Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:45 Wto 18 Cze 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 1295, 1296, 1297  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misio8

PostWysłany: 19:25 Pon 4 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gall napisał:
Jeśli hodowcy teraz nie dadzą rady podciągnąc cen to po świętach czyli maj będzie L po 18 gr bo hiena nie będzie miała litości i powtórka z rozrywki. A co do wstawień co coś nie widzę ich bo ciągle M brakuje a L pod dostakiem więc stada powoli się starzeją lub klienci i społeczeństwo przerzuciło się na M Pozdrawiam

Dlatego z hienami sie nie pracuje. Ja płace swoim stałym dostawcom te wyższe ceny, a mógłbym wyciągać od innych sporo taniej. Na osławionego na forum Bentleya dosyc szybko bym nazbierał 😉
Nie mówię ze teraz wstawiają, bo może byłem mało precyzyjny, ale dwa miesiace temu dużo osób wstawialo.
Co do M nie zauważyłem żeby było jakiekolwiek większe zapotrzebowanie, ale to może kwestia mojego podwórka.
Jeśli brakuje to uważam ze głównie dlatego ze na wybrane sieci poszły kontrakty na bzdurne ceny, a oprócz tego idioci jeżdżą z M po 0,18 na cukiernie. Jednym słowem byle taniej żeby zaistnieć, myśleć ze się jest kimś, a za chwile „wyszło jak zwykle” czyli szukanie kasy u klienta który i tak podziękuje na rzecz innego jelenia co da 0,17. Tak samo jak sytuacja z kremem. Nie było to wszyscy na hura bo będę zarabiał miliony jako jeden z niewielu co ma krem. Mentalność Polaka rodem z amber gold. Zamiast mózgu kibel. Zarobił Pan D. a mądrale dokładają bo wszyscy wiemy jak to z produkcja kremowego i nie trzeba być producentem.

Co do hodowców to chyba nie o nich mowa, bo nie sadze ze hodują kury na sprzedaż a jajka sprzedają przy okazji Embarassed taka mała dygresja 🙂
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gall

PostWysłany: 18:19 Pon 4 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli hodowcy teraz nie dadzą rady podciągnąc cen to po świętach czyli maj będzie L po 18 gr bo hiena nie będzie miała litości i powtórka z rozrywki. A co do wstawień co coś nie widzę ich bo ciągle M brakuje a L pod dostakiem więc stada powoli się starzeją lub klienci i społeczeństwo przerzuciło się na M Pozdrawiam
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 15:15 Pon 4 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety do wakacji nic się nie zmieni, ewentualnie wyrównanie do tych wyższych cen. Pełno wstawień, pełno przepierzeń, kremowego chyba nigdy tyle nie było.. Jeśli producenci będą próbować kosić na swieta to po świętach już w ogóle 0,20 za L max, bo hurt się obrazi.
Nic się nie dzieje ani na detalu, ani na sieciach, za dużo promocji, za dużo sklepów, za duzo firm krzaków co to ma pół garażu i seicento jajka wozi. Kto ma układy na przetwórstwie i potrafi wyciągnąć M za 0,18 teraz może niezle zarobic bo sa przetwórnie które dają 3.6kg a na zachodzie nawet można trafić 3,9 jeśli ktoś handluje od dawna i jest szanowany- info z pierwszych raczek i widziałem fakturki
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 15:10 Pon 4 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Jajcarzyk3005 napisał:
Ex-0,32
0 -0,26
1A-0,24
1B-0,22
2A-0,21

Z jakiego regionu PL kolega pisze ? Bo powiem szczerze takich rewelacji jeszcze nie słyszałem.

Pozdrawiam.

