Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Malkolm tak sobie przegladm internet i znalazlem kilka ogloszen z kombajnami orlik i neptun! Jak myslisz da sie wykopac neptunem buraki (jak by go troche uszczelnik)a co myslisz o orliku!!?? marchwi to pewnie raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak poszukasz w Internecie a jak nie to idz do supermarketu i popatrz jakich firm przetwory sa sprzedawane pospisuj z etykietek adresy i podzwon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje czy odmiany cylindryczne jak np.Regulski Cylinder nadaja sie do przetworstwa??

Gdzie kupujecie nasiona? Luzem czy sa one paczkowane po na 1kg? i jakie mniej wiecej ceny za kg i ile na hektar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz w googlu regulski i będziesz miał informacje o nim:) nie siałem tej odmiany choć jest dość popularna. nasiona kupuje w firmie polan, mają również sklep wysyłkowy, ja kupuje w hurtowni w Rzeszowie na ulicy lubelskiej, pakowane są po 0,5 kg. ceny polskich nasion są bardzo niskie, kilkadziesiąt zł na hektar. za nasiona powiedzmy z bejo trzeba wydać około 600 zł.

a ilość wysiewu na ha zależy od przyjętego sposobu uprawy, odległości między rzędami, odmiany(są odmiany jedno i wielokiełkowe, różne mają wielkość kłębków) zależy też jakim siewnikiem siejesz , punktowym czy szczoteczkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info! w przetworni polecili mi wlasnie ta odmiane ze jest dobra i nasiona produkowane przez ozarow najprawdopodobniej! Pytalem sie ich o patryka to mowili ze w suchych latach widoczne sa w nim pierscienie i zalezy od pogody tak wiec nie polecali jej do siewu! No bede sial siewnikiem szczoteczkowym bo taki zakupilem za 400zl na poczatek wystarczy. tylko sie zastanawiam czy siac co 67 w dwoch rzedach czy co 45 cm. imam dylemat!

 

Co do hurtowni to jak na lubelskiej to pewnie gdzies kolo ARiMR na rynku hurtowym kupujesz??

CZy opryski mniej wiecej te same co na byraka cukrowego sie stosuje?

Jaki program ochrony bys polecil w tym roku?

Aha i Srodki ochrony roslin kupujesz tez gdzies w rzeszowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje co 67 w dwóch o zbioru kombajnem o wiele lepiej.

hurtownia jest obok rynku, jest orlen, później agencja a następny taki żółty budynek to hurtownia

w środki zaopatruje mnie agricola lublin, jest o wiele tańsza od konkurencji, i znam właściciela jednego ze sklepów, nawozy zresztą też ta kupuje.

co do oprysków to zawsze stosuję zaraz po siewie buracyl, a później betanal, dalsze zabiegi zależne są tego jakie chwasty występują, jeśli siejesz po rzepaku to po siewie zastosuj sisko zamiast buracylu, jest to jedyny środek biorący samosiewy rzepaku. można stosować też go później, wszystkie zabiegi prócz burcylu stosuje się na siewki chwastów 3 albo 4 krotnie, czasami uda się 2, do tego trzeba oczywiście coś na jednoliścienne

przyda pewnie ci się coś an chwościka, tutaj ja co roku eksperymentuje, ostatnio miałem coś niezłego ale nazwy nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej jak poszukasz w Internecie a jak nie to idz do supermarketu i popatrz jakich firm przetwory sa sprzedawane pospisuj z etykietek adresy i podzwon

 

No właśnie na hasło burak ćwikłowy znalazłem to uprawa buraka ćwikłowego. Sporo tam piszę o dobrze garunków i ogólnie o uprawach.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siejecie już buraczki?? mnie korci już ale chyba jeszcze trochę za wcześnie. boję się przymrozków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj posialem marchew i pietruszke na buraczka nie starczylo czasu i w piatek chcialbym to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko zostawiam na przyszły tydzień, u nas co dziennie temperatura jest około 0, marchew długo schodzi więc raczej będzie bezpieczna a buraki czasami jak jest wilgotno po po 6 dniach są na wierzchu. czym zaprawiacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie odmiany wybrales?

ja sieje buraczka nochowski

a marchew karotan, monante i zabraklo mi holenderskiej to dokupilem Koral-a teraz musze sie zastanowic nad ochrona przed chwastami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku lat sieje patryka dlatego że jest jedno kiełkowy, w tym roku tez spróbuje holenderskich , nie pamiętam nazwy odmiany, tak z arów

marchew joba, koral jest dobrą odmianą, kiedyś siałem, ładnie się wybarwia

marchew chyba opryskam commandem, a buraki buracylem, wszystko zaraz po siewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryka nie sialem bo w jednej przetwrni powiedziano mi ze w suchych latach moga byc widoczne pierscienie i cos im to nie pasuje!!!! Holenderskich nie sialem bo troche drozsze nasiona!!! Popelnilem maly blad agrotechniczny bo buracylem powinno sie pryskac przed sianiem i wymieszac z gleba lub na wilgotna ziemie, ale niestety susza. Wiec poczekam i opryska powschodowo betanalem + 0,25 kg buracylu przynajmniej tak mi doradzono w sklepie.A czym bedziesz pryskal na jednoliscienne glownie chodzi mi o perz? Marchew bede pryskal afalonem ale tez nie wiem co na jednoliscienne!!????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buracylu nie trzeba mieszać z ziemią , w ćwikłówce nie wolo nim pryskać po wykiełkowaniu roślin bo mogą zostać zbyt duże pozostałości i będziesz miał problem. ja po wschodach raz pryskam betanalem a później sisco, inne środki i inne chwasty biorą dobrze się uzupełniają,

a na jednoliścienne agil albo fusilade, jeśli masz perz to najlepiej podzielić dawki agila

w marchewce sam afalon nie wystarczy bo przepuści ci rumian i przytulie, można przedwschodowo zastosować racer, command, albo stomp(panid), powinny z tym sobie poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałem jeszcze stompu, jak będzie taka pogoda to pewnie zostanie tylko racer, jest najdelikatniejszy, afalonem teraz bym nie radził , przy suszy potrafi podpalać młodziutkie roślinki

czym zaprawiałeś nasiona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy stosował ktoś z was buracyl powschodowo na buraki ćwikłowe?

Czy nic im się nie stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też sarfunem, kiedyś raz dodałem 0,25kg na ha do betanalu i było ok, w tamtym roku pryskałem dzień przed wschodami i nic im nie było , ale staram się takich rzeczy nie robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny oprysk napeno bedzie Agil-em i pewnie betanalem. A jak jest z roznymi mszycami i tym podobnymi -co roku sie pojawiaja w buraczku czy tylko czasami? bo cukrowe byly otoczkowane to nie bylo tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zaczął już ktoś ćwikłę zbierać?? u mnie całkowite dno, pewnie 30ton z hektara nie będzie, koniec z używaniem buracylu przedsiewnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników i pytam gdzie kontraktujecie buraczki, bo mam zamiar posiać, tylko najpierw muszę zakontraktować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...