Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jest po 0,50 gr ale gosciu ją trzyma do tego czwartku a potem gdzieś wywozi ;;;;; Ja juz tam mam zamówione i mi zostawi 10 ton ;;; Ale wam to nie sprzeda ;;;; mi już też niechciał sprzedać ;;; Noi on niechce sprzedac ponizej 7 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajki kolego opowiadasz kto przy zdrowych zmysłach będzie uprawiał gorczycę za takie pieniądze

skoro gość ma po 50gr to niech mi sprzeda 10t po 1zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do zasiania w tym roku 1,3ha gorczycy powiedzcie mi coś na temat jakiś odmian i optymalnego terminu siewu dla województwa dolnośląskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szopen72 nie masz zbyt drogo ;;;;;; u nas jest po 0,50 zł/kg

tak czytam jak kolega sobie prima aprilis robi i przypomniało mi sie jak gość w moich stronach dał ogłoszenie że kupi pszenice po 800zł kiedy wszyscy płacili po 400zł.sęk w tym że wyrażnie napisał 800zł?2t!! jednak paru sprzedających przyjechało bo nie umie czytać ze zrozumieniem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... u nas jest po 0,50 zł/kg

 

tak więc rypłeś sobie samobója...

na targu w Koźminku trzeba się nieźle natargować, żeby po 3,50 puścili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po żniwach u znajomego kupowałem po 4zł na poplon a w sprzedaży była po 11zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym pryskac gorczyce na perz?

 

jak się nie mylę to możesz zastosować Agil w dawce 1,5 litra na ha ale zapytaj w sklepie to Ci powiedzą i doradzą co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych sklepach to co najwyzej podenerwowac umia> zawsze to maja tylko to co najdrozsze nic innego dopiero jak zaczynasz ich meczyc albo saam sie dowiesz z innych zrodel to cos ci powiedza!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już używacie środków do gorczycy to i ile za nie płacicie i na jaką powierzchnię starczają, bo z tego co pytałem 2-3 lata temu to kwoty były mało atrakcyjne, ale nie pamiętam już dokładnych kwot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś wie jaki oprysk zastosować na chwasty dwuliścienne gorczyca ma 4-5 liści opryskiwałem zaraz po siewie ale nic nie zadziałał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś wie jaki oprysk zastosować na chwasty dwuliścienne gorczyca ma 4-5 liści opryskiwałem zaraz po siewie ale nic nie zadziałał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
galera

 

Tylko i wylacznie galera, doglebowe w gorczycy nigdy nie dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
galera

 

Tylko i wylacznie galera, doglebowe w gorczycy nigdy nie dzialaja.

 

o przepraszam ja pryskam treflanem ale od razu sieje i mieszam środek z gleba i tylko wychodzą samosiewy zbóż i ewentualnie owsik ale na to pantera i perz załatwiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, doradzcie:

otoz dostalem obecnie 5ha dzierzawy pola gdzie w ubieglym roku byly ziemniaki i zboze, i chcialbym zasiac jeszcz gorczyce po niedzieli daloby rade?? oczywiscie na nasiona:) co zrobic jezeli gleba nie byla ruszana od jesieni?

tak myslalem przyorac na plytko, posiac gorczycy z mocznikiem popryskac Treflanem i agregatem to zmieszac lub bronami... pomozcie sprawa pilna

 

a moze cos innego zasiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popryskałem juz gorczyce od chwastów ale nie wiem w którym momencie trzeba byloby popryskac od robali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
galera

 

Tylko i wylacznie galera, doglebowe w gorczycy nigdy nie dzialaja.

 

o przepraszam ja pryskam treflanem ale od razu sieje i mieszam środek z gleba i tylko wychodzą samosiewy zbóż i ewentualnie owsik ale na to pantera i perz załatwiony

 

No tylko treflanu juz nie ma na rynku. Poza tym jak gleba jest sucha to zadna doglebowka nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgroźniejszy w gorczycy jest gnatarz rzepakowiec, w momencie kiedy zaatakuje przez 2-3 dni może zjeść całą plantacje! Trzeba obserwować nalot form latających i mniej więcej dwa tygodnie później jeżeli będzie pow 15oC zaatakują larwy-10-20 mm czarne gąsienice które jedzą wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...