Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:36 Czw 22 Sie 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 427, 428, 429 ... 2192, 2193, 2194  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żeldrob

PostWysłany: 10:18 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie to co napisał Medox - tylko przez cykl zamknięty -własne stada zarodowe,własna wylęgarnia ,kurniki,paszarnia,ubojnia i sieć dystrybucji.
Koszty techniczne nizsze bo poszczególne marże mogą być na niższym poziomie niż
niż u podmiotów tematycznych , ale koszty ogólne uwzględniające wyniki produkcyjne po zsumowaniu jezeli mają niższy poziom niż u małego , gotówkowego hodowcy to jest to różnica bardzo mala.
Ale widzę , że na forum niestety są hodowcy dla ktorych matematyka nie była ulubionym przedmiotem w szkole.
Normy szacunkowe i ryczałt zrobily z drobiarzy imbecyli matematycznych .
Nie mogę doczekać się chwili kiedy WSZYSCY będą musieli prowadzić chociażby "małą" księgowość. Wtedy nawet papier do pupki , wykalaczki i podpaski dla żony czy kochanki będziecie kupować na r-k czy fakturę i wrzucać w koszty .
Może wtedy nauczycie się liczenia kosztów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nera

PostWysłany: 10:17 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3:40-3:70 kolego zajmij sie moze inna branża bo (słowo zostało usunięte) Trzody gdzie w agro mówią ze koszt jest 5zl a pare lat sprzedają po 4 i dokładają ciagle.. Z czego? Brednie pleciesz albo zes hurtownik.. 2,3 kg i spożycie 1,6?? Ja proponuje zmienic branże i to JUZ !!
Powrót do góry
placek

PostWysłany: 10:08 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten kto ma większą produkcję może wynegocjować lepszą cena na ubojniach wytwórniach pasz , wylęgarniach. Głowa do góry
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:07 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera na twoje bredne o kosztach cedrobu cinsą mi się tak niecenzuralne słowa , że tylko przez dobre wychowanie i grzeczność ich nie przytoczę. Evil or Very Mad
Gwoli wyjaśnienia :
wyprodukowanie kg dobrej paszy niech kosztuje 1250,- więc kurczak zjadając do wagi żywca np. 2,3 średnio 1,6 kg zjada okolo 2 złote. Oczywiscie mogą zrobić paszę za 1100 , ale wtedy spozycie na zupełnie innym poziomie. Przypominam , ze pasza w wytwórniach kosztuje brutto za gotowkę od 1300 do 1380 - średnio grower 3 czy kw3 .
Rynkowa cena pisklaka wynosi okolo 1,5 więc niech cedrob zrobi sobie pisklaka po kosztach 1,3 brutto - czyli do kg ptaka doliczamy 56 groszy .
Koszt paszy i pisklaka PO KOSZTACH to poziom okoo 2,56 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rynkowy hodowca ma w tym czasie do 30 groszy wiecej .
Jezeli wszysytkie inne koszty - prąd , ogrzewanie ,weterynaria czyli szczepienia , leki , witaminy , obsluga i wieeeeeeeele innych mają kosztować 22 grosze to sznowny kolego NERA p.i.e.r.d.o.l.n.i.j. się w ten d.u.r.n.y łeb

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Gdybyś teraz był obok mnie to za poisanie takich idiotyzmów wypłaciłbym ci potężnego kopa.

Powyższa wyliczanka to oczywiscie tylko teoria.
Prawda jest zupełnie inna , a biorąc pod uwagę wagę ptaków, warunki do chowu i obsługę takich molochów NIGDY nie będą one mialy wyników produkcyjnych na poziomie małych hodowców. Co z tego , że w tej masie koszt produkcyjny w sensie technicznym może być mniejszy skoro ogólny koszt uwzględniający wyniki produkcyje jest na podobnym poziomie. \
No chyba , że cedrob ma przywileje i nie płaci za prąd , zboża i soja rodzą się u nich na kamieniu , ptaki nie chorują , obsługują kosmici , kurniki nie wymagają ogrzewania ,.................. składowych jest tyle , że szkoda wymieniać.
No ale chyba dla NERA jako koszt liczy się TYLKO pasza i pisklak wtedy wszystko wyjasnia.
NERA - na dzisiaj jeżeli wg ciebie koszt cedrobu to 2,78 - to mój koszt okolo 2,80 !!!!
ZAZNACZAM - PASZA I PISKLAK - ale nie ma to nic wspólnego z kosztem CAŁKOWITYM!!!!! - uwzględniając wiele skladowych ten koszt jest na poziomie 3,40 - 3,70 . Niestety tu ogromną rolę ma obsluga bankowa .

Konkluzja - NERA jak już coś piszesz to pisz rzetelnie.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 10:04 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera napisał:
Medox dalej prorokujesz bez pomysłu.. A kury dalej wyjeżdżają w innych cenach każdego Msc minimum 20-30gr drożej. Śmiałeś sie ze wydusiło mi sie 8 tys w lato i biznesmen z dup. Bo ruszyłem z sprzedażą po 3;65-4 jak inni czekali tydzien i od 4 ruszyli.. Wlasnie poczekali a ja sprzedałem swoje xxx szt w 2,5 tygodnia i uniknąłem Twoich proroctw bo jak widac teraz po znajomych wielu małych prosi sie o odbiór po 3,10 a ja no cóż.. Każdej ubojni przypomniałem o sobie wspominając lato i kazdy dał 3,35:€ jak widzisz nie warto byc zachłannym bo przeczekalo mase ludzi o tydzien-dwa i dzisiaj oddają razem z innym molochem.. A tak nawiasem w ced.. Maja juz koszt produkcji 2,78 wiec wielcy nie upadna jak to przewidujecie A wielu z Nas goni poziom 2,9 majac ludzi na umowach itp.. Was okrada brak możliwości kontraktacji soji na cały rok w porcie, premixy u przedstawicieli a nie bezpośrednio z magazynu itd.. A widzicie tylko nadwyżkę drobiu czyli tkwicie w jednym toku

gdyby cedrob nie wyrósł na naszej państwowej z przekrętów kasie to mieliby koszt większy niż my, drobni hodowcy! ale i za nich PISiory się wezmą skąd na to była kasa....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 10:04 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera sorry ,ale nie bardzo kumam co napisałeś.Jedyne co zrozumiałem ,że Cedrob ma niski koszt bo jest duży.Cedrob jeśli ma niższy koszt,to nie przez ilość kurników ,tylko przez cykl zamknięty -własne stada zarodowe,własna wylęgarnia ,kurniki,paszarnia,ubojnia i sieć dystrybucji.
Powrót do góry
DzikiJoe

PostWysłany: 09:37 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Nera, to samo chciałem powiedzieć, ale i na Ciebie zaraz Medox wyskoczy z kręceniem prądu na rowerze. Od siebie dodam tylko, że od zawsze w każdej branży najlepszym momentem do inwestowania był kryzys. Jak jest dobrze, to już za późno na zmiany inwestycje.
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 08:49 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox dalej prorokujesz bez pomysłu.. A kury dalej wyjeżdżają w innych cenach każdego Msc minimum 20-30gr drożej. Śmiałeś sie ze wydusiło mi sie 8 tys w lato i biznesmen z dup. Bo ruszyłem z sprzedażą po 3;65-4 jak inni czekali tydzien i od 4 ruszyli.. Wlasnie poczekali a ja sprzedałem swoje xxx szt w 2,5 tygodnia i uniknąłem Twoich proroctw bo jak widac teraz po znajomych wielu małych prosi sie o odbiór po 3,10 a ja no cóż.. Każdej ubojni przypomniałem o sobie wspominając lato i kazdy dał 3,35:€ jak widzisz nie warto byc zachłannym bo przeczekalo mase ludzi o tydzien-dwa i dzisiaj oddają razem z innym molochem.. A tak nawiasem w ced.. Maja juz koszt produkcji 2,78 wiec wielcy nie upadna jak to przewidujecie A wielu z Nas goni poziom 2,9 majac ludzi na umowach itp.. Was okrada brak możliwości kontraktacji soji na cały rok w porcie, premixy u przedstawicieli a nie bezpośrednio z magazynu itd.. A widzicie tylko nadwyżkę drobiu czyli tkwicie w jednym toku
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 08:43 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z jednej strony fajnie być optymistą Wink było sobie dwóch braci, optymista i pesymista. Zbliżała sie gwiazdka i ich matka postanowiła kupić prezenty. Postanowiła wyrównać szanse i pesymiście kupiła super wypasioną kolejkę elektryczną, a optymiście zapakowała do pudełka końskiego gówna.
nadeszła gwiazdka i dzieci rozpakowują swoje prezenty. Pesymista widząc kolejkę zaczął narzekać, że zaraz sie zepsuje, że to chińska podróba, że zaraz go porazi prąd. optymista natomiast zaczął biegać po pokoju i wyć z radości...
- synku, co się stało? co dostałeś?
- KONIKA! tylko gdzieś sp***olił
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 08:30 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
krach w biznesie jest fajną sprawą bo pokazuje kto jedzie z oszczędności i jest przygotowany na dokładkę a kto całuje po dupie wylęgarnie, paszarnie i bank żeby przeżyć....
I po ,,placku" Sad
Powrót do góry
Lotus

PostWysłany: 08:27 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

placek napisał:
Pożyjemy zobaczymy sami zobaczycie, że za kilka miesięcy ceny się zmienią.
Uważam, że coś w tym powiedzeniu jest:"Duży może więcej"

Chyba nie myślisz, że ktoś tutaj twierdzi, że się nie zmienią.
Zmienić się zmienią tylko "górki" cenowe nie będą już takie długie i tak wysokie jak do tej pory. Już ten rok pokazał taką tendencje w porównaniu do lat ubiegłych...
Za to dołki będą trwały dłużej jak będą nakładały się duże kumulacje wstawień

Nabudowaliśta biznesmeny Cool
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 08:16 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krach w biznesie jest fajną sprawą bo pokazuje kto jedzie z oszczędności i jest przygotowany na dokładkę a kto całuje po dupie wylęgarnie, paszarnie i bank żeby przeżyć....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
placek

PostWysłany: 08:06 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pożyjemy zobaczymy sami zobaczycie, że za kilka miesięcy ceny się zmienią.
Uważam, że coś w tym powiedzeniu jest:"Duży może więcej"
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 07:01 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mały1 napisał:
mały1 napisał:
sarius napisał:
placek napisał:
Uważam, ze w przyszłości maja prawo bytu fermy po powyżej 300 tys kurczaka na rzut .

A ja myślę że jak nie zarobisz na 10 tys to i na 100 też itd patrząc na obecną sytuacje
mali przeżyją jak robaki po bąbie Laughing http://www.poboczem.pl/video,vId,1974428 Laughing
A cha do wszystkich ,,placków" 2,95 i moim zdaniem jeszcze za dużo Laughing [/u][/u]
Według raportu Oxfamu jedna osoba należąca do jednego procenta najbogatszych ludzi na świecie "generuje średnio 175 razy więcej emisji CO2 niż osoba znajdująca się wśród dziesięciu proc. najbiedniejszych". ------no jeszcze i to -zobacz ,,placku"jak trujesz świat Crying or Very sad
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 06:50 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mały1 napisał:
sarius napisał:
placek napisał:
Uważam, ze w przyszłości maja prawo bytu fermy po powyżej 300 tys kurczaka na rzut .

A ja myślę że jak nie zarobisz na 10 tys to i na 100 też itd patrząc na obecną sytuacje
mali przeżyją jak robaki po bąbie Laughing http://www.poboczem.pl/video,vId,1974428 Laughing
A cha do wszystkich ,,placków" 2,95 i moim zdaniem jeszcze za dużo Laughing [/u][/u]
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 06:36 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sarius napisał:
placek napisał:

Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 23:36 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

placek napisał:

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:16 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

placek napisał:
ja liczę ,że od kwietnia powinno się poprawić i będzie około 3,8 netto.
Cały czas wzrasta spożycie kurczaka.

Ty poważnie jesteś tak głupi czy jaja se robisz?Dopiero co wklejałem dane FAO ,że już kilka lat temu wzrost produkcji przegonił w bardzo znacznym stopniu wzrost spożycia
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:14 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam,że z takich molochów,już nie gospodarstw rolnych ,tylko fabryk żywności wyjdzie kiedyś zaraza która nas zdziesiątkuje ,dlatego popieram gospodarstwa od 20 do maksymalnie 100tys szt
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 21:46 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tylko właścicielem już będzie ubojnia a hodowca będzie tylko pracownikiem taki był cel dla tych budowniczych dwa lata i będzie po biznesach zachlannych i good. Nie czytać budować większych łatwiej przejąć bo jest co i okazyjnie
Powrót do góry
placek

PostWysłany: 21:29 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 20:59 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Placek Laughing Mam Ci przypomniec jaka byla cena w kwietniu 2015 ????
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 18:08 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten tydzień bez kury w większej podaży a cyny ni ma i nie będzie bo tani wchodzi w olbrzymich ilościach kontenerowych i tak do końca roku pany jest fajnie będzie to chodzi i chodziło
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 18:05 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

firmy transportowe upadają i nikt problemu nie robi a wy budowalista bez związków bez opamiętania to nota teraz przetrwa mała ubojnia bijącą 5tys i hodowca mający 10tys reszta musi dalej budować bo płynósc musi być . Mało kury zbyt duży a .
Powrót do góry
placek

PostWysłany: 18:05 Wto 1 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja liczę ,że od kwietnia powinno się poprawić i będzie około 3,8 netto.
Cały czas wzrasta spożycie kurczaka.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 427, 428, 429 ... 2192, 2193, 2194  Następny
Strona 428 z 2194

Skocz do: