Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od lat nawożenie azotowe jęczmienia jarego stosuję tylko w formie m

mocznika. Przedsiewnie jednorazowo wysiewam około 225 kg/ha

Wydaje mi sie ze to stanowczo za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMDD zobacz w jęczmień ozimy nie chce pisać w jarym tesz nie wiedziałem ze jest taki temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi może powiedzieć kiedy można wjechać z azotem na jęczmień ozimy słyszałem ze jak najwcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zapytanie czy stosował ktoś Axial na owies głuchy w jęczmieniu jarym ,i jaka jego skuteczność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozesz stosować Axial w jeczmieniu jarym...w tamtym roku nim jechałem i jade w tym tez...jest to super środek na owies głuchy... moja dawka 1 l na 3 ha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie mozesz stosować Axial w jeczmieniu jarym...w tamtym roku nim jechałem i jade w tym tez...jest to super środek na owies głuchy... moja dawka 1 l na 3 ha...

 

 

w jakiej fazie go najlepiej zastosować i jak to wychodzi cenowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stosowałes go w innych zbozach jarych?W kuluarach mówi sie ze bedzie miał rejestracje w jarych, ale szczerze powiedziawszy bałem sie go stosowac,a praktycznie nie ma innego srodka na owies głuchy, Puma ma słabe działanie.1l na 3ha , a ile sie go stosuje w oziminach?, chodzi mi o to czy dajesz jednakową dawke na ozime i jare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o stosowanie w jarych ...jak wiecie owies wychodzi puzino czyli trzeba poczekać jak bedzie miał dwa trzy liście mowa o owsie głuchym aby go dobrze wzieło...a jeczmieni ma wtedy 4-5 liści...a w oziminach podobnie czekamy na owies i ja daje 0,4 l na ha....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pszenzycie ozimym kiedys stosowalem Atlantis w dawce jak na opisie i owsa gluchego tez nie mialem a teraz niemoge spotkac tego srodka u mnie w okolicy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oziminie taniej wyjdzie Apyros i załatwi jeszcze parę innych chwastów.

Axial stosowałem w ubiegłym roku na jęczmieniu bardzo późno na duży owies głuchy i efekt był super. Dawka minimalna ale z mocznikiem i magnezem w dużych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopen masz racje ...ale jak zwalczasz owies głuchy to Apyros na nie wiele sie zda...a i tak nie bierze rumianów o ile pamietam mowa o Apyrosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaję do apyrosy Granstar i zwalcza wszystko nawet tak późno. W zeszłym roku bardzo opóźniłem oprysk i efekt był piorunujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok...apyros jest dobrym środkiem sam go stosowałem wiele razy ...ale ja teraz ostatnio "jestem zakochany" w Axialu ... nie mam perzu, to on rozwala miotłe i owies głuchy...no i w jeczmieniu tez pozbywam sie owsa za pomocą Axiala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś chora strona pisze na niej że można stosować agil a on kasuje jednoliścienne ja go stosuje na somosiewy w rzepaku hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakaś chora strona pisze na niej że można stosować agil a on kasuje jednoliścienne ja go stosuje na somosiewy w rzepaku hehe

a faktycznie jest napisane ze można go stosować w jęczmieniu ale już w zakładce dawki jęczmienia nie ma podanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy jaki środek zastosować w jęczmieniu jarym na owies głuchy oraz z czy można by pomieszać od razu na chwasty dwuliścienne?

Za odpowiedź dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent: Monsanto Europe SA - Belgia.

Nazwa handlowa: ROUNDUP ENERGY 450 SL

Rodzaj środka: Herbicyd * Sterylant, dezynfektant

Substancja aktywna: glifosat = 450

Zagrożenie: * środek szkodliwy dla organizmów wodnych

Data wygaśnięcia rejestracji: 2012.07.17

Sposób działania: Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie

Działanie na chwasty: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, mak polny, miotła zbożowa, owies głuchy, przetaczniki, przytulia czepna, samosiewy zbóż, szarłat szorstki, wiechlina roczna, wyczyniec polny, włośnice, żółtlica drobnokwiatowa, życice, bodziszek drobny, fiołek polny, gorczyca polna, jasnota purpurowa, jasnota różowa, komosa biała, kostrzewa owcza, kupkówka pospolita, mietlica rozłogowa, mlecz zwyczajny, paluszniki, perz właściwy, przymiotno kanadyjskie, psianka czarna, rdest powojowy, rdest plamisty, rumian polny, rzodkiew świrzepa, starzec zwyczajny, stokłosy, tasznik pospolity, wyka wąskolistna, barszcz zwyczajny, babka lancetowata, bylica pospolita, łopian mniejszy, jaskier rozłogowy, kostrzewa czerwona, marchew zwyczajna, mlecz polny, mniszek pospolity, ostrożeń polny, podbiał pospolity, pokrzywa zwyczajna, pokrzywa żegawka, powój polny, rdest ptasi, rdest ziemnowodny, szczaw polny, żywokost lekarski

pszenica jara, jęczmień ozimy, jęczmień jary, pszenżyto ozime, pszenżyto jare, żyto * desykacja, perz właściwy, chwasty jednoliścienne, chwasty dwuliścienne, ułatwianie zbioru : 1,5-2,5 l/ha

 

 

Producent: Monsanto Europe SA - Belgia.

Nazwa handlowa: AVADEX BW 480 EC

Rodzaj środka: Herbicyd

Substancja aktywna: trialat = 480

Zagrożenie: * środek bardzo toksyczny dla organizmów wodnych

UWAGA REMANENT DO: 2010.08.10

Zmiany w ostatnim kwartale: Początek remanentu

Sposób działania: Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany doglebowo

Działanie na chwasty: owies głuchy

pszenica jara, jęczmień jary * : 3 l/ha

 

Producent: Bayer CropScience S.A.

Nazwa handlowa: FANTOM 069 EW

Rodzaj środka: Herbicyd

Substancja aktywna: fenoksaprop-P-etylu = 69

Zagrożenie: * środek niebezpieczny dla środowiska * środek toksyczny dla organizmów wodnych

Data wygaśnięcia rejestracji: 2012.12.31

Zmiany w ostatnim kwartale: Zmiana okresu ważności środka

Sposób działania: Środek chwastobójczy w formie emulsji (olej w wodzie) do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie

Działanie na chwasty: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, wyczyniec polny

jęczmień jary * : 0,8-1 l/ha Fantom 069 EW 1 l/ha + Sekator 125 OD 0,1 l/ha Fantom 069 EW 1 l/ha + Granstar 75 WG 20 g/ha

 

Producent: Bayer CropScience S.A.

Nazwa handlowa: FANTOM 069 EW

Rodzaj środka: Herbicyd

Substancja aktywna: fenoksaprop-P-etylu = 69

Zagrożenie: * środek niebezpieczny dla środowiska * środek toksyczny dla organizmów wodnych

Data wygaśnięcia rejestracji: 2012.12.31

Zmiany w ostatnim kwartale: Zmiana okresu ważności środka

Sposób działania: Środek chwastobójczy w formie emulsji (olej w wodzie) do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie

Działanie na chwasty: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, wyczyniec polny

jęczmień jary * : 0,8-1 l/ha Fantom 069 EW 1 l/ha + Sekator 125 OD 0,1 l/ha Fantom 069 EW 1 l/ha + Granstar 75 WG 20 g/ha

 

Producent: Bayer CropScience S.A.

Nazwa handlowa: ILLOXAN 36 EC

Rodzaj środka: Herbicyd

Substancja aktywna: dichlofop-metylowy = 36%

Zagrożenie: * środek niebezpieczny dla środowiska * środek bardzo toksyczny dla organizmów wodnych * środek łatwopalny

UWAGA REMANENT DO: 2009.12.18

Sposób działania: Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie

Działanie na chwasty: chwastnica jednostronna, owies głuchy, włośnica zielona, wiechlina zwyczajna, życica trwała , życica wielokwiatowa

jęczmień ozimy, jęczmień jary * : 2-2,5 l/ha

 

Producent: Bayer CropScience S.A.

Nazwa handlowa: PUMA UNIWERSAL 069 EW

Rodzaj środka: Herbicyd

Substancja aktywna: fenoksaprop-P-etylowy = 69

Zagrożenie: * środek niebezpieczny dla środowiska * środek szkodliwy dla organizmów wodnych

Data wygaśnięcia rejestracji: 2017.07.24

Sposób działania: Środek chwastobójczy w formie płynu (emulsja olejowa w wodzie) do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie

Działanie na chwasty: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, wyczyniec polny

jęczmień jary * : 0,8-1 l/ha Puma Uniwersal 069 EW 1 l/ha + Sekator 125 OD 0,1 l/ha Puma Uniwersal 069 EW 1 l/ha + Chwastox Turbo 340 SL 2 l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy tu gadu gadu o owsie głuchym a może zaproponujecie coś na chwastnicę w jęczmieniu?? do tej pory stosowałem pumę ale cene ma ciekawą, może jest coś innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...