Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Święta Święta i zaraz po Świętach!!!

Jakie rokowania na cene

Ruch jest bardzo duży ale czekam co będzie od nowego tygodnia bo wszyscy twierdzą że jaja będą kupowć na styk bez zapasu w oczekiwniu na załamanie ceny. Wiem że jajo sprzedaje się generalnie XL-0,38 S-0,35 1a-0,32-0,34 1b-0,30-0,32 itd. ale jest kilku pseudo fermiarzy np. FERMA DĘBOWIEC GABRIELA SKARBEK i na sklepy oddają 1a-0.31 luz i 0.33 paczka więc może ktoś wykupi jajko od nich żeby rynku nie zespuli.

 

ŻYCZE ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT i MOKREGO DYNGUSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wszyscy czekamy z nowymi dostawami po świetach(ja czekam -teraz jade na styk)- to ruch bedzie duży i raczej cena sie utrzyma (może 2gr spadnie)

 

Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w Auchan - L 30szt (mizgier) - cena 8,95zł

 

kupiłem sobie pół skrzynki...

 

ale najwiekszy szok przeżyłem po rozpakowaniu, okazało się, ze zakupiłem:

 

3 wytłaczanki z HISZPANI (3-ES)

2 wytłaczanki z POLSKI (3-PL)

i 1 z HOLANDII (3-HL)

 

wszystkie lezały jedna na drugiej w tej samej chłodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem O-0,35 S-0,33 1A-0,30 2a-0,27 nie robię dużych zakupów , gdyż od poniedziałku spokojnie będzie taniej.

Jeśli chodzi o jaja ze znakiem obcego kraju to przypominam,że jesteśmy w UNI i takie rzeczy już nie powinny dziwić .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ta nagonka na jajo z 3 od jakiegoś czasu w mediac jak znikną klatki to jajeczka będą po zecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Polsce nie będzie chowu klatkowego po 2012 r ,to Ukraina i Rosja i Litwa dostarczą nam tyle towaru,że nie będziemy mogli tego zjeść.Maksymalna cena za jajko będzie się wahała ok.0.32gr/szt.Klatki nie znikną tylko zostanie zmniejszona ilość kur w obiekcie.

Na dziś należy chować mniej kur, jednakże powstają nowe obiekty, które wyrównują stany i mało tego zwiększają produkcję o ok. 20%.

Drodzy Hodowcy jeszcze miesiąc dobrej ceny i zacznie się wolna jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Poruszyliście bardzo ważny temat odnośnie produkcji jaj z nr 3PL Pytam się was czy mamy wymieniać klatki na nowe alternatywne bo patrząc przez pryzmat Niemiec ugrupowanie zielonych ma więcej do powiedzenia niż przeciętny producent,jeśli tak będzie w Polsce to my będziemy jeść jaja z CHIN!!

Myślę ,iż Unia Europejska doprowadzi do wymiany urzadzeń gdyż zabardzo lobbują firmy produkujące klatki , z drugiej strony co mniejsi producenci mogą zaniechać produkcji gdyż kilku milionowe inwestycje nikt znowu niebedzie spłacał zwłaszcza przy wahającej sie cenie jaj Jestem bardzo ciekawy co mamy zrobić ze starymi klatkami czy ktoś to kupi czy tylko złom! Przenosze się na Ukraine! Do 2012 roku może Unia się opamięta i wycofa sie z modernizacji kurników! ,a jeśli nie to przynajmniej wprowdzi dotacje na zakup nowych klatek gdyż teraz to tylko 300 tyś możemy z PROV uzyskać co jest bardzo śmieszną sumą !!! Z tego co sie orientuje hodowcy którzy powstawiali alternatywne klatki mają owiele więcej nabitych i brudnych jaj co skutkuje niską jakością Jesli sie decydować to na jakie klatki alternatywne koledzy! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE.

SWIETA MINELY A WIELKICH OBNIZEK NIE BEDZIE.

CENY UTRZYMUJĄ SIE NA POZIOMIE:

 

0-35

S-33

1A-31

1B-29

2A-28

 

SĄ TO SREDNIE CENY NA FERMACH NA MAZOWSZU-TANIEJ NIE KUPI !

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy

 

Poszukuję producenta jaj z numerkiem 1 czyli wolnowybiegowca.

Stała współpraca. Konkretna rozmowa.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje M po 0,25 i L dziś kupiłem po 0,28 z dużej fermy w Mzaowieckim 370 000 sztuk kur.NA ten tydzień ceny się raczej nie zmienią.Przewiduję , że po 20 maja zacznie brakować xl i s , gdyż jest bardzo dużo starej kury do wycięcia i po rozmowach z hodowcami już rozpoczynają lub w ciągu dwóch tygodni będą przepierzać kurę .Jeżeli możecie napiszcie jakie ceny na południu kraju i w Poznaniu . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co kupujecie tak tanio dajcie do siebie namiar bo mi mój nie chce opóścic ceny. Ja kupuje 1A-31, 1B-29, 2A-27, 2B-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pare pytan:

-poszukuje jaja pow.75 gr zaplace 37gr.

