Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

opakowania 10 sztuk jaj plastik cena 22 gr sztuka netto z naklejką.

przy 4 paletach minimum, ok 70 tys opakowan.

a co do eksportu: w rumunii świeta wiec chwila,

a hiszpanie juz sa w polsce i dzis pojechalo moich troche palet

wegry juz dzonią , i w niedziele podstawiaja samochod

a jak ktos sie zapchal jednaa lub dwoma paletami?, no coż .

ceny dl tirow; 1A-0,31, 1b-0,29, 2b-0,25. po tyle wysyłam, za gotówkę.

widze ze juz sie zrobiła licytacja. przyjedz do mnie oddam taniej.

Hodowcy sai zawsze byli zgrani, jeden szybszy od drugiego w opuszczaniu cen:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pudełka to można zamówić 1 paletę 5600 szt.Firma MARCATO tel. 602 268 370 .W sprawie cen jaj , to zgadzam się , że można uzyskać ceny o których mówi kolega muderman , ale również można kupić towar z mniejszych ferm o 3-5 gr taniej na niektórych sortach.Jeżeli nie wierzycie to zadzwońcie na BIEŻUŃ-ZłOTA KURKA Was uszczęśliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pudełek z propylenu czyli platikowych to chciałem ostudzić zapał. Idzie ciepło a te zamienniki pudełek papierowych mają niestety wady przeokropne. Nie zabezpieczają tak jaj przed zniszczeniem podczas transportu jak piszą w folderach reklamowych.

Co się dzieje jak się jajko jedno zbije.........? Masakra. Nie ma w co wchłonąć teści bo platik to nie papier i zalewa jajko swoimi waloami resztę kartonu. Jeżeli się jajko zbije w lato i postoi 2 albo 7 dni to.....niech każdy sobie dopisze ciąg dalszy. Niestety w ogólnym rozrachunku psucia własnej marki u klientów, reklamacji i narastających odsetek klientów którzy i tak nie będą chcieli kupować w ppastikach bo rwą reklamówi, szeleszczą i jajko zaczyna specyficznie pachnieć po kilku dniach spędzonych w platikowym raju. Niektórzy ten zapach mogą pomylić ze smrodem.

 

I jeszcze jedno słowo. Może obrazowo. Jajko musi oddychać tak jak nasza skóra. Niech się zwolennik platikowego pudełka owinie w folię do żywności na dwa dni ) Ja nie próbowałem ale efekt można przewidzieć )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........czy w ogólnym rozachunku warto jednak pakować w platikowe pudełeczka z piękną, kororową etykietą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuje papierowe za 27 netto

 

i czy warto ryzykowac dla tych 5 gr? chyba nie...

 

a co do złotej kurki to fktycznie słyszałem ze w mazowieckiem jajo teraz najtansze...ciekawe jak to bedzie sie dalej kształtowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełka plastikowe mają 10 krotnie większy dopływ powietrza niż papier , jak jajko się stłucze to po 3 dniach w ciepłe dni będzie smród także w papierowym opakowaniu.

Dziś handlarz z Bieżunia proponował mi s-0,20 2a i 2b po 0,23 1b po 0,24 i 1a 0,26.

Powiedzcie mi czy to możliwe aby mało licząca się na rynku polskim ZŁOTA KURKA aż tak zbijała ceny w Bieżuniu.

Na dziś istnieją dwa światy w handlu jajem.

1.Stała współpraca z fermą i normalne ceny o których piszemy

2.Podchody pseudo handlarzy , którzy bez wstydu i sumienia rozbierają producentów i powodują ich upadłość.

Napiszcie co o tym fakcie sadzicie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to super ceny ci dawał...

 

nie sądze aby złota kura nie liczyła sie na rynku polskim napewno są konkurencyjni zaopatrują netto na zachodniopomorskie i coś tam jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wschód od Wisły dostawcą towaru do BIedronki jest Złota Kurka -teraz przy braku ruchu gotuja sie z towarem to i wala cene na dół , zawsze tak byłło , zreszta Bieżun i okolice zawsze niszczył cene

 

co do opakowek z plastiku firmy Marcato - są dobre , dostęp powietrza wystarczajacy , estetyczne ( wizualnie jajko wydaje sie wieksze ), co do transportu - kładłem 4 kartony jaden na drugim - bez strat - wieksza piramida możliwa po dołożeniu przekładek kartonowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 1 A po 0,25 to dobra oferta sprzedaży i 2 A po 0,23 też może być.

Napiszcie po ile kupujecie towar i jakie rokowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja? Chyba nie . Dziś bez żadnego problemu kupiłem 2 A po 0,20 gr. i 1 A po 0,24 gr.Według mnie te ceny spokojnie będą od poniedziałku na wszystkich fermach.Podkreślam , iż towar był 28 i 29 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow ! Widze ze co niektorym marza sie ceny 2A po 22-24 gr. Takie ceny to chyba u najwiekszych DESPERATOW z branzy !!! A co do exportu Panie WIELKI KOGUCIE to chyba tak mocno tylka nie wypieli bo 30.04 ladowalismy na tira na export Jajo do 0.50gr po 0.23 gr !! Cena 2b-0.22 2a-0.24 1b-0.26 1a-0.28 to co zla jest ??? Dla handlujacych... A jak chodzi o wypinanie ...to i handlarz jesli zejscia nie ma to sie wypina i tak to juz jest... Deszczu nie widac pasza zapowiada sie w b.wysokich cenach...nie wspomne o wymianie klatek !!! Bez paniki prosze ) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolki po 0,30 o-0,26 ,1a-023, 1b-0,21, 2ai2b-0,19 ,s-0,18 po tyle dziś ładowałem towar.Telefonów z ofertami mnóstwo ale zejścia brak.

