Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jeżeli robią się komuś kłopoty z wydrukiem plików do modernizacji

hasło do plików:

!]

nie dotyczy planu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy ciągnika na powierzchnię gruntów rolnych to ARiMR korzysta z ekspertyzy IBMER-u, która została uaktualniona w 2008r. Ekspertyza dostępna jest na stronie ARiMR. dla przykładu gosp. o powierzchni 5-10ha może kupić ciągnik o mocy 30-45kW. czyli 40,8 - 61,2KM. Pamiętać też należy o tym, że IBMER dopuszcza tolerancję 20% w wyliczeniach.

Dzięki kur-rk za kodzik. Przyda się bardzo. A PRG dałoby radę też rozszyfrować? Dużo mam tych wniosków i wiele wymaga "rozbudowania".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kod do planu nie jest prawidłowy, ale ta sekwencja znaków kasuje hasło:

[/code]AAABAAABBBBJ

okazuje się, że na każdy arkusz jest inne hasło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na kwietniowy nabór wniosków na modernizacje mogę złożyć wniosek z niekompletnymi załoncznikami{mało czasu} i dostarczyć je w póżniejszym terminie.czy taki wniosek niezostanie odrzucony.dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konieczne jest dostarczenie części załączników (te obowiązkowe są wyszczególnione),

 

ja natomiast prosiłbym o wskazanie jakich zmian można dokonać w planie rzeczowo - finansowym już po złożeniu wniosku oraz czy cel (tzn realizowana inwestycja) może być związany tylko z działalnością prowadzoną na gruntach dzierżawionych od osób prywatnych? (tzn. posiadam swoje grunty i uzyskuje z nich 4 ESU, jednak ziemniaki uprawiam tylko na gruntach dzierżawionych - nie uwzględniam ich w obliczeniach wielkości ekonomicznej - i chciałbym zrealizować inwestycję związaną z zakupem maszyn do produkcji ziemniaków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmian w określonych częściach wniosku (bez wezwania) przeprowadzać nie można i tutaj pojawia się pytanie czy wstawienie krzyżyka, kreski czy też literki zamiast cyferki oznacza wypełnienie pola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo należy złożyć:

1. prawidłowo wypełniony wniosek

2. PRG

3. wszystkie niezbędne oświadczenia - zgodnie z załącznikami ARiMR

4. dowód osobisty

5. dokumenty potwierdzające kwalifikacje lub staż pracy w rolnictwie

6. pozostałe mogą być dostarczone w terminie późniejszym już na wezwanie ARiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie prawidłowo wypełniony wniosek ( w poprzednich edycjach wystarczył wypełniony), ale nawet w wypadku wymaganych pół instrukcja wskazuje, iż w wypadku błędów i tak ARiMR będzie wzywała do ich poprawienia zamiast odrzucić wniosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kissmy!

Wszelkie pola z tą małą 2 /dwójeczką/ wypełnij obowiązkowo. Jeśli czegoś nie jesteś pewien, wstaw cokolwiek co przewiduje instrukcja. Potem bedziesz mógł to poprawić - a jak nie bedzie - to nie bedzie co "poprawiać". Co do celu inwestycji jesli w PRG nie ujmiesz ziemniaków - raczej nikłe szanse na powodzenie inwestycji w sprzęt właśnie do ziemniaków. Co więcej jeśli tych ziemniaków nie miałeś w OB 2008 to i tak kicha bo ten rok jst rokiem bazowym. Jeśli wpiszesz ziemniaki na 2009 to może to być traktowane /zakup tej maszyny/ jako zwiększanie działalności - a więc pełny PRG. Jeśli coś zamotałem to sorry, jakby co mogę służyć pomocą w kontrowersyjnych sprawach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za cenne wskazówki, kontrowersje budzi tylko jedna kwestia , otóż czy będę mógł poprawić wszystko, tzn na wezwaniu zazwyczaj wskazywane są konkretne pola/kolumny/wiersze, rzadziej cała tabele bądź strona, czy zatem mogę zmienić wartość innego pola np. w zestawieniu RF, niż to do którego korekty zostałem wezwany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tak: Jak przyslą do poprawy to mozesz poprawiac co chcesz. Tylko te wszystkie nowe poprawione rzeczy oczywiscie druk i wysyłka. Ja mialem taki przypadek, ze zrobilem pełny PRG a sprawdzający mial troche inna wizje i w zasadzie od nowa wszystko robilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisałem najważniejszego czyli tego, że nie możesz zmieniać zakresu rzeczowego planowanej inwestycji ani kwoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kwota to pół biedy, bowiem można przesunąć kwoty z innych maszyn (oczywiście kupując wszystko u jednego dystrybutora), problemem jest natomiast zakres ale planuję zakodować nazwy maszyn jako a, b, c itp. - myślę, że nie powinno być wtedy problemu ze zmianami nawet w zestawieniu RF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie: czy inwestycje budowlane w ramach działań "różnicowanie" i "modernizacja" można realizować na dzierżawionym terenie (za zgodą wydzierżawiającego oczywiście)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który akt jest ważniejszy w przypadku wypełniania wniosku instrukcja czy rozporządzenie (rozumiem, iż ten drugi lecz instrukcja jest jego interpretacją) a ja mam problem z punktem 27 wniosku, otóż rozporządzenie określa, iż inwestycja jest realizowana na obszarze NATURA 2000 jeśli 50% użytków gospodarstwa jest położone na tym obszarze, jednak w instrukcji już tego zapisu nie ma, czy mając ponad połowę użytków na terenie NATURA 2000 w punkcji 14.2 wniosku mogę zaznaczyć "tak"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kissmy!

Z naturą 2000 jest tak samo jak z ONW czy OSN czyli 50,1% na tym obszarze i wtedy zaznaczasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w MGR można będzie zmienić dostawcę sprzętu i producenta sprzętu, np. w Zestawieniu R-F jest prasa Krone a ja później chciałbym tańszą Sipmę i od innego dilera? Oczywiście zmiany w momęcie wezwania ARiMR do poprawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmian w zestawieniu RF wprowadzać nie można bez wezwania do poprawki, stąd proponuję nie podawać w zestawieniu RF marki oraz typu (wystarczy enigmatycznie: prasa zwijająca), a opis zadań nie jest załącznikiem wymaganym (do wstępnej weryfikacji) toteż można go sobie odpuścić jeśli nie zależy nam na czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę @kissmy że siedzisz mocno w temacie, więc jeszcze jedno, jeśli odpuszczę sobie załącznik do RF to i tak w trakcie weryfikacji muszę go donieść, a do podpisania umowy i tak może minąć trochę czasu więc wtedy już po doniesieniu załącznika nie bedę mógł zrobić zmian w dostawcy i marce? Problem robi się większy przy inwestycji w 2 etapach gdy drugi etap jest np. 2 lata później, wtedy trudno przewidzieć ceny i dostawców. A czy można zrezygnować z 2 etapu po realizacji pierwszego bez straty kasy za pierwszy?

PS: dzięki za kody do wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostawcę i markę można zmieniać - opis zadań jest niezobowiązującym załącznikiem w przeciwieństwie do zestawienia RF kwoty już nie zmienimy (tzn nie zwiększymy nominalnej wielkości wsparcia w górę dla danej pozycji zestawienia), z drugiego etapu można również bez konsekwencji (poza utratą puli) zrezygnować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak odpuszczę II etap to tracę kasę z puli 300 000zł nawet jak jej nie wziąłem do kieszeni? Trochę szkoda ale dobrze że przynajmnej można rezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nic nie tracisz tylko nie otrzymujesz zwrotu (czyli nie zyskujesz), a w przypadku rezygnacji z 2 etapu jest to kwota od 75 do prawie 300 tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale coś nie skumałem. O co ci chodzi z tymi kwotami 75 do 300 tyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy ARiMR ma trzy miesiące na wypłacenie dotacji liczone od dnia złożenia wniosku, czy od planowanego zakończenia etapu operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...