Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy jaki środek zastosować w jęczmieniu jarym na owies głuchy oraz z czy można by pomieszać od razu na chwasty dwuliścienne?

Za odpowiedź dzięki.

 

Zależy jakie masz dwuliścienne ale dobrze wychodzi Axial + Mustang.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jęczmień jary bardzo ościsty nie do wysiania (zatyka poznaniaka) macie jakiś pomysł czym te ości połamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było trochę bardziej skręcić młocarnie w kombajnie

Teraz pozostaje tylko żmijka i powolne przesypywanie a potem czyszczenie czyli robota bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od odmiany kiedyś siałem maresi i ciężko się obijał ostatnio siałem justine i też trudna do obicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może bukownik by pomógł? tylko kto teraz ma takie urządzenie _moja rada kup kwalifikowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie jakie masz pole ,jakie ziemie jaki przedplon, ph zasobnosc w skałdniki itp. Moge ci doradzić abyś dał np 60N ale zebys mnie później nie przeklinał

Masz tutaj kalkulator i sobie mniej wiecej sam mozesz wyliczyć

 

http://iung.pulawy.pl/OSCHR/Nawozenie.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym najtaniej zwalczyć owies głuchy w jęczmieniu jarym oraz czy są takie środki, które działają też przy okazji na inne chwasty i czy w ogóle jest możliwe zwalczanie owsa głuchego i innych chwastów jednocześnie(jakaś mieszanina środków czy coś w tym stylu) bo chodzi mi o ograniczenie kosztów i chciałbym to zrobić w jednym zabiegu. Kolejne pytanie jest takie kiedy taki zbieg przeprowadzić aby był skuteczny oraz jak najłatwiej odróżnić owies głuchy od jęczmienia jak jest mały bo chciałbym ocenić czy taki oprysk jest w ogóle uzasadniony (wiadomo koszty) bo jakby go było mało to może bym nie pryskał?Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies głuchy ma wąskie liście skręcone, natomiast jęczmień ma proste, szerokie liście. Jak nie wiesz jak wygląda to najlepiej popatrz czy rośnie coś jednoliściennego między rzedami jęczmienia. To coś to na pewno owies głuchy. Do zwalczania owsa najlepsza jest puma, 0.8-1.0 l/ha zależy ile masz owsa. Ale puma zwalczy tylko jednoliścienne więc musisz dodać coś na dwuliścienne, a to zależy co masz. Ja daje Mustang 0.4 l/ha, ale jak masz duzo fiolka to bym Ci polecal Lintur 150 g/ha. Najlepszy termin zabiegu to owies gluchy w fazie 3-4 liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio rozmawiałem z przedstawicielem bayera i mówił żeby pumy jeśli jest stosowana na owies głuchy nie mieszać z innymi środkami bo to osłabia jej działanie, ja rok temu mieszałem z chwastoxem i granstarem, było ok ale stosowałem na chwastnice, owsa nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na owies głuchy i inne jednoliścienne najleprzy jest AXIAL 0,33 l na ha, w jeczmieniu...nie mieszać z innymi środkami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam...axial jest (słowo zostało usunięte) jezeli chdozi o owies gluchy.. skuteczniejszy od pumy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - Axial jest isty, tylko ze nie ma rejestracji w jęczmieniu. Jak Ci zbadają pozostałości to się nie wytłumaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiem że ozimy:D cena jest naprawdę konkurencyjna, a na pewno weźmie chwastnicę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najskuteczniej i najekonomiczniej opryskać jęczmień jary ok. 3 h oraz ile dać siarczanu magnezu dolistnie. Czy przy takiej pogodzie ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym najskuteczniej i najekonomiczniej opryskać jęczmień jary ok. 3 h oraz ile dać siarczanu magnezu dolistnie. Czy przy takiej pogodzie ma to sens?

a może powiesz od czego to chcesz pryskać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wybory wydaje mi się trzy środki, lintur, chwastox turbo lub trio i granstar, ja bym wybrał lintur, chyba najtaniej wyjdzie i usunie właściwie wszystko co dwuliścienne, chyba że masz ostrożnia to w granstar zainwestuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...