Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem tura STOLL ROBUST 50 HDP na JD 6200. Jest to tur od ciągnika 6 cylindrowego. Troche wystaje do przodu ale za to podnosi wyzej. Jak myslicie, czy nie wpłynie to negatywnie na oś przednia? Moze ktoś miał zamontowanego tura wiekszego niz zalecał producent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy warto kupić czołowy do c 330?

 

To zależy

Ja pracuję takim już ładnych parę lat i w sumie jestem zadowolony Ale lekko to się nim nie pracuje... można sobie wyrobić barki hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z przodem wytrzymuje? wiesz ciągle myślę o fardku troche mocniejszy i szybszy zwlaszcza na R ale ta kasa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. nosze sie z zamiarem kupna tura do zetora 16145. co mi doradzicie. myślałem nad hydrametem 17 czy 18, z udzwigiem ze 2t. moze ktos ma taki na podobnym sprzęcie. proszę o opinie i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie krzycz tak Iro

 

A co do przodu, trochę sie powyrabiał ale nie jest źle, twardy jest nic poważnego nie było do remontu, a tura mam już ponad 10 lat. Ładuję sporo obornika, słomę w balotach, nawet sianokiszonkę ładowałem jakiś czas [ale to jednak zbyt dużo dla niego...] no i do różnych robót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ma udzwig skoro sporadycznie kiszonke a firma jaka skoro O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem jaka firma, musiałbym poszukać. To jest tur T - 210, udźwig 400 kg ale jaki jest rzeczywiście trudno powiedzieć..

Podnosiłem nim bele 120cm po sipmie i 100 cm po pasówce ale po małym podrasowaniu pompy. Tylko jak się trafiał bardziej mokry materiał to już ledwo ledwo dygał.. lepiej na dłuższą metę tak nie robić bo remont gwarantowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam lub zamienie tura STOLL Robust F50 HDP ( ciagnik szescio cylindrowy) na Tura mniejszego STOLL Robust F30 HDP - ciagnik czterocylindowy.

Tur mało używany, jak nówka.

Tel. 602583998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jaki ladowacz czolowy byscie polecali do Zetora 8145? Myslalem albo o nowym krajowym:

- Hydrometal (maja promocje: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=609325146)

- Sipma

- Polmot

- inne

lub uzywany Stoll albo Quicke. Poradzcie co lepsze?

 

Za duzo nie bedzie mial do roboty - 1-2 razy/rok wozenie obornika, czasami palety, troszke z lyzka (zaczynam budowe).

 

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was ma założony ładowacz czołowy na ursusa 912 z turbo chciałbym widzieć to mocowanie jak ktoś może niech prześle zdjęcia na meila pk109@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. zamierzam załozyc tura do 7340 jaki byłby najsolidniejszy i zarazem mocny i w przyzwoitej cenie??? prosiłbym o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowi mam pytanko czy

mf 255 z turem da rade przy sianokiszące bele 120x120.

A moze lepiej jakiś zetorek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowi mam pytanko czy

mf 255 z turem da rade przy sianokiszące bele 120x120.

A moze lepiej jakiś zetorek?

 

Zdecydowanie lepszy bylby Zetor, zwlaszcza z napedem np. 5245, 6245 albo 7245. MF 255 jest troche za krotki, poza tym jak mocno obciazysz przod, to tyl nie bedzie ciagnal. Ja mialem do wybory C-360 lyb U 3512, zalozylem na C-360 i nie zaluje, chcociaz zmieniam na Zetora 8145 bo juz nie mam sily krecic. Poza tym w blocie i na sniegu nie chce jechac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec Tygrysek, bo te tury to juz kazdy robi. Kupilem od jakiegos prywaciarza w zeszlym roku, udzwig ma 700 kg (podobno), po paru przerobkach chodzi OK. Dwusekcyjny i w zestawie ma widly, lyzke i widly do palet. Nic specjalnego. Jak go zalozylem to po paru akcjach okazalo sie, ze przednia os C-360 jest do remontu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem mam zetora 7045 z turem ale ten tur słabo mi podnosi niedawno założyłem nowa pompę bo pól łyżki piachu nie podniesie, mówią ze oni maja 2 pompę od samego tura da się jakaś zrobić żeby lepiej podnosił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ;czy ktoś z forum ma na swoim ciągniku założonego tura FAUCHEUX F2 i czy on orginalnie posiada cztery sekcje elektroniczne czy może już ktos przerabiał go na roździelacz dwusekcyjny dzojstyk na linki plus jedna sekcja elektroniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam zamiar kupic tura 3 sekwencyjnego do C-360 potrzebuje go do słomy obornika i kiszonk!!i może ktos wie gdzie mogę kupic w miarę porządnego i ile musze dac za taki sprzęt ???? dzięki za pomoc Jestem z łódzkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiada ktoś tura at10 lub at20 z hydrometalu, proszę o opinie

 

Ja sie dolaczam do prosby kolegi. Zwlaszcza chodzi mi o AT 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...