Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:28 Wto 19 Lis 2019

Cebula
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mateusz1999

PostWysłany: 19:25 Sro 13 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sieliscie kiedys juz którąś z tych odmian cebuli ozimej? augusta, swift, glob? co o nich sadzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
malkolm2

PostWysłany: 08:07 Wto 8 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam tylko kilka arów, poletko doświadczalne, w następnym roku będzie o wiele więcej i pryskam co mam pod ręką, bravo vondozeb amistar, curzate
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mateusz1999

PostWysłany: 21:53 Pon 7 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak szary nalot to raczej maczniak ale czemu amistarna poczatek ? jak juz jest zarodkujacy grzyb polecaja dawac acrobat'a.. chyba ze jest jakas róznica w tymaspekcie miedzy dymka a z siewu.. u mnei sie pojawily male wciorniastki ale to przyczyna dlugotrwalej suszy u mnie:/ tez dwa razy pryskalem na robaki. pozdro Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
malkolm2

PostWysłany: 20:13 Pon 7 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam panów, u mnie problemu ze szkodnikami niema (2 razy profilaktycznie diazol, zostało troszkę z marchewki Smile mam problem z grzybem którego nie mogę zidentyfikować, najpierw robią się białe plamy a później na tych plamach pokazuje się szary nalot, opryskałem amistarem mam nadzieje że pomorze ( jest to tylko na cebuli z dymki, z siewu czysto)
Powrót do góry
Mateusz1999

PostWysłany: 15:27 Wto 24 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak tam szkodniki dokuczają ? u mnie byl nalot mszyc mlode juz sa wiec sie prysnie nurella i na choroby profilaktycznie akrobatem albo czyms tanszym
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 17:57 Czw 5 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też zastosowałem panide , ale chyba lontrel się szykuje, jest żułknica drobnokwiatowa niestety
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 22:07 Czw 1 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy jak posialiście cebulki - i co dalej.
Ja po siewie jak zawsze Panida 330EC 4l/ha, po 10 dniach nie randoup tylko Galigan 100ml/ha. Cebulka ma ładne kiełki ale przydał by się deszczyk.
W tym roku powałowałem 1 ha rewelka jak narazie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Ry-Bo

PostWysłany: 21:27 Pon 21 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko jest przyszykowane od tygodnia ... ale pogoda nie pozwala Sad

non-stop pada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alfl

PostWysłany: 19:10 Pon 21 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dzis zaczalem siac cebule, wreszcie mozna wjechac w pole a wy juz zasialiscie?
Powrót do góry
Ry-Bo

PostWysłany: 17:44 Pon 21 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to pisz, ze sadza na szczypior Wink
Powrót do góry
Peron

PostWysłany: 19:46 Sob 19 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle wiem: kupują cebule w workach, sadzą na stoły drewniane w tunelu foliowym, podlewają. Jak szzypiot jest dośc duży, to wycinają ze stołów, pracownic obierają ze skórki do białej cebuli, wiążą w pęczki po 3 lub 4 sztuki, we folijkę ładnie i gumeczką. Potem to w klatki i na auto, a wieczorem do odbiorcy jadą. zeby była z tego kasa, to trzeba miec stałego odbiorce i dużo dziennie robić pęczków, bo to jest kilkanaście groszy na pęczku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ry-Bo

PostWysłany: 21:58 Wto 15 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peron napisał:
A mój znajomy robi tak: kupuje cebulę w workach, sadzi na stołach, podlewa, jak puści szczypior, to wycina, obiera ze skórki, pęczkuje i niezłą kasę na tym robi. Towar kupuje gośc, który wstawia to do supermarketów.

mozna cos wiecej na ten temat? gdzie kupuja? po ile? w jakim celu?
Powrót do góry
Peron

PostWysłany: 23:59 Sob 12 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mój znajomy robi tak: kupuje cebulę w workach, sadzi na stołach, podlewa, jak puści szczypior, to wycina, obiera ze skórki, pęczkuje i niezłą kasę na tym robi. Towar kupuje gośc, który wstawia to do supermarketów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Alfl

PostWysłany: 19:50 Sob 12 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie odmiany w tym roku zamierzacie siac?
Powrót do góry
Mateusz1999

PostWysłany: 18:22 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj cieenutko z cebulka.. 23 gr proponuja za luuz i 35 workowana...
Powrót do góry
bzyczek_2

PostWysłany: 19:40 Pon 10 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to cena spadła w ostatnim tygodniu o kolejne 5gr
@wjacek cebulę sieję od 8 lat lecz zawsze siałem późne odmiany a w tym roku chcę spróbować z wczesną
Powrót do góry
Ry-Bo

PostWysłany: 17:14 Pon 10 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak u Was z cena? po ile sprzedajecie? chodzi mi o workowana ... czas zaczac sprzedawac, a slyszalem ze zastoj w swiecie cebulowym ...
Powrót do góry
Mateusz1999

PostWysłany: 01:07 Pon 10 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie przechowuje cebulka? planujecie sprzedaż w najblizszym czasie?
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 20:35 Sob 8 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy powoli trzeba zacząć się zastanawiać co siać dlatego proszą o opinie jaka jest najlepsza odmiana bardzo wczesnej cebuli ziemie mam 4 i miejscami słabszą a cebulę chcą po wykopaniu przeznaczyć na obieranie na biało jaka odmiana da wysoki plon i dużą cebulę Question[/quote]

Na kl.4 i słabszej to ja bym się zastanawiał nad sensem siania cebuli w ogóle no chyba, że na oborniku.
Z wczesnych odmian dobrych Korona, Spirit i polska Majka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
bzyczek_2

PostWysłany: 00:23 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz1999 napisał:
jak tam w cebulowym swiatku ? Wink sprzedana ? mi zostalo ponad 150 t ... miałem odmine grabowską pomimo wczesniejszych opini co do duzej ilości cebul baczastych tej odmiany nie bylo wcale tak... plon naprawde dobry ogólnie poecam tą odmiane no moze szczypior nierównomiernie sie kladzie... zobaczymy jak sie przechowuje.. narazie w miare... nawozy kupione? kurcze przezylem szok cenowy przy zakupie nawozów 30 % wieksze ceny!! jakie polecacie odmiany wczesne ? (poza majka) pozdrawiam Smile

koledzy powoli trzeba zacząć się zastanawiać co siać dlatego proszą o opinie jaka jest najlepsza odmiana bardzo wczesnej cebuli ziemie mam 4 i miejscami słabszą a cebulę chcą po wykopaniu przeznaczyć na obieranie na biało jaka odmiana da wysoki plon i dużą cebulę Question
Powrót do góry
Mateusz1999

PostWysłany: 23:47 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze pewien zastój w naszym temacie ;/... jak radzicie sobie z chwastami na waszych uprawach? czy stosujecie mechaniczną ochronę przed chwastami?
Powrót do góry
Mateusz1999

PostWysłany: 21:18 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak tam w cebulowym swiatku ? Wink sprzedana ? mi zostalo ponad 150 t ... miałem odmine grabowską pomimo wczesniejszych opini co do duzej ilości cebul baczastych tej odmiany nie bylo wcale tak... plon naprawde dobry ogólnie poecam tą odmiane no moze szczypior nierównomiernie sie kladzie... zobaczymy jak sie przechowuje.. narazie w miare... nawozy kupione? kurcze przezylem szok cenowy przy zakupie nawozów 30 % wieksze ceny!! jakie polecacie odmiany wczesne ? (poza majka) pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ry-Bo

PostWysłany: 16:04 Sob 27 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A macie kogos na dolnym slasku moze, kto dosc dobrze(nie mowie od razu, ze oczekuje jakich cudow Wink) placi za workowana? Najlepiej w promieniu 100km od Wrocławia i najlepiej w poludniowa strone Wink

Moge dowozic ...

pzdr.
Powrót do góry
darekka

PostWysłany: 12:25 Sob 27 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapytaj może tego gościa http://www.cebulka.neostrada.pl/indexpl.htm
to jest w pobliżu Bydgoszczy. Wiem ża robi 2 Tiry tygodniowo na biało.
Ma też kilkadziesiąt hektarów swojej, ale często dokupuje.
Byłem u niego parę lat temu to mówił, że na ogół dokupuje kilkaset ton.
Ja na szczęście miałem wczesną i całość zeszła w lipcu i sierpniu. Co roku mam póżną, a w tym była wczesna.
Jak myślicie czy tak niskie ceny spowodują odejście części rolników od cebuli?
Powrót do góry
bzyczek_2

PostWysłany: 20:48 Sro 24 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w okolicy cena mizerna. 20gr/kg wieziesz luzem w łusce ale cena 20gr jest za kilogram po obraniu a w przypadku mojej cebuli odpad będzie pewnie w granicach nie mniej jak 30% ja odrzucą mniejszą tak więc cena realna wyjdzie jeszcze niższa. Na giełdę do Kalisza bym śmigał tylko mam bydło mleczne no i jestem uwiązany Crying or Very sad tak więc szukam odbiorcy w łsce lub workowanej tylko że z domu.Może ma ktoś jakieś namiary na klienta Question Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Skocz do: