Skocz do zawartości
kur-rk

Dopłaty bezpośrednie 2009

Rekomendowane odpowiedzi

jak złożyc wniosek na dopłate skoro poprzedni własciciel dostał wniosek na dopłate na 2009r. razem z foto mapkami, a ja te grunty kupie do końca kwietnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa w takim przypadku składasz bez mapek nowych działek (dostaniesz dopiero na 2010) a w przypadku uprawy jednych z 4 podstawowych zbóż składasz oświadczenie jako załącznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z mieszanką motylkowatych z trawami na gruntach ornych? Wpisywać pełną nazwę na mapkę i we wniosku, czy wystarczy tylko UPO? Dodam że nie mam planu i dopłat RS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku mam pierwszy raz okazję wypisywać kuzynowi wniosek o dopłaty i mam pewien problem, ponieważ ubiega się on po raz któryś z kolei o dopłaty do rs. powiedział mi że we wniosku niby zaznacza się jako rs te działki rolne na których w tym roku na jesień wysieje poplon ozimy. czy to prawda? bo ja nigdy się tym nie interesowałem i za bardzo nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z mieszanką motylkowatych z trawami na gruntach ornych? Wpisywać pełną nazwę na mapkę i we wniosku, czy wystarczy tylko UPO? Dodam że nie mam planu i dopłat RS

 

tylko UPO rzecz jasna (tak jest chyba od 2005 r.), skoro nie realizujesz pakietu PRŚ to nie musisz wpisywać rodzaju uprawy a jedynie kopertę finansową

 

w tym roku mam pierwszy raz okazję wypisywać kuzynowi wniosek o dopłaty i mam pewien problem, ponieważ ubiega się on po raz któryś z kolei o dopłaty do rs. powiedział mi że we wniosku niby zaznacza się jako rs te działki rolne na których w tym roku na jesień wysieje poplon ozimy. czy to prawda? bo ja nigdy się tym nie interesowałem i za bardzo nie wiem.

 

Pytanie:

- realizowany jest nowy (2008) czy stary (04-07) PROW

generalnie jeśli zaznaczysz RS tylko na działka pakietowych (ale uprawy na wszystkich) to winno być na 99,5% dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wypełniacie załącznik: oświadczenie wnioskodawcy o budynkach gospodarczych i siedzibach stad?

Czy jest on obowiązkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wypełniacie załącznik: oświadczenie wnioskodawcy o budynkach gospodarczych i siedzibach stad?

Czy jest on obowiązkowy?

nie jest obowiązkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ONW.Jeżeli w tym roku składam wniosek po raz pierwszy,to przysługuje mi płatność ONW, bo w Agencji powiedzieli że nie ponieważ przez ostatnie 5 lat nie byłem posiadaczem gruntów rolnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysługuje Ci rzecz jasna płatność ONW - zobowiązanie powstanie w dniu przelewu środków na twoje konto

 

Radzę nie przejmować się 'mondrościami' niedouczonych pracowników ARiMR (Zapewne głównych specjalistów z 0 doświadczeniem w rolnictwie z klucza partyjnego) tylko złożyć wniosek w razie dalszych problemów służę pomocą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porownaniu do 2004 czesc łaki zarosła krzakami czy cos sie stanie jezeli zamiast np 1 ha danej dzialki podam 0,5 ha- obszar ONW ?>=???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdrowy rozsądek nie spełniłeś zasad dotyczących dobrej praktyki rolnej, a otrzymując ONW zobowiązałeś się do spełnienia tych podstawowych wymagań, ale nie wiem czy w ARiMR się zorientują i czy będą jakieś sankcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są gdzieś dostępne wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2009, które można edytować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 nie spotkałem się z edytowalną wersją wniosku, nikomu nie zależy aby coś takiego zrobić ... sa programy (w większości płatne) jest również aplikacja do generowania wniosków na stronie arimr.gov.pl

 

2 rzecz jasna można to zrobić - odpowiednio importując wniosek do arkusza kalkulacyjnego a następnie obrobić stosując podmoduł formularzy, nadto pliki PDF można bez problemu edytować pełną wersją Adobe'a (choć jest to kłopotliwe), można też napisać prostą aplikację aby generowała PDF wynikowego z 2 różnych plików (czyli dane z formularza + plik z formularza)

jednak w świetle punktu pierwszego takie działania wydają się pozbawione sensu - jeśli ktoś robi 1 wniosek skorzysta z strony ARiMR lub wypełni ręcznie - jeśli ktoś wypełnia dziesiątki wniosków i na tym zarabia nich kupi legalnie program, albo sam sobie stworzy narzędzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wypełniam jeden wniosek i wypełnianie wniosku ręcznie jest dla mnie bardzo niewygodne, ale nakreśliłeś mi przyczynę nie udostępniania wniosków w wersji do edycji (pieniądze zgarniane przez twórców prostego oprogramowania); interesuje mnie jeszcze kwestia tworzenia wniosków (zapewne ARiMR ma swoje oprogramowanie, ale czy tak trudne jest stworzenie formularza współpracującego z pakietem office) wydaje mi się, że są one specjalnie rysowane za pomocą narzędzia paint, w celu ułatwienia pracy pracownikom BP, którzy to czerpią zapewne nieograniczone wręcz pokłady satysfakcji z odszyfrowywania zapisków rolników (pomijając już fakt, iż proces mógłby zostać zautomatyzowany za przykładem US i deklaracjami PIT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóź mogę napisać - w ARiMR panuje taki chaos że bardzo wątpliwe aby cokowiek było planowanym działaniem kogokolwiek - poprostu wszystko jest skutkiem upolitycznienia i braku fachowej kadry, a efektem jest brak jakiegokolwiek przemyślenia tylko chaotyczne działanie naoślep (zazwyczaj) kilka miesięcy dniu po terminie ...

 

wzory wniosków tworzy ministerstwo rolnictwa, w ARiMR nikt nie widzi potrzeby zmiany aktualnego stanu rzeczy - zmiany następują tylko wtedy kiedy jest to konieczne (i tak przeważnie dużo po terminie - kiedy np wystartował PROW 2007-2013(ciągle pewne działania nie ruszyły:!:), dlaczego dostosowanie do standartów UE ruszyło ponad rok po ustawowym terminie, dlaczego wypłaty rent strukturalnych ruszyły pół roku po terminie, dlaczego nikt niepoczuwa się do wypłacanie odsetek ustawowych za zwłokę ?), na koniec chciałbym zaznaczyć że składanie wniosków przez internet zgonie z planami miało być dostępne już w pierwszym roku (2004) ... czy potrzebny jest dalszy komentarz dotyczący ARiMR i jej kompetencji w kwestii wdarażania planów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chaos!! a cóż z pracą u podstaw? znam wielu pracowników ARiMR, którzy nie są upolitycznieni, do tego są świetnie wykształceni i doskonale radzą sobie ze swoimi obowiązkami, a co najlepsze nie awansują i nie dostają nagród (premie przechwytują osoby mające jakieś niejasne koneksje) taka sytuacja ma miejsce nie tylko w BP ale również w OR, każdy organizm powinien leczyć się sam a rolnicy tutaj niestety nie pomogą, ale cóż można tutaj uczynić kiedy to wszystkim ręce opadają, jedynym rozwiązaniem jest chyba zbudowanie systemu od podstaw a na to nikogo niestety nie stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wrzesnia biore w dzierzawe 200ha, i planuje zalozyc nowe gospodarstwo rolne, posiadam tez okolo 1ha wlasnego gruntu, jednak ze nigdy nie bylem zarejestrowany w krusie...

grunty to glownie laki i lasy, ale skoro nie bylem w krusie czy beda mi przyslugiwaly doplaty obszarowe?

chcial bym tam zalozyc mala plantacje roslin energetycznych (najprawdopodobniej wierzby) ze wzgledu na potencjalna oplacalnosc. ale bez zadnych doplat napewno nie podolam :/

coprawda zamierzam zadzwonic z tym pytaniem do arimiru ale chcialem sie dowiedziec juz wczesniej jesli to mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna pobierać dopłaty bezpozrednie nie bedąć ubezpieczonym w krus-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty do RE /roślin energetycznych/ mają się za chwilę skończyć - może 2010 może max. 2011. Nie nastawiajcie się na dopłaty z tego tytułu... Na krusie nie trzeba być żeby dostać dopłaty obszarowe. Do łąki też będzie tylko JPO - bo zapewne zwierząt nie miałeś na przełomie 2005/2006r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskażcie mi proszę jakie sankcje grożą za nieuprzątnięcie łąki przed końcem lipca, otóż czy mogę sobie taki użytek odłogować wykonując tylko jednoroczne koszenie (w zasadach dotyczących zasad dobrej kultury rolnej w przypadku łąk i pastwisk konieczne jest również uprzątnięcie, natomiast w przypadku gruntów ornych aby otrzymać JPO wystarczy wykoszenie raz w roku) i otrzymać JPO, czy też sankcje w tym wypadku będą bardziej dotkliwe i zamiast 5% płatności w ramach cc mogą mi wyłączyć działkę z płatności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo

 

1. Wszystko zależy od kierownika BP który podejmie decyzję w sprawie przyznania płatności -

 

jeśli stwierdzi przedmiotową niezgodność za 'celową' (celowe wprowadzenie w błąd ARiMR w celu wyłudzenia środków) to w przypadku kiedy obszar niezgodności będzie większy niż 0,5% wyda DECYZJĘ ODMOWNĄ dla całej płatności.

Co prawda w poprzednich latach bardzo rzadko stosowano ten artykuł (w zasadzie tylko w przypadku wypalania łąk) to jednak biorąc pod ostatnio nałożoną karę na Polskę (za zbytnią pobłażliwość wzg rolników) i zalecenia Komisji może z tym być różnie - w razie czego możesz odwołać się od wyników kontroli a później od decyzji

 

jeśli nie zostanie to uznane za 'celową niezgodność' to wówczas w zależności o obszaru i udziału UZ w całym gospodarstwie sankcję będą wynosić od 1, 3 lub 5% płatność - w przypadku kiedy kwota sankcji będzie mniejsza niż 100Euro zostaniesz tylko upomnienie i nakaz usunięcia nieścisłości (co będzie skontrolowane w przyszłym roku)

Co prawda % sankcji jest większy w przypadku gdy w poprzednich latach kontrola wykazała błędy których rolnik w tym roku nie usunął ale to już inny temat

 

Na zakończenie dodam że w przepisach soi 'co najmniej 1 raz w roku do..." nie zmienia to faktu że jeśli zachodzi potrzeba to musisz kosić 2 a nawet 3 razy w roku - jeśli skosisz tylko raz a łąka będzie zachwaszczona to warunków DKR nie dotrzymałeś !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty ekologiczne do 2500 zł/ha!!!

 

Proponujemy Państwu doradztwo unijne w zakresie dopłat ekologicznych. Kwota, którą można otrzymać sięga do 2500 zł/ha.

Dodatkowo w naszej ofercie:

- wykonywanie planów rolnośrodowiskowych dla gruntów rolnych na okres 5 lat

- pomoc przy wypełnianiu wniosków

- pomiar gruntu metodą GPS

- wybór odpowiednich sadzonek dla danego terenu po korzystnej cenie (sady owocowe)

 

Dariusz Grenda tel. 506-057-759, biuro@avest.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...