-mam do zaproponowania opakowania styropianowe najwyzszej jakosci (gladkie, nie lamiace sie i lepiej zamykajace sie od papieru, w roznych kolorach,z dowolnym nadrukiem) szybki czas realizacji zamowienia wraz z nadrukiem (barwa kolorow lepsza od opak.z papieru czy z szarej lub bialej masy) i oczywiscie tansze niz tradycyjne opakowania papierowe w zaleznosci od producenta od od 4 do 7 gr i oczywiscie zapytanie mam odnosnie tych opakowan za i przeciw sprzedazy tych opakowan sam osobiscie zamawiam patrie probno z wlasnym nadrukiem prosze o opinie

-

Odnosnie ceny jaj sadze ze grono hodowcow pochelpilo sie na cene (oczywiscie nie oskarzam jednego kolegi bo go wyrolowala ubojnia) i przytrzymywalo stare stado jak sie dalo i zamiast wycinac je 2 tygonie przed swietami to po dzis dzien jeszcze je maja bo nie moga ich zbyc a tak pare milionow jaj dzienie by bylo mniej i niebylo by takich hustawek cen w przeciagu 17-22 kwietnia tym bardziej to forum czyta coraz wiecej osob i wiesci o cenie rozchodza sie blyskawicznie (napisze 1a 26 to drugi tez chce ta cene itd.) na dzisiaj cena zaporowa na 1a to 28 gr czyli 6,5 euro/centa czyli cena troche nizsza od rynku niemieckiego 6,8 przy tych cenach niedlugo powinien na nowo ruszyc eksport po ustabilizowaniu sie sprzedazy bo jak na razie jest zastuj po swiateczy i eksporterzy maja w czym wybierac jesli chodzi o oferty sprzedazy Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o opakowania styropianowe to mam o nich jak najlepsze zdanie .Korzystałem z nich przez trzy lata , z nadrukiem cena była ok.0,25 gr za 10 .

Obecnie przeszedłem na opakowania plastikowe przy cenie 0,22 gr za 10.

Opakowanie papierowe było zawsze najdroższe , ale na dzień dzisiejszy ok. 0,30 gr za 10 jest ceną zaporową-dla najbogatszych .Moi klienci nie robili różnicy co do opakowania jaja , uważam , że zmiana pudełka powoduje przyciągnięcie klienta do nowego .

 

Kolego LOGIC 77 podaj swój numer to CI sms wyślę nr fermy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję poważnej fermy klatkowej do stałej współpracy.Interesuje mnie jajko 1A,1B i 2A z dostawą samochodem z windą.Dostawa-na początek około 150 skrzynek tygodniowo łącznie trzech sortów-woj.podlaskie.Kontakt:tel 602 298 096 lub mail mb19712@poczta.onet.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM ,chciałbym się dopytać czy te plastykowe opakowania a'10 są za 22 gr. z etykietą (naklejką) i czy to cena netto , czy brutto. Proszę o jakiś namiar na te opakowania.Pozdrawiam wszystkich Hodowców i Handlowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie ruch w interesie jakby mniejszy niż to zwykle po świętach bywało.

Co do cen to co słyszę i obecnie jest to wyglądają następująco:

Ex - 0,37 O - 0,34-0,33 Ia - 0,31-0,30 Ib - 0,29-0,28 IIa - 0,27-0,26 IIb - 0,24 III - 0,22

Jest dużo telefonów od klientów ale narazie jak widać każdy czeka że jeszcze coś poleci a za chwilę może się okazać że jak zaczną kury przepierzać lub wycinać stada to jajka pewnych sortów może braknąć także ruchy cenowe mogą być i w dół jak i w górę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Nie zgadzam sie ze po "Tych " Swietach ruch mniejszy... Zawsze tak bylo Jak to po paru dniach bez sprzedazy jaj sie nagromadzilo . Co nie znaczy ze zejscie znacznie zmalalo !! Moze minimalnie . A co do cen to we wtorek sprzedalem 16 palet "3" (0.40-0.50gr ) po 0.24 gr Towar z tego co wiem wysylany jest na rynek unijny. Pozostale asortymenty w cenie 1A-0.31 1B-0.29 itd. Ceny na fermie bez dowozu . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Zejście towaru po świętach jest dramatycznie słabe i mało kto się tego spodziewał. Południe Europy juz nie chce płacić cen do których przywykliśmy. Tiry z Rumunii i Słowacji nie stoją pod fermami jak to było jeszcze parę tygodni wcześniej. Realne ceny na dziś loco ferma:

Ex - 0,37-0,36 O - 0,35-0,34 IA - 0,29-0,27 IB - 0,27-0,25 IIA - 0,25-0,24 IIB - 0,22-0,20.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy nie przesadzacie z tym mniejszym ruchem na fermach ? Jak do tej pory tego nie zauważyłam, a może to tylko pobożne życzenia osob mało życzliwych ? Kwiecień najlepszy od dziesięciu lat. Czasami zapas z kwietnia sprzedał się dopiero w sierpniu, a w tym roku zejscie jest stabilne. Koniec miesiąca klienci wyczyszczeni po świetach z gotowki, a tu podatek do zapłacenia. Być może, że gdzieś lokalnie odłoży się jakaś paleta, ale nie jest to zastój. Mam wrażenie,że komuś bardzo zależy na sianiu paniki. Wyluzujcie w wekend majowy ludzie też jedzą jajka. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos rzucił temat opakowań plastikowych na jaja

Ile faktycznie kosztuje takie opakowanie i przy jakiej ilości?

Bo papierowe ostatnio do góry poszły i trzeba alternatywy szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...