fermie TANIEJ???gdy brak jest zbytu , a gdy jest popyt jak dzisiaj to jakos wszyscy producenci trzymają cene i potrafia sie dogadać >dlaczego ta dzisiejsza solidarnosc skończy sie prawdopodobnie po swietach i znowu zacznie sie dołowanie , z którym znowu nie nadązymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpowiedz jest bardzo prosta !! A mianowicie JAJO to towar spozywczy z okreslonym terminem waznosci . Jesli sie zaczyna zastoj to handlarz nie koniecznie jedzie i kupuje na innej fermie taniej tylko bierze na tak zwane przeczekanie az hodowca zmieknie a magazyny nie z gumy i Wy o tym dobrze wiecie a my te sztuczki znamy ale pod murem stoimy... Mam swoich dobrych odbiorcow jednak wielu tak wlasnie handluje nie fair.. a teraz wydzwaniaja po towar i oczywiscie slysza o 2gr wyzej od moich stalych !! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly zarcik -z przeszlosci Remik

 

Remik :

 

Dołączył: 28 Mar 2006

Posty: 76

Skąd: Śląsk

Wysłany: Pią Sie 4 18:16 GMT 2006 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Coś się jednak ruszyło w cenach. Na giełdzie w Katowicach zabrakło dziś jaj! Ciekawe po ile dostaną w poniedziałek?

Moje ceny na dziś: 0-24 S-21 1A-17-18 1B-15 2A-13

Piszcie ceny ze swoich regionów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście te ponure czasy mamy już za sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...