Rynek krajowy to nie eksport, tam zawsze można będzie uzyskać 2 gr więcej.

Problem suszy nigdy nie przekładał się na ceny jaj , natomiast na ceny paszy zawsze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Biedronka litości nie masz dla tych fermiarzy ? Sorki ,ale te ceny to na dzisiaj raczej jednostki dają ,ale przy twoich komentarzach spodziewam się szybko uzyskać takie ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alikami co Ty opowiadasz, bez problemu dzisiaj można kupic jeszcze tansze jajko i to sporo, ale dla dobra tego forum nie bede mowil po ile

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Hej Biedronka daj mi namiary gdzie Ty kupisz po te 0.23 1A ???? Bo chetnie sie podlacze !! Tylko nie sciemniaj bo to rozumiem normalna cena jest .... wiec jak bys mogl tel...??1B tez zakupie po te 0.21 !!!!! Tak ze wal smialo z telefonem bo jak odjajcze ta ferme to swiezsze jajo dostaniesz tak ze na Twoja kozysc !! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEZŁA ZAŁAMKA OD TYGODNIA MNIE WIĘCEJ .........

CZY KTOŚ WIE GDZIE DOBRZE SPRZEDAĆ JAJA 2PL................................. PROSZĘ O JAKIEŚ NAMIARY

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejścia za dużego nie ma po świętach to i handlarzy przycisnelo wiec cene doluja, a pozniej sie dziwia ze na swieta znowu do gory podskoczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U nas w łódzkim ceny niskie:

 

L 0,25zł/szt

M 0,22zł/szt

 

Zainteresowanych kupnem tel. 0-42 291-35-17

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo... jakie narzekania. Panie i Panowie hodowcy. . . przecież to Wy ustalacie cenę. a handlarze chcą Was zniszczyć a widze ze idzie im bardzo dobrze , wręcz wyśmienicie. pojawiło się kilka palet na magazynie i już co??. panika?. Handlarze muszą odbić straty, straty przez to ze podpisali umowy na dostawy np. 1a po 23 gr. w szczycie musieli wozic nawet na minus 10 gr. a teraz? odbijemy:). co sie dzieje to sam zachodze w głowe. tiry opuszczają kraj z cenami dobrymi. dla mnie. i dla moich dostawców też. tak sami mowią. 2b wysyłam po 23 gr netto, 26 2a, 1b 28, 1a nie wysyłam, na miejscu sprzedaję po 30 paletami. ALE TO WASZA SPRAWA, ceny soi są super dla brazyli i argentyny, zboża juz wiadomo nie bedzie, ceny pasz bedą i idą w góre, klatki do wymiany, ukraina juz nie chce starych. tam juz nie ma kto kupic. jeszcze moze kilka ferm sie skusi na zakup uzywanych z polski ale to wszystko mało.

pytam sie jeszcze raz, hodowców, dlaczego przeskakujecie siebie z cenami, oczywiscie w dól. w sumie nic mnie to nie powinno obchodzic ale zal sie robi tych od ktorych odbieram towar. płaczą i nic nie mogą zrobic. ale zawsze mnie od malego mi mowili ze POLAK POLAKA uj...e. widze ze to prawda.

p.s. nie krzyczcie na mnie ze sam cene zbijam, ja musze miec w hurcie 2 grosze na sztuce i jade i mowie hodowcy ze kupie po tyle bo sprzedaję po tyle. dlatego od 9 lat odbieram od tych samych i nigdy nie miałem problemów z ceną z towarem....

pozdrawiam i olejcie handlarzy a dobrze wspołpracujcie z pośrednikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pośrednik nie jest handlarzem ? Oświeć mnie kolego Murdermann.

Koledzy pochwalcie się ile kosztuje jajo dla stałego odbiorcy hurtowego - że są rekordy cenowe jednorazowe przy "odkurzaniu" kurników wiem. Czy przewidujecie dalsze obniżki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonały czas na zdjęcie starej kury .Ubojnia płaci 1zł 20gr. za kg.Dzisiaj zdejmuję połowę stada .Wolę zdjąć kurę niż cenę jaj. Jeśli wszyscy pójdą po rozum do głowy i zmniejszą obsady nie będzie problemu ze zbytem. Mam świeży towar więc nie widzę koniecznosci opuszczania cen . 1A-29, 1B-27, 2A-25, 2B-23 Do jesieni jeszcze 5 miesięcy można wiele stracić i nie odzyskać. Upały kiedyś się zaczną i nawet najlepszy odbiorca nie zagwarantuje nam zbytu niezależnie czy wystawialiśmy wysoką cenę na święta czy niską . Tylko my hodowcy mamy wpływ na podaż jajka i cenę. Nikt nie będzie się przejmował kosztami produkcji czy wymogami. Użalając się nad sobą stajemy się jedynie tematem do kpin. Biznes to biznes ciąć koledzy , przepierzać tak jak robią to farmerzy na zachodzie, a nie pracować za darmo albo na minus. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dostwcy jaj 2PL od messy z dostawa woj podlaskie ,gg 8164950 lub rogacz82@wp.pl najlepiej z woj. mazowieckiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...