Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:56 Czw 28 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 418, 419, 420 ... 2548, 2549, 2550  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 19:19 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kup poloneza i jeździj na letnich oponach cały rok będziesz królem wioski jak za komuny ludziki opanujcie się
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 19:19 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego gospodarkę, w której nie było nic, kompletnie nic, a mięso było NA KARTKI. To chcesz porównać do czasów dzisiejszych, argumentując, że wtedy było dobrze, to teraz będzie tak samo? Ja pie.r.dole trzymajcie mnie we dwóch, bo jeden nie da rady
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:11 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pigwa, CO TY PORÓWNUJESZ, gospodarkę centralnie sterowaną BEZ KONKURENCJI, ZAMKNIĘTY KRAJ, do czasów obecnych??
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 18:32 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komunisci maja teraz 3% poparcia w sejmie tak bylo dobrze za komuuuuuuny
Powrót do góry
pigwa

PostWysłany: 18:06 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Oni chcą tylko szczegółowe dane dotyczące wstawienia w danych regionach i gdzie występuje mały deficyt tam dobudować albo w innym rejonie wszystko ustawione żeby tylko hodowcy nie zarobili za dużo będzie coraz gorzej czas zorganizować kolejny i wybrać odpowiednich ludzi co każdy kurnik zapłaci składkę na ich utrzymanie jak nie będzie efektu po pół roku organizacja zakończona.a tak będą monitorować i informować co wchodzi czy za dużo się nie buduje kto .jeden prawdziwy związek bo te co teraz są doprowadza do umów na poziomie 3 zl

Dobry wieczór wszystkim, tym co są za strajkami i tym którzy są przeciw.
Sukces osiągnięty w Siewierzu, bez rozgłosu Pan minister nie spotkałby się z grupą hodowców w ministerstwie. Była to ustawka, nie mam żadnej wątpliwości po przeczytaniu linków na ppr-cena brojlera. Można [poczytać, zachęcam.
Związek występował do ministra o spotkanie w sprawie pogarszającej się sytuacji w drobiarstwie tj w skupie żywca drobiowego.
Pnie "Filuś" weź się chłopie opamiętaj i nie pisz dyrdymałów o źle działających związkach. Pytanie ile tych związków ogólnokrajowych reprezentujących tylko hodowców jest i funkcjonuje? Proszę mi odpowiedzieć! Pytanie drugie, czy wpłacił Pan jakąkolwiek składkę ? Jeżeli Pan chce założyć nowy Związek ogólnokrajowy to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skrzyknąć się i założyć następnie zarejestrować w KRS, utworzyć biuro, zatrudnić osobę znającą się na branży lub samemu dymać za darmo a wszyscy będą spijać śmietankę.
Z własnego doświadczenia jeszcze raz napiszę, że tylko umowa kontraktacyjna z ceną ustaloną lub sposób dojścia do ceny pomnożona przez cenę rynkową paszy na dany rzut, wówczas można załatwiać pisklęta w ZWD i czekać na odbiór żywca. Tak było za komuny i to było dobre. Nikt nie mógł prowadzić hodowli bez umowy. Zakłady regulowały rynkiem. Pod rynek planowane były zasiedlenia kurczakami. Było większe zapotrzebowanie, więcej było zasiedleń.
Pod rynek planowane były stada reprodukcyjne i dalej nioski pod wyląg piskląt i ewentualne rasy. Wszystko było poukładane i powiązani umowami.
Zakład potrąca l ustawowo składki na związki wojewódzkie a te płaciły na związek główny w Warszawie teraz po rządami Pana Danielaka.
Kto chce być na wolnym rynku i grać w ruletkę, nikt nikomu nie zabrania i nie nakazuje, wolny kraj i każdy robi swoje.
Należy pamiętać, że produkcja towarowa opiera się tylko na kontraktach.
Duże ubojnie chcą już rozmawiać z dużymi producentami i wiązać się umowami lub sami budują bazę surowcową. Czy to się komu podoba lub nie taki jest postęp. Tu jest potrzebny silny związek z dobrą kancelarią prawną oraz rozporządzenie ministra w świetle DU z 2013 roku oraz Ustawy RP z 2017roku.
Proszę mi wybaczyć, piszę od serca jak było bo sama przeżyłam rozkwit drobiarstwa za komuny a teraz rozpierduchę po 1989 roku i mamy co may.
Pozdrawiam
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 17:01 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni chcą tylko szczegółowe dane dotyczące wstawienia w danych regionach i gdzie występuje mały deficyt tam dobudować albo w innym rejonie wszystko ustawione żeby tylko hodowcy nie zarobili za dużo będzie coraz gorzej czas zorganizować kolejny i wybrać odpowiednich ludzi co każdy kurnik zapłaci składkę na ich utrzymanie jak nie będzie efektu po pół roku organizacja zakończona.a tak będą monitorować i informować co wchodzi czy za dużo się nie buduje kto .jeden prawdziwy związek bo te co teraz są doprowadza do umów na poziomie 3 zl
Powrót do góry
maser

PostWysłany: 16:48 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Maser, bo to chyba Ty mnie zle zrozumiałes, więc piszę jeszcze raz- protest był niezbędny, super że był, ale jak pisałem, wielu ludzi myśli, że pochodziliśmy po drodze, ktoś tam pojechał do ministra i branża została uzdrowiona, chyba nie mają nawet najbledszego pojęcia jak ciężki i długotrwały proces byłby potrzebny żeby cos zmienić w zakresie konkurencji z importem do Unii towaru z państw trzecich

Robi się szum na łączach, ale to nic osobitego Medox. Jedno jest chyba jasne: nie dawajmy się podpuszczać i rozgrywać. Sprawa kontraktów nie wypłynęła przypadkowo. Powtarzam: potrzebujemy realnych przedstawicieli branży w rozmowach z ministrem. I to takich, którzy prowadzą ten biznes całkiem nieżle. Poważna rozmowa o przyszłości nas wszystkich, a nie o kredytach do spłacenia. Będzie wolny rynek, będzie cena, spłaci się i kredyty. Uważam, że obecni szefowie związków, federacji wiele nam nie wynegocjują.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 15:55 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odchodźcie od małych ubojni z ceną wolnorynkową, bo to szybka zagłada dla wszystkich. Tylko z nimi będzie można jeszcze tę branżę utrzymać przy życiu. Wszelkie kontrakty, to zamordyzm za głodowe wynagrodzenie. Nie będzie konkurencji małych ubojni, to wielcy się dogadają i nigdy nie będzie więcej zysku z rzutu niż na pensję "fizola od gnoju". Aktualnie (za 2018 rok) kontrakty wyjdą podobnie jak wolny rynek, ale tylko dlatego, że wolny rynek jeszcze istnieje i małe ubojnie jeszcze istnieją, jak je porzucicie, to strzał w kolano dla wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LOBO

PostWysłany: 15:45 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczakos napisał:
W Animexie jest 2,9 na kontrakcie plus dodatki. Maksymalnie 3,09...
Tak ale odlicz sobie jeszcze różnice wag i ile będziesz miał w 2 klasie i ile odrzutu
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:29 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maser, bo to chyba Ty mnie zle zrozumiałes, więc piszę jeszcze raz- protest był niezbędny, super że był, ale jak pisałem, wielu ludzi myśli, że pochodziliśmy po drodze, ktoś tam pojechał do ministra i branża została uzdrowiona, chyba nie mają nawet najbledszego pojęcia jak ciężki i długotrwały proces byłby potrzebny żeby cos zmienić w zakresie konkurencji z importem do Unii towaru z państw trzecich
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:14 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja puki co nie słyszalem zeby skupowali gdzieś na kontrakcie ponizej 3,15 netto no chyba ze masz kure powyrzej 3 kg
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:12 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej jakby misnister ogłosił ze minimalna cena 1 kg kurczaka na ten rok jest naprzykład 3,10 netto i taniej nie mozna kupować bo inaczej kary dla ubojni Smile
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:10 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Cena będzie taka jaką ustali rynek w oparciu o prawo popytu i podaży, a do tego dostosują się ceny kontraktu i minrolu. To raz
Dwa, jeśli zaś dojdzie kiedyś do pelnej kontraktacji, ceny ustalą wielcy tego rynku w oparciu o jakby zupełnie inną filozofię, czyli taką żeby końcowy produkt (tuszka) był jak najtańszy i jak najwiecej na nim zarobić, a żeby tak było surowiec (kury) musi byc jak najtańszy, kumasz różnice, czy trzeba Ci to narysować

to prawda ale jak ktoś ma naprzykład 300 tyś sztuk w cyklu to na wolnym rynku jak ma istnieć sie nie da poprostu musi mieć jakąś część kontraktowaną
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:08 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na wolym rynku w tym roku trafilem tylko raz z ceną powyzej 4 zł ale to był ewenement i taka cena to jest tylko mozliwa w przypadku jakegoś krachu jak ten z brazylią a średno to była 3,30-3,50 netto a na zakończenie roku masz 2.60 zeby tylko sie utrzymało więc myślę ze juz lepiej chyba isc na kontrakt niz z wolnego łudzić się ze wkońcu sie zarobi coś
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:05 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena będzie taka jaką ustali rynek w oparciu o prawo popytu i podaży, a do tego dostosują się ceny kontraktu i minrolu. To raz
Dwa, jeśli zaś dojdzie kiedyś do pelnej kontraktacji, ceny ustalą wielcy tego rynku w oparciu o jakby zupełnie inną filozofię, czyli taką żeby końcowy produkt (tuszka) był jak najtańszy i jak najwiecej na nim zarobić, a żeby tak było surowiec (kury) musi byc jak najtańszy, kumasz różnice, czy trzeba Ci to narysować
Powrót do góry
Kurczakos

PostWysłany: 15:02 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Animexie jest 2,9 na kontrakcie plus dodatki. Maksymalnie 3,09...
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 14:58 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kazdy kto jest za kontraktem moim zdaniem jest IDIOTĄ. Jeśli zniknie wolny rynek, zniknie wraz z nim mechanizm wzrostu ceny. Dostaniecie gówno. Pare złotych z budy. Serio o to Wam chodzi??? Bedziesz wiedzial kiedy wstawiasz i kiedy zdejmujesz i za ile, ALE GÓWNO NA TYM ZAROBISZ. TO BEDZIE KONIEC TEGO BIZNESU DLA HODOWCY. Serio chcecie zostać prostymi robolami w własnej firmie??

Zgadzam się z Tobą .Ostatnio wpadła mi w ręce gazetka agitacyjna Wipaszu , co ten Józef .W tam bredzi. Pisze,że przyszłość maja Ci co będą mieli 12 000 metrów kw. hal ,gorąco zachęca do budowania, że całe zło to wolny rynek bo przez niego są takie drastyczne wahania ceny . Dalej nie czytałem wywaliłem do kosza.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 14:57 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczakos napisał:
Medox ma rację. Ale ludzie co zdają teraz po 2.6 nie mają wyjścia. Na kontrakcie będzie też nie więcej niż 3.2. Większa cena oznaczałaby dalsza budowę kurnikow. Pozdrowiam

3,20 kontrakt na dzień dzisiejszy
Powrót do góry
Kurczakos

PostWysłany: 14:56 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox ma rację. Ale ludzie co zdają teraz po 2.6 nie mają wyjścia. Na kontrakcie będzie też nie więcej niż 3.2. Większa cena oznaczałaby dalsza budowę kurnikow. Pozdrowiam
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 14:55 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś utargowałem 2.75 netto wiec tendencja wzrostowa Smile
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 14:53 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka hejka własnie wróciłem z protestu troche mi zeszło Smile fajny mają tam klubik nocny w Siewierzu:)

Medox myślisz ze cena w 2019 r będzie wyższa niz 3,20 ? wątpię ... to powodzenia ze sprzedażą na wolnym rynku
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:38 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazdy kto jest za kontraktem moim zdaniem jest IDIOTĄ. Jeśli zniknie wolny rynek, zniknie wraz z nim mechanizm wzrostu ceny. Dostaniecie gówno. Pare złotych z budy. Serio o to Wam chodzi??? Bedziesz wiedzial kiedy wstawiasz i kiedy zdejmujesz i za ile, ALE GÓWNO NA TYM ZAROBISZ. TO BEDZIE KONIEC TEGO BIZNESU DLA HODOWCY. Serio chcecie zostać prostymi robolami w własnej firmie??
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 13:53 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Minister proponuje kontrakty dla wszystkich.Jestem za.Tę propozycję słyszałem rok temu,dwa lata temu,trzy lata temu,pięć lat temu ,dziesięć lat temu ,piętnaście lat temu,dwadzieścia lat temu i dla niedowiarków dodam trzydzieści pięć lat temu.Macherzy od losu liczą,że podpiszą z leszczami umowy na 3.1.Jest szansa ale należy potrzymać 2.6 jeszcze z rok.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 13:52 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Pojechały po pustaki dla nowo budowniczy CH
No to ty przynajmniej zarobisz ii idż na forum ze stawkami za kurs
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:40 Czw 20 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mam nieodparte wrażenie, że wielu ludziom się wydaje, ze pochodzili po ulicy, branża uzdrowiona i zaraz będzie lepiej
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 418, 419, 420 ... 2548, 2549, 2550  Następny
Strona 419 z 2550

Skocz do: