Skocz do zawartości
wetman

zużycie paszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie zużycie paszy jakie zaobserwowaliście w swoich hodowlach i kalkulację cenową uzyskania jednego kilograma żywca w poszczególnych fazach wzrostu. Mam pod opieką prosięta, które przyrosły (średnio cały miot) między 22 kg a 37,5 kg (zakup waga 22kg) czyli około 15,5 kg w 30 dni zjadając 25 kg paszy(zboże + koncentrat). Jak tam u was. Zużycie wyszło 1,61paszy/1kg przyrostu. Kalkulacja 1,61*1,1=1,77zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie mi, że nie sprawdzacie zużycia paszy. Przecież to podstawa kalkulacji dawki pokarmowej. Nie wiecie ile żre świnia! To jak na niej można zarobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wetman tutaj sami pasjonaci hobbysci tak jak 90 % rolnikow a wydawaloby sie ze tu sa inni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wetman tutaj sami pasjonaci hobbysci tak jak 90 % rolnikow a wydawaloby sie ze tu sa inni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Nowy32. Dopiero jak im zabraknie zboża a to będzie niedługo to zaczną liczyć. Hobbyści cholera!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiaczek 72 -89 kilo, 17kg przyrostu, genetyka wiejska, w 13 dni. Co wy na to? Średnia dzienna 1,3kg! Przy zużyciu paszy 2,7 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie zużycie paszy jakie zaobserwowaliście w swoich hodowlach i kalkulację cenową uzyskania jednego kilograma żywca w poszczególnych fazach wzrostu. Mam pod opieką prosięta, które przyrosły (średnio cały miot) między 22 kg a 37,5 kg (zakup waga 22kg) czyli około 15,5 kg w 30 dni zjadając 25 kg paszy(zboże + koncentrat). Jak tam u was. Zużycie wyszło 1,61paszy/1kg przyrostu. Kalkulacja 1,61*1,1=1,77zł.

 

Do wetman

kolego masz zaje.....te zużycie paszy na kologram przyrostu, obserwowane u młodego drobiu. gdyby tak było to nic tylko produkuj trrodę chlewną - czysty biznes!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na warchlaku zużycie mam wyższe niż Wetman (ok 1,7) za to w tuczu już 3 raz z rzędu wyniki te same 2,35-2,4. Przyrosty średnio 960g/dobę. waga końcowa 110 średnia mięsność 57-58%.

genetyka:

lochy pbz x wbp (75%)

lochy Naima (13%)

lochy pbz (10%)

lochy duroc (2%)

 

knury (nasienie)

dur x pie 75%

PIC 13%

WBP 8%

dur 1%

pie 1%

 

 

Ceny pasz:

6,0 Superprestrter (prłnaporcja)

2,8 Prestarter (na koncentracie 50%)

1,25 Starter I (premix 4%, soja, olej, zamiennik soji, m. rybna, zboże)

1,10 Starter II (premix 4%, soja, olej, m. rybna, zboże)

0,77 PT 1 (premix 3%, soja, olej, rzepak, zboża)

0,70 PT 2 (premix 3%, soja, olej, rzepak, zboża, bobik)

0,62 PT 3 (premix 2,5%, soja, rzepak, zboża, bobik)

 

Na podobnych recepturkach (bez rzepaku) kolega o identycznej genetyce zszedł ze zużyciem na równe 2,3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...