Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm zastanawiam się i tak sobie myślę jaka jest różnica między handlarzem a pośrednikiem? przecież i handlarz pośredniczy i pośrednik handluje - nieprawdaż kolego Murdermann?!

Co do cen to są takie jakie chcą płacić klienci, nie wezmą u Ciebie, wezmą u innego bo jak pójdą do niego i powiedzą że Ty mu dałeś 20 groszy to on żeby sprzedać da im 19 groszy...

I tak można ceny zbijać aż znowu zrobi się mało towaru bo ludzie zaczną wycinać stada i cena jajka będzie się kształtowała jak sinusoida...

A jak ktoś ma trochę chęci i ruszy głową to puści jajka na export, tam bez problemu schodzi Ia po 0,27 i Ib po 0,25, tylko jak mówię trzeba trochę się postarać a nie podkopywać dołki na naszym polskim hodowlanym rynku...

Pozdrawiam kolegów hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś mi podpowie gdzie znajdę informacje o odchowie kur tetra sl jakie wagi w jakim okresie powinny mieć jakie zróżnicowanie wagowe może być między kurkami z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nic nie piszecie.Czyżby ceny jajka was przeraziły? Na pewno kupujecie taniej niż ja i dlatego się nie chwalicie .

1A po 0,22 to standart.Przetwórnie kupują po 3.3/kg. , to łatwo sobie przeliczyć cene na sorcie.

Jak chcecie kupić tanie jajko to firma OLDAR WAS uszczęśliwi.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie , komu zależy na sianiu paniki i przekłamywaniu cen - BO JEŻELI , ceny tak mocno poleciały na dół , TO DLACZEGO na sklepach widze spadki góra 3-4 gr a tu niektórzy piszą , ze 1A -22 gr

 

ceny na dzis po których kupiłem 2A -0,24 , 1B -0,26 itd-

nadal uważam ( tak jak przed świetami) , ze spadki cenowe nie porawią zbytu(teraz jest czas na badyla) tylko wprowadzą zamieszanie i bałagan na okres 2 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy sianie paniki i przekłamywanie cen ?

Ceny, o których piszecie to chyba dla detalu.Doskonale wiecie jaka jest sytuacja cenowa w kraju i, że popyt dyktuje ceny , a obecnie sprzedaż jest na poziomie 70%, co oznacza zatory na rynku i ruchy cenowe.

Ceny jaj w sklepach zawsze były wysokie niezależnie po ile chodziło jajo w hurcie,

na dziś gdy cena jaj na święta wariowała każdego dnia , to i w sklepach ceny doszły do ok.50 gr i tak pozostało.

Dziś jest pora handlarzy, jak zresztą co roku o tej porze do lipca,fermy nie powinny narzekać na ceny MAJOWE jaj, osobiście pamiętam jak kupowałem w ubiegłych latach w maju 1A po 0,13-0,16gr.

Bardo proszę jeżeli to możliwe ,aby ktoś z hodowców napisał szczerą prawdę jaki jest koszt produkcji jajka przy dzisiejszych cenach produktów. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tych co handlują i produkują:Dziwna sprawa z tymi cenami teraz producenci według mojej oceny troche tu lawirują tymi cenami 1A-26gr.gratuluje takich odbiorców co tyle płacą. Na ten tydzień rejon Kartuzy/Gdańsk 1A-22gr. na kurniku.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Janosik teraz troche przegiales !! 1A po 0.22 To chyba Twoje pobozne zyczenia lub kupujesz u jakiegos swira albo syf nie towar !!!! Na dzis u mnie na fermie na duzy hurt : 1A-0.26 1B-0.24 2A-0.22 2B-0.20/0.19 Ktos pytal o koszty produkcji na naszej fermie obecnie to 0.20 gr. i nie ma zmiluj sie wytlacz prad pracownik pozwol.zintegr drukarki itp.....a po roku z kawalkiem trzeba kase szykowac na mloda kurke taka prawda ( Jedno tylko mam spostrzezenie na przyszlosc.... Jak jest okazja to trzeba na maxa cene cisnac bo po gorce jest dolek i nawet staly klient nie zaplaci wiecej bo konkurencja mu bruzdzi co prowadzi do tego ze i on drogo nie sprzeda... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja włącze starą płyte i sie zapytam DLACZEGO cena spada ??????? ? które wspólczynniki biorące udział w produkcji potaniały po świetach -prąd , paliwo ,pasza, podatki czy inna cholera ???????????????????????

Jeżeli ktos uważa , ze jak ja kupie teraz taniej o powiedzmy 5 gr . i sprzedam dalej towar o 5 gr. taniej -TO SPRZEDAM go wiecej -to jest W DUŻYM błędzie . Na dzień dzisiejszy czy bede sprzedawał 1A po 0,40 czy po 0,34 to i tak sprzedam tą sama ilosc -------------CHODZI o popyt -a tego na dzień dzisiejszy brak i cena cudów nie zdziała , a spadki cenowe spowoduja , ze znowu za niedługo producenci zechcą sobie odbic poniesione straty i wywinduja cene i tak wkolo Macieju.PARANOJA

a wystarczy trzymać okrągły rok stała opłacalna cene na jajko -tylko trzeba troche pomysleć.

 

co mówią moi odbiorcy na sklepach ???? -są zdziwieni , ze jajko tanieje -bo wszystko inne drożeje , a najgorsze ,ze za dwa miesiace znowu bede musiał sie tłumaczyc dlaczego jajko drożeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezarek przecież to śmieszne pytanie. Zawsze rynek rządził się swoimi prawami i tego nic nie zmieni. Jak jest towaru full to ceny spadają a jak brakuje to ceny rosną i nie ma tu znaczenia czy to jajko czy ziemniok! Ani czy się to komuś opłaca czy nie, ani czy to zmniejszy czy zwiększy sprzedaż!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać że koszty produkcji przy zakupie paszy oscylują w granicach 0,20-0,21 zł /jajko jeśli by do tego doliczyć zakup kur to wychodzi żeby tylko wyjść na zero to jajko musiało by kosztować 0,25zł. Dla każdego hodowcy dużo lepiej by było gdyby cena była stała np na poziomie 0,26-,28 zł za średnie jajko, mógłby wtedy zaplanować produkcję i ewentualną modernizację kurnika, a tak musi się dostosowywać do tego co stawia mu rzeczywistość czyli raz górka a potem dołek tylko żeby jeszcze ta górka i dołek trwały jednakowo długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy Wy koledzy w ogole kiedys sie zastanawialiscie nad tym, ze cena jajek sie od kilkudziesieciu lat z wahaniami w dol i w gore zbytnio sie nie zmienila??? A spojrzcie na wszystkie rzeczy w kolo: prad, woda, pracownicy, transport, komponenty paszowe - wszystko wzroslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie macie wrażenia że cos sie rusza? coraz więcej zapytan o jajko... a jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest ten wasz ukochany eksport-gdzie on sie podział?

chwilowa zadyszka czy juz sie odwrócił dupą...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

-co do Kolegi Megakury wierze mu ze sprzeadje po tyle a tym co mu gratuluja wysokich cen to przed swietami na kolanach by blagali zeby oddal 1a po 30gr bo tak sprzedawal

-co do cen ze sie nie zmieniaja i pozostaja od lat takie same to tez sie nie zgodze popatrzcie na pare ostatnich lat na tzw. dolki cenowe 1a-14,17,22 a wszystko jest uwarunkowane cenami pasz

-kolejna sprawa popyt uzalezniony jest o ceny i nikt mi nie powie ze kowalski ktory kupowal jajko po 25gr a bedzie musial zaplacic 20% wiecej kupi tyle samo bedzie sie zastanawial

-co nie ktorym uwierze jesli chodzi o cene bez przyczyny wybijalnie nie obnizaja cen

-kolejna sprawa pisalem wczesniej nie trzeba bylo patrzec na cene przed swietami i trzymac kur do konca tylko ja tydzien wczesniej wyciac i moze tak gwaltownie cena by nie padla a do tego po swietach cena kur na ubojniach spadla i jeszcze przekladali terminy odbioru kur z czym na swieta nie byloby problemu a jesli ktos sie bedzie tlumaczyl ze musial zaopatrzyc swojego odbiorce to niech mi ktos odpowie dlaczego w tamtym roku mozna bylo tak zrobic

- a na koniec juz nie dlugo cenki pojda z powrotem do gory poki euro bedzie wysoko to kolejnych paru hodowcow padnie w krajach uni przez polskie jajo zwiekszajac tym samych produkcje w Polsce przez co bedziemy bardziej uzaleznieni od popytu w unii i ceny euro co grozi wiekszymi wachaniami cen na rynku krajowym

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cenki?, bo na Bieżuniu taniocha.

1A po 0,20 gr z obcej fermy to 2 gr taniej niż u swojego.

Wakacje nad morzem zasponsorował mi hodowca ,no cóż widać jest bogaty i nie planuje wyjazdu z rodziną latem.

Chciałbym zaznaczyć, że sam do mnie zadzwonił i zaproponował tą cenę .

Powód do radości u producentów??? W czerwcu sytuacja się odwróci na waszą korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. JANOSIK tak z ciekawosci zadzwonilem do znajomego producenta wlasnie w rejonie kartuz, okazalo sie ze sprzedaje dokladnie w tych samych cenach co ja. mam pewna pozycje na rynku, wylacznie stalych klientow, ktorzy wiedza ze ode mnie towar jest zawsze pierwsza klasa. takze specjalnie mnie glowa nie boli o to, ze ktos oddaje 1a po 20gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie do kolegi Biedronki bo zauwazam ze masz podobne info dotyczace jaja z Zuromina i mam pytanie ktore przesle wiadomoscia prywatna dotyczace fermy Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:Jeszcze raz gratuluje ceny ja jednak kupiłem za tyle i dodam że nie wymusiłem tej ceny taka była na ten tydzień sam się zdziwiłem ze tak szybko w dół poleciało ale zawsze z dużej góry szybciej się spada.Dobrze jednak że nie wszyscy tak nisko schodzą bo są tacy co by zeszli jeszcze niżej i koło sie zamyka.Sam jestem zwolennikiem sztywnej ceny nie koniecznie tak niskiej ale też z rozsądkiem w drugą strone.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukuje malego jajka

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaka jest cena "0" (70-75) i Extrasa ,bo mam stasznie rozbieżne informacje ? piszcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena "0" waha się od 0,25 do 0,28 netto

ekstras powyżej 0,30 się utrzymuje. z tego co obserwuję, to brakuję tego towaru. Powiedzcie mi, czy gdzieś w Polsce jest wprowadzony zakaz przepierzania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam odbiorcy jaja śćiółkowego: 100 tys. szt. tygodniowo.Młode stado.W tej chwili 3, 2 b, 2 a.Prosze o kontakt : 056 674 35 22.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co słychać?

Nic nie piszecie o cenach jakby handel zamarł.

Kupię 1 A-propozycje cenowe mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...