Skocz do zawartości
MarcinC-360

Jęczmień browarniany

Rekomendowane odpowiedzi

jaka u was cena jęczmienia?pytam bo dziś sprzedałem po 490 na rękę,może być?uważam że nie żle dlatego puściłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka u was cena jęczmienia?pytam bo dziś sprzedałem po 490 na rękę,może być?uważam że nie żle dlatego puściłem

jak mozesz to daj jakis namiar kto bierze jęczmień. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

mam pytanie . czy ktoś z Was czyścil jeczmien browar. żeby poprawic wyrównanie ziarna. czym to robicie i jakie efekty. za rady z góry dziekuje

Jak była taka posucha kwietniu-maju, ale nie ta ostatnia, to wyrównanie było na poziomie 50-60... to była masakra...

czyściliśmy na Petkusie Super, ale to była katorga... nie mamy żadnych żmijek, do załadunku, ani odbioru, tylko postawilismy go w taki duzym garazu i do roboty... odbior ułtwilismy sobie przez bigbagi i turem je wysypywalismy....

To jest za mała wydajność jak na takie zamiary...

Teraz czyścimy do siewu Xanadu, sito wzięliśmy 3,0 to dużo odchodzi ale bardzo wyrównane jest i nie ma połowek, do siewu mozna sie bawic, ale na skup to jest za mała wydajność...

Są też takie przenośniki ślimakowe ze sitami, ale trzeba je przerabiać, bo muszą mieć zmniejszone obroty. Zbyt duża prędkość ślimaka, kruszy ziarno i zwiekasza sie ilośc połowek i z wybitym zarodkiem... Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Ktoś kontraktuje jęczmień brow. w Sufflet . prosze o opinie uwagi, jakie odmiany jęczmienia jarego polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje dla nich ...ale w grupie producenckiej...spoko nic nie moge powiedzeć złego o Sufflet...A odmiany do tej pory Sebastian i był super...a teraz Mandu chyba dobrze pisze ...zobacze jak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem jęczmień w centrali nasiennej już zaprawiony w domu zobaczyłem że jest zaprawiany w 2008 r tak pisze na kartce czy można go siac bez obaw? zaprawiany był w lutym 2008r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie kupiłem jęczmień w centrali nasiennej już zaprawiony w domu zobaczyłem że jest zaprawiany w 2008 r tak pisze na kartce czy można go siac bez obaw? zaprawiany był w lutym 2008r

 

 

Simiało nic się mu nie stanie to są nasiona kwalifikowane czyli odpowiednio suche i zbadane kiełokowanie i wyrównanie,dobrym preparatem zabejcowane z tego co wiem to dwa lata bez obaw nie stracą swojej wartości(oczywiście pszechowywane w odpowiedniej temperaturze) a powyrzej to różnie bywa,ale napewno nie stracą 100% kiełkowania( w próżni ziarno przez 100 lat nie traci żadnych wartości) to taka ciekawostka do informacji wiadomo że tych nasion nikt nie trzyma w próżni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień browarniany kupię lub zakontraktuję na 2009 rok, w umowie kontraktacyjnej określona cena minimalna, dostarczamy materiał siewny rozliczany przy dostawach, odbiór naszym transportem, przy przechowaniu bonifikata magazynowa. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres k-kotowski@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odmiana Start jęczmienia paszowego jest dobra jak plonuje i czego wymaga może ma ktoś doświadczenie proszę o informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile stosujecie azotu na jęczmień browarny jary siany po burakach cukrowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marbar-to znaczy 50 przedsiewnie i 40 pogłównie?w tamtym roku dałem tylko 40 przedsiewnie i białka miał aż za małobo 9,4 co odbiło się chyba na plonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na przykład, jak sie zanosi na suchy maj i czerwiec to lepiej dac wiecej przedsiewnie....

Tak w granicach 100 kg sie trzymam ogolnie, niektórzy sypią do 120 ale nie wiem jak oni z białkiem kombinują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jaka cena jęczmienia na browar, jakie plonu macie plony?

gdzie sprzedajecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suffle wyszło 400 zł za tone ...plon ok 4,5 t z ha porażka szkoda gadać przy tej cenie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w tym roku tragedia... tak jest ze wszystkim, za niedługo bedzie swinska gorka i kilogram bedzie po 3 zł... Nie ma co sobie włosow z głowy wyrywc, albo wziąsc na wstrzymanie, albo stac sie posrednikiem i tez slizgac sie po d*pie na innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ile w czystym składniku należy podać pod browar żeby nie przesadzić z białkiem? Do tej pory dostał pod korzeń 200Kg 4-16-18 i po 100kg saletry amonowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz poniżej zalecenia (Ursa, Marrie ,5,5 – 6,0 pH )

 

120 Kg przed siewem lub do trzech liści

•Braugerste: 120 kg N/ha Startgabe möglichst zur oder kurz nach der Saat ausbringen (bis 3-Blatt-Stadium)

 

oraz mikro Mangan, Miedź (Kupfer),Zynk

•Entzüge:

◦Mangan: 800 g/ha

◦Zink: 600 g/ha

Düngung: im Frühjahr zum BBCH 25-37

◦Kupfer: 90 g/ha

Düngung: im Frühjahr zum BBCH 25-30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam taki pomysł ,żeby popryskać jęczmień taką mieszanką :mustang forte 0,8l, siarczan mg 8kg, basfoliar 12-4-6 +mikro 5l, 1l Cu(oczywiście chelatu adob) i 0,33l dimetoatu na hektar co szanowni koledzy na taką mieszaninę bo chodzi o to ,żeby 2 razy nie jeżdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcesz to pryskać? Uważaj przy tych temperaturach na miedź i siarczan Mg. Czemu nie normalna dawka dimetoatu 0,5 l/ha?

 

Ja opryskałbym pierw Mustangiem (ewentualnie z basfoliarem), później reszta i to późnym wieczorem, a nawet nocą zależnie od rosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w jakiej fazie skracamy browar i co w tej kwestii polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja skonczyłem 40ha pryskac jeczmienia mustang z siarczanem magnezu w połowie dawki.

A co robić z azotem na poczatku marca poszło na pszenzyto 200kg saletry na koniec marca talerzówka i przesiew na jeczmien i narazie nic azotu nie dawałem, jest na etapie krzewienia, sypac juz saletre, strasznie sucho a łan jeszcze nie zwarty ale zapowiadaja deszcze, czy lepiej czekac na deszcz i na wilgotną glebe dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w jakiej fazie skracamy browar i co w tej kwestii polecacie?

 

Tylko i wyłącznie Moddus i to w czas trzeba zrobić dawka min. 0,35L !!! nigdy w życiu Cerone lub coś innego z etefonem efekt to dużo niższy plon i skrócenie okresu wegetacyjnego. Stabilan lub inne chlorek chlor. wcale nie działa w jęczmieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...