Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Don spróbuj dać UNIX do tiltu to dobra kombinacja na choroby podstawy źdzbła.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam takie pytanie, kiedy jest w zbożu faza strzelania w źdźbło. Czy zaczyna sie ona w momencie wzrosy zdzbła? czy pozniej? Jak to rozpozanć?? w tej chwili mam dwa liscie boczne i wysuniety liść z kolejnego przesełka.

Zawsze tak przyjmowałem ze w tej fazie jest faza strzelania w zdzbło ale teraz poczytałem troche i zgłupiałem całkowicie.

prosze o porady oraz powiedzcie jak w poznajecie u siebie fazy zbóz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początek strzelania w zdzbło to BBCH 30 weś sobie jakąś ulotke np.BASFa tam pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem że jest to BBCH 30 ale ja zawsze przyjmowałem ta fazę gdy zaczynało wydłużać się źdźbło czyli zaczynały wydłużać się międzywęźla i źdźbło miało dwa liście boczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto uprawia z was pszenicą ozimą Sukces? Moja bardzo szybko dostała azot (3 tyg temu) 200kg/ha CANWIL-u a jakby stała w miajscu inne odmiany tak ładnie poszły w górę a moja tylko liści szerokich dostała w tamtym tyg pryskałem na chwasty Atlantys 260g + Sekator 150g i troszkę po(słowo zostało usunięte)dła chyba też ją lekko zabolało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto uprawia z was pszenicą ozimą Sukces? Moja bardzo szybko dostała azot (3 tyg temu) 200kg/ha CANWIL-u a jakby stała w miajscu inne odmiany tak ładnie poszły w górę a moja tylko liści szerokich dostała w tamtym tyg pryskałem na chwasty Atlantys 260g + Sekator 150g i troszkę po(słowo zostało usunięte)dła chyba też ją lekko zabolało

 

 

Czemu tak duzo Atlantisu dales? to moglo ja mocno przyhamowac, a ile dales Actirobu? Actirob sam w sobie w duzej dawce moze dzialac fitotoksycznie, wg mnie max dawka to 1 l/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKI21 czemu nie pryskasz cherbicydami jesienią ? nawet jak coś spie..olisz to się wyliże a i na wiosnę jest możliwość poprawki no i taniej {zwykle}.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUKI21 czemu nie pryskasz cherbicydami jesienią ? nawet jak coś spie..olisz to się wyliże a i na wiosnę jest możliwość poprawki no i taniej {zwykle}.

Ja też wole jesienią, jade Maratonem a na wiosne wykonuje ewentualne poprawki na przytulie i ostrożnia, pszenica nie cierpi i chwasty niepotrzebnie nie doją składników pokarmowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUKI21 czemu nie pryskasz cherbicydami jesienią ? nawet jak coś spie..olisz to się wyliże a i na wiosnę jest możliwość poprawki no i taniej {zwykle}.

Ja też wole jesienią, jade Maratonem a na wiosne wykonuje ewentualne poprawki na przytulie i ostrożnia, pszenica nie cierpi i chwasty niepotrzebnie nie doją składników pokarmowych

ale chyba Maraton nie jest juz dopuszczony do sprzedaży bo nie ma go w spisie na stonie Ministerstwa rolnictwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tyle Atlantisu? Dlatego że mam wyczyńca a na niego minimalna dawka to 250g...! Czemu nie jadę jesienią? W tym roku nie dałem rady...! W tamtym pryskałem Gleanem i na wiosne zrobiłem mała powtórkę...! Ile dałem Actriobu 1.2 litra bo podzieliłem opakowanie wedle proporcji Atlantisu...! Pszenicę zatrzymało teraz to jasne w tamtym roku też dawałem taką dawkę i jakoś nic się nie stało...! W tym roku mam nadzieję że tez będzie ok tylko szkoda że nie ma deszczu od tygodnia piecze słońce i środki bardzo szybko działają jakby popadało to by szybciej ruszyła...! Dziś zrobiłem zabieg dolistny z Ekolisty Z 2l/ha mocznika i siarczany magnezu może ją trochę wzmocni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUKI21 czemu nie pryskasz cherbicydami jesienią ? nawet jak coś spie..olisz to się wyliże a i na wiosnę jest możliwość poprawki no i taniej {zwykle}.

Ja też wole jesienią, jade Maratonem a na wiosne wykonuje ewentualne poprawki na przytulie i ostrożnia, pszenica nie cierpi i chwasty niepotrzebnie nie doją składników pokarmowych

ale chyba Maraton nie jest juz dopuszczony do sprzedaży bo nie ma go w spisie na stonie Ministerstwa rolnictwa

Jesienią jeszcze dostałem, ale to chyba własnie był ostatni raz . Stosuje go juz 4 lata, z roczną przerwą, kiedy na wiosne przypaliłem izoproturonem pszenice i od tej pory nigdy wiecej izo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wzmocnienie nigdy nie dawałem mocznika.

rozszerz wypowiedz proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKI21 moim zdaniem jeśli roślina jest osłabiona to azot ją jeszcze przypala to co ma w glebie napewno jej starczy,potrzeba jej mikro skladników.ewentualnie asahi lub tytan ale to w innym temacie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, dopiero bede pryskal tylko nie wiem czy jej calkiem nie dobije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XSC924 piszesz że gleby słabe {z pewnością mozajkowate !?}one mają to do siebie że są na nich takie miejsca gdzie podglebie jest bardziej przepuszczalne i tam składniki sie szypciej wypłukują, NPK... nawozimy systematycznie a Ca i Mg na zapas i tam się szybciej skończy. Czy ktoś stosował wapno z alg ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie robilem analiz- a od tego musze zaczac. Co prawda sialem tam wapno tlenkowe ale w nie duzych ilosciach i pewnie je juz wymylo nizej :/

Dzieki za pomoc ... zrobie analizy i powiem co tam wyszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi co jej jest i jak moge zardzic? Tak dziwnie mi ja przypalilo przedplonem byl rzepak, gleby slabe. Tam gdzie jej "nie przypalilo" to pszenica elegancka:/

 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1239548423/gallery_630_118_26761.jpg

 

 

http://img7.imageshack.us/my.php?image=img6814.jpg

 

 

 

z góry dzieki za odpowiedz!

u mojego ojca jest podobne w miejscach gdzie długo była woda na polu, pszenica podmokła, na to najlepiej pomaga -pierwsza dawka azotu, albo coś wieloskładnikowego dolistnie , tylko nie za wiele żeby nie przypalić jeszcze gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi co jej jest i jak moge zardzic? Tak dziwnie mi ja przypalilo przedplonem byl rzepak, gleby slabe. Tam gdzie jej "nie przypalilo" to pszenica elegancka:/

 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1239548423/gallery_630_118_26761.jpg

 

 

http://img7.imageshack.us/my.php?image=img6814.jpg

 

 

 

z góry dzieki za odpowiedz!

u mojego ojca jest podobne w miejscach gdzie długo była woda na polu, pszenica podmokła, na to najlepiej pomaga -pierwsza dawka azotu, albo coś wieloskładnikowego dolistnie , tylko nie za wiele żeby nie przypalić jeszcze gorzej

 

Według mnie to jakiś herbicyd albo nawóz.

Po żniwach wapno ,przerób ściernisko 2-3razy i głęboka orka i powinno być ok.

A jeżeli rzepak byłby zasiany nie widać by było tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...