Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy ktoś stosował mieszanke stabilanu i mocznika, ajak stosował to w jakich ilościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem taką mieszankę w ubiegłą sobotę. Dawałem 1,2l stabilanu (pierwsza dawka kolanko jest na pograniczu z ziemią) i ok 12kg mocznika na ha trochę więcej też nie zaszkodzi ale bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKI21 zamierzasz jeszcze dołożyć chlorku chloramekwatu a susza? stabilan ma 750 więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze nie panikuje w sobotę daje drugą dawkę 0.8l na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek - ja bym na Twoim miejscu dal najpierw Huzar + siarczan a jakies 7 dni pozniej reszte, inaczej mozesz troszke przypalic. Ale poniewaz napisales 19, ze jedziesz jutro, wiec juz chyba sam wiesz czy przypalilo czy nie. Moim zdaniem po prostu troche za duzo jak na jeden zabieg.

 

Malkolm - 1 kolanko jest jak na samym dole lodygi pojawia sie pierwszy wezel. trzeba rozciac lodyge i zobaczyc. U mnie (polnocna wlkp) juz powoli sie to zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile % roztworu mocznika mozna dodać do dawki 0,3 Moddusa + 5% siarczan Mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malkolm - 1 kolanko jest jak na samym dole lodygi pojawia sie pierwszy wezel. trzeba rozciac lodyge i zobaczyc. U mnie (polnocna wlkp) juz powoli sie to zaczyna.

wiem, u mnie na bardzo wczesnych też , ale chyba jeszcze ze szybko na skracanie,

kiedy sypiecie drugą dawkę azotu, ja zawsze dawałem tak na drugie kolanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Dolnym Śląsku juz tydzień temu to był optymalny czas na zastosowanie antywylegaczy ...w pszenicach sianych w terminie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marku raczej tego nie powinieneś robić, namyśl się czy chcesz żeby roślina lepiej rosła czy żeby była niższa, ja mam w planie do ccc dolać mikroskładników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocznik 10-12% plus siarczan magnezu 5% ciepło wilgotno, pomaga w działaniu CCC niska temperatura podczas zabiegu i średnia dobowa, przymrozki CCC nie działa praktycznie

CCC nie powinno się stosować:

Po poprzedzającej suszy trwającej od stadium jednego do dwóch kolanek. W ten sposób zapobiega się skróceniu kłosa. po ukazaniu się czubków liści flagowych,szczególnie wtedy gdy przedtem panowała zimna, wilgotna pogoda. Stosowanie w późniejszym terminie jest mało efektywne, a późne stosowanie (10-12 dni przed kwitnieniem) powoduje opóźnienie procesu kwitnienia i może być szkodliwe.

Przy skracaniu źdźbła przy pomocy CCC opóźnia się również wzrost korzeni na długość. Po 10 dniach korzenie rosną znów normalnie. Jeżeli w tym czasie panuje susza wówczas gleby lekkie, przy jeszcze nie zupełnie zwartym łanie, szybko wysychają i rośliny cierpią na niedostatek wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy sypiecie drugą dawkę azotu, ja zawsze dawałem tak na drugie kolanko

Drugą dawkę azotu stosuje

w fazie strzelania w źdźbło,

gdy pszenica osiągnie fazę

2-4 kolanka. W tym okresie

podaje 30-40% dawki

całkowitej azotu. Azot podany

pod pszenicę w tym

okresie wpływa korzystnie

na utrzymanie odpowiedniej

ilości źdźbeł kłosonośnych,oraz liczbę ziaren w kłosie i

długość kłosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy sypiecie drugą dawkę azotu, ja zawsze dawałem tak na drugie kolanko

Drugą dawkę azotu stosuje

w fazie strzelania w źdźbło,

gdy pszenica osiągnie fazę

2-4 kolanka. W tym okresie

podaje 30-40% dawki

całkowitej azotu. Azot podany

pod pszenicę w tym

okresie wpływa korzystnie

na utrzymanie odpowiedniej

ilości źdźbeł kłosonośnych,oraz liczbę ziaren w kłosie i

długość kłosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie moja pszenica osiaga 26gluten i opadanie 340 to nie żadna rewelacja co zrobić żeby podnieśc gluten?

Aminopielik gold czy chwastox trio ?

Co powiecie o odzywce Plonwit Z warto dawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie miał ktoś PAŁECZNICĘ ZBÓŻ w jakimś zbożu? na to djabelstwo działa tylko triadimenol i imzalil wiec traz tylko falcon ale zamało ma tej substancii , może macie jakieś doćwiadczenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aminopielik gold czy chwastox trio ?

 

Herbicyd zależy od chwastów jakie masz. Generalnie dla pszenicy ozimej polecałbym Aminopielik Gold a dla jarej Chwastox Trio. Ale sam musisz dobrać sobie herbicyd do chwastów. Poza tym jest dużo innych dobrych herbicydów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam pytanie moja pszenica osiaga 26gluten i opadanie 340 to nie żadna rewelacja co zrobić żeby podnieśc gluten?

Aminopielik gold czy chwastox trio ?

Co powiecie o odzywce Plonwit Z warto dawać?

żeby podnieść gluten trzeba pszenicy dostarczyć łatwo przyswajalnego azotu w czasie kłoszenia się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aminopielik gold czy chwastox trio ?

 

Herbicyd zależy od chwastów jakie masz. Generalnie dla pszenicy ozimej polecałbym Aminopielik Gold a dla jarej Chwastox Trio. Ale sam musisz dobrać sobie herbicyd do chwastów. Poza tym jest dużo innych dobrych herbicydów.

 

Przestrzegam przed Goldem. Zastosowałem go raz i efekty przyniósł mierne! Zastosowałem oczywiście w pełnej dawce przy sprzyjającej pogodzie. Odradzam stanowczo. U mnie sprawdza sie Sekator OD.

 

Jutro będę pryskał bo wcześniej krucho z czasem było a ostatnio przymrozki były. trochę późno ale będzie dobrze..tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy kyoś stosował huzar pak i w jakich dawkach huzaru i tego drugiego środka stosuje sie, bo ja dałem 150 huzaru i 0.375 tego drugiego na hektar. Czy nie za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam pytanie moja pszenica osiaga 26gluten i opadanie 340 to nie żadna rewelacja co zrobić żeby podnieśc gluten?

Dać dużo N. Nawet po kwitnieniu oprysk 5% roztworem mocznika sporo pomaga Gluten to białko, białko zawiera azot. Jak badają spektrometrem to fajnie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam pytanie moja pszenica osiaga 26gluten i opadanie 340 to nie żadna rewelacja co zrobić żeby podnieśc gluten?

Aminopielik gold czy chwastox trio ? Co powiecie o odzywce Plonwit Z warto dawać?

Najlepiej podać trzecią dawkę azotu w fazie kłoszenia roślin;

podtrzymuje ona i przedłuża dobrą aktywność fotosyntetyczną

roślin, sprawia, że fotosynteza w zielonych częściach roślin

przebiega sprawnie i na wysokim poziomie. Azot w tej fazie

rozwoju roślin szczególnie korzystnie wpływa na masę 1000 ziaren oraz na kształtowanie cech jakościowych ziarna: zawartość białka, glutenu oraz masę hektolitra. W tym okresie

zazwyczaj podaje się średnio około 20-40 kg azotu/ ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po fachu.

Mam pytanie u mnie jest już prawie susza, deszczu nie było około 10 dni, oczywiście saletra nie rozpuści się w 100% jak się ją posieje, a zatem czy można ją rozpuścić w wodzie i wykonać zabieg opryskiwaczem?

Proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy kyoś stosował huzar pak i w jakich dawkach huzaru i tego drugiego środka stosuje sie, bo ja dałem 150 huzaru i 0.375 tego drugiego na hektar. Czy nie za dużo?

 

Nie Pirgreg to dobra dawka Huzar 150 g/ha to minimum, zeby zwalczyc miotle i dwuliscienne, a to drugie (2,4-D) daje sie wlasnie w dawce 0.375 l/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam pytanie moja pszenica osiaga 26gluten i opadanie 340 to nie żadna rewelacja co zrobić żeby podnieśc gluten?

Aminopielik gold czy chwastox trio ? Co powiecie o odzywce Plonwit Z warto dawać?

Najlepiej podać trzecią dawkę azotu w fazie kłoszenia roślin;

podtrzymuje ona i przedłuża dobrą aktywność fotosyntetyczną

roślin, sprawia, że fotosynteza w zielonych częściach roślin

przebiega sprawnie i na wysokim poziomie. Azot w tej fazie

rozwoju roślin szczególnie korzystnie wpływa na masę 1000 ziaren oraz na kształtowanie cech jakościowych ziarna: zawartość białka, glutenu oraz masę hektolitra. W tym okresie

zazwyczaj podaje się średnio około 20-40 kg azotu/ ha.

 

Dzięki wielkie no to ja 3 dawki azotu nie dawałem jeszcze nigdy:/ to moze i się zdecyduje. ale jeszcze nie wiem do końca czy saletra a moze siarczan amonu żeby szybciej działał? A co do golda to nei macie racji ja pryskam co roku i jest tani i dobry:D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...