Skocz do zawartości
Wojcieszka

Polisa lokacyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś korzystał z takiego produktu, żeby ominąć podatek Belki (podatek od zysków kapitałowych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polisa lokacyjna - i inne podobne produkty - czy po to żeby nie oddać fiskusowi 19% z zysku wolisz ryzykowac utrate kapitału ? Popatrz w inter\necie ile wszystkie fundusze w ubiegłym roku straciły pieniędzy (faktycznie nie fundusze tylko ludzie którzy chcieli ominąć podatki od zysków z oprocentowania lokat) i kiedy te straty odrobią ? Myślę że nieprędko. Ale każdy z nas zarządza swoimi finansami więc działaj jak chcesz ... Przecież to Twoje oszczędności a nie nasze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję jest to produkt ubezpieczeniowy i przynosi z góry ustaloną stopę zwrotu, jednak gwarancją objęta jest jedynie połowa wartości wkładu, tak czy inaczej oferta jest porównywalna do lokat, ku którym jednak bym się skłaniał, ze względu na prostotę warunków i większą swobodę dysponowania wkładem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co przeglądałem polisy gwarantują jednak 100 % kapitału. Jest wypłacane z tytułu ubezpieczenia osobowego, więc nie jest depozytem bankowym bo jako ubezpieczenie podlega Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Dlatego wydaje mi się w pełni bezpieczne. No i oprocentowane 5,67 w skali roku. A na 12 miesięcy wydaje mi się, że teraz najlepiej zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w przypadku umów ubezpieczenia na życie UFG gwarantuje tylko 50% wierzytelności (max 30 tys euro), a znalezienie lokaty oprocentowanej powyżej 7% nie jest problemem i warto uwzględnić zwiększające się prawdopodobieństwo zniesienia podatku belki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, no ale skoro bank mi zapewnia bezpieczeństwa 100% kapitału, to chyba nie tylko na papierze. Podatek Belki jeśli zostanie zniesiony, to tylko dla inwestycji na okres 12 miesięcy, a w tym momencie takich lokat można szukać ze świeczką w ręku, widziałem tylko hybrydowe np. 6% przez 11 miesięcy, a tylko w ostatnim 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zabezpieczenie warto spytać w banku, a lokatę oprocentowaną na 7% można założyć w bankach Czarneckiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bank zabezpieczenie daje jednak i w tym momencie mogę się czuć bezpiecznie. W zasadzie nawet w prasie jakoś lokat nie polecają, co też biorę pod uwagę. Ciągle za to mnie zastanawia najbardziej optymalny czas na tą inwestycje, najbardziej przekonująca jest opcja 12 miesięczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie rozumiem toku rozumowania, ale podoba mi się ze względu na nieszablonowość, co do okresu inwestycji jest on uzależniony od celu przeznaczenia lokowanych środków i tutaj mogą pojawić się inne opcje takie jak fundusze inwestycyjne, lokaty strukturyzowane czy też nawet obligacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem polisy do struktur (na których można zarobić sporo więcej), bo nadrzędną cechą polisy jest bezpieczeństwo bez ryzyka, więc porównywać ją można do lokaty. Widzę również chęć banków starających się zainwestować w lokaty, by poprawić ich depozyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę również chęć banków starających się zainwestować w lokaty, by poprawić ich depozyt.

 

teraz to trochę namieszałeś- lokata i depozyt to jedno i to samo.

Tak na marginesie: jeśli chodzi o duże pieniądze to większość banków zaproponuje indywidualnego doradcę.

Jeśli zdecydujesz się na jakiekolwiek polisy czy fundusze inwestycyjne, to nie zapomnij przeczytać wszystkich warunków umowy, łącznie ze wszystkimi regulaminami do których odnosiła się będzie umowa i ze wszystkimi tabelami opłat i prowizji. Czasami może sie okazac że zamiast obiecanych 15% zysku przy wypłacie skasują ci 8% prowizji i wtedy nie robi się to już takie atrakcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dodatku do gazety wyborczej'pieniadze' z tego czwartku lub poprzedniego[nie chce mi sie szukac] bylo na temat .kissmy i jaro ma ja racje to wcale nie taki dobry produkt jak go zachwalaja-drobny druk na koncu sie klania jak zawsze.cudowne okazje i zarobki skonczyly sie w polowie ubieglego roku[chyba ze mi sie tak wydaje].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cud okazje wierzyć się nie da, to na pewno. W sumie teraz opinia o niektórych bankach dosyć po(słowo zostało usunięte)dła, co też mnie nie cieszy. Nie wiem, może spróbuje w którymś z norweskich banków się umówić z doradcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie obliczyłem, iż efektywne oprocentowanie na moim rachunku oszczędnościowym w eurobanku wynosi blisko 6,23% (netto oczywiście), lokata długoterminowa i polisy przegrywają (pomijając oczywiście czynnik zmienności stóp procentowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze Panom opis wszystkich produktów zaczynając od tych w których nie ma ryzyka do takich w których ma duże ryzyko inwestycji :

 

1. Lokaty |0/10 punktów ryzyka| – Aktualnie rozpoczyna się ciekawa sytuacja na rynku depozytów w naszym kraju . Rok temu po wakacjach rozpoczął się „ lokatowy szał „ . Od września do grudnia oprocentowanie lokat rosło od 7% do 11% max. Co spowodowało ogromne ilości wpłat do banków i w tym roku trzeba będzie rolować ten ogromny dług – czyli zaproponować klientom coś aby ich u siebie zatrzymać . Zacznie się znowu wojna na lokaty ale w tym roku widać , że wygląda ona inaczej i banki zamiast oferować klientom lokaty roczne dobrze oprocentowane – oferują lokaty 2 i 3 miesięczne z oprocentowaniem sięgającym 8% . Lokaty bankowe roczne są bardzo nie ciekawe . Banki robią tak bo wiedzą , że oprocentowanie lokat musi zacząć bardzo spadać . Generalnie rzecz biorąc lokata bankowa pozwala klientowi zarobić od 0,4% do 0,6% powyżej rocznej inflacji .

2. Polisolokaty | 0/10 punktów ryzyka | - Są to lokaty ubrane w ubezpieczenia co chroni je przed podatkiem belki – mają tzw. Tarczę podatkową . Są wyżej (w stosunku rocznym) oprocentowane niż lokaty bankowe . Inwestycja w te instrumenty pozwoli Panom zarobić od 0,6% od 0,8% powyżej stopy inflacji

3. Produkty Strukturyzowane | 3/10| - Są to produkty już inwestycyjne ale z 100% ochroną kapitału . W przypadku gdyby Panowie nie zarobili na produkcie sprzedawca produktu zwraca Panu 100% tego co Pan zainwestował . W zachodniej Europie są bardziej popularne niż fundusze u nas rynek tych produktów na razie jest nie duży ale tak czy siak sprzedaż sięgnęła ponad 2 mld zł . MY w nie inwestujemy jak produkt jest dobry od maja do lipca wszystkie produkty jaki pokazał Noble BANK NWAI czy Wealth Solutions były beznadzieje . W tym miesiącu pokazał się pierwszy sensowny .

4. Fundusze inwestycyjne TFI| 7/10| – dostępne u nas fundusze inwestycyjne – przepraszam za stwierdzenie są w większości słabe i beznadziejnie zarządzane . Minusów naszych krajowych TFI jest multum a największy to opłaty . Żądają 4,5% rocznie plus 5% za wejście za to że są lepsze od Benchmarku , którym jest WIG – WIG spadnie 40% oni spadną o 35% i każą się z tego cieszyć . Proszę mnie dobrze zrozumieć ale z tymi , z którymi mieliśmy do czynienia niestety szybko skończyliśmy współpracę.

5. Fundusze inwestycyjne TFI niebenchmarkowe „absolute return” | 7/10 | - w Polsce dostępny jest tylko jeden fundusz tego typu . Działa od czerwca i jest póki co rewelacyjny i bardzo dobrze zarządzany nazywa się AGIOFUNDS i mają 2 fundusze MUTISTATEGIA I Kapitał . Minus jest jeden - aby wejść trzeba zainwestować 40 000 Euro ale powim szczerze sądzę , że warto .

 

JEżeli mają Panowie jakieś pytania zostawiam do siebie kontakt 668486000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...