Demi a jak u Ciebie ?
Zachodnia PL

Xxl-0,34
Zerówka- 0,29
L- 0,26
1B- 0,22
2A-0,19-0,20

Ale można tez wyciągnąć:
Xxl-0,30
Zero- 0,26
L-0,23
1B-0,20
2a-0,18
Powrót do góry
jajcoo

PostWysłany: 08:47 Pon 4 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie ceny na ten tydzień ????????
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 13:42 Sob 2 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajcarzyk3005 napisał:
Ex-0,32
0 -0,26
1A-0,24
1B-0,22
2A-0,21

Z jakiego regionu PL kolega pisze ? Bo powiem szczerze takich rewelacji jeszcze nie słyszałem.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 07:12 Sob 2 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty jest cenanienaceny przestań się czepiać że nie możesz pić , spokojnie jakoś z tego wyjdziesz będzie dobrze .
Powrót do góry
Jajcarzyk3005

PostWysłany: 15:21 Pią 1 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Confused Kremowa L-0,30 Very Happy
Powrót do góry
Jajcarzyk3005

PostWysłany: 15:18 Pią 1 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ex-0,32
0 -0,26
1A-0,24
1B-0,22
2A-0,21
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 09:40 Pią 1 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
Panowie ssanie na M i S , S-0,16-17 a M- 0,20-21 .

W połowie stycznia piałeś że na początku lutego wszyscy się zdziwą, jakie to ceny będą i co i jest cena, gów... no nie cena

Ty masz ssanie chyba na chlanie
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 07:29 Pią 1 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie ssanie na M i S , S-0,16-17 a M- 0,20-21 .
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 10:27 Czw 28 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

WOW ? Masz już fermę XX lat ?
No to nie bardzo jest się czym chwalić. Krótko trochę.
No to żeś dał przykład. Następnym razem sprawdź ceny energii w Norwegii i dopiero dyskutuj.

Co do nazywania cwaniaczkiem to jak to rozumieć ? : "Co do twojego płaczu o Salke to coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że ty z wykrywania Salki to miałeś świetny interes u Siebie na fermie. Pewnie jak większość cwaniaczków około 50-60 tygodnia życia ? "

Przez 40 lat funkcjonowania fermy salmonella wystąpiła u mnie 2 razy.

Miarą zdrowotności nie jest długość prowadzenia hodowli, a odpowiednie nią zarządzanie. U mnie na 35 lat nie było salci wogóle, ale u hodowcy co prowadzi hodowlę kilkadziesiąt km ode mnie od 3 lat salcia była już 2x. Ten sam lekarz prowadzący. Moje kury co roku muszą nieść ponad 70 tygodni, a i dopiero od 10 lat szczepię na salcię, wcześniej tego nie robiłem i jakoś salci brak mimo warunków ściółkowych.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 21:17 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co znaczy "Utwierdzać się w przekonaniu" wygoogluj może albo poszukaj w słowniku PWN Smile

albo nie, ułatwię Ci to mniej więcej to: "sprawiać wrażenie" -czyli istnieje subtelna, dyplomatyczna różnica min. taka, iż konstrukt tego typu zawiera element hipotezy oraz subiektywnego odczucia niekoniecznie posiadającego walory prawdy w ujęciu filozoficznym jak i merytorycznym.

Mam nadzieję, że takie wyjaśnienie Ci problemu wystarczy. Jeśli nie to cóż, zawsze możesz napisać do prof. Miodka, on potrafi na pewno lepiej od mnie profana Ci tą zawiłość wytłumaczyć.

Napisałem XX dlatego, że nie uważam za celowe chwalić się ile istnieje ferma (być może dłużej od twojej) mało znaczący i małostkowy to element. Pragnąłem tylko zaznaczyć, że istnieje napewno dekadę czyli w branży nowicjuszem nie jestem. Smile

Po za tym uszy do góry. Do świąt gorzej już nie będzie Wink
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 20:16 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Yoyo napisał:
Ostrożnie z tym wyzywaniem innych od cwaniaczków. Jak masz własne punkty, to taka salmonella to wielki kłopot a nie świetny interes. I to nawet wtedy, gdy płacili.
A teraz, jak nie płacą i Ci wyskoczy np. w 20-tym tygodniu- to jest bankructwo. Dziwne, że Ty się nie martwisz (w tym miejscu aż mi si ciśnie na klawiaturę złośliwość o cwaniaczkach, ktorzy stemplują jajka nie swoimi numerami, ale się jakoś powstrzymam).

Co do reszty, to nawet nie chce mi się tych bzdur komentować. Rozpisałeś si, że ho ho.. a niewiele z tego wynika.
Tak- Norwegia czy Szwajcaria mają dostęp do rynku UE, ale za jaką cenę.
Płacą za ten dostęp bardzo duże składki, muszą się podporządkować wszystkim przepisom obowiązującym na rynku UE, a nie mają żadnego wpływu na politykę, która ten rynek tworzy. Z Twoich wywodów zrozumialem, że Ty też byś tak chciał ?

A my mamy jakikolwiek wpływ na tą politykę ? Very HappyVery HappyVery Happy Rozbawiłeś mnie. Jeszcze w systemie Nicejskim jako tako coś znaczyliśmy teraz to tylko pozór współrządzenia. To nie jest tak że oni z automatu muszą przyjmować wszystko co parlament UE "wysra". To też jest mit. Np. nie mają wspólnej polityki klimatycznej = ich gospodarka nie musi dopłacać do emisji CO2 - co odczułeś już zapewne w tym roku pierwszą fakturę do dostawcy pewnie już opłacałeś. A to jeden z wielu przykładów gdzie biurokratyzm uniemożliwia nam konkurowanie z produkcją innych krajów w UE nie zrzeszonych.

Uważaj ja Ciebie cwaniaczkiem nie nazwałem - dziwne że tak Cię to obruszyło poczułeś się dotknięty czy co... Wink

Mnie Salka nie martwi na XX lat jak prowadzona jest ferma Salka była 1 słownie jeden raz. Smile Tymaczesem znam takie fermy u których każde praktycznie stado jak wchodziło w 3 etap nieśności Salki cudownie dostawało... zwykle zaraz przed końcem protekcji szczepionkowej - odszkodowanie zawsze im pokrywało +/- 30-50% wartości stada młodego jak analizujesz to taki % jak dostaniesz to wychodzisz świetnie na + bo najrentowniejszy okres zwierzaka masz za sobą. Oni jajka dokupowali. Co do cwaniactwa z nabijaniem nr. to nie ze mną te numery. Smile

potwierdzam to co napisał kogut apropo S - też mi jeden kolega z branży taką cenę potwierdził, że dostaje. Smile

WOW ? Masz już fermę XX lat ?
No to nie bardzo jest się czym chwalić. Krótko trochę.
No to żeś dał przykład. Następnym razem sprawdź ceny energii w Norwegii i dopiero dyskutuj.

Co do nazywania cwaniaczkiem to jak to rozumieć ? : "Co do twojego płaczu o Salke to coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że ty z wykrywania Salki to miałeś świetny interes u Siebie na fermie. Pewnie jak większość cwaniaczków około 50-60 tygodnia życia ? "

Przez 40 lat funkcjonowania fermy salmonella wystąpiła u mnie 2 razy.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:31 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A byłbym zapomniał owym fermom już się Salka nie zdarza w aktualnie prowadzonych stadach. Rolling Eyes
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:29 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Ostrożnie z tym wyzywaniem innych od cwaniaczków. Jak masz własne punkty, to taka salmonella to wielki kłopot a nie świetny interes. I to nawet wtedy, gdy płacili.
A teraz, jak nie płacą i Ci wyskoczy np. w 20-tym tygodniu- to jest bankructwo. Dziwne, że Ty się nie martwisz (w tym miejscu aż mi si ciśnie na klawiaturę złośliwość o cwaniaczkach, ktorzy stemplują jajka nie swoimi numerami, ale się jakoś powstrzymam).

Co do reszty, to nawet nie chce mi się tych bzdur komentować. Rozpisałeś si, że ho ho.. a niewiele z tego wynika.
Płacą za ten dostęp bardzo duże składki, muszą się podporządkować wszystkim przepisom obowiązującym na rynku UE, a nie mają żadnego wpływu na politykę, która ten rynek tworzy. Z Twoich wywodów zrozumialem, że Ty też byś tak chciał ?

A my mamy jakikolwiek wpływ na tą politykę ? Very HappyVery HappyVery Happy Rozbawiłeś mnie. Jeszcze w systemie Nicejskim jako tako coś znaczyliśmy teraz to tylko pozór współrządzenia. To nie jest tak że oni z automatu muszą przyjmować wszystko co parlament UE "wysra". To też jest mit. Np. nie mają wspólnej polityki klimatycznej = ich gospodarka nie musi dopłacać do emisji CO2 - co odczułeś już zapewne w tym roku pierwszą fakturę do dostawcy pewnie już opłacałeś. A to jeden z wielu przykładów gdzie biurokratyzm uniemożliwia nam konkurowanie z produkcją innych krajów w UE nie zrzeszonych.

Uważaj ja Ciebie cwaniaczkiem nie nazwałem - dziwne że tak Cię to obruszyło poczułeś się dotknięty czy co... Wink

Mnie Salka nie martwi na XX lat jak prowadzona jest ferma Salka była 1 słownie jeden raz. Smile Tymaczesem znam takie fermy u których każde praktycznie stado jak wchodziło w 3 etap nieśności Salki cudownie dostawało... zwykle zaraz przed końcem protekcji szczepionkowej - odszkodowanie zawsze im pokrywało +/- 30-50% wartości stada młodego jak analizujesz to taki % jak dostaniesz to wychodzisz świetnie na + bo najrentowniejszy okres zwierzaka masz za sobą. Oni jajka dokupowali. Co do cwaniactwa z nabijaniem nr. to nie ze mną te numery. Smile

potwierdzam to co napisał kogut apropo S - też mi jeden kolega z branży taką cenę potwierdził, że dostaje. Smile
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 18:47 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajcoo napisał:
poranny kogut napisał:
https://www.ppr.pl/wiadomosci/w-kuwejcie-brakuje-jaj-konsumpcyjnych

a tak na poważnie to s i m poszukiwane (ok 17gr s )

za 17 gr to spokojnie m kupisz... s - 8-9gr

Patrz a mi płacą 15gr. za S i nikt nie marudzi. Takie sztuczne zaniżanie ceny, nie służy stabilizacji na rynku jajczarskim. A pamiętaj kolego, że nikt za darmo tyrać nie będzie. Tobie to widziała by się cena 8-9gr. cały rok co? Postaw kurnik, będziesz miał za darmo.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 18:46 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
poranny kogut

PostWysłany: 18:44 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jajcoo
Wysłany: Sro Lut 27 12:10 GMT 2019 Temat postu:

poranny kogut napisał:

takie masz marzenia ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Demiurg

PostWysłany: 16:51 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Demiurg napisał:
Wy naprawdę nic nie rozumiecie... Niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem, mogą w UE występować szczepy jednakie z tymi wyizolowanymi z jaj z 2016 ? Są 3 opcje: Albo to pic na wodę fotomontaż - badania potwierdzające momenty obecny albo w 2016 roku ktoś sfałszował wyniki badań... Bo wielu podejrzewa iż u pewnego osobnika Salki wcale nie było... Rolling Eyes
a przynajmniej nie w takiej skali. Opcja 3 że pewien producent znowu może mieć problemy z czystością sanitarną.

Pogłoski są takie iż to u naszych zachodnich sąsiadów już producenci powoli nie wytrzymują i mają "trudności" finansowe. Zablokowanie naszej prdukcji wydatnie poprawiło by ich realia ekonomiczne, ba jednocześnie doszłoby do tego, że u nas była by wielka fala bankructw. Myślę że zachodni sąsiedzi przyszli by z bratnią pomocą i uratowali biedne zachodnie banki i powykupowali fermy wystawione na licytacje. Podobne zagranie było np. cukrowniami. Rolling Eyes

Jak tam tutejsi miłośnicy UE, dalej wspieracie tą biurokratyczną maszynkę na usługach spadkobierców III Rzeszy? Laughing Rolling Eyes

Tiaaa... Gdyby nie ta zła UE i jej wewnętrzny rynek, to ciekawe gdzie do tej pory Ci nasi potentaci sprzedawaliby to, co wyprodukowali ?

Większego steku bzdur dawno nie słyszałem.

Problem z salmonellą nie jest dętym problemem. Prawda jest taka, że w tej chwili program walki z salmonellą u nas to wielka ściema.
Obecny rząd wprowadził program rozprzestrzeniania bakterii salmonella, a niej jej zwalczania.

1. brak jest wygaszania ognisk zakaźnych
2. roznosi się bakterię, poprzez wywóz nawozu z zakażonych ferm
3. jaja z zakażonych stad nie są utylizowane i brak jest jakiejkolwiek kontroli nad tym gdzie one trafiają.

Miałem odpowiedzieć, wcześniej, niestety zajęty byłem sprzedawaniem M po 0,20 i paroma innymi sprawami Wink. L niestety dalej na kraju 0,23-0,27 rozstrzał w uj. U mnie 0,25.
Podobno proszkownie już płacą 3,5

odpowiem najpierw do twojego steku bzdur:

1) Jeśli w wymazach z pustego obiektu nie stwierdzi się Salki to znaczy że jej już tam nie ma - więc wygaszanie jak najbardziej jest. Teraz po prostu czas wygaszenia jest uzależniony od widzimisię hodowcy.
2) Tu faktycznie jest teoretycznie problem, a czy nawóz z ferm bydła jest sprawdzany ? A czy E. Coli obecne w kale również nie jest chorobotwórcza ?
Oczywiście popieram żeby nawóz przed trafieniem na pola przechodził obróbkę termiczną. Jednak puki co resort na razie ma to w d. (UE z resztą też)

3)Brak kontroli - pełna zgoda. A dlaczego niby utylizowane>? Proces pasteryzacji wystarcza i Salki nie ma w produkcie. Salka nie produkuje egzotoksyn.

Co do udziału w wspólnym rynku to powiem krótko - NIGDY NIE BYŁO NA TEN TEMAT DEBATY PUBLICZNEJ. ZOSTAŁO WMÓWIONE SPOŁECZEŃSTWU ŻE UE=DOSTĘP DO WSPÓLNEGO RYNKU
. A to kłamstwo, można być w UE i nie mieć wspólnego rynku np. Rumunia, Bułgaria. Można być na wspólnym rynku i nie być w UE (Norwegia, Islandia, Liechtenstein i Szwajcaria). Po prostu postawiono nas - społeczeństwo przed faktem dokonanym wcześniej indoktrynując kłamstwami. I nie pisz debilizmów jak większość ekonomistów teoretyków co nigdy firmy nie prowadziło, że tak się nie da albo to nie opłacalne. Niech pokażą wyliczenia dokładne, a nie mówią Ad Hoc - nie i już! Koszty ukryte które ponieśliśmy i ponosimy są niewspółmierne do "środków" jakie UE nam "przekazuje". Pomijając fakt polityki ekonomicznej jaka jest na nas wymuszana przez Komisję Europejską.
Co do twojego płaczu o Salke to coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że ty z wykrywania Salki to miałeś świetny interes u Siebie na fermie. Pewnie jak większość cwaniaczków około 50-60 tygodnia życia ? Twisted Evil
Pozdrawiam
Cool
Powrót do góry
jajcoo

PostWysłany: 12:10 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poranny kogut napisał:

Powrót do góry
poranny kogut

PostWysłany: 07:29 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawać tam jajoooo !!!!!
jak się Polska podepnie pod ten eksport to w ciągu tygodnia braki uzupełnią Smile)))

Powrót do góry
janjablonski

PostWysłany: 04:40 Sro 27 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie makiem zasiał.Coś się zmienia
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:05 Wto 26 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poranny kogut napisał:
chyba drożeje bo taka cisza się zrobiła jak przed burzą Smile

Cisza, bo to forum umiera. Umiera tak, jak cala nasza branża.
Powrót do góry
poranny kogut

PostWysłany: 19:29 Wto 26 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba drożeje bo taka cisza się zrobiła jak przed burzą Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 1295, 1296, 1297  Następny
Strona 29 z 1297

Skocz do: