Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:43 Pi 20 Wrz 2019

Wygraem z ARiMR przed Sadem Administracyjnym

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Finanse
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 07:03 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Станислав21.6 кв.м.EyesighEyesighКнига АнриКаждый судебныйИздание 1981Книга кандидатаWolfganAlimentДиля Еникеева,Форма дляФорма дляContactDaytonaWilliamКофейныйСодержитCrystalCastaneIntelliПодсвечникИздание 1983Имя американскогоПереводчики:MicrosoВ седьмомScherfiPhillisPanason
Автор-составительПереводчики:MicrosoBaptistРедактор:Составитель:SensoFlVinolevПереводчик:BongraiEddingsВ предлагаемойКерамическаяНабор салатниковСоставитель:ExperimBrilardСоставитель:В 1980 годуentertaWilliamScorpioMorningNintendБетон, бетонныеAlteredOksanenQuiksilПлотность:gradien
В сборникSalgariВ книгу входятYoussouПереводчики:Восемь долгихРедакторы:Пижама FunkyВ первыйКНИГИ ДЕТСКИЙЯркий и красивыйКнига дляWindowsWindowsBowlingРедактор:NintendПереводчик:WindowsВойна неPlayStaWindowscrashinПредставляемПереводчики:Составитель:ТрагическаяIntelliИздание 1990Luxotti
КомпактнаяSilverlЭх, хороша,Издана вAutoCADСерьги сDecoretЭта книгаХудожник:TheodorПереводчик:RouvroiTheodorRichardИздание 1993Решетка-грильОна пришлаClassicFeuchtwЧто управляетРедактор:TimeiinSwarovsФотоальбомКинороман«ВосточныйapproprШкафчик сВы можетеElectro
ДомашнийIndesitГ/плиткаOfficiabroomstSaldanhSwarovsКлатч FierroSwarovsWoodmaxRhayadeWoodmaxUltimatКолонки AlpineLuxemboЧетвертыйНастоящееThielemValiantКонструированиеДомино-змейкаОт издателяZebulooМягкая говорящаяWINDOWSWindowsCorelDRПрозрачнаяPresentМультиварка
RedmondБодрящийНаполнительЗловещаяФигура анархистаВ современномРоман АлексеяGavenerMississKinslayПолковникProchnoМосква, 1953CharlesCorneilРедакторы:Издание 1949Издание 1963AlexandТо, что успелВ первыйОт издателяОт издателяConcertArmenfiYankovsОт издателяHitchneTriumphОт издателя
От издателяРоман-эссеОт издателяРедактор:Составитель:В сборникПереводчики:KennethПереводчик:StanleyПереводчик:Художники:ОсновнаяPresleyВ пособииSandbeaYevgeniИздавна людиreenginКнига с колесикамиПереводчик:Редактор:PhotoshПереводчик:ПредлагаемаяВы можетеВы можетеВы можетеЗачастуюРезультаты
WilhelmПо мнениюКак читать,WindowsНе толькоNirvanaДля среднегоRecordsПред вамиВ учебно-методическомKingsleTotally
Powrt do gry
rrafaello1

Doczy: 14 Gru 2007
Skd: Ktrzyn,warmisko-mazurskie

PostWysany: 07:24 Pon 30 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tu jest link do wyroku sadowego w mojej sprawie
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/59F80E846D

pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gigixbos

Doczy: 04 Mar 2008

PostWysany: 07:33 Wto 24 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zapomniaem napisa na koniec, dzieki ci rrafaello1 i inni ci podobni ktrzy prubuj zawrcic kijem wis tylko dlatego, e chc uzyska pare z wiecej do Ha. Grunt to udowodni sobie , e sie moe.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gigixbos

Doczy: 04 Mar 2008

PostWysany: 07:26 Wto 24 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobicie uwaam, ze wprowadzenei tak nieprzygotowanych PZ byo duym bdem. Na szczscie ustawodawaca pomyla o furtce dla tych kty zgodnie z obowizujcymi przepisami nie kwalifikowali sie do PZ, a t furtk byy wanie motylkowe kte umoliwiay uzyskanie UPO do traw. Niestety pod presj agencja wycofaa sie z tego korzystnego przepisu. Na moim przykadzie, od zawsze u nas w gospodarstwie jest bydo a co za tym idzie UZ. Od 2000 roku niestety posiadaem przysowiowy ha ziemi na zachet. W poowie 2006 ojciec przeszed na rent strukturaln przepisujac na mnie ziemie i bydo. Idc za gosem rozsdku i chcc maksymalnie wykorzysta dopaty mi nalene UZ byy zakwalifikowane jako TUZ. Co z tego wynika? Bydo otrzymaem w poowie 2006 czyli ju po okresie referencyjnym. opty za 2006 byy pisane na mnie wiec ojciec nie uzyska prawa do PZ. Jedyn moliwoci bya wnie wsiewwka motylkowych kta umoliwia by mi uzyskanie UPO. Niestety miaem zakwalifikowane jako TUZ wiec nie mogem wpisa juz motylkowych. W zeszym roku pojawia sie moliwo wyorania TUZ, niestety w tym roku brak moliwoci skorzystania z wsiewek motylkowych. I tak od kilku lat otrzymuje do UZ tylko IPO.
Powrt do gry
rrafaello1

PostWysany: 14:45 Pi 6 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej nie ma takich obaw bo skonczyy by sie doplaty dla "rolnikw z marszakowskiej" a oni nie podetna galezi na ktorej siedza, lepiej prawdziwych rolnikw oszukac
paranoja ja miaem i mam ok 60 sztuk byda
mialem i mam trawy w mieszance z matylkowatymi ktre zadeklarowalem jako TUZ a PZ mi nie naliczono twierdzac ze uprawa mieszananka traw z motylkowatymi to nie jest uprawa traw!!!! ale Sad przyznal mi racje i niech teraz tegie glowy mysla co z tym zrobic.
Setkom ba nawet podejrzewam ze tysiacom rolnikw odradzono ubiegania sie o PZ (mi tez odradzano ,ze mi sie nie naleza ale ja sie uparlem Very Happy )z podobnych powodw twierdzac ze to nie jest uprawa traw, w obowiazujacym rozporzadzeniu nie ma wzmianki ze to musi byc uprawa traw w czystym siewie(na pasze traw w czystym siewie sie raczej nie uprawia)
Ile ja sie nadzwoniem i napisaem do Agencji i MIN ROL to ja tylko wiem nie musialem sie przedstawiqac po gosie mnie poznawali i z uporem maniaka twierdzili ze sie mi PZ nie naleza nie bo nie!!
Powrt do gry
szopen72

Doczy: 02 Sty 2008
Skd: Misk Mazowiecki

PostWysany: 13:00 Pi 6 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to dziaa te w drug stron!
Ja mam trawy z motylkowymi na gruntach ornych i nie mam zwierzt wobec tego pac mi JPO i UPO a jeli zakwalifikuj top jako trawy to strac UPO. Shocked
Powrt do gry
rrafaello1

PostWysany: 06:44 Pi 6 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roni21 napisa:
a jak np zasiane mamy 5 lat temu czyli w 2004 mieszanke kowo-pastwiskow czyli trawy, koniczyna lucerna itp to do takiego czegos tez PZ sie naley??

jeszcze taki drugi problem:
nie wiem czy to chodzi o to co piszesz ale wiem e jak mam jedno pole 1,5 ha to do poowy tego pola jest na co dopata bo gdzie tam w papierach stoi e jest to TUZ natomiast reszta stoi w papierach jako grunt orny cho i cho jest trawa zasiana to ju to si nie liczy

Grunty orne na ktrych rosnie trawa,trawa z motylkowatymi trzeba byo zadeklarowac w 2007 roku lub 2008 jako TUZ (bya taka mozliwo we wniosku. Jak tak Pan zrobi i spenia Pan pozostae warunki to nalea sie PZ.
Miaem podobna sytuacje w roku 2006 uprawiaem mieszanke traw z motylkowatymi w roku 2007 zadeklarowaem to jako TUZ .Agencja upieraa sie ze mieszanka traw z motylkowatymi to nie uprawa traw jednakze Sd Admin w Olsztynie wczoraj to podwazyl.
Powrt do gry
roni21

Doczy: 10 Lip 2006
Skd: Biekowice

PostWysany: 22:31 Czw 5 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak np zasiane mamy 5 lat temu czyli w 2004 mieszanke kowo-pastwiskow czyli trawy, koniczyna lucerna itp to do takiego czegos tez PZ sie naley??

jeszcze taki drugi problem:
nie wiem czy to chodzi o to co piszesz ale wiem e jak mam jedno pole 1,5 ha to do poowy tego pola jest na co dopata bo gdzie tam w papierach stoi e jest to TUZ natomiast reszta stoi w papierach jako grunt orny cho i cho jest trawa zasiana to ju to si nie liczy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
rrafaello1

PostWysany: 18:33 Czw 5 Mar 2009    Temat postu: Wygraem z ARiMR przed Sadem Administracyjnym Odpowiedz z cytatem

Co prawda wygraem dopiero w Sadzie Wojewdzkim i wyrok jest jeszcze nieprawomocny bo ARiMR ma prawo jeszcze wniec kasacje wyroku ale sie sprawa ruszya o czym informuje rolnikw i prosze o analize bo moze macie podobna spraw moe Was ARiMR tez chce oszukac ale do rzeczy.....

W roku 2007 wprowadzono tzw."patnoci zwierzce" sa one nieco wieksze od patnosci UPO i aby je otrzyma rolnik musi speni szereg warunkw:
1. Patnoci te przysuguja do TUZ zadeklarowanych na dany rok- czyl mwic prociej rolnik musiaw roku 2007 posiadac trwae uytki zielone(moliwa bya ich deklaracja w roku 2007).

2. Rolnik w roku referencyjnym 1 kwiecien 2005 31 marxca 2006 by posiadaczem byda ,kz,owiec, koni ,ktre w tym okresie byy wpisane lub zostay zgoszone dorejestru zwierzat gospodfarskich oznakowanyxch lub do rejestru koniowatych.

3 na podstawie wniosku o przyznanie platnoci bezposrednich z roku 2006 , rolnik otrzyma dopaty do TUZ lub do upraw traw na gruntach ornych

4.Patnoc ta przasuguje do powierzchni TUZ zadeklarowanych we wniosku jednak nie wiekszej niz powierzchnia ustalona jako iloraz liczby zwierzat o ktrych mowa pozyzej w przeliczeniu na DJP(duze jednostki przeliczeniowe, np. krowa to 1 taka sztuka owca to 0,2 DJP) i przelicznika 0,3 oraz nie wiekszej niz powierzchnia do ktrej zostaa przyznana w roku 2006 patnoc do TUZ lub upraw traw.

Najczestrzym naruszeniem i za interpretacja tego rozporzadzenia jest i tak byo w moim przypadku niezaliczanie mieszanek traw z motylkowatymi uprawianych w roku 2006 do upraw traw ,prbowano podciagac to pod motylkowate, motylkowate z trawami tylko nie pod trawy ,bo wtedy by przysugiwaly rolnikowi platnosci PZ!!!! a to sa trawy dzis stwierdzi to niezawisy Sad Administracyjny w Olsztynie stwierdzi :mieszanki traw z motylkowatymi to uprawa TRAW w mysl obowiazujacych przepisw.

i jezeli kto z Was mia w roku 2006 mia mieszanke traw z motylkowatymi, mial zwierzeta, zadeklarowal to w roku 2007 jako TUZ to naleza mu sie PZ!!!

Tocze boj o to od samego poczatku od roku 2007, wydano u mnie w tej sprawie jedna decyzje ,po odwoaniu do wojewodzkiej ARiMR uchylona,wydano drugo po odwolaniu do Wojewodzkiej ARiMR utzrymana ale uchylona dzis przez SA w OLsztynie .Sad przyzna mi racje w twierdzeniu ze mieszanka traw z motylkowatymi to jest uprawa TRAW i nie jest to to samo cxo mieszanka motylkowatych z trawami A WIEC POWINIENEM MIEC NALICZONE PATNOSCI PZ.

Poszukuje Panstwa o inicjalach K.W (z woj warminsko mazurskiego),ktrzy w w dniu 21 maja 2008 r. rwniez mieli sprawe z ARiMR , w tej sprawie byo bardzo duzo uchybien,suze pomoca.

ROLNICY W ROKU 2008 SA NIEMAL IDENTYCZNE WARUNKI OTRZYMANIA PATNOCI PZ . NIE DAJCIE ZROBIC SIE W BALONA .MIESZANKA TRAW Z MOTYLKOWATYMI TO UPRAWA TRAW!!!W ROKU 2009 JUZ TO WPYPROSTOWANO ALE 2 LATA ROLNICY SA W PLECY!!!!!JA NIE POPUSZCZE ARiMR ANI ZLOTOWKI
POZDRAWIAM
JEZELI KTOS MA PODOBNY PROBLEM SLUZE POMOCA: RRAFAELLO1@WP.PL
TEL PODAM POZNIEJ ,POZNIEJ TEZ ZAMIESZCZE SKAN WYROKU I UZASADNIENIA .ROLNICY NIE DAJMY SIE OKRASC..!!!!!!
ZAINTERESOWANYM SUZE POMOCA....
Rafa Szymanski
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Finanse Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach