Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

3 miesiące to oni mają na rozpatrzenie wniosku ale o płatność (tego drugiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem chodzi o wniosek o płatność, ale czy te trzy miesiące liczone są od dnia złożenia wniosku czy od daty zakończenia etapu operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem chodzi o wniosek o płatność, ale czy te trzy miesiące liczone są od dnia złożenia wniosku czy od daty zakończenia etapu operacji.

 

Te trzy miesiące są liczone od daty złożenia wszystkich niezbędnych dokumentów związanych z rozliczeniem etapu operacji/inwestycji/czy jakbyś tam inaczej to zwał.

Samo złożenie wniosku o płatność nie oznacza, że Ci z ARiMR nie zażądają od Ciebie dodatkowych wyjaśnień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, o to mi chodziło czyli planowane etapy zakończenia operacji można wpisać maksymalnie długie. Ai tak decyduje data złożenia wniosku o płatność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel - nie mozna realizowac tylko 1 etapu jezeli byly zalozone w umowie 2..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmian w zestawieniu rzeczowo-finansowym nie można dokonać w tym naborze-przynajmniej na dzień dzisiejszy. Co do realizacji operacji dotyczącej upraw na działkach dzierżawionych jeżeli posiadasz na te działki umowy dzierżawy długoterminowe mogą być związane z realizacją operacji. Jednak należy pamiętać, że zerwanie umowy przez wydzierzawiającego nie może wpłynąć na zmiane planowanego aerału upraw o więcej niż 30 %.

 

Oferuję kompleksową pomoc w wypełnianiu wniosków unijnych dot. modernizacji gospodarstw rolnych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nr tel. +48 796-065-429 (w godz. 8.30-17.00, codziennie) E-mail: wnioski2009@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, zmian w r-f nie można robić (ale w rozporządzeniu minrolu nic o takim zakazie nie ma) i jak pisze sie wniosek na 2 etapy to trzeba je oba zrealizować. Szkoda mogłoby być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie brak pewnych uregulowań w zakresie legislacji przyczynia się do powstania sprzeczności czy też niedomówień (ułatwiając jednocześnie możliwość wygrania ewentualnej sprawy w sądzie) między instrukcją a rozporządzeniem, co do realizacji drugiego etapu to poprzez post hansa sam zwątpiłem w możliwość zrezygnowania z części inwestycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak rozporządzenie z 17.10.2007 określa w §14 ust. 6, iż zmian w zestawieniu RF bez wezwania ARiMR przeprowadzać nie można, w przypadku naboru 2007 uczyniono wyjątek, który znajduje wyraz w rozporządzeniu z 18.09.2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

siedzę właśnie nad wnioskiem i mam dwa pytania

 

mam 200 loch w cyklu zamkniętym

 

1. mam praktycznie zawsze tyle samo zwierząt w grupach technologicznych

czy muszę wypełniać zakładkę OBROTY STADA ??

 

 

2. czy na dzień składania wniosku muszę mieć pozwolenie na budowę (wniosek o silosy zbożowe) ? czy wystarczy że uzupełnię braki przed podpisaniem umowy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zwierzakach się nie znam lecz co do pozwolenia na budowę to można je dostarczyć w terminie 21 od wezwania do uzupełnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsen:

 

1. jeśli stan stada mieści się w 30%, a rozumiem że z tego co piszesz tak jest to nie musisz robić obrotówki.

2. pozwolenie na budowę czy zgłoszenie robót nie jest dokumentem wymaganym na etapie składania wniosku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mnie wezwą do poprawek wniosku to wtedy mogę bez strachu zmienić R-F. A jakie są możliwe odchyłki od kwot w R-F? czy mogę np. kupić trochę taniej niż w RF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić drożej lub taniej - uzasadniając różnicę cen - a zwrot otrzymujesz przy niższej cenie odpowiadający cenie, a przy wyższej zgodnie z zestawieniem R-F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że na to dofinansowanie można kupić komputer tylko trzeba zakupić ta grze program do celów rolniczych. Czy to prawda? Jeśli tak to proszę o podanie nazwy takiego programu i do czego on służy ( jeśli ktoś taki zna). Z góry dziękuje i pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję zapisywać "także" łącznie, co do oprogramowania to może być to dowolny program związany bezpośrednio z produkcją rolną, bądź rachunkowością (ale np. program służący wyłącznie do mierzenia pól nie będzie kosztem kwalifikowanym), takich programów jest multum i proponuję wybrać sobie najdogodniejszy (np agronom, ferma itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna ludziska - komputer kosztuje teraz ok 2000 zł i na to pisać wniosek ? dla mnie to już przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można sprawdzić któy wniosek jest rozpatrywany obecnie przez agencje oraz wie ktos moze czy wszystkie wniopski tak jak obiecal Sawicki zostana rozpatrzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest z zachodniopomorskiego, złożyłem wniosek na modernizacje gospodarstwa. Na okolo 1 tys rolników i troszeczke w tym wojewodztwie, wyladowalem po losowaniu na okolo 800 miejscu. W calym zachodniopomorskim przyznali tylko okolo 200 rolnikom.

1. Pytanie - Czemu nie przesuna kasy z tych wojewodztw gdzie nie zostala wykorzystana ?

2. Wyglada na to, ze wojewodztwo zachodniopomorskie to bedzie okolo 70-80 procent tych 1200 rolnikow ktorzy nie beda mogli skorzystac z prow bo pan minister ma woli pompowac pieniadze te ktore zostaly z innych wojewodztw i robic im nowe nabory niz przezucic tam gdzie ludzie sie starali iczekaja. Wiec gdzie tu aktywnosc ? Znowu sciema pana ministra ? Aktywny jest ten kto sie stara, a nie ten kto siedzi i czeka az do niego przyjda i mu dadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sciema i nie dotrzymal slowa. Niech powie co dalej a z tymi 3 wojewodztwami a nie czekanie. Jakie decyzje i co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem z pomorskiego i jestem na pare miejsc po 200 na liście wylosowanej i cisza. Nic nie wiadomo co się dzieje z moim wnioskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na 800 którymś miejscu, mam podpisana umowę i 15 października składam wniosek o płatność. Uważam, że ten nabór poszedł wspaniale. Nie mam zastrzeżeń ani uwag do pracowników ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...